Marki » R S » drzewno - przyprawowe « Grupy

Rochas Man Rochas dla mężczyzn

Rochas Man Rochas dla mężczyzn

kawowy
Rochas Man Rochas dla mężczyzn Filmy Rochas Man Rochas dla mężczyzn Filmy
Rochas Man Rochas dla mężczyzn Zdjęcia Rochas Man Rochas dla mężczyzn Zdjęcia Rochas Man Rochas dla mężczyzn Zdjęcia Rochas Man Rochas dla mężczyzn Zdjęcia Rochas Man Rochas dla mężczyzn Zdjęcia Rochas Man Rochas dla mężczyzn Zdjęcia Rochas Man Rochas dla mężczyzn Zdjęcia

Rochas Man marki Rochas to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Rochas Man został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Maurice Roucel. Nutami głowy są lawenda i bergamotka; nutami serca są jaśmin, cedr virginia, konwalia, malina i cappuccino; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, ambra i wanilia.

Lawenda Bergamotka

Jaśmin Cedr Virginia Konwalia Malina Cappuccino

Drzewo sandałowe Paczula Ambra Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Rochas Man by Rochas.

Legend
Givenchy Play Intense
New Haarlem
J'ose
S de Scherrer Homme

Rochas Man Recenzje Perfum

ganczar666

YonnYonson odpowiedź na Twoje pytanie - sam wygląd pudełka,wściekły róż,wygląd flakonu,kształt budzący skojarzenia z zabawkami porno dla dorosłych. Nie złość sięnie "mów" że Ja piszę głupoty,każdy z Nas ma prawo do własnej oceny i zdania. A jeśli nie zgadzasz się z moją oceną to nie krytykuj mnie tylko ignoruj,i Swoje zdanie możesz wyrazić na forum. Co do zapachu-mialem i sprzed,zakupu żałował i już. Babski zapach w mojim odczuciu i juzy. Pozdrawiam

madamii8
madamii8

Po wypróbowaniu się z tym zapachem powiem tylko,że chętnie nabędę kiedyś butelczynę i będę sobie nosić jako zapach-podpis.Niby męski a pięknie pachnie na kobietach,no i niewiele z nas go używa,bo...ponoć to zapach dla dużych chłopców.Chcę go,kiedyś będzie mój i wszyscy będą mnie pytać czym tak pięknie pachnę..

YonnYonson
YonnYonson

To ja mam pytanie do osobnika ganczar666: proszę mi powiedzieć na czym polega gejowskość flakonu Rochas Man i wymienić cechy gejowskiego designu?
Pisanie głupot przychodzi łatwo, argumentacja jest jak widzę trudniejsza.

ganczar666

Chciałem powiedzieć że jestem fanem męskich,słodkich zapachów,ale tego poprostu NIE LUBIĘ. Jakaś ta kawka,raczej kawka,taka bez "jaj".
Lekko gejowska butelka,w kształcie dildo,różowy kolor,i sam zapach,bidna kawa Latte. Wiem, że większość ludzi uważa inaczej,ale moja opinia jest stanowcza.

KMWTW
KMWTW

Jest to jeden z tych zapachów, które przypis do męskiej półki mają tylko w teorii. Rochas Man jest bowiem pachnidłem bez stricte meskiego pierwiastka, w związku z czym może być noszony przez płeć piękną. Na kobiecej skórze wygrywa piękne melodie, potwierdzone z autopsji! Osobiście odbieram ten zapach jako mieszankę kawowo-waniliowo-lawendową. Z tym, że jeżeli ktoś szuka w tej wodzie takiej kawy z prawdziwego zdarzenia, wiernie oddającej zapach zmielonego ziarna, niestety się zawiedzie. Jest to bowiem mocno posłodzona kawa, z dodatkiem sporej ilości innych słodyczy. Ciężko jest mi wyróżnić typowe 3 fazy, zapach raczej średnio ewoluuje i musiałbym sporo się namęczyć, żeby wyróżnić jeszcze jakieś inne składniki poza tymi trzema. Na pewno pojawia się delikatny akcent kwiatowy, być może to ten jaśmin lub konwalia, które widnieją oficjalnie w spisie nut. Mimo wyraźnie uniseksowego charakteru, muszę szczerze przyznać się do sympati względem niniejszego bohatera. Szczególnie dobrze się go nosi w chłodne dni, kiedy fajnie otula swoją słodyczą. Posiadam wersję po reformulacji, która w opinii wielu osób została dosyć dotkliwie "wykastrowana" i odstaje od wersji vintage. Mimo to mogę się nim cieszyć przez cały dzień roboczy, tj spokojne 8 godzin, z zadowalającą projekcją i ogonem przez co najmniej połowę tego czasu. Z jego upływam Rochas powoli osiada na skórze. Mocno komplementogenny, nie spotkałem osoby, której by ten zapach się nie spodobał. Moja ocena za całokształt - naciągane 5.

chjena
chjena

Znowu odwołam się do kawiarni, w której pracowałam - jednak pozornie zupełnie nieistotne w naszym życiorysie wydarzenia okazują się inspirujące pod zupełnie niespodziewanym względem - mieliśmy tam w ofercie muffiny lawendowe. I chociaż nie cieszyły się zbytnią popularnością, to właściciel tak je sobie ukochał całym sercem, że nie było mowy o ich wycofaniu. Rochas Man pachnie właśnie jak taki śniadaniowy duet (z tego co pamiętam, za 14 złotych polskich ;)) - średnie cappucino i muffin z suszoną lawendą.

W zasadzie jest mi wszystko jedno jak kto się nosi i jakie ma preferencje, co nie zmienia faktu, że u facetów zdecydowanie podoba mi się styl... męski. Sama jednak lubię przemycać męskawe akcenty do kobiecych falbanek, koronek, groszków: półbuty w stylu oxford, sztyblety, frak, peleryny a'la Legolas... I na takie "dni z akcentem męskim" pasuje mi Rochas Man. Co prawda to perfumy męskie (oficjalnie!) z wyraźnie damskimi nutami, ale przez otoczenie są jednoznacznie odbierane jako słodkie dziewczęce pachnidło. Tylko ta lawenda wzbudza (przynajmniej moją) czujność, jest właśnie takim skórzanym półbutem czy płaszczem Sherlocka Holmesa.

Bardzo przyjemne, tanie i oryginalne pachnidło. I mamy gwarancję, że raczej żadna koleżanka w naszym otoczeniu go nie będzie nosić - prędzej natkniemy się na Rochas Man wśród znajomych facetów, choć ci raczej podchodzą do niego sceptycznie. Ot, taka ziemia niczyja, dziwadełko, z którym warto się zaprzyjaźnić. Trwałość bardzo dobra, projekcja raczej bliskoskórna.

aegon
aegon

Będąc zwolennikiem wyraźnego (choć obecnie bardzo kruchego) podziału na męską i damską przestrzeń w świecie zapachów, powinienem napisać, że Rochas Man to zabieg sprawdzający granicę pomiędzy światem "różu", a światem "błękitu". Powinienem napisać, jaki to "babski" zapach, a przecież kobiety nie tego pragną, bo facet powinien pachnieć, jak samiec przed kopulacją. Jakie to mało męskie pachnieć, jak kram z cukrową watą. Jak to zaburza odwieczny podział i wprowadza do gry płeć nr 3. Jak te rubieże są grząskie dla męskiego temperamentu, a męskie libido tonie w nich i woła o pomoc! Jak czuję wewnętrzną potrzebę stanąć na polu walki o prymat męskości w "błękitnych" flakonach, a zamazanie cezury pomiędzy dwoma "żywiołami" to marny pomysł. Jakie to niemęskie nuty z tego cappuccino, z tej maliny i wanilii i że to pachnidło nie jest stworzone dla hetero rugbistów, strażaków, czy ratowników wodnych...

Ale tego wszystkiego nie napiszę, bo...to po prostu piękny, słodki zapach. A podział na przestrzeń Wenus i przestrzeń Mars już dawno zniknął. Wolno tego żałować, lecz kraina pachnideł zmieniła się bezpowrotnie...Może to dziwnie zabrzmi, ale z tym większym entuzjazmem, rekompensaty po dawnym podziale upatruję w przywileju pachnięcia Rochas Man i całej słodkiej serii jego pobratymców w postaci Givenchy Pi, Paco Rabanne 1 Million, Lolita Lempicka Au Masculin. Co z tego, że mało męskie, co z tego, że słodkie, co z tego, że uniseksowe...Nie dość, że to intrygujące zapachy to jeszcze kobiety je kochają, a jak kochają je - to będą kochały także nas. Warto dać szansę miłości, Panowie!
Warto zrobić przyjemność kobietom i spryskać się Rochas Man, nawet jak się uważa, że gender to Belzebub, "baba powinna być babą, a chłop chłopem", a swój światopogląd opiera się o konserwatyzm rodem z rozgłośni radiowej redemptorysty-biznesmena...
Świata nie zmienimy, a zupełnie niepostrzeżenie to kobiety zaczęły dyktować warunki...

EJo
EJo

Przetestowałam, wiedziona Waszymi recenzjami i sympatią do marki Rochas. I Jeeezu - jak mi się to słodkie wdzianko podoba :)) Mając go na sobie czuję się jakbym słonecznego ranka narzuciła na siebie sweterek z puchatej materii i rozsiadła się na fotelu w towarzystwie kota, kubka gorącej kawy z pianką, sterty nieprzeczytanych książek i równie pokaźnej hałdy ciasteczek z malinowym nadzieniem. Słowem - nieosiągalna w moim zabieganym życiu sielanka, doskonale doprawiona cedrem, paczulą i ambrą. Wanilia obecna - nie boczę się jednak na nią za bardzo, bo świetnie wypada w towarzystwie rześkiej, kolońskiej lawendy trzymającej się mojej skóry dzielnie i nie pozwalającej pozostałym smacznym składnikom wysłodzić się na tyle, by przekroczyć granice (mojego) smaku ;)

Trwałość średnia, projekcja również. Nie ma to jednak żadnego znaczenia - jest w tym zapachu coś niesamowicie pociągającego i nad wyraz apetycznego.
Zdecydowany uniseks - powiedziałabym nawet, że z przechyłem na damską stronę. Ale swoją drogą - mężczyzna pachnący tak smakowicie... :D

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Rochas Man – słodki, nowoczesny przyjemniaczek dla panów (i nie tylko), w śmiechowym, „dildopodobnym” flakonie i jaskraworóżowym pudełku. Całość sprawia bardzo sympatyczne wrażenie, kpiąc sobie niejako z utartego obrazu faceta, który powinien pachnieć stricte „męsko” i poważnie.
Można odnieść wrażenie, że zapach jest zniewieściały, idealny dla osób z tą „inną” orientacją. Nic bardziej mylnego – Rochas może być z powodzeniem noszony przez każdego faceta z krwi i kości, trzeba tylko lubić takie klimaty. I mieć jaja :D
Kompozycja to przede wszystkim słodycz wanilii – delikatna, zmysłowa i uwodzicielska. Rzeczywiście, jest też sporo cappuccino, ale takiego trochę oszukanego, gdzie 90% zawartości stanowi słodkie mleko, a kawa jest jedynie dodatkiem. Coś na kształt cappuccino ze Starbucks’a, najlepiej ze słodkim syropem… Bardzo to przyjemne i smakowite, ale prawdziwej kawy jest tu jak na lekarstwo. Występuje jeszcze jeden ważny składnik, bez którego Rochasa rzeczywiście możnaby posądzić o brak testosteronu, a mianowicie lawenda. Od początku dodaje ona kompozycji męskiego pierwiastka, świetnie kontrując i trzymając w ryzach ogólną słodycz zapachu. Dzięki niej słodycz ta nie jest wulgarna i obezwładniająca, a raczej elegancka i uwodzicielska, bez niepożądanego chamstwa i wieśniactwa. Obecności malinki nie stwierdziłem.
Najbardziej boli mnie kwestia parametrów… Niestety, testowałem tylko nową, poreformulacyjną wersję i wydaje mi się, że Rochasowi mocno się dostało. Trwałość wynosi bowiem około 6h, a projekcja robi się mizerna już po mniej więcej 2h od aplikacji. Podejrzewam, że starsza formuła osiągała dużo lepsze rezultaty i była bogatsza kompozycyjnie.
Generalnie bardzo mi się ten zapach spodobał. Świetnie nosi się go w mroźne, zimowe dni, kiedy cudownie otula swoją niezwykle przyjemną słodkością. Pomimo że to 100%-towy unisex, myślę że każdy facet szukający interesującego, seksownego zapachu, powinien Rochasa przetestować. Dodatkowo cena jest atrakcyjna :)
Jestem na tak!

Piodr
Piodr

Mój signature scent...

Biorę flakon w rękę, zdejmuję korek, wącham go i wiem dlaczego tak go kocham. Żadne inne perfumy męskie nie karmią mnie tyloma olfaktorycznymi doznaniami co Rochas. Jest to najczęściej komplementowany zapach z mojej skromnej kolekcji, i za każdym razem te komplementy słyszę od kobiet.

Jestem w posiadaniu wersji vintage oraz tej z przeźroczystym sokiem. I to właśnie wersję po reformulacyjną stawiam wyżej, gdyż nieco różni się od protoplasty (jest bardziej słodsza), a poza tym była pierwsza i to w niej ulokowałem swoje uczucia na zawsze. I nie przeszkadzają mi słabsze parametry, bo te wystarczają mi w zupełności, a umiarkowana projekcja sprawia że Rochas jest moim nr 1 na randkę.

6/6

arturovittorio
arturovittorio

Zapach słodki, przesłodki..., ale lekki jednocześnie. Uwodzi aromatem wanilii, karmelu i słodziutkiej kawy z mleczną pianką posypaną cynamonem. Na samym końcu na mojej skórze przechodzi w zapach białego cukru lub waty cukrowej z białymi kwiatami w tle. Wrażenia niecodzienne, dla niektórych nie do przyjęcia. Dla mnie, wielbiciela słodkich perfum, rewelacja! Niezwykle interesująca kompozycja, niebanalna i odważna. Idealne na chłodne dni, świetnie sprawdza się w warunkach domowych, przy kawie, niezobowiązujących towarzyskich spotkaniach weekendowych. Rewelacyjnie odpręża.
Całości dopełnia bardzo oryginalny flakon przywodzący na myśl rakietę, sopel lodu, formy falliczne...w zależności od skojarzeń ;-)
Dla odważnych facetów mających dystans do siebie i swojej męskości. Myślę, że paniom też się spodoba, bo to właściwie unisex.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Mmmmm. Pyszny, cudny, wspaniale rozsiadający się na skórze i niesamowicie zmysłowy. Muszę pisać więcej?. Zakochałem się od pierwszego niuchnięcia i postanowiłem od razu, że muszę go mieć :-) A ponieważ ja nie lubię za długo czekać... Otwarcie jest takie lawendowo- świeże ale trwa tylko chwilę bo słodki aromat wanilii i kawy już po kilkunastu chwilach dochodzi do głosu i panuje do samego końca. Po drodze dołączają takie nieco kakaowo-pralinowe akordy, podobne jak w moim ulubionym Tomorrow Avonu i robi się jeszcze smaczniej. Bardzo dobra trwałość i całkiem niezła, przynajmniej przez pierwsze 2 godziny projekcja. Trzeba mieć!

perfumeholic88
perfumeholic88

Dla mnie to również jest zapach bardziej męski aniżeli damski, a to właśnie za sprawą aromatycznej lawendy, która wyraźnie wiedzie prym od samego początku,a towarzyszy jej słodka, puchata wanilia, jakieś tam nuty kawy może są, ale na mojej skórze słabo sie wybijają.Rochas Man to zapach słodki i nie ma co do tego wątpliwości i dlatego spodoba się raczej miłośnikom zapachów bardziej oryginalnych niż typowe kolońskie świeżaki. Fajny na chłodniejsze dni. Mojemu mężowi również bardzo się spodobał i wpisuję tę kompozycję na wish listę.

yhmmma
yhmmma

Zacznę od tego, że dla mnie to unisex.
Dla odważnych mężczyzn bo nie każdy będzie chciał tak pachnieć. Słodko do bólu :) Zapach niesamowicie piękny - słodka kawa z syropem waniliowym doprawioną lawendą. Zniewalający, uwodzicielski, piękny i jedyny w swoim rodzaju. Kobiety bardzo go komplementują. Wabi je dosłownie. Trwałość na mnie ok. 8 h - z dobrą projekcją. Uwielbiam go - jesień / zima to jego żywioł chociaż muszę sprawdzić jak się będzie spisywał w letnie wieczory. Flakon bardzo dziwny :D ale atomizer daje dobre chmurki więc może być. Za taką cenę genialne pachnidło.

kwiatek
kwiatek

Jesli chcesz pachnieć męsko to odradzam tę wodę. Srednio słodka kawa z mlekiem i ciasteczkiem na przystawkę. Zbytnio nie lubię słodkich woni więc oddałem swój flakon żonie. Ona zrobi z tego wiekszy użytek. W zasadzie dobry uniseks o ile akceptuje sie wanilię w perfumach. Trwałość bardzo dobra, projekcja średnia, mogłaby być większa. Nadmienie jedynie, że żadna woda toaletowa nie zrobi z quasimoto królewicza, nie wierzcie w takie brednie.

Roq
Roq

Uwielbiam to męskie dildo...
W kategorii gourmand, jak dla mnie - cudo. Nie wiem, czy nie lepszy od A*Men'a.
Daję mu najwyższe oceny, bo niewiele znam zapachów, które wywróciły mi mózg na drugą stronę.
Rochas Man obok Kenzo PH to zapachy, które poprawiają mi najbardziej zas... nastrój. Nawet pogrzeby mi nie straszne. Warto wspomnieć, że RM jest zapachem uwodzicielskim.
Nawet "świeże" wdowy oblizują się, kiedy przechodzę... Inaczej mówiąc, Rochas jest słodkim lepem na kobiety.
Można mieć pysk jak Quasimodo i pachnieć Rochas, a kobiety zamiast uciekać, będą się czasem ocierały. Chyba lubią słodkie misie
To trzeba mieć i nie bać się. Do odważnych świat należy. Włosy z klaty po Rochas nie będą Wam wyłazić.
Stary, kadzidlany macho już dawno odszedł do lamusa i leży w garażu obok dziurawego pontonu.
Czas na facetów z conajmniej jajem i fantazją.
Ps. Czy ktoś wie, gdzie wkłada się baterie?

blueberry
blueberry

Nie piję słodzonej kawy i nie lubię zapachu kawy po dodaniu do niej cukru - wyraźnie zmienia swój aromat i przestaje być "sobą". Ale w perfumach to już zupełnie inna historia...

Rochas Man to dla mnie bardzo słodka kawa z lekkim, waniliowo-lawendowym posmakiem i przyjemnie paczulowym zakończeniem. Wg mnie świetna pod względem cenowym namiastka New Haarlem (choć NH ma to coś jeszcze, to mimo wszystko czuć, że stoi za nimi ten sam nos!) i lepsza, bardziej esencjonalna i charakterna propozycja od Givenchy Play Intense. Pachnie i nosi się wspaniale, a ja wybaczam nawet obecność maliny w składzie, bo też i wcale jej tam na szczęście nie wyczuwam. Przymykam oczy na różowe pudełko oraz okropny flakon i po prostu raduję się jego zawartością.

I jak często się zdarza, etykietka "for men" jest w moim odczuciu sporym nieporozumieniem - osobiście uznaję go za co najwyżej uniseks, ale z przechyłem na damską stronę. Tej słodyczy jest tu naprawdę bardzo dużo, a potężna projekcja może być zabójcza dla otoczenia.

Dla mnie to idealny zapach na "sugar buzz" i coś czuję, że tej jesieni i zimy często będziemy razem ;-)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Rochas Rochas Man, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Rochas Rochas Man, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Rochas Man marki Rochas. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Rochas Man marki Rochas reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci Pour Homme II Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci pour Homme Burberry London for Men Givenchy Pi Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent M7 Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Kenzo Kenzo pour Homme Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Lalique Encre Noire Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Carolina Herrera 212 Men Lalique Lalique White Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Lalique Hommage a L'Homme Chanel Egoiste