Marki » R S » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Eau de Rochas Rochas dla kobiet

Eau de Rochas Rochas dla kobiet

Eau de Rochas Rochas dla kobiet Filmy Eau de Rochas Rochas dla kobiet Filmy Eau de Rochas Rochas dla kobiet Filmy Eau de Rochas Rochas dla kobiet Filmy
Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia Eau de Rochas Rochas dla kobiet Zdjęcia

Eau de Rochas marki Rochas to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Eau de Rochas został wydany w 1970 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Nicolas Mamounas. Nutami głowy są lima, mandarynka, bazylia, grejpfrut, bergamotka, cytryna i werbena; nutami serca są kolendra, goździk (roślina), paczula, jaśmin, narcyz i dzika róża; nutami bazy są mech dębowy, drzewo sandałowe, ambra, piżmo i wetyweria.

Lima Mandarynka Bazylia Grejpfrut Bergamotka Cytryna Werbena

Kolendra Goździk (roślina) Paczula Jaśmin Narcyz Dzika róża

Mech dębowy Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau de Rochas by Rochas.

Eau de Rochas Limited Edition 2014
Eau de Campagne
Eau de Courreges

Eau de Rochas Recenzje Perfum

chjena
chjena

Zielone zapachy to zupełnie nie moja bajka, ale nie mogłam oprzeć się zapowiedziom szyprowego retro świeżaka, widniejącym w recenzjach poniżej. Co dziwne, bo zazwyczaj i retro, i szypry toleruję jedynie jako poznawczą ciekawostkę czy perfumeryjny eksperyment, a Eau de Rochas zachciało mi się mieć. I dorwałam rozsądną jak na swoje potrzeby ilość, czyli 10 ml w miniaturce.

Okazało się, że nie dość, że Eau de Rochas spełnia wszystkie moje olfaktoryczne oczekiwania, to jest dla mnie całkowicie noszalny, ba, cudownie uzupełnia upalną pogodę, dając wytchnienie mnie i otoczeniu. Cała masa cytrusów z bergamotą na czele, zamiast akcentów miętowych typowych dla obecnych linii zapachów letnich mamy przedstawicieli nut szyprowych: mech, wetywerię, ciekawego ostrzejszego posmaku nadaje też obecność kolendry, a goździk to przysłowiowa wisienka na torcie w postaci sznytu lat 70., czuć, że nie jest to kompozycja mieszana na przestrzeni ostatnich dekad.

Nie wyobrażam sobie nosić Eau de Rochas gdy temperatura spada poniżej 25 stopni (podobnie mam z Romą Laury Biagiotti, tam również dla pełnego rozkwitu wszystkich nut ziołowych wymagany jest diabelski wręcz upał), stąd, znając zwyczaje pogodowe naszej szerokości geograficznej, miniaturka z pewnością starczy mi co najmniej na jeden sezon. Ale gdy tylko się skończy, natychmiast uzupełnię zapas - miło odświeżyć się w środku dnia, złapać oddech z pomocą Eau de Rochas niczym łyk lodowatej wody i nie pachnieć przy tym jak połowa ulicy...

Arsenicum
Arsenicum

Nie wiem na ile trafne będzie moje porównanie, gdyż bazuje na pamięci, jednak Eau de Rochas przypominają mi nieco Melissa & Verbena 4177 (głowa i niewielka część nut serca). Na pewno nie są tak wyważone, jak propozycja z Kolonii, która prezentuje się jako świetny uniseks. Eau de Rochas mimo ogromnego ładunku suchych cytrusów, ma w sobie wyraźną nutę najprawdziwszego, prasowanego pudru, która skreśla przeznaczenie tych perfum dla mężczyzn.

Otwarcie, to klasyka w bardzo dobrym wydaniu. Podsuszone, łykowate owoce, w których prawie nie ma soku. Nieco słodkie, delikatne, z bardzo dużą dawką werbeny cytrynowej. Ciekawy akord, jednak zaznaczam, że nie są to żywe, ostre cytrusy znane np. z Habit Rouge, czy Eau Sauvage. Po powąchaniu tych trzech zapachów, można nakreślić sobie wyraźny podział na męskie i damskie zapachy cytrusowe - Eau de Rochas, to według najlepszy przedstawiciel kobiecych zapachów w rodzinie cytrusowej.
Drugi i (według mnie) zarazem ostatni akord tej kompozycji, to całkowicie wysuszone cytrusy, bez kropli soku, z twardą skórką. Do tego bardzo dużo mchu dębowego i matowego pudru do twarzy. Intryguje mnie ta "beżowa" nuta, spotykam ją pierwszy raz w tak dosłownym, surowym wydaniu i muszę przyznać, że robi na mnie wrażenie. To nie jest puder z irysów, sprawdźcie.

Jak najbardziej polecam. Ostatnio widziałem ten zapach w internetowej perfumerii za kilka złotych – warto.
Niestety muszę przyznać, że wyczuwam wiele ingerencji w formułę - zapachy z lat 70-tych tak nie pachną. Mimo kunsztu dzieła i swego rodzaju delikatności, stawiających Rochas w szeregu zapachów letnich, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że "na pewno kiedyś pachniały lepiej". Czuję współczesne składniki, a syntetyk mchu dębowego jest tu obecny na 100%.

Słaba projekcja, 3-4 godziny trwałości.

monika690
monika690

Dla mnie to zapach, ja to ładnie określiła Gardenia, nostalgiczny. Czuję w nim stare dobre czasy, kiedy kobiety używały prawdziwych zapachów a nie rozwodnionych kompocików. Cytrusowo- aromatyczny to najlepsze określenie dla tego zapachu. Są cytrusy w leciutko kolońskiej wersji, są zioła i kwiaty, które nie dominują i piękna aromatyczna baza. Letnia, obowiązkowa kompozycja dla miłośniczek klasycznych zapachów :)

Caligo
Caligo

Nie mogłam jej dziś nie użyć (ciepło, oj ciepło). Podpisuję się obiema rękami pod poniższymi opiniami, a zwłaszcza EJo (nie pierwszy raz zresztą:), bo ta Eau od Rochas jest rzeczywiście fantastyczna na słoneczne, gorące dni. Orzeźwia, a jakże, a efektem jest wspaniałe samopoczucie:)

>>Aromatyczne cytryny przekrojone zdecydowanym ruchem na pół. Teraz grejpfrut – połówki owoców odskakują gwałtownie od powierzchni noża na drewnianą deskę. Biorę je wszystkie po kolei do ręki, wyciskany sok miło świdruje w nosie...
Zielone listki bazylii i świeżo zmielony kardamon toną w delikatnie złocistym napoju.<<

Tak, mam pewność, że nie są to owoce abstrakcyjne, wykoncypowane w zaciszu laboratorium – ja czuję w nich i drzewo, i ziemię, w której ono wzrastało i zaowocowało.

Kwiaty, pozostające w tle, mają za zadanie przełamać niepostrzeżenie tę cytrusową hegemonię i świetnie się z tego zadania wywiązują.
I niemal już do końca, Eau de Rochas zadowala się wyłącznie fruktozą, chociaż w bazie wyczuwalny jest też delikatny mech dębowy otulony ambrą.

Uwielbiam zapach cytryny, szczególnie w takim wydaniu. Co dziwne: nie cierpię pomarańczy i nawet w czasach mojego dzieciństwa, a były wówczas towarem deficytowym, niechętnie je jadłam, niechętnie wąchałam.
Eau de Rochas – na szczęście – nie są również obsypanymi białym cukrem albo oblepionymi sztucznym miodem kwaśnymi owocami. Grejpfrut i przyprawy utrącają ewentualny nadmiar kwasu. To na pewno wyrazistszy, bardziej szlachetny zapach niż na przykład Malizia Uomo Vetyver (gdzie wyczuwam dosładzane cytrusy).

Eau jest średnio trwała, ale jej otwarcie jest tak obezwładniające, że mogę (chcę!) ją „nanaszać” co rusz:)

EJo
EJo

Fajny ten Rochas, chyba będzie moim nr 1 na nadchodzące lato. Testuję je obecnie dzięki dobrej duszyczce z F :), za co ogromne dzięki bo okazał się malutką perełką robiącą wyrwę w moim niechętnym stosunku do zapachów z tej grupy :)

Moc cytrusów, paczuli i bazylii podkręcona lekko kolendrą, w tle mech dębowy i odrobina sandałowca. W chwilę po aplikacji wywołuje uśmiech na twarzy, gdyż pachnie jak świeżo wyciśnięty sok z grejpfruta, lecz myliłby się ten, kto zaliczyłby EdR do typowych "cytrusków". W pewnym momencie przypomina mi przez chwilę Diorellę (bazylia) i O de Lancome. Kwiatów nie wyczuwam ani odrobiny, co absolutnie mi nie przeszkadza, gdyż i tak Eau de Rochas jawi mi się jako niesłychanie optymistyczny, przestrzenny, orzeźwiający zapach z "duszą" i charakterem. Co za przyjemność móc je poznać. Lat nie widać po nich wcale. Klasa.

amanda
amanda

Tyle razy spoglądałam na tę ładną zielonkawą butelkę i zastanawiałam się czy kupić, co ona w sobie kryje , bo Rochas już parę razy dał mi po nosie.
Co prawda nie poddawałam się i próbowałam oswoić kilka jego kompozycji z dobrym zrozumienien ich, ale nie miałam już ochoty na kolejne takie próby .Chciałam od niego dostać od razu coś co będzie łatwo się nosić , bez kolejnych podchodów i czasu .
Los w postaci próbki podsunął mi właśnie namiastkę zawartości tej butelki. I od razu wysypało się tyle cytrusów jak z koszyka , ale to co mi się w nich spodobało to jednak "ten" zapach nie jest tak wściekle cytrusowy .
Nie jestem znawczynią starszych zapachów , ale w porównaniu z tym co z ostatnich lat perfumy z tymi owocami dają -mieszankę zazwyczaj ostrą i rześką ,tu cytrusy są jednak inne bardziej wyważone i świetnie doprawione listkami bazylii , którą lubię jak i innymi przyprawami.
Jest w nich świeżość owych cytrusów , ale nie takich buchających wprost bez ogródek.
Czuje się w nich inne czasy tworzenia zapachu , zgadzam się stuprocentowo że to zapach ponadczasowy i elegancki .

Izabela
Izabela

Cytrynowo-bazyliowo-paczulowe perfumy.
Wyczuwalna jest także kolendra, goździk i drzewo sandałowe w bazie.
Perfumy są tak bardzo aromatyczne, że prawie czuję ich łaskotanie w nosie.
Są świeże, lekkie, wiosenne, nie są słodkie.
Czuję doskonale zapach bazylii i kolendry, które rosną w doniczkach na kuchennym parapecie. Obok tych doniczek stoi dzbanek z lemoniadą.
Bardzo oryginalne perfumy, pozwalają odpocząć od upału. Orzeźwiają jak morska bryza.

Tam
Tam

Lata powstania Eau de Rochas były niezwykle sprzyjające tworzeniu dobrych kompozycji perfumeryjnych. Teraz tylko nam łzy ocierać i cierpieć...
Eau de Rochas są cudowne, lekkie i kobiece, ujmująco wiosenno/letnie i nie przesłodzone. Wszystko mają tam, gdzie ma być. Sporo cytrusów, ale nie wywołują ślinotoku, przytrzymuje je bowiem w ryzach paczula, przypraw jest dokładnie tyle ile potrzeba, by zapach nie był nudnym, a przyprawy nie stały się daniem głównym. Kwiaty podane są w umiarkowanej ilości, raczej w tle, nie walczą z cytrusami. Bardzo te perfumy lubię i stosuję wg kaprysu zamiennie z Reflets d'Eau Rochas w ciepłe wiosenne dni oraz w letnie upały. Przypinają mi skrzydła :)

I jak zwykle o butelce, bo nie byłabym sobą, gdybym nie oceniła opakowania. Bardzo mi się podoba klasyka tego mrożonego szkła. Tak wyobrażam sobie butelkę wody kolońskiej stojącej na toaletce Karen Blixen...

gardenia
gardenia

Cudowne.Miłość od pierwszego wejrzenia.
Swieżość wybornych cytrusów otoczona lekką korzennością przypraw,ziół i klasycznych kwiatów.
Ponadczasowości,elegancji i zmysłowości dodaje idealnie wyważone piżmo,ambra i sandałowiec.
Eau de Rochas jest lekkie,cytrusowe i odświeżające,a przy tym nieulotne,rozwodnione czy,bez charakteru.Przeciwnie-niezwykle kobiece,niezależne i dojrzałe.
Ubóstwiam tę pudrowo-korzenną bazę i ten jedyny w swoim rodzaju,nostalgiczny i jakże stylowy sznyt...

Zakupowe okazje

Rochas Eau de Rochas Eau De Toilette for women 14.9 oz
Rochas Eau de Rochas Eau De Toilette for women 14.9 oz
Gift Set 3.3oz
79.00 USD
Rochas Eau De Rochas Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz Body Lotion 250ml 8.4oz 2pcs
Eau De Toilette 14.9oz
84.99 USD
Eau De Rochas by Rochas EDT 14.9 oz for Women
Eau De Rochas by Rochas EDT 14.9 oz for Women

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Rochas Eau de Rochas, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Rochas Eau de Rochas, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau de Rochas marki Rochas. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau de Rochas marki Rochas reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Clinique Aromatics Elixir Cacharel LouLou Gres Cabochard Sisley Soir de Lune Cartier Le Baiser Du Dragon Slava Zaitsev Maroussia Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum John Galliano John Galliano Gres Cabotine Cacharel Eden Hermes Elixir des Merveilles Yves Saint Laurent Opium Lanvin Arpege Laura Biagiotti Roma Moschino Moschino Kenzo Le Monde Est Beau Molinard Habanita Estée Lauder Youth-Dew Joop! Joop! Femme