Marki » R S » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Byzance Rochas dla kobiet

Byzance Rochas dla kobiet

Byzance Rochas dla kobiet Zdjęcia Byzance Rochas dla kobiet Zdjęcia Byzance Rochas dla kobiet Zdjęcia Byzance Rochas dla kobiet Zdjęcia Byzance Rochas dla kobiet Zdjęcia Byzance Rochas dla kobiet Zdjęcia

Byzance marki Rochas to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Byzance został wydany w 1987 roku. Byzance stworzyli Nicolas Mamounas i Alberto Morillas. Nutami głowy są aldehydy, przyprawy, goździk (roślina), nuty zielone, mandarynka, bazylia, cytryna i kardamon; nutami serca są tuberoza, korzeń irysa, jaśmin, róża turecka, ylang-ylang, konwalia i anyż; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo, wanilia, heliotrop i cedr.

Aldehydy Przyprawy Goździk (roślina) Nuty zielone Mandarynka Bazylia Cytryna Kardamon

Tuberoza Korzeń irysa Jaśmin Róża turecka Ylang-ylang Konwalia Anyż

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Wanilia Heliotrop Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Byzance by Rochas.

Byzance Recenzje Perfum

Nie mogę się niestety przekonać do tego zapachu. Nut sporo i większość to moje ulubione, ale czuję jedynie lekko pudrowe aldehydy wymieszane z przyprawami, z których na czoło wybija się kardamon.

Brakuje mi tutaj trochę kwiatów, bo lubię ich połączenie z aldehydami, a przyprawy trochę za bardzo tutaj dominują.

Savanoja
Savanoja

Długo polowałam na choćby odrobinę tych perfum, bo nazwa, piękny flakon, kolor, to wszystko wskazywało, że będzie przepych i vintage na bogato ;) I stało się, nareszcie mam to na ręku, niucham sobie cały dzień i... pierwsze skojarzenie to Jil Sander Sun! Bardzo podobne otwarcie, aromatyczno pudrowe, mocne, piękne, a później podobieństwo odrobinę zanika, ale tylko odrobinę. Bo w przypadku Sun kompozycja przybiera formę relaksującego olejku do opalania, a w Byzance sprawa dzieje się odrobinę bardziej radośnie i przyjemnie świdrująco (chyba za sprawą anyżu). Nie lokowałabym tych perfum w szyprach, dla mnie to mikstura kwiatowo - aldehydowa po prostu. Lekko tłustawa, balsamiczna, bardzo przyjemna i zdecydowanie już nie dzisiejsza aczkolwiek całkowicie jeszcze noszalna. Cieszę się, że mogłam ją poznać bo naprawdę ma "coś" w sobie.
Parametry użytkowe wspaniałe bo trwałość całodniowa przy sporej projekcji. Chciała bym posiadać ten piękny flakon z kilkoma kroplami na od czasu do czasu... ;)

amanda
amanda

Sama się zdziwiłam , bo naczytałam się o Byzance tyle opinii, sporo osób chciałoby je mieć. Toteż sama byłam ciekawa co ta przyciągająca wzrok butelka kryje w sobie, no i oczywiście zapach już nieosiągalny drogą normalnego kupna w perfumeriach stacjonarnych czy intenetowych podnosi też stan perfum do roli bardziej "chciejnych".
Otóż psikam z sampla czekam i ..jest spokojnie i normalnie.
Nie jest czymś w rodzaju killerów z tamtych lat i to mnie też trochę dziwi , bo wyobrażałam je sobie patrząc na zbiorowisko nut, że będzie się w nich dziać, niejedno ciekawe przedstawienie a tu dostajemy porcję zadziwienia.
Tylko delikatny powiew aldehydów przypomina stare bogate czasy i to wszystko, poza tym jest przyjemnie.
Nuty poukładane w szeregu brzmią spokojnym rytmem z aldehydami.
Może mnie nie porwały kolorową bogatą treścią ( zresztą sama dokładnie nie wiem czego po nich oczekiwałam), ale im dłużej wącham to podoba mi się ta spokojna opowieść z ładnej buteleczki.
To aldehydy nadające się i pasujące wszędzie.

perfumeholic88
perfumeholic88

Spodziewałam się bogatego, gęstego zapachu, który ´´zwali mnie z nóg ´´ i z powodu swego piękna i po trochu z powodu aldehydów. No cóż.. Byzance dla mnie jest ´´taki sobie´´.
Tu rządzą aldehydy, ale nie w formie wrednych, bezczelnych krzykaczy, a dość łagodnych. Pozwalają dość do głosu gożdzikowi i ylang ylang, a nawet troszkę tuberozie.
Tu nic nie bije po nosie, nic nie kopie z półobrotu, ale w sumie może i by się przydało, bo nic się tu za bardzo nie dzieje. Kompozycja jest w porządku i niestety tylko tyle.

gardenia
gardenia

Byzance to kolejne wspomnienie z moich lat młodości,baaardzo wczesnej młodości.Cudny kobaltowo-niebieski flakon,romantynczno-orientalna i delikatna kompozycja,z charakterystycznym "suchym"pudrowym akordem.
Po ponad 20 latach trudno mi było odnaleźć tę charaktrystyczną nutę,odbieram dziś Byzance jako zapach dosyć "mydlany",kremowy,kwiatowy-tuberoza,jaśmin,gozdziki,trochę przypraw i aldehydy,trochę drewna.Całość jednakże nie powala,jest to pięknie wymieszany bukiet,łagodny,kremowy i dyskretny.Trzyma się blisko skóry,u mnie około paru godzin.Trwałość zatem niezła.
Z początku brakowało mi tej zapamiętanej przed laty nuty,która mnie tak w Byzance pociągała,ale po paru dniach noszenia wyczuwam ją wreszcie,choc dosyć słabo.Może to efekt reformulacji,może wtedy odbierałam zapachy intensywniej,jednakże powoli Byzance zdobywa moje serce i jakos tak spontanicznie i z pewna dozą sentymentu sięgam po ten ciemnoniebieski flakonik.
Ja odbieram Byzance tez jako pewien rodzaj "szypru"dla poczatkujacych,jeśli ktoś nie lubi aldehydów i starszych kompozycji tego typu-warto zacząc od Byzance.Dla mnie urocza -jakos tak ponadczasowo młodzieńcza kompozycja.

Byzance by Rochas 4.14 out of 5 based on 28 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Rochas Byzance, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Rochas Byzance, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Byzance marki Rochas. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Byzance marki Rochas reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Ysatis Yves Saint Laurent Opium Rochas Femme Rochas Lancome Magie Noire Lanvin Arpege Vivienne Westwood Boudoir Molinard Habanita Chanel Chanel N°5 Christian Dior Poison Joop! Joop! Le Bain Guerlain Mahora Jean Paul Gaultier Classique Cartier Must de Cartier Cacharel LouLou Paloma Picasso Paloma Picasso Christian Dior Dune Ginestet Botrytis John Galliano John Galliano Rochas Madame Rochas Guerlain Shalimar