Marki » R S » orientalno - kwiatowe « Grupy

Alchimie Rochas dla kobiet

Alchimie Rochas dla kobiet

Mam: 19 Miałem: 28 Chcę: 16 Ukochany zapach: 1

Alchimie marki Rochas to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Alchimie został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są czarna porzeczka, Śliwka, mandarynka, liść czarnej porzeczki, bez, brzoskwinia, ogórek, hiacynt, grejpfrut, gruszka i bergamotka; nutami serca są akacja, kokos, wisteria, jaśmin, heliotrop, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, piżmo, wanilia, karmel i lukrecja.

Czarna porzeczka Śliwka Mandarynka Liść czarnej porzeczki Bez Brzoskwinia Ogórek Hiacynt Grejpfrut Gruszka Bergamotka

Akacja Kokos Wisteria Jaśmin Heliotrop Konwalia Róża

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Piżmo Wanilia Karmel Lukrecja

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Alchimie by Rochas.

Desnuda
Cristobal

Alchimie Recenzje Perfum

newrrn
newrrn

Jakkolwiek pompatycznie by to nie zabrzmiało, ta recenzja jest pisana dla potomnych- bo o Alchimie w dzisiejszych czasach niezmiernie trudno. A potomnym będzie jeszcze trudniej je dostać- owszem, są jeszcze takie dobra jak fragrantikowe stragany, pełne unikatów w ludzkich cenach, ale zapachy jak ten są już rzadkością. Wiecie dlaczego? Bo Alchimie jest proste. Nie udusi, ale nie zgaśnie zbyt szybko. Utuli, podobnie jak Tresor, podobnie jak Oro. Umili życie, ale nie wstrząśnie Tobą- i jak widać, rynkiem również nie wstrząsnęło, co nie zmienia faktu, że wycofanie tych perfum to wielka strata. Wystarczy popatrzeć na nuty- widzisz tam po prostu (i aż) kobietę. Bez oudów, bez dymów, bez orientów zbędnych. Same kwiaty i owoce, pokryte warstwą lekkiego karmelu. Nuda? Oj, nie. To są po prostu perfumy idealne na każdą okazję, których nie da się nie lubić. Trwałość i projekcja raczej mierne, ale to (aż się sama sobie dziwię że to piszę) działa na ich korzyść! Gdybym mogła, podzieliłabym się z wszystkimi moją odlewką, bo w dzisiejszych czasach trudno o zwyczajnie piękny zapach, zapach przez to nadzwyczajny...
Ach, wielkie koncerny... gdzie jest klient w tym wszystkim? Dlaczego zabierają dzieła, dając takie nic nie wnoszące siki-wymoczki?
Alchimie określa, dlaczego wolę perfumy starej daty. Czasem nawet starsze niż ja. To wszystko przez tę ich duszę.

esk10
esk10

Kolejny stary zapach z moich pierwsych fascynacji.

Piękny, bogaty, doskonale skomponowany bukiet na bazie słodkiej, lukrowej nucie ale nie jest to słodziak. To poważny zapach, długo mieszany przez mistrza alchemii aż wyszło małe cudo. Majstersztyk.

Szkoda,że trudno dostepny.

Roma
Roma

Mialam te perfumy, gdy tylko sie pojawily w perfumeriach, kupilam je bo spodobala mi sie nazwa i flakon... nie, no zartuje, to zawartosc mnie popchnela do grzechu zakupu... A zapach byl niezwykly, jasny, lekko orientalny, bardzo bogaty, sporo mozna bylo w nim odnalezc... Bardzo mnie zadziwil, byl taki inny, niz to, co znalam... Wydaje mi sie, ze bardziej pasuje mlodszym kobietom...
Nie pamietam dokladnie jakie mial nuty, bo to byly czasy, gdy nie rozbieralam perfum "na drobne", musialy mi sie tylko podobac, ale chyba czulam w nim kwaskowe jablko, w ogole duzo owocow i czegos ostrego, takiego swidrujacego mozg.
Mial piekna, zywiczna baze, co wiadomo, uwielbiam, karmelu nie pamiętam, raczej nie czulam - ocenialam go calosciowo.
Pamietam, ze byla w nim jakas wysoka, dziwna nuta, dzis pewnie wiedzialabym co to... gdy patrze dzis na te nuty, to naprawde sa szalone ;-)
Bardzo chetnie poczulabym te magie Alchimie znow... ale jednak czegos bylo mu brak. I nie za taka cene.

Melitele
Melitele

Jest to zapach który poznałam będąc nastolatką. Używała go siostra mojej przyjaciółki. Zawsze gdy przechodziła obok zapierało mi dech w piersiach z zachwytu.
Jest to absolutny klasyk. Zapach niepowtarzalny, nietuzinkowy, elegancki. Po prostu majstersztyk!

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

A ja w ogóle nie czuję ich zapachu. Póbowałam kilka razy, równie dobrze mogłabym się skropić jakąś brzoskwiniową wodą kolońską z YR. Po 30 minutach są na mnie bezwonne, jak woda.
To chyba jakieś przekleństwo Rochasa, bo tak samo mam z Muse :/

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Alchimie poznalam przez przypadek w jednej z perfumerii jakies 10 lat temu... sprobowalam i zakochalam sie po uszy...
Pomimo, iz jestem wielbicielkom slodkich, jadalnych, owocowych zapachow i raczej stronie od orientu - Alchimie pokochalam za cieplo i nietuzinkowosc. Jest to zapach skomplikowany z cala masa nut zapachowych zarowno glowy, jak i bazy.
Brzoskwinia, gruszka, sliwka i hiacynt rozpoczynaja wedrowke przez twoje zmysly po pierwszym psiknieciu. Po okolo godzinie, wyczuwalne sa nuty rozy, jasminu i kremowego heliotropu.
Bazao to wyjatkowa mieszanka bobu tonka, karmelu i lukrecji we wlasciwych proporcjach - zapach w zadnym stadium nie przytlacza, ani nie drazni przesadna slodkoscia.
Uwielbiam Alchimie i bardzo zaluje, ze zapach ten jest coraz trudniej zdobyc. Jest on bez watpienia majstersztykiem posrod zapachow orientalnych / orientalno waniliowych.
Trwalosc i moc godna podziwu - moja EDP ma doskonala moc!
Buteleczka i jej kolor swietnie odzwierciedlaja zawartosc - goracy eliksir ktory otuli Cie w zimowe wieczory
Goraco polecam!

Seth
Seth

Świetna, bogata damska kompozycja nieco orientalna w charakterze i delikatnie pudrowa. Na skórze mojej żony pięknie ewoluuje od czarującej, orzeźwiającej woni owoców, poprzez piękny i subtelnie złożony akord kwiatowy, aż do miękkich, ciepłych i słodkich aromatów drzewno-wanilowych. Klasycznie ujęta damska elegancja w nieco retro odsłonie. Przeurocza, skomponowana z najwyższej jakości składników, o bardzo dobrej projekcji i trwałości. Bardzo podoba się mojej żonie, wiec z przyjemnością jej podaruję ten zapach, tym bardziej, że jestem nim również zauroczony. Doskonała propozycja zarówno na dzienne, jak i wieczorowe okazje jesienno-zimową porą. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 5,00.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Rochas Alchimie, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Rochas Alchimie, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Alchimie marki Rochas. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Alchimie marki Rochas reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan Black Cashmere Vivienne Westwood Boudoir Guerlain Shalimar Guerlain L'Heure Bleue Joop! Joop! Le Bain Fendi Fendi Theorema Jean Paul Gaultier Classique Rochas Tocade Priscilla Presley Indian Summer Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Christian Dior Poison Christian Dior Dior Addict Christian Dior Dune M. Micallef Ylang in Gold Hermes Elixir des Merveilles Givenchy Organza Indecence Guerlain Samsara Eau de Parfum Givenchy Organza Christian Dior Hypnotic Poison Laura Biagiotti Roma