Marki » R S » orientalno - drzewne « Grupy

Absolu Rochas dla kobiet

Absolu Rochas dla kobiet

Absolu Rochas dla kobiet Filmy
Absolu Rochas dla kobiet Zdjęcia Absolu Rochas dla kobiet Zdjęcia

Absolu marki Rochas to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Absolu został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są liść figi i mandarynka; nutami serca są kwiat pomarańczy, lilia, pieprz i róża; nutami bazy są labdanum, benzoes, balsam tolu i cedr.

Liść figi Mandarynka

Kwiat pomarańczy Lilia Pieprz Róża

Labdanum Benzoes Balsam Tolu Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Absolu by Rochas.

Absolu Intense Simply Red
Tolu
Allure Sensuelle
Sun

Absolu Recenzje Perfum

Aelka
Aelka

Bardzo udana kompozycja, bardzo elegancka, ciężka, balsamiczna,gęsta jak miód. Liście figi z mandarynką na wstępie pięknie daje po nosie, upojnie wręcz. Kwiat pomarańczy i róża bardzo mocno podkreślone, ale najbardziej ciekawe jest to, że na mnie układają się bardzo waniliowo. Ta nuta jest tak piękna, że nie potrafię jej wprost opisać, coś właśnie jak słodkie cytrusy z różą , oprószone wanilią. Ale to nie jest łatwa i prosta słodycz, ona jest tajemnicza, jest gładka , taka jak olejek którym smarujemy dekolt po kąpieli a jedna kropla olejku wymyka się i sunie po skórze wprost do pępka. Swietny zapach, trwały, raczej na chłodniejsze miesiące.

pachniewitch
pachniewitch

Hmm...Upojne...jedyne takie..
Trudno mi je opisac...
Geste .....i leciutkie niczym podmuch letniej bryzy na dusznej sawannie..
Barokowe ale jednoczesnie klasyczne..
Intymne, dla kobiety w kwiecie wieku ...

Nie do kupienia - poza probkami na allegro..
Wielka szkoda, bo to dzielo niemalze genialne..
Spojne , zlote, swietliste ...:)

CUDENKO

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Gęsty, lepki olej pełen tajemnicy. Absolu mnie uwodzi stopniowo. Cierpliwie czeka, aż się w nim zadurzę. Po pierwszej aplikacji byłam rozczarowana, dziś kolejny raz użyłam ich do pracy i w ten upalny, duszny dzień wybrzmiał bardzo poważnie, ale jednocześnie ponętnie. Zapach jest lekko orientalny, a jednocześnie suchy. Dziwak z kategorii : organiczny.
Powoli zaczyna zdobywać moje względy, chociaż wciąż nie odważyłabym się na flaszkę.

samsara
samsara

Te perfumy to magia w butelce. Są tak skomponowane, że dają przedziwny dualny efekt niezwykłej lepkości i suchości zarazem -efekt, którego nie spotkałam w żadnym innym pachnidle. Jest to suchość piasków pustyni i lepkość płynów ustrojowych kochanków, którzy dopadli się do siebie po raz pierwszy. Przepraszam za obrazoburcze porównanie, ale właśnie tak ekstremalny jest ten zapach. Absolu - nazwa mnie nie dziwi, ten zapach to w istocie emocjonalny absolut. Pobudza, porusza, ale i dystansuje, powściąga. Jest jak coś skończenie pięknego, do czego nie mamy odwagi się zbliżyć. Liliowo-pieprzne serce, a w bazie obłędne labdanum. Szczęśliwe Te, którym było dane je nosić.To jedne z tych perfum, które kupiłabym ponownie, a naprawdę rzadko to robię.

KasiaS
KasiaS

Savanoja, plus miliard! ;) Ech, jak to czasem się zdarzy taki idealny zapach, w którym suma wibracji i napięć po prostu idealnie działa... a potem oczywiście następuje to cholerne "ALE"... Pierwsze ALE: niedostępny (co za mega szkoda). Drugie ALE: nie taki trwały jakby się chciało, a przede wszystkim projekcja szybko siada. Trzecie ALE: za szybko się zmienia i baza nie jest już tak cudowna jak TO! otwarcie. A TO! otwarcie to jest po prostu jakiś dziewiąty cud świata (i mówi to osoba, która otwarcia zazwyczaj przeczekuje bez wąchania). Taka chemia się tu rozgrywa między mandarynką, liściem figowym (zieloność, świeżość, wibracje) i drzewami i przyprawami (ciepło, głębia, basy), że człowiek się aż rumieni i od razu przypomina sobie swoje największe miłości i najpiękniejsze chwile w życiu i tych wszystkich uroczych chłopców... No po prostu jest tu wszystko co trzeba - mandarynkowo-figowo-pieprzna świeżość, słodycz (znowu figa! ja chyba jestem figowym zboczeńcem :P) i piękny kwiat pomarańczy), ciepło i konkretna, żywiczno-drzewna baza. Te żywice upijają, omamiają, przeczołgują po podłodze, tylko dlaczego tak krótko??? Tak jak guma Donald, Absolu po pewnym czasie traci smak, baza jest nadal miła, ale już bardzo cichutka i stonowana, i do tego trochę jakby stęchła, po efekcie "Serge Gainsbourg spotyka Jane Birkin" nie ma już śladu. Ja wolę odwrotne historie ("cicha woda - toaletowa lub perfumowana :D - brzegi rwie"), więc z ogromnym żalem zapisuję Absolu raczej po stronie rozczarowań, ale szkoda to ogromna, bo to była najprawdziwsza perfumowa epifania!
Najchętniej bym się w nich kąpała, albo kupiła flachę 5 litrów i spryskiwała co 15 minut. To by było piękne życie!

Savanoja
Savanoja

Wspaniałe! Ta otulająca a zarazem delikatna i nieco musująca słodycz powoduje, że trzeci dzień z rzędu nie mogę się z nimi rozstać choć przeważnie zmieniam perfumy codziennie. Dotarło do mnie, że kocham je i wciąż czuję niedosyt! Recenzja Mad-Lainey wspaniale je opisuje, z tym że ja nie odbieram ich buduarowo i koronkowo ale może dlatego, że większość perfum które najbardziej lubię nosi takie znamiona ;)
Rochas Absolu są ciepłe, bardzo zmysłowe, kobiece. Nie ma w nich nic aroganckiego, wyzywającego, krzykliwego. Są jak szept, cichy, zmysłowy i lekko mruczący, szept spełnienia. Te perfumy dają mi poczucie spokoju i zadowolenia, wprawiają w stan, który mogłabym porównać do "papierosa po seksie" Nie są rozleniwiające, uspokajające, one są pełnią satysfakcji, wisienką na torcie.

Roma
Roma

Te perfumy były kupione te od razu po ich premierze, wiele się po nich spodziewałam i absolutnie nie zawiodłam się: były takie, jak trzeba: ciężkie, orientalne, wręcz oleiste, miękkie. Cudowne:-)

To pierwszy zapach, który tak idealnie mi podpasywał, oprócz Manii (czarnej) Armaniego - mojej ówczesnej miłości.
Taki rodzaj słodyczy kocham bezgranicznie, a to gwarantuje mi zawsze obecność labdanum, benzoesu, balsamu tolu i labdanum - a tu, w Absolu jest to wszystko. Mocno też czułam kwiat pomarańczy:-)
To piękne, zmysłowe, tajemnicze pachnidlo.

Absolu - kocham, absolutnie!

(Pamietam, że te perfumy kupiłam, wymieniając je dosłownie w ostatniej chwili, a kupiłam wtedy White Cashmere - DK... Przemogłam wstyd i z przystanku autobusowego wróciłam do sklepu i wymieniłam na Absolu.:-)
Flakon - nieporęczny, a mnie dodatkowo trafił się cieknący atomizer:/

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Seksowny, zmyslowy, bielizniany...
Podobnie jak niektore poprzedniczki ponizej, ja takze mam skojarzenia seksownej bielizny i zmyslowosci.
Absolu zastepuje mi aktualnie dawno juz wycofane Alchimie.
Absolu nie bylo moja miloscia od pierwszego wejrzenia - wlasciwie wcale go nie polubilam i oddalam go kolezance bez wiekszego zalu.
Po jakims czasie wyjelam z szafy swoj kaszmirowy szalik i za Boga nie moglam dojsc jakim zapachem byl on przesiakniety po tygodniach od czasu gdy nosilam go po raz ostatni.
Pachnial przecudownie; orientalnie, ale nie ciezko; zmyslowo, otulajaco.
Dostawalam szalu, poniewaz zadna z moich chyba dwustu butelek perfum ktore posiadam nie przypominala mi tego zapachu.
Wreszcie przypomnialam sobie, ze tego dnia nosilam Absolu - pamietam dokladnie, bo to byl pierwszy raz gdy go uzylam i pierwszy raz gdy przygotowujac sie na dluga zime wyjelam z szafy swoj kaszmirowy szal.
Bez namyslu zakupilam dwie butelki i przy drugiej probie nawiazania znajomosci zakochalam sie w nim bez reszty.
Absolu jest synonimem kobiety uwodzicielskiej, zmyslowej, noszacej koronkowa bielizne i zwiewny jak mgielka peniuar w oswietlonej swiecami sypialni, ktorej goraca atmosfere probuje ostudzic chlodna seksowna satynowa posciel.
Absolu to liscie figowe z odrobina owocowej slodyczy przechodzacej w aromat rozy i kwiatu pomaranczy z pikantnym akcentem pieprzu na bazie z zywicy i slodkiego benzoesu.
Absolu zawladnal moim sercem choc pierwszy kontakt z zapachem przypominal katastrofe i nic nie zanosilo sie na dluga milosc
To wiele mowi, Drogie Panie, o tym by zapachow nigdy nie skreslac po pierwszym uzyciu, ale dac im sie oswoic ze skora, zaprzyjaznic, po prostu dac im druga szanse, bo wiekszosc z nich na to zasluguje.
Polecam Paniom, ktore kochaja Alchimie, bo choc Absolu posiada nieco inne nuty zapachowe, oba zapachy pochadza z tej samej grupy olfaktorycznej i oba graja w tym samym zespole.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Rochas Absolu, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Rochas Absolu, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Absolu marki Rochas. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Absolu marki Rochas reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Sensuous Noir Laura Biagiotti Roma Cartier Le Baiser Du Dragon Guerlain Samsara Eau de Parfum Torrente L`Or de Torrente Lolita Lempicka Si Lolita Christian Dior Dune Lalique Perles De Lalique Sisley Soir de Lune Calvin Klein Obsession Lalique Lalique Le Parfum Givenchy Organza Indecence Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain Samsara Eau de Toilette Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Yves Saint Laurent Elle Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Thierry Mugler Alien Guerlain Shalimar Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant