Marki » R S » orientalno - przyprawowe « Grupy

Roberto Cavalli Oro Roberto Cavalli dla kobiet

Roberto Cavalli Oro Roberto Cavalli dla kobiet

cynamonowy
Roberto Cavalli Oro Roberto Cavalli dla kobiet Filmy
Roberto Cavalli Oro Roberto Cavalli dla kobiet Zdjęcia Roberto Cavalli Oro Roberto Cavalli dla kobiet Zdjęcia

Roberto Cavalli Oro marki Roberto Cavalli to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. Twórcą kompozycji zapachowej jest Maurice Roucel. Nutami głowy są magnolia, kolendra, irys, pieprz, jabłko i bergamotka; nutami serca są morela, paczula, cynamon, frezja i cedr; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo, wanilia i drzewo gwajakowe.

Magnolia Kolendra Irys Pieprz Jabłko Bergamotka

Morela Paczula Cynamon Frezja Cedr

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Wanilia Drzewo gwajakowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Roberto Cavalli Oro by Roberto Cavalli.

Folies de Saisons Delires d'Automne
Arabie

Roberto Cavalli Oro Recenzje Perfum

chjena
chjena

Moje odczucia wobec Oro są diametralnie różne niż w recenzji poniżej - dla mnie to ekspansywny, agresywny wręcz w swojej kompozycji, diabelnie trwały i szalenie projektujący zapach. Piękny, ale zbyt głośny i wymagający za dużo uwagi, bym mogła nosić go na co dzień.

Otwarcie to przepiękny, trochę szorstki i męski cynamon w duecie z czarnym pieprzem. To żaden słodziutki oriencik, Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy w wersji Disneyowskiej, raczej kultura Wschodu z całym dobrodziejstwem inwentarza. Przyprawy podane są na miękkiej skórce moreli i wanilii, nie brak też charakterystycznych dla tej grupy olfaktorycznej drzewa sandałowego i ambry.

Mimo delikatności niektórych składników, to płynne złoto zamknięte we flakonie owiniętym rajskim wężem, przez cały czas trwania na skórze świdruje w nosie i nie daje łatwo o sobie zapomnieć. Ja go uwielbiam, tak właśnie wyobrażałam sobie starą wersję Dolce Vity - bardziej orientalną, bogatszą, pełną zdecydowanych akcentów przypraw - która w rzeczywistości okazała się zupełnie inna... co nie zmienia faktu, że mimo tego teoretycznego ideału, który odnalazłam w Oro (parę lat temu jako maniak cynamonowy na bank zrobiłabym z niego signature scent!) jego ekspansywność mnie męczy. Zupełnie jak Bliski Wschód - ciekawi mnie ta kultura, ale z bezpiecznej odległości...

newrrn
newrrn

Znowu dzisiaj wzięłam zbyt dużo na moje barki. Po co się tak wszystkim przejmować? Przecież jakoś to będzie. Z nerwów zaczyna boleć mnie brzuch, dostaję migreny. Marnuję swoje życie. Nic ważnego nie robię. Jeszcze tylko szybka kąpiel i do spania- muszę przecież wcześnie wstać, aby dalej wegetować.
Ale jest On, przy mnie co wieczór, nie ma znaczenia co dziś zepsułam. Żadna porażka się nie liczy. Otula ciepłym szalem, daje ukojenie. Jest jak ciepła herbata z miodem gdy wstajesz chora. Dzięki niemu wszystkie złe myśli odchodzą w zapomnienie, myślę tylko o tym, że jutrzejszy dzień będzie dobry. Rano nie ma go już wcale, tylko pościel lekko daje znać o jego obecności- ambrą i cynamonem.
Oro to nie jest wybrakowany orient. To mój poprawiacz nastroju. Dobrze, że twórca z niczym nie przesadził- czy w perfumach chodzi tylko o trwałość i o to, żeby zapadały w pamięć? Moim zdaniem chodzi o to, aby trafić w gusta chociaż jednej osoby, bo taka niewielka rzecz świadczy o tym, że zapach jest udany.
Co z tego, że każdej kobiecie podobaj się znani aktorzy, artyści czy przystojniacy z ulicy, skoro wracają do domów i znajdują pokój duszy w ramionach totalnie zwykłych mężczyzn?
Moją integralną częścią życia został Oro. Nie dlatego, że jest komplementowany czy ogólnie uznany za dobry zapach, ale dlatego że DLA MNIE jest mistrzostwem świata, które mnie zmienia na lepsze i uspokaja.

Savanoja
Savanoja

Te perfumy spodobały mi się tak bardzo, że najchętniej spryskałabym nimi nos od środka by czuć je bez końca! Delikatny cynamon z jakby kremową nutką, dobrze wyczuwam też owocowe akordy które na szczęście dodają tylko wibrującej energii i nie są z gatunku soczystych i świeżych a raczej takich już przejrzałych w słońcu, no coś pięknego! A sandał z paczulą tak mnie pięknie świdruje w nosie że siedzę jak zamurowana z nadgarstkiem przy nosie i tylko mocno się zaciągam co wcale nie oznacza, że perfumy te mają słabą moc czy projekcję. O co to to nie, czuję je przy każdym ruchu ręki a najchętniej szła bym z tą ręką tuż przed sobą by nie zgubić ciągnącej się chmurki...
Tak, to delikatny orient przyprawowy, bardzo ciepły, cielesny rozleniwiający. Idealny bo nieformalny i nie narzucający się otoczeniu. Doskonale sprawdza się zarówno w pochmurny jak i słoneczny dzień.

Aleksandra
Aleksandra

ORO - zapach mlekiem i miodem płynący, choc nie ma tych nut w składzie ja nieustannie je czuje po aplikacji, jest ciepły, puszysty, lekko słodki, otulający, zmysłowy, żywiczny,doskonale przyprawiony. Pikantny cynamon dający co chwilę znac o sobie. Jest w nim taka specyficzna nuta, długo myślałam co mi przypomina... i nagle mnie olśniło - ORO pachnie jak pieczęc lakowa(!), jak pyłek kwiatowy albo dokładniej: wspólny mianownik tych dwóch.
Testowałam go wiosną ale widzę go bardziej w jesiennych klimatach.
Jego nazwa ( hiszp. "złoto")doskonale oddaje klimat kompozycji.

monika690
monika690

Bardzo mi się podoba ten zapach, gdy go wącham przenoszę się w przeszłość, mam skojarzenia z zapachem którego kiedyś używałam. Na mojej skórze wyczuwam głównie nuty drzewne i przyprawowe, morela gdzieś czai się za nimi, kwiaty też gdzieś są ale nie dominują. Całość bardzo ładnie skomponowana, taki delikatniejszy orient, choć znajdą się osoby dla których zapach będzie za intensywny.

amanda
amanda

Powiedziałabym deliktnie przyprawowe.
Z ciepłym miękkim cynamonem jeszcze eteryczniejszą kolendrą , wilgotnawą paczulą będącą bardziej ukrytą w głębi przysypaną szczyptą pieprzu, dosłodzoną oszczędnie wanilią .
Całość lekko balsamiczna z dalekimi gdzieś owocowymi nutami. Ładny zapach owszem podoba mi się, ale jak trafnie ujęła go Vertigo taki wątlutki i bledziutki bym dodała.
Rozumiem, nie każdy przyprawowy orient musi być treściwy i donośny na którego przybycie rozwija się czerwone dywany, ale moim skromnym zdaniem zabrakło troszeczkę rumieńca tej wyrazniejszej kropeczki nad "i" a szkoda,bo mogło być to ciekawsze dzieło.

vertigo
vertigo

W moim notatniku napisałam "łagodny orientalny; morelowy".

I dużo więcej nie da się napisać :)

Oro to orient dla początkujących.
W sumie bardzo delikatny dla nosa i otoczenia - projekcja i trwałość wołają o pomstę do nieba.
Minimalne ilości sandałowca, ambry, wanilii, oraz kwiatów: frezji, magnolii, irysa. Troszkę więcej cynamonu, który przynajmniej przez cały czas jest wyczuwalny. Na początku dominuje w/w standardowa mieszanka, od środkowej fazy najbardziej wyraźna staje się MORELA, choć trudno o niej powiedzieć, że dominuje - w tak wątłym zapachu chyba nic nie może dominować.

Słabe!
Z moreli polecam Boucheron B.

Roberto Cavalli Oro by Roberto Cavalli 3.50 out of 5 based on 27 ratings and 7 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Roberto Cavalli Roberto Cavalli Oro, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Roberto Cavalli Roberto Cavalli Oro, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Roberto Cavalli Oro marki Roberto Cavalli. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Roberto Cavalli Oro marki Roberto Cavalli reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Tom Ford Sahara Noir Ginestet Botrytis Thierry Mugler Angel Calvin Klein Obsession Thierry Mugler Womanity Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Moschino Couture! Profumum Roma Acqua di Sale Hermes Elixir des Merveilles Fendi Fendi Theorema Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Samsara Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Mauboussin Histoire d`Eau Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Thierry Mugler Innocent Chanel Coco Eau de Parfum Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II