Marki » R S » kwiatowo - wodne « Grupy

Acqua Roberto Cavalli dla kobiet

Acqua Roberto Cavalli dla kobiet

Mam: 37 Miałem: 17 Chcę: 17 Ukochany zapach: 1

wodny
Acqua Roberto Cavalli dla kobiet Zdjęcia Acqua Roberto Cavalli dla kobiet Zdjęcia

Acqua marki Roberto Cavalli to kwiatowo - wodne perfumy dla kobiet. Acqua został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Louise Turner. Nutami głowy są jaśmin, nuty wodne i cytryna; nutą serca jest konwalia; nutą bazy jest piżmo.

Jaśmin Nuty wodne Cytryna

Konwalia

Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Acqua by Roberto Cavalli.

Paradiso
Vespre
Paradiso Azzurro

Acqua Recenzje Perfum

Zapach ładny przez jakieś 2 godziny – kwiatowo – cytrusowo – wodny, kojarzy mi się z latem i aż zatęskniłam za ciepłem i słońcem. Niestety później marnieje na skórze, wychodzą jakieś sztuczne, ostre nuty i koniec – trwałość na szczęście równie kiepska jak sam zapach.

Sylwia74
Sylwia74

O ile w Roberto Cavalli Eau de Parfum zakochałam sie bez pamięci to Acqua strasznie mnie rozczarowały. Zapach kiepski, rozwodniony świeżak nijak podobny do klasycznego Eau de Parfum. Na szczęście kupiłam miniaturkę, która tylko pięknie wygląda na toaletce bo pieknie to ona nie pachnie. Nie dla mnie!

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Bardzo bliźniacze do klasycznego złotego Cavalli - tyle, że tu jaśmin, tam kwiat pomarańczy, ale efekt ogólny zbliżony, nawet bym nie powiedziała, że lżej, bo równie mocno, słodko ...
Ale gorzej, bo słodycz jakaś sztuczna, bardzo sztuczna i nie ma nut wodnych typowo, one są lekkim tłem dla nadmiernej słodyczy.

ela812
ela812

Rzadko kiedy nazwa perfum i flakon tak dokładnie oddają, co twórca miał na myśli.
Morski błękit butelki i "Acqua" w nazwie, a dla mnie właściwie "acqua di mare", bo ja czuję tu przede wszystkim słoną morską wodę. Gdyby nie dodatek odrobiny piżma i jaśminu (bo cytrusów są tu śladowe ilości), to pomyślałabym, że pochylam twarz nad naszym kochanym Bałtykiem.
Upalne gorące lato, to idealna sceneria dla tych perfum. Ale też przyznam się, że tylko o tej porze roku jestem w stanie ich używać. Nie znoszę bowiem zapachów z kategorii morsko-ozonowo-świeżej i dlatego sama sobie się dziwię, że ten morski wyrób tak mi przypadł do gustu. Z drugiej strony, jestem święcie przekonana, że zaaplikowany w chłodny dzień późną jesienią czy zimą wywołałby u mnie tylko grymas niechęci.
Tak więc cieszę się, że znalazłam sobie odświeżający i dający poczucie ulgi i wytchnienia od skwaru zapach na lato. I mam wielką ochotę przetestować innego członka tej perfumowej rodzinki - tym razem w zabójczo różowym flakonie.
I na koniec jeszcze słówko o projekcji i trwałości: otóż, jak na ten typ zapachu, to wyjątkowo dobrze i długo projektują. Może to zasługa tego, że nie jest to taki do końca stuprocentowy świeżak, a może po prostu dobra robota. Nie zaznaczę "kocham", ale "lubię" z pewnością :-)

Beata Maria
Beata Maria

Flakonik wiosny nie czyni... a właściwie ten czyni ale tylko on bo zapach kompletnie mi nie pasuje.Słysząc tyle zachwytów zrobiłam kilka podejść i za każdym razem wielkie NIE. Jakiś rozmydlony, nieokreslony z niczym milym nie kojarzący się.mam wrazenie rozbełtanej kompozycji i nie chcę tego mieć.

Arttemiss
Arttemiss

Muszę przyznać rację "perfumeholic88": konwalia z cytrynką i ni diabła nie chce wyjść inaczej.
Flakon przepiękny, trwałość bardzo dobra, ale sam zapach - kiepsko. Z góry przepraszam jego miłośników, ale nieodmiennie kojarzy mi się on z płynem do mycia łazienek i podłóg. Kiedy w piątek wychodzę z pracy to przechodząc korytarzem myślę: Cavalli...
Oryginalności w nim też jakoś nie upatruję - podobnych zapachów jest całkiem sporo i obawiam się, że ciekawszych, bardziej wielowymiarowych.
Choć buteleczkę (do kolekcji) bardzo bym chciała, oj bardzo bardzo, ale pustą.

go_go_yubari
go_go_yubari

I takie flankery lubię! Takie, które od razu dają znać o swoim protoplaście, a mimo to wnoszą świeże spojrzenie na klasyka.

I tak dosłownie - jest w tym przypadku. Acqua to świeższa wersja klasycznego Eau De Parfum, którego baza pobrzmiewa w tle.

Na początku jest dużo, bardzo dużo cytryny, ale takiej odrobinę niedojrzałej, zielonej. Nuty morskie, złagodzone przez piżmo są dokładnie takie jak lubię - stanowią podmuch bryzy niosącej zapach morza, dzięki temu zapach robi się przestrzenny, lekki, a mimo to interesujący i nie traci na swojej mocy. Konwalie mocno wyczuwalne, ale nie przytłaczają sobą całej reszty, dzięki czemu i tak już kwiatowy klasyk nie staje się floralowym dusicielem.

Faza ta trwa jedynie około godziny. Potem następuje powrót do przeszłości i wjeżdża odrobinę kwaśny, podlany cytrusami klasyk.

Kolor flakonu piękny - jak i sam zapach - na bogato, ale z klasą. Nowoczesny hołd składany latom 90-tym. Takich zapachów już się nie robi...

Martielle
Martielle

Najnowszy zapach włoskiego projektanta Roberto Cavalli'ego to ACQUA.

Jak sama nazwa wskazuje, zapach jest wodny, więc idealnie sprawdzi się latem. Przyznam, że do tej pory nie przepadałam za tego typu zapachami, np zupełnie nie przypadł mi do gustu Davidoff Cool Water lub Acqua Di Gio Armaniego (nie wąchałam wszystkich jego odmian, ale dwie wystarczyły, bym już po więcej nie sięgnęła).
Pozytywne jednak recenzje blogerów zachęciły mnie do testów najnowszych perfum Cavalli'ego. I nie żałuję. Zapach jest kwiatowo-wodny, morski, świeży, cytrusowo-słony, rześki. Bardzo przyjemny. Pięknie się rozwija na skórze, z mocno cytrusowego, łagodnieje, staje się soczysty i lekki. Jest też bardzo trwały.

Gdy jestem nim otulona, czuję się jak....
zmysłowa morska bogini, lekko opalona, z rozwianym włosem. Ubrana w jednoczęściowy turkusowy kostium kąpielowy, wykładam się na rajskiej plaży. Czuję się błogo, słońce ogrzewa moją skórę, wystawiam do niego twarz, uśmiecham się.

Widzę....
przepiękny widok. Wokoło mnie rozpościera się morska laguna, biały piach zanika w jej głębinach. Błękit nieba jest niemożliwy do opisania, takiego soczystego koloru nie można z niczym porównać. Jest wczesna poranna godzina, na plaży nie ma zbyt wiele osób. Towarzystwa dotrzymują mi ogromne kokosowe palmy, których liście lekko podrygują przy wietrze.

Czuję.....
morską bryzę, słoną wodę, drink bezalkoholowy z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny, kwiatowy podmuch wiatru.

perfumeholic88
perfumeholic88

Na wstępie od razu napiszę, że jedyne co mnie ujęło w tym zapachu to śliczna buteleczka i niestety to tyle.
Cytryna, duuużo konwalii i troszeczke piżma. To wszystko czym pachnie dla mnie Acqua. Zapach bardzo dla mnie podobny do Giorgio Beverly Hills Blue, ale tam czuć jeszcze inne nuty, dzięki czemu jest moim zdaniem dużo lepszy niż propozycja Cavalliego. Aqua kojarzy mi sie też z błękitną woda, wakacjami. Nie jest to nic specjalnego, nic co chciałoby sie mieć na ´´już´´. Ot taki sobie dosyć przyjemny zapach, który nie powala.

vertigo
vertigo

Ktoś tu porządnie namieszał... W nazwie, nutach i koncepcji :)
Bo Acqua to zapach wcale nie wodny, w zasadzie nawet niezupełnie świeży. Odbieram go jako letnią wersję Roberto Cavalli Eau de Parfum.
Znów czuję wyraźnie tuberozę, w towarzystwie jakichś tropikalnych kwiatów: zapewne frangipani i tiary. I żadnej z nut wymienionych tutaj w składzie. Może jedynie nuty wodne, które nie czynią zapachu Acqua świeżym, a jedynie skrapiają kwiaty wodą, która w gorącym klimacie tropików błyskawicznie paruje i potęguje tylko zapach kwiatów. Perfumy są mniej słodkie niż woda w złotym flakonie, to same kwiaty, bez wanilii ani innych typowych nut bazowych.
Kwiaty białe, kremowe, egzotyczne, trochę słodkie.
Kojarzą się z rajską plażą, błękitną wodą i beztroskimi wakacyjnymi wieczorami.
Polecam miłośnikom tuberozy i kremowych białych kwiatów szukającym perfum na letnie wieczory.

Zakupowe okazje

26.99 USD
Roberto Cavalli Acqua by Roberto Cavalli EDT Spray 1 oz for Women
Roberto Cavalli Acqua by Roberto Cavalli EDT Spray 1 oz for Women
34.19 USD
Roberto Cavalli Acqua Perfume by Roberto Cavalli, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Beautyspin.com
37.86 USD
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette for women 1.7 oz
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette for women 1.7 oz
37.99 USD
Roberto Cavalli Acqua by Roberto Cavalli EDT Spray 1.7 oz for Women
Roberto Cavalli Acqua by Roberto Cavalli EDT Spray 1.7 oz for Women
39.99 USD
Roberto Cavalli Acqua Perfume by Roberto Cavalli, 2.5 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Toilette 1oz
42.00 USD
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
ThePerfumeSpot.com
44.99 USD
Roberto Cavalli Acqua by Roberto Cavalli, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Women
Beautyspin.com
45.43 USD
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette for women 2.5 oz
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette for women 2.5 oz
47.69 USD
Roberto Cavalli Acqua Perfume by Roberto Cavalli, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Women
51.99 USD
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
83.50 USD
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette Spray 75ml 2.5oz
Roberto Cavalli Acqua Eau De Toilette Spray 75ml 2.5oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Roberto Cavalli Acqua, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Roberto Cavalli Acqua, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Acqua marki Roberto Cavalli. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Acqua marki Roberto Cavalli reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Giorgio Armani Si Lalique Amethyst Torrente L`Or de Torrente Dolce&Gabbana D&G Anthology L`Imperatrice 3 Yves Saint Laurent Manifesto Trussardi Donna Trussardi 2011 Thierry Mugler Alien Essence Absolue Versace Versense Yves Saint Laurent Cinema Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Giorgio Armani Armani Code for Women Guerlain Insolence Roberto Cavalli Roberto Cavalli Exotica Gucci Gucci Guilty Cartier Le Baiser Du Dragon Givenchy Ange ou Demon Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds Hermes Elixir des Merveilles