Marki » R S » orientalno - kwiatowe « Grupy

Calypso Robert Piguet dla kobiet

Calypso Robert Piguet dla kobiet

Calypso marki Robert Piguet to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Calypso został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Aurelien Guichard. Nutami głowy są geranium i mandarynka; nutami serca są korzeń irysa i róża; nutami bazy są paczula, ambra i zamsz.

Geranium Mandarynka

Korzeń irysa Róża

Paczula Ambra Zamsz

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Calypso by Robert Piguet.

Visa 2007

Calypso Recenzje Perfum

vertigo
vertigo

Bardzo łagodne, miękkie orientalne perfumy.
Wyjątkowe, nie znam niczego innego co pachniałoby podobnie. Jednak miłośnicy klasycznej róży (jak w zasadzie każdej innej) mogą się zawieść na Calypso.
Jest ona skrzętnie opatulona milutką, puderkową, nieco pylistą nutą ambrowo-zamszową. Może wyściubić jedynie kawałek delikatnego płatka w kolorze koniaku. Czy to w ogóle jest róża?
Przytulna, sensualna kompozycja.
Bardzo ładny i charakterystyczny zapach, ale dziwnie trudny do zapamiętania.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Róża mocarna, bordowa, nieco boudoir'owa, retro, trochę animalistyczna. Ciekawa, bardzo trwała, tego Pigueta warto kupić, dużo bardziej intryguje niż wszechobecna róża z oudem.
Tu róża z zabrudzeniem podejrzewam ambrowo-paczulowym. Początek intensywnie geranio-różany.
Flakonik jak u Pigueta, czarny minimalizm.

Lizbet
Lizbet

Subtelny, kwiatowy, pudrowy zapach. Delikatna róża z paczula przechodząca w ambrę z irysem. Ciepły, miękki, otulający. Zapachu zamszu nie czuję, ale gdyby perfumy miały fakturę, to te perfumy zdecydowanie byłyby zamszowe. W mojej ocenie lżejszy i bardziej kobiecy niż Visa - o ile Visę potrafię sobie wyobrazić na mężczyźnie, tego zapachu zupełnie nie. Calypso to kwintesencja delikatnej kobiecości. Mi trochę przypominają Kenzo Flower, ale są zdecydowanie subtelniejsze i nie są waniliowe.
Nie jest to zapach ani głośny, ani orginalny czego spodziewalibyśmy się od Pigueta. Ale nie można mu odmówić piękna.

Projekcja bliskoskórna, trwałość - cały dzień.

Główną rolę gra róża, ale mocno przyprawiona paczulą i ambrą, przez co zapach stał się bardziej orientalny niż kwiatowy.

Nieco podobny w klimacie do innego zapachu Pigueta – Visa, tam też jest róża z paczulą, ale zmiękczona brzoskwinią, Calypso jest zdecydowanie cięższy, mniej kobiecy. Bardzo dobra trwałość.

tia
tia

jak dla mnie bardziej na lato.Ale posłodzone lato.Wyczuwalny irys,ale nie nachalny.Długa projekcja.Nuta głowy szybko ustępuje miejsca irysowi.Ja czuję mniej paczuli...co akurat ma spore plusy na ciepłe dni.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Robert Piguet Calypso, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Robert Piguet Calypso, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Calypso marki Robert Piguet. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Calypso marki Robert Piguet reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Bois Farine Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Yves Saint Laurent Saharienne L`Artisan Parfumeur Seville a l`Aube Christian Dior Poison L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Penhaligon`s Peoneve Calvin Klein Eternity L`Artisan Parfumeur Caligna Serge Lutens Daim Blond Cartier Baiser Vole Cacharel LouLou Yves Saint Laurent Opium Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Hermes Voyage d`Hermes Burberry Burberry Brit Rhythm for Women Agent Provocateur L'Agent Thierry Mugler A*Men Pure Tonka Lolita Lempicka Illusions Noires Si Lolita Eau de Minuit L`Artisan Parfumeur Safran Troublant