Marki » R S » orientalno - kwiatowe « Grupy

Baghari 2006 Robert Piguet dla kobiet

Baghari 2006 Robert Piguet dla kobiet

Mam: 3 Miałem: 1 Chcę: 7 Ukochany zapach: 1

aldehydowy

Baghari 2006 marki Robert Piguet to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Baghari 2006 został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Aurelien Guichard. Nutę głowy stanowi aldehydy; nutami serca są róża bułgarska i jaśmin; nutami bazy są ambra, wanilia i piżmo.

Aldehydy

Róża bułgarska Jaśmin

Ambra Wanilia Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Baghari 2006 by Robert Piguet.

Chanel N°5

Baghari 2006 Recenzje Perfum

patetico
patetico

Zaskoczyło mnie to, jak Baghari ułożył się na mojej skórze, bo przecież w spisie nut niby nie ma nic zaskakującego.
Początek mocno aldehydowy, z wyrazistą cytrusową nutą, jakby dodano tu owoców poddanych wcześniejszej obróbce: kandyzowaniu, podsuszaniu, szpikowaniu przyprawami.
Aldehydy przycichają z każdą godziną, ulegają uspokojeniu, dają się zdominować elegancji klasycznego bukietu z dwóch gatunków pięknych róż (Damasceńska i Centifolia), jaśminu, fiołków i irysów.
Zdają się tracić po drodze swoją pierwotną zieloność i świeżość, a zapach stopniowo ciemnieje, staje się nieco oleisty i zagadkowy.
Staje się zapachem femme fatale, która na wieczorową suknię narzuca etolę z lisa, a na dłonie zakłada wytworne rękawiczki.
W bazie zapachu jest i ciepło i ciemność.
Intensywne nuty ambrowe, wilgotny vetiver, wanilia jakby sucha z mocno podwędzanych strąków, piżmo o bardzo animalistycznym wydźwięku, tworzą mieszankę intrygującą i bardzo cielesną.
I dam sobie głowę uciąć, że jest tu benzoes, który uwielbiam (w dawnej wersji był).
Całość zapachu jest nostalgiczna, nieco staroświecka, ale jednocześnie magiczna.
Nie ma tu przegięcia w żadnym kierunku, aldehydy nie są ekstremalne, kwiaty nie są duszące, a składniki, które czynią ten zapach jednak solidnie orientalnym nie zmierzają w 'haremowym' kierunku.
Genialny miks z charakterem.
Porównywane często do Chanel Nr5, ale na mnie pachną inaczej, na pewno cieplej i słodziej.
Znakomita, wielogodzinna trwałość i projekcja.
Polecam wszystkim mającym dylemat: aldehydy, kwiaty czy orient? Ten zapach to złoty środek:)

Jest w kategorii kwiatowy orient, ale dla mnie to piękny, kwiatowy, retro – aldehydziak. Delikatnie pudrowy i mydlany.

Jedyne co mi przeszkadza to jakaś lekko wytrawna, zielona nuta w bazie - to chyba wetiwer. Na pewno sprawię sobie odlewkę.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Robert Piguet Baghari 2006, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Robert Piguet Baghari 2006, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Baghari 2006 marki Robert Piguet. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Baghari 2006 marki Robert Piguet reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Carner Barcelona Rima XI Serge Lutens La Fille de Berlin Estée Lauder Amber Mystique Molinard Habanita Donna Karan Black Cashmere M. Micallef Ylang in Gold Guerlain Shalimar Parfum Initial Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dune Yves Saint Laurent Opium Serge Lutens Ambre Sultan Chanel Chanel N°5 Jean Paul Gaultier Classique Cartier Baiser Vole Lancome Tresor Guerlain Samsara Eau de Parfum L`Artisan Parfumeur Ambre Extreme Serge Lutens Clair de Musc Chanel Bois des Iles Kenzo Flower by Kenzo Oriental