Marki » R S » orientalne « Grupy

Ciara Revlon dla kobiet

dymny
skórzany
Ciara Revlon dla kobiet Zdjęcia Ciara Revlon dla kobiet Zdjęcia

Ciara marki Revlon to orientalne perfumy dla kobiet. Ciara został wydany w 1973 roku. Nutami głowy są neroli, bergamotka, cytryna i malina; nutami serca są jaśmin, ylang-ylang, brazylijskie drzewo różane, palmarosa i irys; nutami bazy są skóra, opoponaks, piżmo, wanilia, kadzidło i cedr.

Neroli Bergamotka Cytryna Malina

Jaśmin Ylang-ylang Brazylijskie drzewo różane Palmarosa Irys

Skóra Opoponaks Piżmo Wanilia Kadzidło Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ciara by Revlon.

Bal a Versailles

Ciara Recenzje Perfum

darkblueyed
darkblueyed

Znacie ten nastroj po klotni z ukochanym facetem? Gdy upal sie leje z nieba, na dworze rowno setka Fahrenheita i strasza tornadem w samochodowym radio? Czerwona, dluga spodnica lepi sie do kadego milimetra spoconego ciala i masz swiadomosc, ze nie mozna opuchnietych nog wsadzic do fontanny, bo Amerykanie w pewnym wieku tego nie praktykuja... Co przychodzi z pomoca? Nowy/ stary zapach. Ciara! To imie- nazwa brzmi jak wykrzyknik i tupniecie obcasem we flamenco. Kadzidlane dymy az wiruja mi nad glowa, zamszowe fredzle przy torebce rozsiewaja swoj aromat i juz nie wiem, czy to Ciara, czy moja zlosc wylewa sie z torebki. Opoponaks- zlote krople mirry przyprawiaja o lekki zawrot glowy i zachecaja do klapniecia na skwerowej lawce. Wanilia odzywa sie cicho- uspokoj sie, popatrz na to inaczej... Biore dwa glebokie oddechy i zadzieram glowe. Latarnia Sewilli! Sam widok rozowego marmuru slynnej fontanny w Kansas City chlodzi rozedrgane zmysly, a jasminowy powiew pomaga znalezc punkt zaczepienia dla mysli. Ciara- dobrze, ze jestes. Jak przyjaciolka nadstawiasz ucho, glaszczesz rozpalone czolo i pozwalasz sie rozwijac na mojej skorze jak gesty hinduski balsam lagodzacy i cialo, i dusze. Znamy sie od lat ale nie jestes stara baba. Raczej stara dusza, ktora podtrzymuje konwersacje bez zbednego potoku slow. Jest dobrze, woda szemrze, kropla cytryny jak oklad na umysl. Otrzepuje spodnice, chowam buteleczke z plynnym zlotem Ciary do torebki. Dzwoni maz i przeprasza! Tornado zdaje sie byc tylko zapowiedzia w radio. Dziekuje, Ciaro. Badz ze mna zawsze.

kaktuska01
kaktuska01

Ciara to delikatny powiew retro. Zdecydowanie czuć, że jest to zapach ubiegłego wieku. Ciara bardzo mnie zaskoczyła. Zakupiłam ją zupełnie w ciemno oczekując typowo orientalnego kadzidła i wybuchu orientu. Na mojej skórze zapach jest o dziwo aldehydowy i mydlany. Po chwili czuć orientalny wymiar Ciary. Ale to tak jakby patrzeć na Tadż Mahal z pocztówki, nie z bliska, na żywo, przyglądając się monumentalnej konstrukcji i cudzie hinduskiej architektury, której wnętrze niegdyś przepełniał zapach indyjskich kadzidełek. Orient owszem. Ale bez udziwnień i ciężkości charakterystycznej dla tej kategorii. Orient znośny, dla początkujących albo miłośników połączenia retro z nutami orientalnymi. Dobrze stapia się ze skórą nosiciela, bo... posiada właśnie nuty skórzane. Ciara w połączeniu z ciałem tworzy efekt rozgrzanej słońcem skóry. Wyraźnie czuć nuty owocowe i słodycz.
Mam wersję o koncentracji 80%.

chypre
chypre

Ciara bardzo przypomina Bal a Versailles Jean'a Desprez ale doprawiona jest jeszcze nutami skóry i kadzidła. Ja wyczuwam tu także jakieś przyprawy, których nie ma w składzie (?!).
Ogólnie rzecz ujmując orientalny, przyjemny zapach. Cena wręcz śmieszna, więc warto wypróbować.
Mam wersję o koncentracji 80%.

zebrazebra
zebrazebra

Gdy ją poznałam, nie bylam do końca otwarta i przyjazna. Z natury cenię sobie dystans i powściągliwość, przynajmniej na początkowym etapie znajomości ;) Wolałabym zawierać owe znajomości w mniej hałaśliwych okolicznościach, zwłaszcza to suche drewienko... nie bardzo...
Później nadszedł etap fascynacji, lecz - nie pozbawionej "ale". Kto zepsuł całkiem ciekawą kompozycję maliną??? Po co owoce, amerykańsko - syntetyczno - idealne?

A później, po przerwie, przyczołgałam się na kolanach, błagając Ciarę o wybaczenie.
BO ONA...
Piękna jest. Trwała jest. Rozwijająca sie jest. Intrygująca otoczenie jest. Skórzana cudnie jest. Sandałowa tajemniczo jest. Kadzidlano dymna jest.

Butla jedyna w swoim rodzaju, fantastycznie solidna.
Mój ukochany zapach - jeśli go wycofają, nie daruję!
Róbcie zapasy, póki czas...

Izabela
Izabela

Kiedyś postanowiłam, że piszę tylko o tych perfumach, które mnie poruszą.
I do tych perfum podchodziłam z rezerwą, jak wiadomo, perfumy vintage są dla mnie najczęściej za mocne i jakoś nie grają z moją skórą.
Myślałam, że z Ciarą będzie tak samo.
Otwarcie jest zdecydowane, czuć w tych perfumach jakość, którą ostatnio przemysł perfumeryjny świadomie porzucił.
Perfumy są wspaniałe. Mają kadzidło, które jest przysłonięte wanilią i nie jest podobne do kadzidła, które znam np. z Amouage.
Ciara ma kadzidło, które mogę unieść. Oprócz kadzidła i wanilii wyczuwam żywiczny opponaks. W tle przemykają nuty owocowe i neroli, które stanowią przeciwwagę do orientalnych nut.
Perfumy są bardzo sensualne, budują aurę wokół kobiety. Zapach jest szalenie intrygujący. Ma przewagę nad większością zapachów, które są często wyczuwalne na mieście. Bo raczej mamy małe szanse spotkać inną kobietę, która tak będzie pachniała.
Jestem nimi szczerze zauroczona. Polecam do testów. Te perfumy są tego warte.

berenika80
berenika80

Ciara to mój udany zakup w ciemno.
Natknęłam się na nią ponad rok temu, gdy poszukiwałam zapachów trochę starszych, z charakterem i mających mimo upływu lat nadal rzesze wielbicieli.
Przyznam, że gdy do mnie dotarła, wywołała we mnie mieszane uczucia, bo takich zapachów nie spotyka się dziś w zwykłych, sieciowych perfumeriach.

Ciara to zapach z kategorii love or hate, zapach, który potrzebuje czasu aby ukazać swoje piękno.
Pierwsze nuty są odurzające, czuć, że ta woda kolońska ma już swoje lata. W nutach głowy wyczuwam słodką mieszankę maliny, bergamotki i odurzających kwiatów.
Po pewnym czasie wszystko się uspokaja, wycisza,a zapach rozwija się w piękną i intrygującą(w moim odczuciu oczywiście), bardzo ciepłą, przyprawową całość.
Ciara jest bardzo esencjonalna i niezwykle trwała.
Dla mnie najpiękniejsza jest sama baza zapachu, z bardzo dobrze wyczuwalną nutą skóry, wanilii i kadzidła. O dziwo ta mieszanka mnie nie odstarsza, a wręcz przyciąga i intryguje w pozytywnym sensie.
Choć Ciara nie należy do łatwych zapachów, ku mojemu miłemu zaskoczeniu podoba się mojemu najbliższemu otoczeniu.

Sądzę, że zapach może się spodobać wielbicielkom mocnych, esencjonalnych orientalnych perfum takich jak Obsession czy Opium. Wielbicielki zapachów delikatnych, transparentnych, Ciara zapewne odrzuci po pierwszym psiknięciu. To zapach wymagający jednak dużo cierpliwości, cieszę się że dałam mu szansę.

Najlepszą porą dla niego będzie jesień i zima, ale użyty w maleńkich ilościach może się sprawdzić i w cieplejsze dni, naprawdę ;)

Ciara by Revlon 3.65 out of 5 based on 31 ratings and 6 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Revlon Ciara, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Revlon Ciara, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ciara marki Revlon. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ciara marki Revlon reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Molinard Habanita Clinique Aromatics Elixir John Galliano John Galliano Agent Provocateur L'Agent Calvin Klein Obsession Salvador Dali Salvador Dali Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Cacharel LouLou Christian Dior Poison Yves Saint Laurent Opium Gres Cabochard Rasasi Rasha Estée Lauder Youth-Dew Montana Parfum de Peau Dana Tabu Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Van Cleef & Arpels First Lancome Magie Noire Revlon Charlie Blue Yves Saint Laurent Nu