Marki » R S » kwiatowo - wodne « Grupy

Rem Reminiscence dla kobiet i mężczyzn

Rem Reminiscence dla kobiet i mężczyzn

morski
słony

Rem marki Reminiscence to kwiatowo - wodne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Rem został wydany w 1996 roku. Nutami głowy są woda morska, róża, bez i jaśmin; nutami serca są kozieradka i paczula; nutami bazy są piżmo, fasolka tonka i wanilia.

Woda morska Róża Bez Jaśmin

Kozieradka Paczula

Piżmo Fasolka tonka Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Rem by Reminiscence.

Acqua di Sale
Fiore dell'Onda
Aria di Mare

Rem Recenzje Perfum

Pola
Pola

Mam i kocham Profumum Roma Acqua di Sale na mojej skórze i dla mojego nosa to są bliźniaki. Z tym, że AdS wystarczy aptekarska ilość, żeby je czuć cały dzień a te mają trwałość wody toaletowej- 6 h i po sprawie. No ale przyznam, że jeśli chodzi o jakość kompozycji jestem bardzo ukontentowana. Nie wybija się żadna tania nuta, nie ociepla się ( a tego się balam i spodziewałam po tonkowo-waniliowej bazie), słusznie jest nazywany klonem choć tutaj z chęcią dowiedziałabym się, kiedy powstało AdS bo "Rem" jest z 1996 roku, więc młode nie jest. Jest dużo słonej morskiej wody i ta sama jakby kamforowa nutka. Co ciekawe AdS potrafi przygniatać kondensacją tu tego nie ma, pachnie jak bryza i ja jestem absolutnie zauroczona jego lekkością. Nie miałam zamiaru kupować klona ( jak się ma i kocha pierwowzór w sumie dlaczego) ale oczywiście się skusiłam cena była nader przystępna a tester z korkiem :) i nie żaluję bo są dni w których AdS lekko mnie przytłacza a temu to raczej nie grozi :).

EDIT Aqcua di Sale są z dokładnie tego samego roku!- 1996

Hagakure
Hagakure

Na wstępie napomnę, że to chyba moja najszybsza recenzja, zaledwie po kilkunastu godzinach od zakupu butelki i pierwszego uzycia. Początkowy kontakt z wonią zszkował mnie: nie tego się spodziewałam, w zasadzie nie do końca wiedziałam, czego mam oczekiwać, ale tyle soli nie mogło mi się chyba wymarzyć nawet. Gdzieś na basenotes mi mignęło, że to takie coś następne w stylu Acqua di Gio było w tamtych latach i faktycznie, jest to ten sam oniryczny klimat, tylko ze Rem to wersja hard, level 99: nie ma kwasowości, nie ma kwiatów, nie ma słodyczy i jak dla mnie nie ma też praktycznie wanilii. Tak jak podszeptuje butelka: to jest słona, morska woda, taka z bardzo słonego morza wlana w bryłę szkła. To jest woda z Adriatyku, a nie z Morza Martwego: jest krystaliczna, zimna, lazurowa, bardzo słona, bardzo napowietrzona przez bryzę i jeżeli jest w niej jakiekolwiek ciepło, które objawia się przebłyskami piżma i bobu Tonka, to dlatego, że jego taflę cały dzień nagrzewało niemiłosiernie jasne słońce. Pierwsza interakcja z tym zapachem to taki trochę żart, bo mamy odrobinę owocowego (tak, nadal się upieram, iz to nie kwiaty), musującego kwasu, oraz świdrującego, mentolowego eukaliptusa (nie występuje w składzie, ale moim zdaniem musi tam być, bo zapach na "dzień dobry" kojarzy się z maścią bengaj), ale doświadczenie to ustępuje niemalże zupełnie, bo przychodzi jasny, perlisty, drobny i cieplutki piasek, aby wysuszyć te nuty i wtedy pozostaje zaschnięta na gorącej skórze morska sól. Ciało się opala, brązowieje by następnie oddawać ciepło, co wyraża nienachalna paczula i niezwykle lotna, wręcz nieśmiala wanilia, lecz nawet w ich towarzystwie na prózno oczekiwać przybycia komfortowej słodyczy. Nie wiem, jak z kozieradką, gdyż nie mam doświadczenia z tą nutą, ale jeżeli już doszukujemy się przypraw, to ponieważ wrażenie, jakiego dostarcza mi całość kompozycji - a już zwłaszcza w początkowych fazach - przypomina mi Reveal Calvin'a Klein'a, mogłabym pokusić się o wymienienie w niej także różowego pieprzu. Całość osiada w końcowych godzinach w formie jedwabistego piżma niezmiennie rozcieńczonego letnią już, niczym przy nagrzanym wieczornym brzegu, morską wodą. Oceniam wodę toaletową, dla mnie zapach bardzo przyjemny, odświeżajacy, początkowo chłodny, wręcz chłodzący dotykiem chromowanej stali. Ponieważ jest też z gatunku tych dziwnych, niekonwencjonalnych to bliżej mu do niszowca i jest zauważalny, więc esktrawagancki, a nawet pokusiłabym się uzyć epitetu: modernistyczny, czy też nazwać go nieco ekscentrycznym. Wiem, że to nie te czasy, ale mogę sobie wyobrazić, jak nosi go androgyniczny Warhol...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Reminiscence Rem, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Reminiscence Rem, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Rem marki Reminiscence. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Rem marki Reminiscence reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Agent Provocateur L'Agent John Galliano John Galliano Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Calvin Klein Obsession Al-Rehab Randa Britney Spears Fantasy The Naughty Remix Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Reminiscence Rem Eau de Parfum Thierry Mugler Womanity Eau pour Elles Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Yardley Iris Ferrari Essence Oud Aquolina Black Sugar Juliette Has A Gun Lady Vengeance Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Serge Lutens Ambre Sultan Fendi Fendi Theorema Queen Latifah Queen of Hearts Thierry Mugler Alien Oud Majestueux Profumum Roma Acqua di Sale