Marki » R S » orientalno - przyprawowe « Grupy

Oud Reminiscence dla kobiet i mężczyzn

Oud Reminiscence dla kobiet i mężczyzn

agarowy
skórzany
Oud Reminiscence dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Oud Reminiscence dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Oud marki Reminiscence to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Oud został wydany w 2012 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak różowy pieprz, szafran, kardamon, róża, ambra, agar (oud), kastoreum i paczula.

Różowy pieprz Szafran Kardamon Róża Ambra Agar (oud) Kastoreum Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Oud by Reminiscence.

Dark Aoud
Essence Oud

Oud Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Nadziałem się! Miałem już nawet Arszenikową historyjkę do tej recenzji. Myślałem, że mam do czynienia z TANIM oudem. Alem się przeliczył, alem się rozczarował... Patrzę na ceny: 400zł! Patrzę na dostępność: brak. Czy w związku z moim przeświadczeniem, ten Oud pachnie tanio? Nie. Po prostu coś mi się ubzdurało, że kosztuje on stówkę i w związku z tym, chciałem go wychwalić pod niebiosa. Zatem, jak pachnie ta kompozycja i czy wychodzi cało ze starcia ze mną, jednak bez ochrony w postaci korzystnej ceny?
Oud, od Reminiscence pachnie dobrze! To Dark Oud Montale bez smarów, techniki i usmolonych rąk. I z różą...
Cywilizowany, noszalny i wbrew pozorom delikatny - nie projektuje tak, jak Montale. Jest naprawdę przyjemnie, nieco ostro i według mnie, po prostu męsko (jak na tę kategorię). Pomimo tego, że jest tu sporo zakamuflowanej róży, to dziwią mnie porównania do Essence Oud - te zapachy nie mają ze sobą nic wspólnego, róża, a nawet oudowy syntetyk jest w nich inny. Nie odnotowałem spektakularnej ewolucji, w zasadzie, to niewiele się tu dzieje. Weźcie Dark Oud, usuńcie z niego wszelkie techniczne niuanse, ułagodźcie kanciaste brzegi tej kompozycji, dodajcie szczyptę cynamonu (wyraźnie wyczuwalny), trochę kardamonu i nieco różano-drzewnej słodyczy. Oto Reminiscence Oud. Na koniec dodam, że są to perfumy o wiele bardziej złożone, niż Dark Oud.

Nie powalają trwałością na mojej skórze, ale to reguła, że mnie się zapachy nie imają. Siedem godzin trwałości, bardzo przyjemna, niemęcząca projekcja. Myślę, że na wielu z Was spokojnie wytrwają 10h.

casiopea
casiopea

Kupiłam Oud Reminescences de Paris jesienią tego roku we Włoszech. I było cudowne, było obłędne, kochałam ten zapach dopóki ktoś bliski nie powiedział mi, że kojarzy mu się z czymś innym, co z kolei u mnie wywoływało zgrzyt zębów i złe skojarzenia :( I czar prysł. Używam, ale rzadko. Mimo że nadal uważam za piękny, ciepły, gęsty, otulajacy. W sam raz na jesienno-zimowe chłody i ostatnie mrozy. Pewnie dłużej ze mna nie zostanie. Pewnie puszczę swoją butelkę w świat...

kpnz
kpnz

Oud zbliżony do Montale Dark Aoud, ale w dużo delikatniejszej wersji, z większą ilością nut drzewnych. Taki bardziej użytkowy.
Zdziwiona jestem, że przedstawiona jest tutaj ta nuta bardzo naturalnie i dość surowo. Na pewno dla fanów agaru godny polecenia.

amanda
amanda

Ten rodzaj oudu jest słodki , tak bym go nazwała porównując oudy występujące w Black Afgano i Black Tourmaline. Gdzie w Afgano to oud spod którego wychodzi duża żywiczność z dymnością , w Tourmaline paczulowa drzewność( hm..piękna wilgotna,ciepła,mchowa paczula!) a tu słodycz w porównaniu z dwoma pozostałymi .
Oud jest zdecydowanie łagodniejszy pozbawiony ciężkości,pewnego rodzaju brudu i odpychania dla kogoś nie przepadającego za tym składnikiem .
Możliwe , że w porównaniu z dwoma jest lżejszy i ma bardziej słodszy wymiar wynikający z obecności róży i ambry tworzące cieplejsze bardziej przyjazne tło .
Również możliwe ,że wąchając tylko samo Reminisence odniesie się inne wrażenie .
Mnie osobiście podobają sie te trzy odmiany oudu , każda przedstawiona w innej ciekawej wersji, każda warta poznania i zachwycenia się nią (ale ten zachwyt już dla amatorów oudu, nie każdemu się spodoba rzecz jasna )
Wrzucam moje próbeczki do opakowania i z dziką przyjemnością i atencją będę je sobie aplikowała.

blueberry
blueberry

Pojawienie się nowiny o wprowadzeniu przez mojego ulubionego producenta paczulowych pachnideł nowej wody z bardzo lubianą nutą oud w urodziwej butelce, zelektryzowało i dosłownie rozpaliło mnie do czerwoności. "Czerwona jak cegła, rozgrzana jak piec", śpiewałam sobie w duchu: "muszę ją mieć", ale jakoś bojąc się wyłożyć w ciemno dość konkretną kwotę, ciągle odwlekałam decyzję o zakupie i żyłam nadzieją, że może ceny spadną. Szalenie więc ucieszyłam się, gdy niespodziewanie w moje ręce wpadła próbka z owym obiektem pożądania. I co się okazało? Reminiscence Oud to mnóstwo oudu z drogocennymi przyprawami - jest jednostajnie, gorzko, wytrawnie, mrocznie i... smutnawo. Nic się nie wysładza, pełna powaga i gratka dla zwolenników goryczy w perfumach. Gdybym nie znała Montale Dark Aoud ani Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom, to pewnie padłabym trafiona strzałą Amora. Tymczasem, choć niewątpliwie piękny i dostojny, zapach jest dla mnie zbyt podobny do nich (w szczególności do Korres) i niestety stosunkowo krótkotrwały na skórze ("krótki to był zryw"), żeby podtrzymać żar, jaki w sobie wznieciłam. Kieszeń chwilowo odetchnęła, a ja może pomyślę o ... Reminiscence Patchouli albo L'Incroyable Patchouli - tak będzie lepiej ;)

aistionnelle
aistionnelle

Najnowsza kompozycja Reminiscence to w moim odbiorze bardzo ciekawy zapach. I trochę zaskakujący, bo to... oud bez oudu. Powiedziałabym, że agar użyty jest tu symbolicznie, w minimalnej ilości, wydaje się, że sama nazwa niesie z sobą umowność, tak jak w kompozycjach ambrowych. Czyżby była to zapowiedź szerszej niż dotąd interpretacji wspomnianego składnika ? Czas pokaże. To, co znajduje się w brązowej, zdobionej butelce to zapach przyprawowo-żywiczny, ciepły, trochę tajemniczy. Nie jest to orient rodem z targu w Marrakeszu, ilustrowany przez kompozycje Andy`ego Tauera, ale raczej obraz księżniczki Szeherezady, Sindbada żeglarza i latających dywanów;) Linearny, bo żaden ze składników nie wybija się na pierwszy plan. Współgrają ze sobą, idą razem, splatają się i rozdzielają, wciąż pozostając blisko.Nie ma tutaj jak w wielu zapachach z oudem w roli głównej aptecznych nut, nie ma mimo obecności kastoreum zwierzęcych akcentów. Moją uwagę przykuła piękna, czekoladowa,wygładzona obecnością innych składników paczula. Kompozycja jest na tyle złożona, że trudno wyodrębnić poszczególne składniki, ale to raczej zaleta niż wada. Zapach jest otulający, miękki, dobrze wykończony, cichnie i wtapia się w skórę stopniowo Odpowiedni na dzień i na wieczór, w zależności od intensywności aplikacji.Trwałość średnia, kilkugodzinna, również projekcja niewielka. Brak ogona, mimo to zdecydowanie wart spróbowania!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Reminiscence Oud, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Reminiscence Oud, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Oud marki Reminiscence. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Oud marki Reminiscence reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Montale Black Aoud Montale Dark Aoud Nasomatto Black Afgano Yves Saint Laurent Body Kouros Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu  Montale Blue Amber Christian Dior Dior Homme Parfum Gucci Envy for Men Azzaro Visit For Men Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Eau de Parfum Prada Infusion d`Homme Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Hermes Hermessence Ambre Narguile Joop! Joop! Homme Zirh Ikon Thierry Mugler A*Men Montale Patchouli Leaves