Marki » R S » orientalno - drzewne « Grupy

L'Incroyable Patchouli Reminiscence dla kobiet i mężczyzn

L'Incroyable Patchouli Reminiscence dla kobiet i mężczyzn

Miałem: 4 Chcę: 2

L'Incroyable Patchouli Reminiscence dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

L'Incroyable Patchouli marki Reminiscence to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. L'Incroyable Patchouli został wydany w 2011 roku. Nutami głowy są cedr virginia i paczula; nutami serca są paczula, wetyweria i drzewo sandałowe; nutami bazy są labdanum, wanilia bourbon, fasolka tonka, balsam tolu i białe piżmo.

Cedr Virginia Paczula

Paczula Wetyweria Drzewo sandałowe

Labdanum Wanilia bourbon Fasolka tonka Balsam Tolu Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Incroyable Patchouli by Reminiscence.

Patchouli
Psychedelique
Inoubliable Elixir Patchouli
Patchouli Leaves
Patchouliful

L'Incroyable Patchouli Recenzje Perfum

Blair Witch
Blair Witch

Paczula bywa różna, potrafi być urocza, delikatna i ciepła niczym dotyk ukochanej osoby, bywa też ostra, zimna i odpychająca. Ta dwoistoś jej natury czyni ją bardzo androgynicznym składnikiem i sprawia że bywa dość często używana jako dominująca nuta i w okół niej buduję się resztę kompozycji. Jedną z firm która poszła tym tropem jest Reminiscence. Paczulowce tej marki są doskonałej jakości i każdy znajdzie sobie w niej coś dla siebie, a jest z czego wybierać. L'Incroyable, jak już wspomniała Blueberry jest bardzo likierowa, pełna, niesamowicie ciepła i słodka. Moim zdaniem ta wersja jest najbardziej dopieszczonym flankerem z całej serii. Uzależnia niczym narkotyk. Najpiękniej rozwija się podczas jesiennych, deszczowych dni, wtedy daje z siebie naprawdę wszystko co ma do zaoferowania. Trwałość i projekcja w przypadku tych perfum na bardzo wysokim poziomie, na mnie dochodzi do 10 / 11 godzin. Rewelacja pod każdym względem.

blueberry
blueberry

Tyle zachwytów na forum, a recenzji jeszcze brak, więc aż korci mnie, by coś o nich skrobnąć, choć piekielnie trudno pisać o perfumach, które kocha się tak, jak ja kocham paczulowe wypusty Reminiscence. Co mądrego powiedzieć o narkotycznych zapachach, które zwykle poprawiają nastrój i sprawiają, że mimowolnie uśmiecham się do siebie tuż po aplikacji i dalej nosząc je w ciągu dnia, kiedy za ich sprawą zapominam o całym Bożym świecie? Eskapizm w butelce brzmi banalnie, ale takie są te perfumy. Co powiedzieć o zapachach, w których pławię się praktycznie non-stop od dwóch tygodni, z krótkimi przerwami, zwykle okazującymi się błędem, bo najczęściej pragnę wrócić do owych paczulowych otulin na przysłowiowym ASAPie? Miękkie dragi? Wygląda na to, że paczula weszła mi w krew...
Rodzina Paczul tej marki jest genialna - siostry są podobne do siebie, ale każda ma specjalny walor i każdą z nich można pokochać, choć serce oddać tylko jednej jedynej najlepiej spełniającej oczekiwania - dla mnie najdoskonalszą jest Inoubliable Elixir EDP, ale EDT L'Incroyable staje na drugim miejscu podium... Zresztą, kiedy się je wszystkie pozna i pokocha, trudno mówić o nich w oderwaniu od którejś z pozostałych, a rzetelne i krytyczne porównanie staje się mało prawdopodobne.

Niewiarygodna powstała jako limitowana edycja oryginalnej z 1970, zatem krótko o tej 40 lat starszej Reminiscence Patchouli EDT:
Otwarcie od razu piwniczne, gorzkawe, wilgotne, mroczne, ale stopniowo wyłania się pylisty, suchy zapach okruszków gorzkiej czekolady, jakie pozostają w opakowaniu po pralinkach. Z biegiem czasu kompozycja wysładza się na skórze, nie stając się jednak wyłącznie słodka. R.P. rozpoczyna się mocnym wejściem paczulowego smoka, a potem prezentuje potulne jego osiadanie na skórze z nieco podkulonym ogonem, w charakterystycznej zatęchłej, ziemisto-piwnicznej atmosferze. Polecane poszukiwacz(k)om mocnych i brudniejszych paczulowych wrażeń.

L'Incroyable natomiast to perfumy bardziej esencjonalne (ale nie tak gęste i mocne jak Elixir), likierowe, pełniejsze, upajające intensywną słodyczą już na wejściu, potulniejsze w odbiorze, choć wciąż lekko piwnicznie-strychowe, ale dające niesamowite uczucie błogostanu.

Jakie nuty dominują? Oczywiście tytułowa paczula, paczula i jeszcze raz paczula. Mokra, ziemisto-piwniczna, ale nie przegięta w naturalizmie, lecz ciepła w wyrazie. Dalej: wanilia/tonka, odpowiadające za słodycz i łagodne orzechowo-czekoladowe wykończenie oraz balsam tolu, który sprawia, że perfumy te stają się balsamiczno-pyliste i zachowują lekką gorzkość wśród całej tej piwnicznej słodyczy.

Oparta na paczuli z wyjątkowych zbiorów z 2010 r., słusznie otrzymała przydomek Niewiarygodnej - jest po prostu niewiarygodnie piękna i odurzająca. Idę o zakład, że potrafi rozkochać w sobie nawet dotychczas paczuloobojętne jednostki, a co dopiero paczuloholików...Siedzi bliżej skóry, nie wzbija się tak jak pierwotna wersja, łasząc się raczej do użytkownika niczym spragniony pieszczot kot albo lepiej jeszcze - kontaktowy szczeniaczek. Rozkoszne to chwile z takim perfumo-otulaczem...

Trwałość w obu przypadkach ok. 7h na skórze, z projekcją na niekorzyść L'Incroyable. Na ubraniach oczywiście dużo dłuższa, jednak należy uważać, by ich nie poplamić, są to bowiem prawdziwe kompoty z paczuli, a nie wyroby paczulopodobne.

Zupełnie nie mogę jednak dojść dlaczego ostrzejszą w odbiorze Patchouli przeznaczono dla kobiet, a tę słodszą i przymilną Niewiarygodną już dla kobiet i mężczyzn - być może znak czasów i słuszne odejście od sztywnych ram, ale osobiście zamieniłabym im te przypisane kategorie.
L'Incroyable polecam wszystkim kochającym nutę paczuli albo dotąd nie poruszonym jej urokiem, odradzam jednak tym, którzy czmychają przed piwnicznymi akcentami w perfumach- mimo wybornej, idealnej (nie muglerowskiej, nie molinardowskiej) słodyczy - nie da się od nich uwolnić w żadnej paczulowej propozycji tej marki. Dla mnie strzał w dziesiątkę (piwnica, strych, loch w perfumach to mój żywioł), choć nie obraziłabym się na lepszą projekcję Niewiarygodnej, która czasem staje się zbyt ulotna. Ostatecznie mój wyrok brzmi: 5,5/6, a sama czekam na kolejną wariację na temat - kto jak kto, ale Reminiscence może śmiało produkować następne pyszne paczulowe flankery :) Biorę w ciemno!

L'Incroyable Patchouli by Reminiscence 4.14 out of 5 based on 8 ratings and 2 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Reminiscence L'Incroyable Patchouli, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Reminiscence L'Incroyable Patchouli, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Incroyable Patchouli marki Reminiscence. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Incroyable Patchouli marki Reminiscence reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Organza Indecence Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Reminiscence Patchouli Parfum d`Empire Wazamba Frapin 1270 Chanel Cristalle Eau de Toilette Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Poison M. Micallef Patchouli Givenchy Amarige Estée Lauder Sensuous Noir Annick Goutal Ambre Fétiche Serge Lutens Ambre Sultan Cartier Le Baiser Du Dragon Frederic Malle Musc Ravageur Thierry Mugler Womanity Reminiscence Inoubliable Elixir Patchouli Bvlgari Eau Parfumee au The Rouge Tom Ford Tobacco Vanille Cacharel LouLou