Marki » R S » orientalno - kwiatowe « Grupy

Josephine Rance 1795 dla kobiet

Josephine Rance 1795 dla kobiet

Mam: 5 Miałem: 4 Chcę: 2 Ukochany zapach: 1

Josephine marki Rance 1795 to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Josephine został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jeanne Sandra Rance. Nutami głowy są jaśmin, hiacynt, ylang-ylang, bergamotka, głóg, róża, bez i piwonia; nutami serca są irys, geranium, galbanum, goździk (przyprawa), brzoskwinia, liść fiołka i czarna porzeczka; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe, ambra, wanilia i drzewo hebanowe.

Jaśmin Hiacynt Ylang-ylang Bergamotka Głóg Róża Bez Piwonia

Irys Geranium Galbanum Goździk (przyprawa) Brzoskwinia Liść fiołka Czarna porzeczka

Piżmo Drzewo sandałowe Ambra Wanilia Drzewo hebanowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Josephine by Rance 1795.

Josephine Recenzje Perfum

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Ostatnio coś mi się stało w głowę i zaczęłam lubić kwiaty, z powodu których ładnych kilka lat temu złowrogo prychnęłam na blotter pachnący Josephine, dyskwalifikując ją z premedytacją za zawiedzione nadzieje i srogie rozczarowanie. Mowa o hiacyntach, które jeszcze do niedawna kojarzyły mi się ze zwiędłymi badylami smutnie spoczywającymi w nienachlanej urody wazonie wypełnionym brunatną od upływu czasu wodą. Widok i zapach niekoniecznie urzekający, stąd też od hiacyntów trzymałam się z daleka.

Coś się jednak zmieniło, ślepy traf chciał, że poznałam kilka perfum z hiacyntem w roli głównej, które przypadły mi do gustu, postanowiłam zatem zgłębić hiacyntowy temat. W ten sposób na mojej drodze ponownie pojawiła się Josephine. Pierwszy psik na nadgarstek i zgroza – potwór z bagien powrócił. Oczami wyobraźni widzę bukiet starych, zasuszonych i zakurzonych kwiatów leżących na toaletce, o których wszyscy już dawno zapomnieli. W tle buchają groźne, bagienne opary, nikt nie ma na tyle odwagi żeby zrobić z tym porządek. Straszne rozczarowanie. Nie wiem nawet co to za kwiaty, nie chcę wiedzieć, niech rozkładają się gdzie indziej, nie na moim nadgarstku.

Zanim na dobre zaczęłam załamywać ręce na tragicznym losem nieszczęsnego perfumoholika, Josephine zaczęła się zmieniać. Ktoś przypomniał sobie o zakurzonych kwiatach i toksycznym niczym tetrodotoksyna wazonie, wziął się w garść, sprzątnął, poukładał, wymienił co trzeba i stał się cud. Od tego momentu na toaletce, obok bukietu krwistoczerwonych róż, pudrowych fiołków i irysów oraz świeżych, subtelnie pachnących hiacyntów mamy najlepszej jakości kosmetyki, sok z czarnych porzeczek, odrobinę waniliowej słodyczy i szlachetne, aromatyczne drewno. Jospehine w zaskakujący sposób przekształca się z zaniedbanego, straszącego bagiennymi oparami koszmaru w klasyczny, naturalnie uroczy, kwiatowo-pudrowy szyk, ponadczasową elegancję. W stylu retro, oczywiście.

Odlewkę najprawdopodobniej zużyję, choćby dla samego faktu ciekawej ewolucji, jaką Josephine przechodzi, flakonu jednak z tego nie będzie. Tak czy inaczej polecam poznać, bo nie sposób się z Josephine nudzić. Trwałość i moc jak to zazwyczaj u Rance, przeciętne.

2017
hasi
hasi

Zainspirowana recenzją Harlem, a dokładnie zdaniem, że uprzedzenia są złe dodam swoje trzy grosze do Józefiny.
No naprawdę bez sensu są te uprzedzenia, tzn. sens mają tylko dla portfela. :)
Gdy zobaczyłam próbkę,a potem opis w bazie to pomyśłałam, że trzeba zmontować szybką ewakuację- ja, człowiek wykuty z kadzidła, dymu i skóry, a tu Napoleon, fiołek i wizja nadchodzącego wielkimi krokami wintydżu. Ciekawość jednak zwyciężyła i dobrze bo zapach jest przepiękny !Cholernie trudny do opisania- dla mnie to bergamotka z pudrem i do tego jakieś kwiatki, ale całość jest tak zmieszana, że to raczej ogólny wydźwięk na mnie niż szczegółowa analiza.
Jospehine jest elegancka, bardzo kobieca, zaskakująco współczesna. Jestem pod wielkim wrażeniem.
Z tyłu głowy ciągle kołacze mi się jakieś tam podobieństwo do Guerlain L'heure blue, ale może ktoś z lepszym nosem się wypowie ?
Trwałość super, projekcja dobra.
Polecam Dziewczyny, bardzo !

Śliczny, wdzięczny, kwiatowy zapach. Nieco zielono – wytrawny, nie za słodki, z wyraźną różą i jaśminem. Jeden z najbardziej kobiecych zapachów jakie znam. Trwałość niestety taka sobie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Rance 1795 Josephine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Rance 1795 Josephine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Josephine marki Rance 1795. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Josephine marki Rance 1795 reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Pierre Balmain Extatic Intense Gold Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Pierre Balmain Extatic Gold Musk Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Cartier La Panthere Diptyque 34 boulevard Saint Germain Lancome Tresor Lalique Perles De Lalique Pierre Balmain Ivoire Narciso Rodriguez Narciso Poudree Vivienne Westwood Boudoir Amouage Amouage Lyric Woman Ginestet Botrytis Montale Dark Purple Chloe Love Eau Intense Guerlain L'Heure Bleue Serge Lutens Feminite du Bois Pierre Balmain Extatic Tom Ford Noir Pour Femme