Marki » N-Q » skórzane « Grupy

M Puredistance dla kobiet i mężczyzn

M Puredistance dla kobiet i mężczyzn

skórzany
cynamonowy
M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia M Puredistance dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

M marki Puredistance to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn. M został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Roja Dove. Nutami głowy są bergamotka i cytryna amalfi; nutami serca są jaśmin, róża i wanilia; nutami bazy są wetyweria, paczula, nuty drzewne, francuskie labdanum, mech dębowy, goździk (roślina), cynamon, goździk (przyprawa), skóra i piżmo.

Bergamotka Cytryna Amalfi

Jaśmin Róża Wanilia

Wetyweria Paczula Nuty drzewne Francuskie labdanum Mech dębowy Goździk (roślina) Cynamon Goździk (przyprawa) Skóra Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about M by Puredistance.

Fetish Pour Homme
Bel Ami

M Recenzje Perfum

pblonski
pblonski

Długo zastanawiałem się nad tą recenzją i postanowiłem od razu porównać Puredistance M z Fetish Pour Homme Roja Parfums.

Zapachy są podobne co do swojej klasy, jakości i szyprowo-skórzanej grupy olfaktorycznej oraz mają tego samego twórcę, czyli Roja Dove. Tutaj więc skupię się na różnicach między nimi a wyprzedzając fakty oba uznaję za genialne.

Dla mnie M jest bardziej „ułożonym” z braci a Fetish tym urwisem z nutą kastoreum. M jest lekko słodkawy (nie mocno) co czyni go gęstszym, bogatszym w odbiorze niż Fetish. Otwarcie nieco cytrusowe ustępuje pola przyprawom (mamy tu nieco orientalny sznyt dzięki wyczuwalnemu cynamonowi i goździkom), skórze i lekko dymnym nutom.

Dla miłośników perfum skórzanych od razu zaznaczę, że M/Fetish nie mają wiele wspólnego z takimi potentatami jak Cuir de Russie, Aoud Leather, Tuscan Leather, Cuir Ottoman, Chambre Noire czy Leather Oud. Skóra w M jest jakby postarzona, dojrzała, nie taka jak w skórzanych produktach dopiero wyjętych z pudełka. Ma w sobie dojrzałość, historię jak skórzana teczka czy płaszcz noszony od nastu lat na specjalne okazje. Inaczej nie umiem tego określić.

M jest według mnie bardziej otulający, uspokajający i to jest jego duża zaleta w porównaniu z bardziej krzykliwym Fetish, którego całodzienne noszenie może czasem męczyć (zwłaszcza w bazie po 8-10h, gdzie dla mnie istnieje tylko skóra i kastoreum).

Projekcja jest stonowana, trwałość bardzo duża. Zalecane oczywiście jesienią i zimą, dla mężczyzn o ugruntowanej pozycji, w wieku 35+ lub na specjalne okazje.

Za M przemawia: (a) większa elegancja, (b) niższa cena przy flakonie 60ml M i 50ml Fetish oraz (c) to, że z moich obserwacji M są bardziej tolerowane przez płeć piękną (co wcale nie oznacza znacznej ilości komplementów).

Myślę, że posiadanie obu perfum jest opcją tylko dla hardcore’owych fanów perfum szyprowo-skórzanych lub fanów twórczości Roja Dove. Ja pozostanę przy M … ale kiedyś z pewnością wrócę do Fetish bo jak powiedział ich twórca "Beware, as I have created a perfume that once under its spell there is no return.”

2017
Marcin__
Marcin__

Cynamon bez wątpienia jest w M bardzo wyraźnie zaznaczony, ale osobiście odbieram te perfumy inaczej.

Jak? Jest to dla mnie zapach stricte skórzany. Daleki, bardzo daleki od moich ideałów, bo nie przepadam za tak zaprezentowaną skórą. Aczkolwiek kłamstwem byłoby, gdybym powiedział, że Puredistance M nie doceniam.

Nosząc M wyobrażam sobie... Kobietę. Bardzo dystyngowaną, z wyższych sfer, może nawet taką, u której w żyłach płynie błękitna krew. Kobieta nosi czarne skórzane rękawiczki, zakrywające jej delikatne dłonie. Używa delikatnych, przyprawowo-kwiatowych perfum, woń ich nieustannie miesza się z zapachem skóry, którą nosi na rękach. Bardzo rzadko rozstaje się ze swoimi rękawiczkami.

No właśnie... Czy M jest damski? Oj nie... Ale z drugiej strony, czy jest męski? Wg mnie także nie. Po prostu - nie ma płci.

Trwałość na mojej skórze jest potężna, wynosząca średnio 14 h. Projekcja jest dość słaba, ale wystarczy, że potrę przegubem nadgarstka miejsce aplikacji (np. na szyi), i po powąchaniu wiem, że M tam jest.

Wreszcie, na sam koniec zostawiłem porównania. Jasne jest, że Puredistance M będzie porównywany z Clive Christian - C for men. Dla mnie dzieło pana Profesora Dove wygrywa. Jest bardziej złożony niż C, ma więcej warstw. Jest nieco delikatniejszy, ale przyjemniejszy w noszeniu. Pozostałe skórzane zapachy, takie jak Montale Aoud Leather, czy Tom Ford Tuscan Leather owszem, są dobre, ale to nie ta liga (i przy okazji - nie ta cena).

Tak pachnie piękno...

Tripod
Tripod

Cynamon, cynamon i cynamon ! Kto lubi niech próbuje. Skóry nie czuje i drzew nie czuje, a szkoda. Za 160 euro ? Powodzenia.

Parametry użytkowe doskonałe.

Czy tak pachnie wnętrze Astona ? Nie sądzę.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Puredistance M, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Puredistance M, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum M marki Puredistance. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu M marki Puredistance reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Frederic Malle French Lover Profumum Roma Victrix Olivier Durbano Jade Profumum Roma Battito d`Ali L`Artisan Parfumeur Piment Brulant Piotr Czarnecki Sensei Amouage Interlude Man By Kilian Straight to Heaven Penhaligon`s Opus 1870 Guerlain Encens Mythique D'Orient Parfum d`Empire Fougere Bengale Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Bentley Bentley for Men Intense Cartier Declaration Giorgio Armani Armani Privé Oud Royal Tom Ford Grey Vetiver Byredo Pulp Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Serge Lutens Chergui