Marki » N-Q » « Grupy

Olibanum Profumum Roma dla kobiet i mężczyzn

Olibanum Profumum Roma dla kobiet i mężczyzn

dymny

Olibanum marki Profumum Roma to perfumy dla kobiet i mężczyzn. Olibanum został wydany w 2007 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak kwiat pomarańczy, drzewo sandałowe, kadzidło i mirra.

Kwiat pomarańczy Drzewo sandałowe Kadzidło Mirra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Olibanum by Profumum Roma.

Cristal de Roche (Rock Crystal)
Juniper Sling
Brooklyn
Philtre Ceylan

Olibanum Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Niekoniecznie olibanowe, niekoniecznie podobne do Rock Crystal - zahaczają o nie, podobnie jak o inne pachnidła z rodziny...jałowcowych! Tak, przypominają mi nieco piękne otwarcie Juniper Sling i Brooklyn od Bonda, w ujęciu całościowym. Proszę jednak nie przyjąć tych podobieństw, które odnotowuje mój nos jako przesłanek, co do wtórności tych perfum, ooo nie.:) To tylko takie wskazówki dla tych, którzy szukają czegoś w podobnych klimatach. Olibanum, to autonomiczne, oryginalne perfumy, w dodatku piękne! Nie wiem, czy kiedykolwiek mówiłem Wam o tym, jakie wspaniałe wrażenie na ludziach robią zapachy z nutą olibanum, czy palonego jałowca... Dziś Wam o tym opowiem, bo perfumy z tymi nutami na pierwszym planie, kruszą serca nie tylko pięknych kobiet, ale również olfaktorycznych drągów, dla których "szczytem pachnienia" są wyroby średnich, mainstreamowych marek. Użyłem ich sobie globalnie na dyskotekę, do białej koszuli - a co mi tam! Ludzie moi mili, ten zapach prowokuje... Wszystkie dziewczyny chciały ze mną tańczyć!;D Co najlepsze, przed wyjściem, dostałem komplement od brata, który wówczas był na olfaktorycznym dnie (:D).
Olibanum, nie pachnie stricte olibanowo, jest kadzidlane, jednak bardzo nietypowe - nie czułem takiego kadzidła w żadnym kościele. Wydaje mi się, że króluje tutaj mirra, której dymy pachną sucho i "papierowo-drzewnie", olibanum, ze swoją delikatną nutą palonej świecy jest z tyłu, a za tymi wszystkimi żywicami, jest kwiat pomarańczy. Czy domyśliłbym się jego obecności bez znajomości składu? Nie wiem, wiem jedno, że coś przełamuje te kadzidła, coś wyrywa je z liturgicznych ram, nadając przyjemnej miękkości, elegancji, zieloności i „pierwiastka normalności", rozumianego przeze mnie, jako "odniszowienie" kompozycji, pozwalające ją nosić zawsze i wszędzie. Kwiat pomarańczy naprawdę nieźle tutaj miesza, tworząc z tych perfum coś unikalnego w rodzinie kadzidlaków. Wąchałem już wiele kadzideł z różą, jednak kadzidło i kwiat pomarańczy to dla mnie coś zupełnie nowego. Ach… jak mało jest kadzidlanych wariacji!
Trwałość na mojej skórze to siedem godzin, projekcja jest naprawdę dobra (przez pierwsze cztery godziny).

Beata Maria
Beata Maria

Niestety nie lubię tego zapachu ku memu zdumieniu! Bo i kadzidło i mirra i kwiat pomaranczy i drzewo sandałowe... ale jest tam coś jeszcze, coś co mnie zniechęca.W pierwszej odslonie nawet miałam miłe skojarzenia z Nuit Etoile Annick Goutal ale niestety trwało to tylko chwilkę a potem było już kiepsko.Już nawet podejrzewam, ze włączona jest tam figa która mi obrzydza ten zapach...natomiast wygaszenie kompozycji jest ponownie całkiem przyjemne.Niewątpliwie zapach jest wart przetestowania.

zolt
zolt

Niesamowicie trwała kompozycja. Trzeba ostrożnie dawkować, gdyż projekcja początkowo potrafi przydusić.
Zapach kadzidlany, czy radosny...? Nie uważam, by to był zapach radosny, choć jeżeli porównywać tylko w gatunku zapachów kadzilanych - można tak interpretować.
W mojej ocenie jest troszkę smutnym indywidualistą, melancholikiem. Jak widać, każdy zapachy interpretuje inaczej. I dobrze.
Po powąchaniu Olibanvm od razu miałem pewną reminiscencje. Po chwili zastanowienia - Rock Crystal od Oliviera Durbano! Tak, ten zapach jest podobny do RC z tym, że Olibanvm jest silniejszy i potężniejszy w swojej naturze.
W mojej ocenie zapach idealny na jesien oraz zimę.

kjgeneral
kjgeneral

To wilgotna, drzewna i radosna wersja zapachu kadzidlanego, raczej odległa od chłodno-kościelnych interpretacji, choć główne składniki tak się przecież kojarzą. Trwałość bardzo dobra, projekcja dobra przez kilka godzin, potem cichnie.
EDIT
Miałem kiedyś swój flakon. Niestety okazało się, że intensywność zapachu często przyprawiała mnie o ból głowy. Chyba nie mogę nosić zapachów kadzidlanych. Nie zmieniam jednak zdania - to bardzo udany zapach kadzidlany, jeden z najlepszy imo w perfumeryjnej niszy.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Profumum Roma Olibanum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Profumum Roma Olibanum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Olibanum marki Profumum Roma. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Olibanum marki Profumum Roma reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Ambre Sultan Profumum Roma Arso Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Olivier Durbano Black Tourmaline L`Artisan Parfumeur Al Oudh Yves Saint Laurent M7 Parfum d`Empire Cuir Ottoman Profumum Roma Fumidus Amouage Memoir Man Profumum Roma Victrix Serge Lutens Fille en Aiguilles Montale Red Vetyver Nasomatto Black Afgano Serge Lutens Fumerie Turque Parfum d`Empire Wazamba Lalique Encre Noire Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Donna Karan Black Cashmere Gucci Gucci pour Homme Serge Lutens Rousse