Marki » N-Q » orientalne « Grupy

Battito d`Ali Profumum Roma dla kobiet i mężczyzn

Battito d`Ali Profumum Roma dla kobiet i mężczyzn

kakaowy

Battito d`Ali marki Profumum Roma to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Battito d`Ali został wydany w 2011 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak kwiat afrykańskiej pomarańczy, wanilia, mirra, kokos i kakao.

Kwiat afrykańskiej pomarańczy Wanilia Mirra Kokos Kakao

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Battito d`Ali by Profumum Roma.

Mirra

Battito d`Ali Recenzje Perfum

amanda
amanda

Mogę w sumie powiedzieć,że zapach ogólnie przyjemny,mówiąc prosto.
Jasny,słoneczny,optymistyczny,tylko nie rozumiem skąd ta orientalna kategoria?.Chyba nie z powodu mirry?,bo to nie jest taka typowa mirra przewijająca się w ciepłych,puszystych,czy czasem gęstych orientach.
Dla mnie goryczka kwiatu pomarańczy,która jest dość wyrazista czyni zapach nie nadający się już dla mnie.
Szkoda,że kakao zupełnie się schowało.
Tak samo wanilia,nie jest mięciutką,słodką przyjemną wanilią znaną mi z orientów.
Patrząc na kwiat pomarańczy zaznaczony w nutach na najwyższym miejscu mogłam się spodziewać nie mojego zapachu i tak jest.
Jednak daję plus za naprawdę orginalny goryczkowato lekko słodki zapach.

pblonski
pblonski

Battito od początku zaznacza swoje istnienie wokół osoby która go nosi i nie odpuszcza przez kilka godzin. Projekcja jest bardzo dobra przez 4-5h a później dobra przez kolejne 4-5h. Około 8-10h po aplikacji, zapach staje się bliskoskórny a na ubraniu jest wyczuwalny nawet po 24h. Nie jest to nic dziwnego przy 43% koncentracji esencji podczas gdy typowe EDP mają 15%.

Jest to zapach gęsty, nie jest delikatny ale jest za to dość uniwersalny, w moim odczuciu. Można go używać zarówno w zimie jak i w lecie - może z wyjątkiem naprawdę wysokich temperatur 30+. Przy tym, zapach ten się wyróżnia, jest wymagający i nie znam żadnego podobnego (Niektórzy porównują go do Ultra Zest ale na razie nie mogę tego potwierdzić, gdyż nie znam Ultra Zest).

Główne akordy to pomarańcza, wanilia, mirra jednak zapach nie jest tak słodki jak inne "bomby" Profvmvm Roma np Acqua e Zucchero. Battito nie jest też świeżo-cytrusowym zapachem.

Posiadam flakon STILO i mimo że to "tylko" 20ml i często noszę go ze sobą, aby po południu ponowić aplikację, wystarcza na bardzo długo. Wynika to z faktu, że jedna aplikacja to 3 naciśnięcia atomizera. To wszystko! podejrzewam, że całodzienne noszenie Battito d'Ali to nie więcej jak 0,5 ml. Dlatego STILO wystarczy na 40 dni noszenia, co przy odpowiedniej rotacji z innymi zapachami, oznacza co najmniej pół roku. Zakup flakonu 100ml ma sens tylko jeśli chcemy się Battito d'Ali podzielić z innymi, co jest szczególnie łatwe, ponieważ flakony Profvmvm mają odkręcane atomizery.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Słońce, plaża, wakacje, promienność i tak niesamowicie dobrze zrobiona apetyczność. Kakao słodkie za sprawą wanilii, kwiat pomarańczy nadaje przełamania, a i tego urokliweego wakacyjnego klimatu, niesamowicie trwały, świetny gourmand - 1 z moich ulubionych Profumum Roma.
Bliźniacze do tego zapachu jest Malone Blue Agava&Cacao, ale ten 2gi mniej trwały, a i ciut inny, lekko dają o sobie znać nuty drzewne, ciut wytrawniejszy.
Po popsikaniu czuć plażę, lato i słońce.
Prawdziwe słońce w flakonie i przede wszystkim to zapach kakao, nie czekoladowy, a właśnie jak szklanka kakao, doprawiona wanilią i pobrzmiewające wakacyjne fleurs d`orange.

Savanoja
Savanoja

Kocham! Wspaniałe połączenie niebanalnej słodyczy z miękką goryczą.
Mega kobiecy kwiat pomarańczy ozdobiony gorzką czekoladą i dosłodzony wanilią. Kokosu nie potrafię odnaleźć, moim zdaniem jeśli tu występuje to w sposób doskonale zawoalowany. Natomiast kadzidło z mirry jest ciepłe i czyste. Dodaje głębi i majestatu tej kompozycji, pozbawia banalności.
Aniołowie to Boscy posłańcy, nasi opiekunowie i pośrednicy między nami a Stwórcą. Są piękni w swej prostocie i dobroci. Nieustannie nas wspierają i pomagają, a zapach Battito d'Ali doskonale oddaje nieuchwytną, uduchowioną delikatność.
Parametry jak przystało na Profumum Roma doskonałe.

Bardzo mi się podoba – wyraźnie czuję mirrę, która na szczęście jest łagodna i słodkawa, nieco mydlany kwiat pomarańczy i bardzo subtelną smużkę kakao.

Całość jest lekka, nuty są idealnie wymieszane – od czasu do czasu któraś wybija się na prowadzenie, a reszta pozostaje w tle. Trzymał się skóry cały dzień, ale jest bardzo bliskoskórny i delikatny.

Izabela
Izabela

Skrzydło anioła to moim zdaniem próba stworzenia takiego zapachu, w którym mamy się czuć bezpiecznie.
Zamierzony efekt został osiągnięty.
Perfumy są słodkie, otulające, z mirrą, która gra tu pierwsze skrzypce, ale wyczuwana jest tu także lekko pikantna, kwaskowa nuta.
Ufam takiemu aniołowi, mógłby mnie prowadzić przez życie.
Zapach nie jest ciężki, faktycznie ma w sobie taką świetlistość, jak anielska aureola.

kpnz
kpnz

Skrzydła anioła bardzo chciałam poznać, bo wydaławało mi się, że będzie ten zapach dość realistycznie i mistycznie odzwierciedlał samą ideę uchwycenia "świętości" w perfumach. I nie pomyliłam się. Battito D'ali jest ciężki, ale w wyrazie bardzo jasny i przejrzysty. Czuć przede wszystkim opary kadzidła, dużo pomarańczowej aury i jakby roztapiającą się żywicę. Zapach trochę kojarzy mi się z architekturą wysp greckich. Białe niskie domy, piękna pogoda, bujna roślinność, cytrusy w tle. Tam bym go umieściła. Ogólnie w konstrukcji jest dość prosty, ale z dużą szlachetnością i trafieniem w punkt pomysłu, który był zamierzeniem. Oferta Profvmvm Roma to właśnie takie "czyste" kadzidła.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Profumum Roma Battito d`Ali, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Profumum Roma Battito d`Ali, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Battito d`Ali marki Profumum Roma. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Battito d`Ali marki Profumum Roma reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Serge Lutens Chergui Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Carner Barcelona Tardes Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Serge Lutens Santal Majuscule Serge Lutens Fille en Aiguilles Frapin 1270 Parfum d`Empire Ambre Russe M. Micallef Gaiac Profumum Roma Acqua di Sale Agent Provocateur L'Agent Montale Chocolate Greedy Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) L`Erbolario Dolcelisir Profumum Roma Arso Rochas Femme Rochas Profumum Roma Acqua e Zucchero Serge Lutens Ambre Sultan Molinard Habanita