Marki » N-Q » « Grupy

Mam: 10 Miałem: 8 Chcę: 18 Ukochany zapach: 2

morski
słony
ziołowy

Acqua di Sale marki Profumum Roma to perfumy dla kobiet i mężczyzn. Perfumy zawierają takie składniki, jak cedr virginia, wodorosty, sól i mirt.

Cedr Virginia Wodorosty Sól Mirt

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Acqua di Sale by Profumum Roma.

Aria di Mare
Rem
Sel Marin
Pioggia Salata
Sail

Acqua di Sale Recenzje Perfum

monika690
monika690

Początek zapachu nawet niezły, ostry wiercący w nosie. Po niedługim czasie zaczynam wyczuwać plastikowo- syntetyczną nutę znaną z Ocean Demeter Fragrance i robi się wyraźnie męski. Proponuję testy przed zakupem, bo zapach jest wyjątkowo trwały :)

Kage
Kage

Zdarzyło mi się wędrować dnem zatoki podczas odpływu, nogi grzęzły w skupiskach jadowicie zielonych wodorostów a miażdżone skorupy muszli chrzęściły pod glanami. Zdarzyło mi się też obserwować jak wielkie bloki lodu ślizgają się na falach i są wypluwane na czarną, kamienistą plażę.
Myślałam, że Acqua di Sale to będzie ten klimat: sól, zimno, wiatr, pustka i posępne, wzburzone morze...
...ale moja skóra podbija wszystko co ciepłe, słodkie i przytulaśne -_-
W tym przypadku zabrakło nut typowo słodkich i otulających, więc wyszło jeszcze dziwniej.

"Moje" morze w Acqua di Sale zostało w tajemniczy sposób podgrzane, woda wyparowała pozostawiając po sobie grubą warstwę zlepionej soli, plątaninę ugotowanych wodorostów, mięsa małży i krewetek oraz kałuże stojącej wody. Cała ta stęchła, słodkawa morska zupa paruje w słońcu powoli ściągając do siebie muchy...
Wiadro, gdzie jest wiadro?!

gardenia
gardenia

"Lubię smutek pustych plaż zimą
Tam naprawdę jestem sama.
Wiatr owiewa twarz, pod stopami piach,
Mogę długo iść, fala wygładza za mną ślad.
Przychodzę znikąd.
Tu od siebie odejść łatwiej mi,
wśród uśpionych wydm.
Lubię smutek chłodnych, białych plaż,
Wiatr, słony wiatr..."
Pamiętam, gdy usłyszałam pierwszy raz tę piosenkę Grażyny Łobaszewskiej wiedziałam, to piosenka o MOIM Bałtyku, nostalgiczny, zimny, nieprzystępny, szorstki a jednak miękki jak jego fale, zachwycający swoim filozoficznym wręcz oddziaływaniem na malutkiego szamoczącego się w zyciu jak szprotka wśród fal człowieka. Ogrom natury, nieskończona dal horyzontu powoduje dystans, pokazuje, co w życiu ważne i jakież te nasze problemy malutkie a my wraz nimi... Bez zastanowienia nabyłam więc odlewkę Aqua di Sale tego pięknego zapachu morza. I...niestety może jako jedyna mam odmienne skojarzenia. Mimo, że otwarcie jeszcze zachwyca morską słoną zielonością to dość szybko Solna Woda zamienia się na mnie w delikatny wyziew z odpływu pod prysznicem, za dużo glonów jak dla mnie, negatywne odczucia wzmaga zapach maści na boleści reumatyczne, wiadomo, częsty kontakt z zimną wodą, baza zaś to zapach niebieskiej kostki do łazienek nomen omen: Morska Bryza :(
Morze kochane moje swojskie, pachnące piaskiem, sosenką, przeszywającym wiatrem, wodą słoną tu ciebie nie znalazłam, część jego jest w Aura Maris od Villoresi ale i tak, żeby je poczuć muszę po prostu tam się wybrać, bo "lubię smutek pustych plaż zimą", choć latem, gdy kolory nasycone, gwarno i tłoczno a wszędzie zapach soli i lodów kręconych oraz sztucznych polew do gofrów, niebo ma jaskrawo niebieski rażący w oczy kolor, taki Bałtyk kocham też a jakże!
No to się rozmarzyłam :)

lotiel
lotiel

Woda podana jako dziki żywioł. Nieokiełznany i nieprzewidywalny, zwodniczo dający poczucie bezpieczeństwa.

To nie jest zapach spokojnego morza i wakacji na plaży. To zapach wody obmywającej kamienisty brzeg, glonów oblepiających skały, silnego wiatru i powietrza właśnie w takim momencie. Jednak dla mnie osobiście jest to zapach rzeki Odry, kiedy w upalne sierpniowe popołudnie idę jej brzegiem, żeby po pomoście przerzuconym między łodzią a lądem dostać się na pokład. Pokład jest metalowy, mocno nagrzany słońcem. Woda obija się o burtę, statek lekko faluje, napinają się cumy. Ze statku można przejść na barkę, która jest tutaj przycumowana już któryś rok, liny cumownicze i burty ma mocno oblepione glonami. Pod pokładem barki panuje zaduch, powietrze ma zapach rzecznego mułu.
Nawet konsystencja perfum idealnie do tego pasuje- jest oleiście, parno, zapach rozciera się na skórze...

Uwielbiam ten zapach. Nie wyobrażam sobie pachnieć czymkolwiek innym, kiedy mam mieć coś wspólnego z rzeką lub morzem. Na motorówkę nie ubiorę nigdy żadnego innego zapachu. Tym bardziej cierpię z powodu ceny i bardzo delikatnie obchodzę się z mililitrami w odlewce. Całe szczęście, że wystarczy odrobina- trwałość rewelacyjna, projekcja bardzo przyzwoita.

Raisa
Raisa

Osobom, które w porywie zachwytu nad recenzjami chcą kliknąć i zaopatrzyć się w 100 ml za 800 zł, radzę zatrzymać dłoń i spokojnie potestować.

Orzeźwienie, które daje Acqua di Sale, to nie jest orzeźwienie a la limonkowy drink z palemką. Morze, którym zalewa, to nie jest oceanik z fototapety a la "Słoneczny patrol". A sól, którą tu czuć, to nie są wielkie przejrzyste kryształki.
O nie.
Sól jest tu nieco stęchła, jakby trzymana w zamkniętej solniczce przez wiele dni. Morze - głębokie i ciemne. A orzeźwienie - wytrawne, wręcz cierpkie.

Bardzo naturalistyczny zapach, żadnych ukłonów w stronę publiczności typu "damy ci lato, o jakim marzysz". Nie, tego lata być może trzeba się będzie zmagać z burzą w zbyt małej łódce pośród zimnych prądów.

Ja takie trudne morze kupuję.

Trwałość - dobra. Dla otoczenia słabo wyczuwalny.

aistionnelle
aistionnelle

Morze.Energia,żywioł,rzedniejący mrok. Prawie świt.
Słone morze.Z pewnością nie nasz swojski Bałtyk;) Co prawda do sztormu daleko, mimo to fale rozbijają się o skały. Nie ma plaży, próżno szukać piasku.Wokół na wzgórzach krzewy: ostre, można zranić ręce.Może to mirt ?Do naszego nosa dociera świeży, przesycony solą i drewnem oddech oceanu.Słońca brak, zbyt wcześnie na pierwsze promienie.Ktoś pracuje, wciąga łódź na pomost.Tak czuję te perfumy. Jest w nich synestezja, bo Słoną Wodę można poczuć nosem, ale też "usłyszeć"... Geograficznie umieściłabym zapach podobnie jak moja przedmówczyni gdzieś na zachodnich krańcach Europy: u wybrzeży iberyjskich, na jednej z wysp, na przykład Maderze.Tam są takie prądy wzbijające obłok morskich oparów.Uderzenie, syk, szelest cofających się szybko wgłąb oceanu fal. Monotonny rytm.
Morski podmuch odsłania zatopione drewno, pod powierzchnią wody wirują wodorosty.Wydzielają lekko jodowaną woń, chłodną, trochę apteczną, która zaraz cichnie.A później znów sól i coś jakby... zimny kamień Nie mam pojęcia skąd się wyłania, ale na pewno tam jest, gdzieś pod wodą.
Acqua di Sale potrzebuje czasu,żeby się rozwinąć i choć nie jest dynamiczną kompozycją, z czasem nabiera mocy, potężnieje, staje się bogatsza, gęstsza.
Pierwsza faza, zaraz po otwarciu chłodzi, następne nuty rozgrzewają, później -w miarę ewolucji- znów pojawia się chłód.
Piękny, choć na pewno nie radosny zapach .Ja nie odnajduję w nim beztroski,ale są obrazy i wspomnienia.
AdS to woda perfumowana do całodziennego użytku, ma też właściwości pielęgnacyjne, zachowuje się jak olejek, pozostawia skórę gładką i nawilżoną.
Flakon kwadratowy, ascetyczny, zakręcany czarnym korkiem. Duża trwałość, niewielka projekcja, zapach mocno trzyma się skóry.
Uniseks ze zdecydowanym nachyleniem w stronę męską.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Oleisty niemal jak olejek do opalania :) Wspaniale zachowuje się na dobrze nawilżonej skórze w upale. Wtedy daje z siebie wszystko: wspomnienie oceanu uderzającego w kamienny brzeg np. w Portugalii. Aromat soli, mirtu i porośniętych glonami kamieni. Naprawdę uwielbiam w upał.

Beata Maria
Beata Maria

Absolutna bomba!Cudowny,powalił mnie na kolana. Daaaawno nie miałam do czynienia z tak fantastycznym zapachem w ktegorii wodnej.
Przy pierwszym niuchnięciu byłam z początku lekko zdziwiona-sól i tylko sól.jakos tak dziwnie... a potem cudownie rozwijająca ię kompozycja w której natychmiast się zakochałam.I dłużej mam go na sobie tym bardziej mnie oczarowuje. Cytrusy są gdzies zaraz po tej soli ale krótko.Zastanowiłam się czy nie ma aldehydów ale nie widze w składzie.Nie ma to znaczenia zapach JEST BOSKI, mega trwały ,jak większośc PVR. Super.

garygarfild
garygarfild

Poczatek pobudzajaco -cytrusowy niczym fala morska- uderzajac o brzeg- znika.

pojawia sie wiercacy w nozdrzach slonawy zapach.

zgadzam sie z gurlen 87 - zapach na temp. powyzej 25st.c

mam wrazenie ,ze im cieplej ,tym mocniej pachnie.

wrazenie mazistosci wydaje sie naturalne ,biorac pod uwage fakt,ze zapachy sa -de facto- olejkami ( tak mi tlumaczono , w kazdym razie :)

zapach megatrwaly - jak dla mnie -utrzymuje sie na skorze powyzej 8 godzin i na mnie wrecz wzrasta i poteguje swoja moc ( co raczej wywoluje moje zaklopotanie niz entuzjazm )

doskonaly dla osob ,ktore preferuja zapachy monochromatyczne.

niby morsko a ja mam wrazenie ,ze to morze w wannie :)

gurlen87

Zdecydowanie nabiera uroku przy wyższych temperaturach. Plus 25 st.C., wtedy Roma czuje się w swoim żywiole:). Wręcz wchodzi w zestrój z moją skórą. Morsko i dosyć naturalnie. Zwracam honor !:)

gurlen87

Konsystencja zapachu przy pierwszym wrażeniu mazista.Woń przyprawowo-drzewna(jakby), aż tak dużo tutaj soli, że powstaje tak mozolny dla nosa efekt? Końcowa faza jest zdecydowanie najlepsza, wychodzi trochę glonów i całość nabiera charakteru quasi-morskiego.Tak przemierzam bezmiar zapachów o tej i podobnej tematyce, teraz kolej na Henrik Vibskov Type C. :)

EDIT
Odnośnie początku zapachu.., musiałem zrewidować swoje zdanie o jakieś około 180 st. :):)

Dziwny zapach i mam problem z opisaniem, jak to naprawdę pachnie. Początek jest cytrusowo – drzewny, gdzieś w tle czuję paczulę, a także coś delikatnie metaliczno – słonego. Później zapach robi się nieco pudrowy, z domieszką wody kolońskiej.

Nie czuję w nim nut ozonowych, nie kojarzy mi się też ten zapach z morzem - ma konsystencję oleistą, więc brak mu przestrzenności i lekkości, które utożsamiam z wodą.

To unisex, ale według mnie bardziej pasuje do mężczyzn - przypomina mi zapach rozgrzanej słońcem, pachnącej dobrą wodą kolońską, lekko słonej męskiej skóry. Trwałość i intensywność średnia.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Profumum Roma Acqua di Sale, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Profumum Roma Acqua di Sale, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Acqua di Sale marki Profumum Roma. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Acqua di Sale marki Profumum Roma reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Fille en Aiguilles The Vagabond Prince Enchanted Forest Nasomatto Black Afgano Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Frapin 1270 Comme des Garcons Black Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Tom Ford Sahara Noir Olivier Durbano Black Tourmaline Serge Lutens L'Eau Froide Tom Ford Tobacco Vanille Profumum Roma Battito d`Ali Tom Ford Grey Vetiver Thierry Mugler A*Men Profumum Roma Arso Lalique Encre Noire Amouage Interlude Man Serge Lutens Chergui 2 2 Lubin Idole Eau de Parfum