Marki » N-Q » kwiatowo - zielone « Grupy

Indian Summer Priscilla Presley dla kobiet

Indian Summer Priscilla Presley dla kobiet

Mam: 11 Miałem: 73 Chcę: 14 Ukochany zapach: 2

ozonowy

Indian Summer marki Priscilla Presley to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Indian Summer został wydany w 1995 roku. Nutami głowy są cytryna amalfi i mandarynka; nutami serca są lotos, róża i fiołek; nutami bazy są cedr virginia i herbata.

Cytryna Amalfi Mandarynka

Lotos Róża Fiołek

Cedr Virginia Herbata

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Indian Summer by Priscilla Presley.

Beautiful

Indian Summer Recenzje Perfum

Izabela
Izabela

Babie lato to czas, gdy lato ustępuje miejsca jesieni. Temperatury są niższe, wieczory chłodne, pomimo tego, że w ciągu dnia jeszcze jest całkiem ciepło i słonecznie. W tym czasie w powietrzu unoszą się pajęcze, przędzalnicze nici.
Po raz pierwszy poznałam te perfumy w 1996 roku. To nie był mój udany rok. Na trzy dni przed ślubem musiałam go odwołać. Przyszły niedoszły pokazał swoją prawdziwą twarz. Aby jakoś sobie z tym poradzić pojechałam w swoją pierwszą podróż do Europy Zachodniej, do Austrii. Jak wiadomo podczas podróży zostawiamy za sobą kłopoty z każdym przejechanym kilometrem.
Pamiętam jak dziś, jakie wrażenie zrobił wtedy na mnie Douglas i te perfumy. Nie ukrywam, że przyciągnęły mój wzrok ze względu na stosunkowo niską cenę. Po przetestowaniu zdecydowałam się na zakup.
Akurat był początek września, więc idealnie się złożyło, że perfumy o nazwie babiego lata używałam właśnie w tym okresie.
Były dla mnie pamiątką z wyjazdu, talizmanem, który odganiał złe myśli i przykre wspomnienia, były poprawiaczem nastroju.
Były kobiece, ciepłe, nieprzytłaczające. Co ciekawe pamiętam jakie uczucia mi towarzyszyły, gdy ich używałam, ale kompletnie nie pamiętam ich zapachu. Dopiero teraz (po ponownym przetestowaniu) mogę napisać o ich zapachu, a nie o działaniu :) Przy okazji bardzo dziękuję Osobie, która mi to umożliwiła.
Nutą, którą najlepiej wyczuwam jest róża. Skropiona bardzo słodką mandarynką, otulona drzewno-herbacianą bazą. Jest tam jeszcze coś słodkawego (może bursztynowa żywica?), ale ta słodycz nie ma nic wspólnego z dzisiejszymi „cukrzakami”. Mają w sobie niewymuszoną elegancję. Bardzo rozleniwiają. Jak użyłam ich dzisiaj w pracy, to ogarnął mnie taki leń, że musiałam wyjść na powietrze i pospacerować w słoneczku.
Zakochałam się. Jeżeli spotkam je w logicznej cenie, to bez wahania kupię.
Mam do nich duży sentyment. Pomogły mi w złych dniach. Oczywiście po latach mogę napisać, że czas wszystko weryfikuje. Tamta decyzja z 1996 roku była jedną z moich najlepszych.
Perfumy Indian Summer zawsze będą dla mnie symbolem początku, a nie końca.

Falling in
Falling in

Pomimo tylu lat pamiętam świetnie ten zapach. To taka podróż sentymentalna i pierwsza perfumowa miłość z zapachowej odginanej kartki Twojego Stylu. Namiastka ekskluzywnego wielkiego świata. Godziny spędzane z przyjaciółką na rozmowach o książkach, zapachach, biżuterii od Tiffaniego i marzeniach na przyszłość. Cudowne i błogie lata 90-te.Zero zmartwień, pierwsze pocałunki i zauroczenia. Wytarta do granic możliwości zapachowa kartka.
Marzyłam o Indian summer, ten zapach tak ciepły i radosny kojarzył mi się z Pocahontas z rozwianymi włosami pląsającą boso wśród kolorowych wczesnojesiennych liści. Babie lato.Gdy tylko słyszę ,,Kolorowy wiatr" czuję Indian summer. Chcę tańczyć w promieniach zachodzącego słońca. Cudowne połączenie miękkiej zielonej herbaty z kwiatami i owocami, lekka i świetlista słodycz... i wielki nieodżałowany smutek, że nie dane było mi ich nigdy mieć. Gdyby te perfumy wróciły, świat byłby trochę piękniejszy niż jest :)

Sobi
Sobi

Pamiętam ten zapach z dzieciństwa, podkradałam go mamie, był jak mocny podmuch luksusu, którego tak brakowało w plastikowych i biednych latach 90-tych. W mojej zapachowej historii, chyba nigdy nie zapomnę też pierwszych pachnących reklam na stronach Twojego Stylu, którymi pocierałam nadgarstki aż do przetarcia stron. Podejrzewam, że po Indian Summer do dzisiaj szaleje za zieloną herbatą w perfumach. Czuję wielki żal po ich odejściu, mam nadzieję,że wkrótce na rynek wypłynie jego godny następca.

gosia3615
gosia3615

Poszukuję współczesnego odpowiednika tych perfum, ale na próżno. Nie wiem dlaczego nie można znaleźć w tak obszernym świecie perfum podobnych nut, czy to kwestia mody, a może chodzi o składniki. Jest to zapach dla mnie najważniejszy i dokładnie mój. No cóż, pozostały tylko wspomnienia i pusty flakon, który nadal pachnie.
Okresliłabym go jako herbaciano-kwiatowo-elegancki.
Wypróbowałam odpowiednik z rodzaju "nalewanych", ale to nie to, chyba ze względu na taniość, chociaz kiedyś oryginał nie należał do najwyższej półki. Czasem zdarzają się jeszcze unikatowe egzemplarze, ale ich ceny są mocno przesadzone.
Będę szukać dalej...

n_itka
n_itka

Ja również "odkryłam" na angielskojęzycznej stronie fragrantici, że Indian Summer przypomina Eau De Couture Venet'a. Ponieważ posiadam Eau De Couture odkryłam własnym nosem, że obydwa zapachy nie maja ze sobą właściwie nic wspólnego. Może oprócz róży i fiołka w piramidzie, ale imbir w Eau jest tak dominujący, że nie wyczuwam w nim już nic ponad to. Zaznaczam jednak, że nos mam wyjątkowo niewyćwiczony.
Szkoda, bo Indian Summer to naprawdę wyjątkowy zapach był i szukam dla niego zamiennika. Niestety bez skutku...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Priscilla Presley Indian Summer, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Priscilla Presley Indian Summer, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Indian Summer marki Priscilla Presley. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Indian Summer marki Priscilla Presley reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lancome Poeme Lolita Lempicka Lolita Lempicka Givenchy Organza Indecence Thierry Mugler Innocent Christian Dior Dior Addict Guerlain Shalimar Cacharel Noa Christian Dior Dune Hermes Elixir des Merveilles Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Dolce Vita Chanel Allure eau de parfum Kenzo Le Monde Est Beau Givenchy Organza Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Lanvin Oxygene Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Stella McCartney Stella Guerlain Samsara Eau de Parfum Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca