Marki » N-Q » orientalno - waniliowe « Grupy

Prada Candy Prada dla kobiet

karmelowy
Prada Candy Prada dla kobiet Filmy
Prada Candy Prada dla kobiet Zdjęcia Prada Candy Prada dla kobiet Zdjęcia Prada Candy Prada dla kobiet Zdjęcia Prada Candy Prada dla kobiet Zdjęcia Prada Candy Prada dla kobiet Zdjęcia Prada Candy Prada dla kobiet Zdjęcia Prada Candy Prada dla kobiet Zdjęcia

Prada Candy marki Prada to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Prada Candy został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Daniela (Roche) Andrier. Nutę głowy stanowi karmel; nutami serca są nuty pudrowe i piżmo; nutami bazy są wanilia i benzoes.

Karmel

Nuty pudrowe Piżmo

Wanilia Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Prada Candy by Prada.

Prada Candy L'Eau
Mirage Daydream
Vanille Aoud
Les Orientaux: Vanille Patchouli
B.U. Candy Love

Prada Candy Recenzje Perfum

kaktuska01
kaktuska01

Jaka jest ta Candy? Na pewno słodka, na pewno karmelowa. Zdecydowanie balsamiczna, wręcz "gładka". Bardziej podoba mi się wersja L'eau, która jest bardziej figlarna, bardziej zmienna a mimo to podobna do pierwowzoru. Tutaj słodycz jest ciężka i dość jednostajna. Mimo wszystko całość nie męczy, słodycz w Candy mogę określić jako elegancką i na pewno nie infantylną. Pamiętajmy, że nie ma tutaj żadnych zwrotów akcji, zapach nie jest zmienny i przez to może się znudzić. Podsumowując: zapach jest mi bliski, nie jest bez wad, ale bardzo go lubię i jak najbardziej mogę polecić testy.

Rozan
Rozan

Początkowo uderzają palonym cukrem o ogromnej projekcji. Ta nuta trwa około 15 - 20 minut i trudno przez nią przebrnąć. Po trudnym wstępie projekcja zaczyna przygasać, zapach przeobraża się w upragnione CANDY w subtelnej, puchatej wanilii. Bynajmniej nie jest to dusiciel, żadna ciężka woń, lecz delikatna i otulająca. I tak trwa do końca, czyli do około 4 godzin. Trwałością - niestety - nie grzeszą. Stworzone na jesienno - zimowy czas. Latem nie do przebrnięcia, jak dla mnie.

Jednakowoż zaopatrzyłam się w 80 ml. Uzależniają... I niesamowicie oddziaływują na mężczyzn. ;-)

chjena
chjena

Przy pierwszym teście - najwyraźniej z jakiegoś kiepskiego testera - skreśliłam Candy jako zapach o tak słabej projekcji i trwałości, że praktycznie niewyczuwalny od początku, niby woda w butelce z atomizerem, za którą całkiem słono sobie liczą. Niesłusznie, bo przy drugiej próbie już Candy pokazała co potrafi, a ponadto udowodniła, że daje radę pod każdym względem.

Wszystkie przesłanki wskazują, że Candy będzie zapachem słodkim jakich wiele, ale nie byłaby wówczas skrojona na miarę Prady (mam jakieś zaufanie do tej marki, mimo, że nie obcowałam do tej pory z nią wiele). To perfumeryjny odpowiednik powiedzenia "patrz, ale nie dotykaj". Chciałoby się zjeść te krówki, karmelki i kajmaki, jednak gdy przyjrzymy się tej tacy z cukierkami bliżej okaże się, że... są sztuczne, ozdobne, choć piękne niczym najdroższa biżuteria. I takie podejrzewam było zamierzenie: słodka, lecz niejadalna, sztuczna, lecz szlachetna. Mimo wyraźnie syntetyczno-piżmowego aromatu Candy daleko od wszelkiego rodzaju tandety.

O ile gourmandy raczej lubią zwracać na siebie uwagę (Angel), ewentualnie są takie mniamniuśnie-przytulaśne (tu wstaw 90% słodkich perfum), tak Candy idealnie trafi w gusta elegantek, pań prezes o chłodnych wyrazach twarzy i nienagannie wyprasowanych kantach. I wbrew pozorom nie osłodzi ich oblicza ani o jotę, bo nie taka jej rola... No nie Pradę miał na myśli Iggy Pop w swojej przecudnej piosence, śpiewając "Candy, Candy, Candy, I can't let you go...!".

Sprawiedliwie muszę zaznaczyć, że kompozycja przypomina mi Daydream Mirage Oriflame, ale o ile tam ta sztuczność mnie razi, tak tutaj jest zupełnie na miejscu. Może to magia marki, może kampanii reklamowej... szukającym tańszego zamiennika polecam powąchać różową kulkę Oriflame.

monika690
monika690

Słodziak, słodziakowaty przełamany nutą żywiczną- tak go odbieram. Mogłabym go używać, ale w chłodne dni. Pozycja obowiązkowa dla miłośniczek karmelowych słodkości w perfumach :)

fortissimo1603
fortissimo1603

Zgadzam się z poprzednikami, którym zapach przypadł do gustu. Moja recenzja zapewne wniesie bardzo niewiele, bo wszystko już chyba zostało powiedziane. Ale piszę ją bo bardzo lubię kompozycje Prady choć ten zapach długo omijałam, bo połączenie Prada + słodkości jakoś do mnie nie przemawiało i miałam wrażenie że to się nie może udać. Spodziewałam się komercyjnego słodziaka, ale całkiem miło się rozczarowałam. Dominujący karmel jest pięknie podkreślony przez żywiczny benzoes, który ma bardzo podobny wydźwięk jak w komopzycji Infusion d'Iris. Jednak benzoes w bazie cichnie i zostaje zastąpiony przez mydlane piżmo. Nie mam tu nic więcej do dodania, bardzo ładny zapach, słodki, nie ulepny, raczej linearny i z całą pewnością warty poznania.

china_doll
china_doll

Candy pokazuje, że czasem mniej znaczy lepiej.

Karmel wzmocniony benzoesem i utrwalony piżmem-zaledwie trzy składniki, które są ze sobą perfekcyjnie wymieszane tworząc cudowny, słodki zapach.

Słodycz w Candy jest gęsta, skondensowana i tak zupełnie inna niż chemiczna, cukrowa słodycz z La Vie Est Belle. Cukiereczek Prady jest słodki słodyczą nie sztuczną. Jest to zapach prawie że autentycznego karmelu. Przed oczami od razu stają krówki, Werthers Originals i tego typu łakocie.

To zapach, który sprawdzi się przy wielu okazjach. Można go ubrać na co dzień do szkoły czy pracy, ale także na wieczorne wyjście. nikogo nie powinien odrzucać.

Uważam też, że sprawdzi się przez cały rok, szczególnie w zimne dni, bo daje poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Ale podczas słonecznej wiosny też się sprawdzi. Latem nie ryzykowałabym w upały, bo mógłby już wtedy przytłoczyć.

Projekcja na mnie taka sobie, ale trwałość jest świetna, spokojnie 12+ godzin.

Buteleczka ładna, prosta i wygodna w użyciu.

Nazwa bardzo pasuje do zawartosci.

No cóż, CHCĘ! :D

perfumeholic88
perfumeholic88

Ostrzyłam sobie zęby na tego Cukiereczka od dawna. Czytałam, rozmyślałam czy warto włączyć go do swojej kolekcji, a moja natura słodyczomaniaczki mówiła mi, że tak. I dobrze, że jej nie posłuchałam tylko wzięłam się za porządne testy. Zapach na początku bije mnie w nos wonią nowo kupionego dywanu. Jest tak charakterystyczny, że nie pomylę go z niczym innym, bo strasznie go nie lubię i boli mnie od niego głowa. Ten sam wyczuwam w Oriflame Amber Elixir Night. Trwa zdecydowanie za długo,a kiedy wreszcie się kończy to nadchodzi nuta ciastoliny Play Dough, tak ten sam zapach. Mnie nigdy się nie podobał, jest drażniący. No i gdzie ten pyszny karmel ? Ano pojawia się na chwilę w postaci masy kajmakowej lub cukierków krówek, ale nie jest naturalny, trąci od niego sztucznością. Rozczarowałam się, bo naprawdę spodziewałam się czegoś WOW, a Prada Candy to dla mnie zapach baaardzo przeciętny, wręcz nijaki i nie mogłabym go nosić z powodu tego jak zachowuje się na mojej skórze na początku. Szkoda, wielka szkoda.

kadanka
kadanka

Ciekawy zapach, faktycznie ma w sobie cos z naturalnego aromatu skory, ciezko mi go opisac. Candy podbija naturalny, słodkawy zapach skóry. jednak ogromną moim zdaniem wadą, jest totalna nietrwalosc. mam blotter psikniety 2 godziny temu, ktory prawie calkowicie juz wywietrzal:(

Buraska
Buraska

Nie spodziewałam się, że Candy mi się spodoba. Chyba odstraszyło mnie opakowanie z tą lalą, okropne. No ale flakonik piękny i zapach bardzo miły, słodki, ale w granicach rozsądku, bo oprócz karmelu bardzo wyraźnie wyczuwalny jest benzoes. Dzięki temu ta słodycz jest zaskakująco elegancka.

xmagx
xmagx

Nie wyobrażam sobie dnia bez Candy , jest najsłodszym cukiereczkiem który odrazu poprawia humor i podtrzymuje ten stan długo.Nie jest tandetnym ulepkiem którego wyczuwamy na kilometr i ciągnie się za nami ogonem gdy jesteśmy w sklepie.Jest bliskoskórny i to prawdopodobnie tak przyjemnie ociepla atmosferę.Candy jest najprzyjemniejszym zapachem który poznałam w ciągu ostatniego roku i wiem że zostanę z nim na długo , mimo jego wysokiej ceny będę mu wierna bo jest moją największą przyjemnością jaką mogę sobie sprawić.

KasiaS
KasiaS

Jestem kobitką (o matko... naprawdę?? :) ) ale mimo to zabiorę głos, bo to wspaniały zapach, a takich mogę nie przesadzając na przestrzeni ostatniej dekady doliczyć się tylu, że palce jednej ręki nawet po bliskim zetknięciu tejże z maszyną do obróbki-skrawania spokojnie wystarczą.
Zasiadłam do pisania z werwą, bo coś mi się zaświeciło w głowie, jak określić to "coś" co odróżnia taką Candy od Brytnej Spirs czy nawet ambitniejszych ale nudniejszych i męczących słodziaków. Niestety, głowa cosik nie ta, wywietrzało, i chyba ograniczę się do żenującego stwierdzenia, że Candy ma to nieszczęsne 'je ne sais quoi". To coś, co wydaje się emanować z naszej skóry, a nie być na nią naniesionym, co doskonale podszywa się pod naturalne feromony i co każe innym spojrzeć na nas z respektem, zmieszanym z pożądaniem, ale jednak respektem. Ozłocę każdego, kto to trafnie nazwie, więc czekam na kolejne recenzje! Na razie poprzestanę na tym, że znalazłam to tylko w największych perfumach. I że jest to słodycz idealna i wcale nie taka oczywista (wcale bym tak ochoczo nie wrzucała C. do kategorii słodziaków - mimo bardzo wyraźnej obecności karmelków coś mnie przed tym mocno powstrzymuje).
Tak czy siak: good a wręcz splendid news dla tych, myślę, że licznych z nas, które mają odwieczny dylemat: kocham słodkości, ale nie chcę być słodką idiotką. Z tym zapachem na pewno nie. Według mnie spokojnie można go mieć na sobie nawet na szczycie NATO, bo nie ma tu kiczu i łatwości. Nie dajmy się zwieść różowościom, pannicom z reklamy i mylącej nazwie. Była taka super piosenka "Candy", Iggy Popa i pani z B52 - to zdecydowanie lepsze odniesienie dla tego zapachu (były tam takie słowa: I need love, not games - może to właśnie TA różnica?). Brawo dla Prady, że poszła za trendami nie zjeżdżając po równi pochyłej w bagno taniości, to rzadkie.

Arsenicum
Arsenicum

Piękne i trafne recenzje moich poprzedniczek, sprawiają, że niechętnie dodaję swoją. Gdybym był kobitką, pewnie bym sobie darował, bo po co o tym samym pisać? Jednak kobitką nie jestem, więc coś tam skrobnę. Wiecznie narzekam, że na ulicy czuję same tanie kwieciuchy, więc może dzięki tej recenzji, w końcu poczuje na mieście coś dobrego, np. Pradę Candy.
Daniela Andrier wykonała kawał dobrej roboty, powiem Wam szczerze, że gdyby mi ktoś rzucił kilka nazwisk, a ja miałbym przyporządkować jedno z nich do niepodpisanej fiolki z Pradą Candy, to wybrałbym właśnie Danielę Andrier. Otwarcie jest kwintesencją jej "piżmowej gry", naprawdę. Znam(y) ten niuans z Prady Infusion d'Homme, czy z Infusion d'Iris. Daniela świetnie gra białymi, mydlano-puchatymi piżmami, to jedno z moich ulubionych wydań piżma, cieszę się, że Pani Andrier wybrała właśnie ten piżmowy ton, jako swój znak wodny.
Ewolucja Candy nie jest spektakularna, wyróżniam w niej białe, puchato-piżmowe otwarcie, i niesamowitą, słodką głębię. To słodycz wymagająca, wręcz elegancka, miejscowo przełamana słonawą nutką. Akord toffi w tej kompozycji jest mistrzowski, musicie to powąchać. Nie dość, że czuję zapach krówek, to w dodatku ślinianki mi zaczęły pracować...
Polecam kobietom w każdym wieku. To zapach uniwersalny, jednak z nutką elegancji. Jeśli mamy na pokładzie fankę słodkich zapachów, która krępuje się iść na wyszukane przyjęcie w ulepnym słodziaku, to niech spróbuje Candy, myślę, że ten zapach będzie strzałem przynajmniej w dziewiątkę.;D
Projekcja wystarczająca, trwałość również - około siedmiu godzin

patetico
patetico

Niesłychana rzecz: zakochałam się w Candy!
A moje doświadczenia z tym zapachem są dokładnie takie, jak Zielonej - omijałam go z daleka.
W końcu przetestowałam od niechcenia, żeby to mieć za sobą, bo go nie znałam.
I zaczarowanie!
Czuję się teraz jak Edmund w "Opowieściach z Narnii", którego Biała Czarownica przekupiła, a w końcu uzależniła od magicznego ptasiego mleczka...;)
Gapił się potem w puste pudełko, bo oczywiście zeżarł wszystko i w duchu marzył, aby spytano go, czy nie ma ochoty na więcej.
A czarownica wiedziała, że ma władzę, bo kto raz spróbuje tego smakołyku, może zajeść się na śmierć, jeśli go ktoś nie powstrzyma.
A żeby go zdobyć posunie się do zdrady i innych podłości.
Teraz wydaje mi się, że i ja zdradzę moje różne wyczekiwane, perfumowe chciejstwa i zakupię flakon Candy.
Zapach jest cudowny, bajeczny, magiczny!
Konstrukcyjnie kojarzy mi się z Gaultier2, jest to podobna, dość prosta koncepcja złożona z paru składników, z tym, że zapach Gaultiera brzmi na mnie surowo i męsko.
I nie zawiera benzoesu.
W Candy benzoes jest maksymalnie wyeksponowany, podany w ekstremalnej dawce, aż gęsty (12% składu).
Do tego wspaniałe, miękkie piżmo, wanilia i mocno palony karmel.
Wszystko razem umiejętnie zmieszane w apetyczną miksturę, która naprawdę może uzależnić.
Nie brzmi to banalnie jak niesłusznie podejrzewałam, nie mogę tego nawet porównać do innych znanych mi perfum, bo np. często przytaczany jako pokrewny Un Bois Vanille Lutensa jest na mnie wybitnie krówkowy...
Candy to zapach odpowiednio słodki, ale bez zgrzytu zębów i lekko mroczny, brzmi jakby zamiast wanilii dodano tu tonki.
I jak to pięknie określiła Zielona, ma zamszowo-owocowy niuans, wyczuwalny przy głębszym zaciągnięciu się aromatem.
Mistrzostwo świata, muszę go mieć!
Wiele osób narzeka na trwałość, na mojej skórze jest bardzo intensywny i utrzymuje się wiele godzin.
Kategoria jakby orientalno-gourmandowa:)
Polecam testowanie bez uprzedzeń, jest to coś innego od całej reszty:)

violaa92
violaa92

Karmelki do entej potęgi. To zapach mojego dzieciństwa, błoga rozpusta. Przy czym Candy nie są lepkie czy klejące, są słodyczą do przyjęcia, ale w nie za dużej ilości. Kolejny "słodko-waniliowy" zapach który lubię, szczególnie by "podgrzać" jesienno-zimową atmosferę.

lili-ya
lili-ya

Jako miłośniczka zapachów słodkawych, słodkich i ulepnie słodkich nie mogłam nie przetestować Candy. Nazwa świetnie oddaje charakter zapachu, chociaż kartonik budzi skojarzenia raczej z cukierkiem owocowym w formie EDP (Escada i te sprawy). Dzieło Prady to prawdziwa gratka dla miłośniczek słodkości na bazie mleka i śmietanki: krówek, toffi, irysków, ciągutek, mordoklejek, Werhers Originalsów. Ta jadalna wręcz słodycz przełamana jest czymś nieokreślonym (pewnie to ten benzoes), co decyduje o klasie tych perfum. Bo mimo ewidentnej słodyczy Candy nie można nazwać ulepkiem. Myślę, że ten zapach byłby cudownym poprawiaczem nastroju na jesienno-zimowe chandry, o które nietrudno, gdy za oknem tak szaro i smutno.

anja
anja

Luksusowy slodziak.
Do tej pory mialam jakies mieszane odczucia co do Candy,ale teraz mam probke i tak Mnie urzekl,tule nadgarstki i przestac nie moge .Luksusowy ,cukrowy ,i to pizmo w tle chyba Mnie tak urzeklo.Po calkowitym rozwinieciu nadchodzi dopiero prawdziwa zabawa,hmmm ,az mi sie chce mruczec,,,,
Doskonale wywazony ,harmonijny zapach,niczego za duzo ani za malo,niepowtarzalny jak wszystkie Prady.Doceniam zapachy ktore nie sa imitacjami innych ,ktore dostarczaja zupelnie nowych doznan ,bez zadnych skojarzen typu " O ,to juz kiedys bylo..." Prawdziwa perelka.

(o Prado kochana!! tylko dlaczego jestes tak nietrwala!!trzymasz sie blisko skory,dajesz o sobie znac co jakis czas,ale zachwycasz tylko Mnie! .Czasem chcialabym tez pochwalic sie Toba .
"Dopryskiwanie"sie w ciagu dnia nieuniknione.

amanda
amanda

Słodki karmel przełamany nutą benzoesu , który dzięki temu nie powoduje nadmiaru słodkości a nadaje przyjemny lekko orientalny wydzwięk z pięknym waniliowym wykończeniem .
Zapach jak najbardziej nadający się na wyjścia ponieważ umiejętne połaczenie kilku prostych dobrze wyważonych prawie aptekarsko nut pretenduje go do eleganckich perfum.

marta2210
marta2210

Mam ten zapach od wczoraj, i jestem zachwycona.

Absolutnie nie zgadzam się z opiniami że pachnie jak ciągutka, krówka, cukierki i inne wytwory cukiernicze.
Bo mimo jej słodyczy nie mam ani trochę ochoty spróbować jak smakuje.
Jest to słodycz przyprószona piżmem i elegancją, nadaje się zarówno na wieczór pod kocem z kubkiem kakao, jak i na wieczorne wyjście.

Wielką zaletą Candy jest fakt, że na mojej skórze trwa godzinami, dopóki się nie wykąpię. Ma szansę wejść do mojego ścisłego grona ulubieńców.

xenia012
xenia012

Lubię te cukierki Tak,Werthers Oryginal to moje ulubione cukierki a ten zapach ma z nimi wiele wspólnego.Sama się dziwię że mi się spodobał bo nie lubię słodziaków ale ten ma coś w sobie.Mimo że bardzo słodki,jadalny wręcz, to nie jest ulepny.Jakby do karmelowych Werthers Oryginal dodać trochę likieru alkoholowego,chwilami jest cierpki i to mi się podoba.Cenię Pradę i tu znowu się nie zawiodłam.Zapach niby prosty w swej słodyczy ale luksusowy,czuć klasę.
Myślę że nadaje się na jesień i zimę ale wczesną wiosną też można używać.

mala9mi
mala9mi

Dziwna sprawa z tym zapachem bo on na mojej skórze ani nawet ubraniach nie chce pachnąć.Albo może ja go nie czuję?
Za pierwszym razem pomyslałam, że może nie trafiłam "psikiem" w skórę tylko w powietrze dlatego niemal nie pachnie.Niestety następne testy utwierdziły mnie w przekonaniu, że zapach choć ładny to nie dla mnie.Żeby cokolwiek poczuć muszę przystawić nos do skóry.A i wtedy czuć słabo i ledwo, ledwo.Trochę jakby była to ostatnia faza wietrzejących na skórze perfum.
Czym pachnie Candy?Karmelem, delikatnym, słodkim.Ale nie jest to chamski cukier, który chrzęści między zębami.To karmel gładki i dość wyważony.Ładny i delikatny.

Ale co z tego skoro niemal go nie czuć?Szkoda.

Trwałość też niestety marna ok 2-3 godzinna.

zielona
zielona

Bardzo długo omijałam ten zapach, zniechęcona opakowaniem, nazwą i ogólną "popularnością" łamane na "szałem" ;] Niesłusznie.

Okazało się, że stałam nie po tej stronie barykady - Candy wcale nie jest infantylnym cukierkiem, ale ciekawą [choć prostą] kompozycją z benzoesem w roli głównej.
Otwarcie mocno karmelowe, ale nie krówkowo-karmelkowe, tylko lekko spalone i skarmelizowane. Nuta słodko-gorzka, chropowata jak laska wanilii i podobnie ciemna. Zapach z czasem nabiera puchatości kociego futerka, by dość szybko i płynnie przejść w czysty, piękny benzoes. Nutę żywiczną, gęstą, z niuansem czerwonych owoców i zamszowej skóry. Coś bossskiego.
Na skórze utrzymuje się zaskakująco długo.

Jak ja mogłam żyć bez Candy?

Zakupowe okazje

Prada CANDY 1.7 oz Eau de Parfum Spray
118.00 USD
Prada CANDY 2.7 oz Eau de Parfum Spray
Prada CANDY 2.7 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Prada Prada Candy, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Prada Prada Candy, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Prada Candy marki Prada. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Prada Candy marki Prada reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Viktor&Rolf Flowerbomb Guerlain Shalimar Thierry Mugler Angel Chanel Allure eau de parfum Guerlain La Petite Robe Noir Christian Dior Dune Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Alien Thierry Mugler Innocent Kenzo Kenzo Amour Estée Lauder Sensuous Noir Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Calvin Klein Euphoria Christian Dior Dolce Vita Lancome Hypnose Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Eau de Parfum Cacharel Noa Estée Lauder Sensuous Diesel Loverdose