Marki » N-Q » orientalno - fougere « Grupy

Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn

Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn

Mam: 21 Miałem: 13 Chcę: 3 Ukochany zapach: 1

skórzany
Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Prada dla mężczyzn Zdjęcia

Prada Amber Pour Homme (Prada Man) marki Prada to orientalno - fougere perfumy dla mężczyzn. Prada Amber Pour Homme (Prada Man) stworzyli Daniela (Roche) Andrier i Miuccia Prada. Nutami głowy są mandarynka, neroli, bergamotka i kardamon; nutami serca są kwiat pomarańczy, piżmo, wetyweria, geranium i mirra; nutami bazy są labdanum, skóra, drzewo sandałowe, fasolka tonka, paczula, wanilia i szafran.

Mandarynka Neroli Bergamotka Kardamon

Kwiat pomarańczy Piżmo Wetyweria Geranium Mirra

Labdanum Skóra Drzewo sandałowe Fasolka tonka Paczula Wanilia Szafran

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Prada Amber Pour Homme (Prada Man) by Prada.

BLV Pour Homme

Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Recenzje Perfum

MrGwyn
MrGwyn

Otwarcie to bardzo unikatowy misz-masz. Nie do końca do opisania. Zapach rozwija się natychmiastowo. Jest kwiat pomarańczy, w sumie bardziej neroli, tak czy tak, kwiatowe, ale w łagodnej formie i z wytrawną nutką. Do tego wszystkie nuty głowy są dobrze wyczuwalne. Łatwo jest mi je wykryć po tak wielu podejściach.
Dalszy ciąg to to, co już do końca będzie na tapecie.
Jest to przede wszystkim piżmo. Piżmo z wanilią i możliwe, że trochę i z tonką, które przenikają przez mirrę i labdanum +do tego jakieś inne nuty, które mają najbliżej do czegoś w typie amberu, co by dawało sens nazwie perfum.
Przede wszystkim jest to jednak słodkie, kremowe, mleczne piżmo, które przez neroli i kwiat pomarańczy staje się unisexem bez jakiegokolwiek większego zjazdu na którąkolwiek ze stron, no chyba, że ktoś się uprze, to może powiedzieć o nich jako o kobiecych, nie popełni wielkiego błędu wg mnie, bo się istotnie nadają dla pań.
Słodycz jest tu jakby orientalna, jakby kwiatowa (czasem nawet lekko fiołkowa), choć stopniowo to amberowo-mirrowo-labdanowa słodycz staje się bardzo prominentna od niej i wypływa na wierzch piżma.
Mimo, że wstępnie można je przypisać paniom, to później pojawia się dosłownie męski akcent, który jednak szybko słabnie i znika. Przy pierwszej fazie bazy pojawia się duszna, bardzo rozgrzana słodycz przypominająca amber, ale nie będące nim w prawdzie.
Miałem większe oczekiwania. W ostatecznym rozrachunku jest to bardziej Musk niż Amber. Ogólnie kompozycja średnia, wydaje mi się być wtórną (coś jak mieszanina Dirty English i Ambra Indiana Tesori). Plusik za pochylenie się nad mydlanym tematem. Po wielu już podejściach wiem, że nie są dla mnie.

Marcin__
Marcin__

Pierwszy męski zapach Prady poznałem stosunkowo późno. Najpierw było totalne odrzucenie, teraz chyba się już do niego przekonałem.

Man czy też Amber Pour Homme nie rozwija się na mnie w sposób spektakularny. Tak, jak Infusion jest "czysto" mydlanym irysem z odrobiną kadzidła i nutami pudrowymi, tutaj czuję głównie ambrę, labdanum oraz szczyptę przypraw - wanilii i szafranu. To zapewne one dają mi wrażenie "przybrudzonego" mydła.

Trwałość wynosi ok 6 h, projekcja jest przeciętna.

Lubię ten zapach, ale o wiele wyżej cenię jego wersję Intense.

agat1969
agat1969

Ktoś mi polecił zapachy od Prady.
Dość długo zabierałem się do ich testowania, aż nadszedł ten moment.
Nie powiem, że to była miłóść od pierwszego wąchnięcia.
Nie, tak nie było. Była to raczej miłość od , drugiego, może trzeciego kontaktu. A im więcej tego kontaktu było, tym miłość bardziej stawała się Wielka.
Zastanawiam się czasmi co ten zapach robi w tzw. głównym nurcie perfumowym, bo to raczej kompozycja jest niszowa w swoim charakterze.
Ten zapach albo Cię polubi, albo masz poprostu pecha. Należę do tej pierwszej grupy za co jestem mu ogromnie wdzięczny.Dziękuję Ci, że mnie wybrałeś.

W tym zapachu znajduję wszystko co mi potrzeba, doskonałą jakość składników, ogromną trwałość na mojej kapryśnej skórze i bliskoskórną projekcję, co w przypadku tego zapachu jest jego ogromną zaletą.
Oczywiście jak większość jest to dla mnie zapach mydła, ale za to bardzo przyjemnego i luksusowego mydła.
Polecałbym go raczej dojrzałym Panom, ja go noszę do pracy do biura, do garnituru.
Młodszym kolegom, którym zapach teraz nie przypadł do gustu polecam go na przyszłość za jakieś kilkanaście lat jeszcze raz przetestować. Wszak gusta się zmieniają.

E.
E.

Po kolejnych testach powiem: NIE. Parę razy padło pytanie, czy to damskie perfumy, więc sami rozumiecie. :)

JayKay
JayKay

Ze sporymi oczekiwaniami podszedłem do wypróbowania tej kompozycji po wcześniejszych testach Prady Luna Rossa Extreme, która bardzo mi się spodobała (7,5/10, świetne parametry i wysokie miejsce na liście zakupowej). Jednak po użyciu Amber PH właściwie nie ma o czym pisać... Na mnie zapach prawie nie istnieje. Projekcja w skali 1-10 to 1 i to przez pierwsze 20min. Później nie czuję nic. Przy usilnej chęci wyczucia czegoś z nadgarstka wmawiałem sobie, że coś tam pachnie przez max 4-5h. Może jakaś potężna reformulacja???
Otwarcie kolońskie, cytrusowo-kardamonowe, dałbym się pociąć, że czuję świeżość lawendy, której w składzie jednak nie ma. Po wspomnianych 20min. zapach przechodzi do ulotnej mgiełki z szafranu (cyt. "słodko-gorzka, miękka, intymna, ziemista" nutka) i piżma.
Ciężko wystawić notę. To co dolatywało z nadgarstka nadaje się na 5/10 jednak za beznadziejne parametry użytkowe NA MNIE jako ocenę końcową dam 4/10. Naciągane.

dandysek
dandysek

Strasznie ciekawa jest ta Prada - chronologicznie pierwszy zapach dla meżczyzn, stworzony przez Daniele Andrier - wyznaczający charakterystyczny dla tej marki mydlany sznyt.
Prada Amber otwiera się brudnymi, spienionymi mydlinami (przynajmniej tak to odbieram), ten stan trwa kilka minut aby następnie spokojnie przechodzić w stronę szafranowo-mirrowego-ambrowego serca i bazy. Całość jest bursztynowa, lecz nie tak jak opisywany przez mnie "Heritage" Guerlain - tutaj mamy do czynienia z bursztynem wyjętym z Bałtyku, zimnym i gładkim.
Sama woń jest frapująca - jest kolońsko i mydlanie, ale kompozycja nie jest radosna - raczej dla tajemniczego nieznajomego niż wesołego Piotrusia Pana. Prada Amber nie jest typowym świeżakiem, nie jest jednak również orientalnym korzenno-kadzidlanym zapachem, tzw. "zimowcem". To takie ciepło wanili i mirry wymieszane z zimną, fryzjerską pianką do golenia Ciężko to ująć słowami, ponieważ pomimo pozornej prostoty, kompozycja jest złożona i niesamowicie oryginalna.

Perfumy są na swój sposób bardzo eleganckie i stonowane, o jednoznacznie niszowym charakterze. Pasują do krawata jak również do swetra czy smart casual. Trwałość bardzo dobra (10-12 godzin).

Roq
Roq

Tak bardzo chciałem ją pokochać, a w dodatku moje pieniądze aż piszczały, żeby je wydać...
Niestety, za każdym razem docierały do mnie nuty detergentów i mydła. I to w tak drażniącej formie, że po raz pierwszy miałem ochotę odciąć sobie spryskaną Pradą rękę.
Dałem temu zapachowi całą dobę na zademonstrowanie swoich walorów. Wiem, że wiele osób pochopnie ocenia zapach po pierwej nucie, nie dając mu szansy na zademonstrowanie wszystkich walorów, od "narodzin" do "śmierci" na skórze. Niestety, nie doczekałem się tej często podkreślanej w ocenach elegancji i klasy. Może dla Prady jestem niegodnym chamem i prostakiem, bo w zamian otrzymałem zapach pani Marysi - szkolnej sprzątaczki po długim i ciężkim dniu spędzonym na gruntownym czyszczeniu szkolnych toalet. Takiej w poliestrowym fartuchu w kwiaty i bez rękawów..
I jak na złość, Prada ma niesamowitą trwałość. To mnie dobiło...

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Jest tak kontrowersyjny jako zapach męski, że aż mi sie podoba niesłychanie. Ekstrawagancja pełną gębą. W pierwszej chwili damska woda z lat siedemdziesiątych. Tak pachniały dawno temu moje babcie i ciotki, o ile dobrze pamiętam po 30 latach. Po pewnym czasie wyłania się nieco zadziorny charakterek czyniąc go (o ile można tak powiedzieć w tym przypadku) bardziej męskim. Z pewnością nie dla każdego faceta ale... może stać się obiektem uwielbienia. Niewskazany zakup w ciemno. Dla mnie bomba!.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Prada Prada Amber Pour Homme (Prada Man), ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Prada Prada Amber Pour Homme (Prada Man), możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Prada Amber Pour Homme (Prada Man) marki Prada. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Prada Amber Pour Homme (Prada Man) marki Prada reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Prada Infusion d`Homme Gucci Gucci pour Homme Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Zirh Ikon Paco Rabanne Black XS Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Lalique Encre Noire Givenchy Givenchy Gentleman Christian Dior Dior Homme Cartier Declaration Kenzo L'Eau par Kenzo pour Homme Versace Dreamer Kenzo Power Jean Paul Gaultier Le Male Guerlain Heritage Eau de Toilette Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme