Marki » N-Q » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Infusion d'Iris Prada dla kobiet

Infusion d'Iris Prada dla kobiet

Mam: 70 Miałem: 47 Chcę: 43 Ukochany zapach: 1

Infusion d'Iris Prada dla kobiet Zdjęcia Infusion d'Iris Prada dla kobiet Zdjęcia Infusion d'Iris Prada dla kobiet Zdjęcia Infusion d'Iris Prada dla kobiet Zdjęcia Infusion d'Iris Prada dla kobiet Zdjęcia Infusion d'Iris Prada dla kobiet Zdjęcia

Infusion d'Iris marki Prada to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Infusion d'Iris został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Daniela (Roche) Andrier. Nutami głowy są kwiat afrykańskiej pomarańczy, pomarańcza, mandarynka i neroli; nutami serca są irys, mastyks i galbanum; nutami bazy są wetyweria, cedr virginia, kadzidło i benzoes. Ten zapach jest zwycięzcą nagrody FiFi Award Fragrance Of The Year Women`s Nouveau Niche 2008.

Kwiat afrykańskiej pomarańczy Pomarańcza Mandarynka Neroli

Irys Mastyks Galbanum

Wetyweria Cedr Virginia Kadzidło Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Infusion d'Iris by Prada.

Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue
Chanel No 19 Poudre
Diabolique
Burberry Brit Rhythm for Women
Purple Rain

Infusion d'Iris Recenzje Perfum

casiopea
casiopea

To trochę straszne co napiszę, ale Infusion d'Iris to dla mnie zapach szpitala i śmierci; płynu do dezynfekcji miejsc, lizolu, nie wiem... tataraku, błota, rybich łusek? czegoś strasznego w każdym razie. Na mojej skórze jest przerażający. Nigdy więcej nie chciałabym go poczuć.

pachniewitch
pachniewitch

Minimalistyczny minimalizm...zapach do cna prosty..a poprzez to intrygujacy..Bez fajerwerkow...za to hipnotyzujacy..
Stwarza klimat skupienia ,...kojarzy sie z tafla wody lyb tafla lustra...

Moze nie przepadam za irysem ale kocham kadzidlo i wetiwer..( wetiwerie?) oraz benzoes...
Istotnie poczatkowo pachnie jak swiezo rozpakowany bandaz:))

Czy mnie wciagnie....nie wiem jeszcze ..ale ..Irys juz zapuszcza korzenie w moim wrazliwym nosie...
Kusi bezszelestnie ..
Butelka - cudenko./ apteka 19 wiek ...:)

Lizbet
Lizbet

Aaaaaaaa! Miłość! Nie musi być racjonalna. Infusion d`Iris pokochałam od pierwszego niuchnięcia, gdy tylko pojawiły się w sprzedaży i nic nie zwiastowało ich późniejszego sukcesu. Tyle już lat razem i nic się nie zmienia. Ten zapach mnie wybrał.

Kompozycja dość prosta, nie specjalnie się rozwijająca. Chemiczny irys zmiękczony kadzidłem. Gdzieś w tle wetyweria i kwiat pomarańczy, co czyni kompozycję niemalże uniseksową. Do tego troszkę benzoesu. Powinno być nie. Szczególnie za tego irysa. A jednak...
Zapach wyróżniający się, ani słodki, ani uniskesowy, nie jest też jednoznacznie świeży. Gdzieś idealnie pomiędzy. Zapadający w pamięć - kiedy go noszę, często słyszę pytanie czy mam go na sobie, co oznacza, że jest rozpoznawalny. Inny niż większość perfum jakie znam. Uspokaja, koi, sprawia, że czuję się elegancko, poważnie, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Jedwabna bluzka, perły lub subtelna biżuteria, eleganckie buty dopełniłyby obrazu.

Droga Prado! Dodaj tylko trochę prawdziwego irysa i stworzysz współczesne no. 5!

fortissimo1603
fortissimo1603

Wytrawny i elegancki irys. Wszystkie poboczne składniki pięknie podkreślają irysową nutę. Żaden składnik tutaj nie przeszkadza, żaden nie jest przypadkowy. Kompozycja dokładnie przemyślana. Kiedy mam go na sobie przenoszę się na łąkę w środku iglastego lasu. Na łąkę pełną irysów, gdzie ich zapach splata się z zapachem zielonych igieł i wilgonej ziemi. Fenomenalne perfumy.

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Przyjemny, mydlany, kwiatowy zapach. Świetnie dziś na mnie zapachniał, miałam na sobie gruby sweter i przez cały dzień byłam uspokajana przez Pradę. Mogę uznać, że ma właściwości kojące. Chyba kojarzy mi się z jakimś bezpieczeństwem, spokojem, równowagą.
Nie zakupię flakonu, ale próbki zawsze chętnie ponoszę z czystą przyjemnością.
Bardzo trały, ale blisko skóry.

Dagmy
Dagmy

Przetestowałam po 7 latach od pierwszej próby testowej (jak były nowością), bo podobno się zmieniamy co 7 lat. Kiedyś mi sie nie spodobały, a dzisiaj... Nie mogę powiedzieć, że nie lubię nuty zapachowej irysa, bo przecież lubię Iris L'Elborario i, parę dni temu, bardzo pięknie się rozirysował na mojej skórze Diabolique Homme Eisenberg, ale... Diabolique Homme bardzo pięknie pachnie na początku przyprawami, a irysowe nuty są wyczuwalne po paru godzinach. W Prada od samego początku dominuje irys. Dodatkowo spryskalam jeden nadgarstek wersją damską, a drugi męską i zdecydowanie lepiej na mnie czuć męska, chociaż jest EDT, a nie EDP. W męskiej czuję jednak bardzo mocno mydło.
Podsumowując, nie mogę powiedzieć, że nie lubię, ale na pewno nie chciałabym ich mieć.
Jak zapragnę pachnieć irysem to zakupię Diabolique Homme Eisenberg.

amanda
amanda

Mam trzy odsłony serii Infusion.Co prawda moimi ulubieńcami są d'Iris Eau de Parfum Absolue i Fleur d'Oranger,jednak ta wersja również nie uchodzi mojej uwadze.
Infusiony mają to do siebie,że posiadają tę pudrowość,bardzo mięciutką i aksamitną.
W tej odnajdziemy najwięcej irysa,lekko gorzkawej wetywerii i korzonkowego galbanum,które całkiem możliwie tworzą króciutko na wstępie efekt bandażu elastycznego,jak poniżej wspomniała koleżanka.
Są bardziej wytawne,stonowane.Może mniej mają przytulności a więcej gracji.
Bardzo podoba mi się przewijający w tle delikatny żywiczny zapach i delikatne kadzidło.
Infusiony według mnie to bardzo interesujące perfumy,bardzo przy tym kobiece,nadające takiej aury tajemniczości a zarazem elegancji i chyba mało kto nimi pachnie a uważam,że jak najbardziej zasługują na uwagę.
Ja jeszcze z czasem sięgnę po wersję z Tuberozą i na pewno się nie zawiodę.

Maverick
Maverick

To ja wpadne tutaj na chwile wbic kij w mrowisko ;) Mialam sie nie odzywac, no ale musze podzielic sie z Wami moim pierwszym wrazeniem, bo mnie ono naprawde rozbawilo :) Otoz Infusion d'Iris pachnie mi jak swiezy, dopiero co wyciagniety z opakowania bandaz elastyczny. O! i takie to wlasnie skojarzenia miewam. Nie przeszkodzilo mi to kilka razy dosc milo sie w tych perfumach czuc. Doceniam subtelnosc, czystosc kompozycji i calkowicie rozumiem ze sa kochane, bo przede wszystkim sa nietypowe na tle obecnego rynku.

ALZ
ALZ

Zapach gorzko-słodki. Ile razy mam go na sobie, tyle razy potrafi mnie od nowa zachwycać. Zachwyca mnie swoją wytrawnością, elegancją i nietuzinkowością. Przede wszystkim króluje irys, który wraz z tłem tworzy zapach świeży, lekko słodki, zielony, czysty i przestrzenny i nie zmącony żadną pudrową czy marchewkową nutą. Do tego dochodzi lekko wytrawna, ale nie ostra goryczka, która fantastycznie chłodzi latem.
O tym zapachu powiedziano tu już wiele, ale ja nie potrafiłam się oprzeć, żeby nie dołączyć się do tych pochwał.
Chociaż pamiętam, że kiedyś, jak go pierwszy raz testowałam w perfumerii to wydał mi się zapachem apteczno-ziołowym i raczej niezachęcającym do zakupu. Później jednak, gdy trafiła w moje ręce próbka to odbiór tego zapachu diametralnie mi się zmienił, aż do zakupu swojej własnej (szybko ubywającej) 100 ml buteleczki.

grudzienszal
grudzienszal

Najczystszy zapach mydlany z jakimi się do tej pory spotkałam. Rasowy,cielesny,suchy,intrygujący,nostalgiczny. Nie są mdłe ani słodkie,dość chłodne w odbiorze,ale z czasem się ocieplają.Delikatna owocowa nuta pięknie się komponuje z mydełkiem i łagodzi je dodając mu pewnej ulotności.

Carli
Carli

Moje spełnione chciejstwo i na dodatek kupione w ciemno na podstawie Waszych opini. I co ? I trafione! I to jak. Nie będę robierać zapachu na poszczególne nuty opowiem o swoich wrażeniach. Po uzyciu tych perfum czuję się czysta. Jak po kapieli w drewnianej bali na słonecznym podwórku, w wodzie z dodatkiem dosłownie kilku kropelek olejku lawendowego i po użyciu luxusowego mydelka o kolonskim zapachu, wytarta w bawełniany ręcznik i w towarzystwie suszących sie na słońcu lnianych obrusów. Jest tu czystość, spokój, sielskość, Zapach ciepły, lniano - bawełniano koloński. Ale ta kolońskość( jeśli mogę się tak wyrazić) nie jest ostra, bijąca po nosie tylko taka mięciutka, budyniowa. U mnie w pracy zrobiły furorę.

mala9mi
mala9mi

Moje pierwsze spotkanie z tym zapachem nie było zachwycające. Testowałam najpierw wersję EDT, która znikała z mojej skóry w oka mgnieniu nie dając mi nawet szansy na dobre zaciągnięcie się zapachem. Ale EDP to już inna bajka...

Ten zapach będzie idealny dla tych, którzy lubią wszelkie zapachy świeżości, czystości, prasowanej bawełny i tak dalej. Jednocześnie jest pozbawiony dawki męskiej ostrości czy wytrawności oraz dosłowności cytrusów czy chemii domowej.

Infusion D'Iris jest czysty, elegancki, chłodny. A zarazem lekko słodki. Pachnie jak czysta chłodna bawełna wypłukana w dobrym, luksusowym wręcz płynie do płukania i wysuszona gdzieś na łąkach w wietrzny ale suchy dzień. Lista składników jest imponująca ale niestety nie potrafię ich tutaj wyodrębnić. Zapach jest bardzo spójny i jedyne co to wybija się tutaj lekka słodycz irysa. Reszta jest idealnie zgranym tłem.

Bardzo dyskretny, nie poraża swą siłą czy mocą ale otula delikatnym zapachem i trzyma się blisko. Generalnie nie lubię delikatnych zapachów ale dla niego robię wyjątek.
Trwałość ok 4-5 godzin. Buteleczka piękna.

Fankom czystości i schludności - polecam!

P.s. tekst z recenzji GreenFairy o płynie do płukania tkanin po zażyciu narkotyków mnie rozwala. Tekst roku :D

GreenEyes
GreenEyes

Piękny niebanalny irys, z całą swoją orzeźwiającą soczystością oraz mocną mroczną wetywerią idealnie nosi się latem .

GreenFairy
GreenFairy

Nie dla wszystkich! Ale jak już pokochasz, to już zostaniecie razem na długi czas.
Bardzo oryginalne, czyste, 'bawełniane', ciekawe. Jedna z moich znajomych określiła je tak: 'płyn do płukania tkanin. Ale taki po zażyciu jakiegoś narkotyku'.

Ale teraz abstrakcyjne porównania na bok - jest to zapach pełen irysów. Otwiera cytrusami, następnie od razu zaprasza neroli, kwiat pomarańczy i irysy. Wchodzi też coś innego - coś nowego, coś nie pokojącego - to jest kadzidło! Nie wiem jakie i dlaczego, ale współgra idealnie. Irysy już zostają do końca, nawet gdy jedynym tłem są zielone i gorzkawe cedr+galbanum. Ostatni oddech ma benzoes - przez ostatnie kilka minut ujawnia się jedyna słodkość w tej kompozycji.

Na ubraniach trzymają się wieki. I jeśli, tak jak ja, masz totalny fetysz na punkcie zapachu bawenianego prania, które wyschło na słoncu - oszalejesz z radości gdy powąchasz szalik lub koszulkę następnego dnia. Są tak czyste, jak idealnie wyprasowana, biała koszula Prady.

Przepiękne, były moją 'sygnaturką' przez jakiś czas, obecnie są moim nr 2. Świetne na wiosnę, też na lato, wczesną jesień, w zimie chcę je zastąpić wersją Absolute.

Izabela
Izabela

Przepięknie skrojona kompozycja irysa oraz żywiczną nutą mastyksu oraz galbanum.
Jest to i niebiesko-żółty kwiat irysa wraz z zieloną łodygą oraz korzeniami pachnącymi wilgotną ziemią. Oprócz irysa główne skrzypce gra tu mastyks - pięknie pachnie, czuć taki wilgotny, żywiczny zapach lasu.
Nie przesłodzone, z pięknie brzmiącą bazą.
Odurzające i zachwycające. Zapadające w pamięć.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Prada Infusion d'Iris, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Prada Infusion d'Iris, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Infusion d'Iris marki Prada. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Infusion d'Iris marki Prada reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Eau des Merveilles Guerlain Shalimar Parfum Initial Balenciaga Balenciaga L`Essence Lacoste Lacoste Pour Femme Bottega Veneta Bottega Veneta Serge Lutens Fille en Aiguilles Estée Lauder Sensuous Noir Christian Dior Dune Cacharel Noa Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Hermes L’Ambre des Merveilles Serge Lutens Ambre Sultan Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Shiseido Zen Chanel Allure Sensuelle Guerlain Shalimar Hermes Elixir des Merveilles Kenzo Kenzo Amour