Marki » N-Q » aromatyczno - fougere « Grupy

Pino Silvestre Original Pino Silvestre dla mężczyzn

Pino Silvestre Original Pino Silvestre dla mężczyzn

Pino Silvestre Original Pino Silvestre dla mężczyzn Filmy

Pino Silvestre Original marki Pino Silvestre to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Pino Silvestre Original został wydany w 1955 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Lino Vidal. Nutami głowy są jagody jałowca, lawenda, bazylia, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), szałwia muszkatołowa, kminek, igły sosnowe i geranium; nutami bazy są fasolka tonka, ambra, piżmo, mech dębowy i cedr.

Jagody jałowca Lawenda Bazylia Bergamotka Cytryna

Goździk (roślina) Szałwia muszkatołowa Kminek Igły sosnowe Geranium

Fasolka tonka Ambra Piżmo Mech dębowy Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Pino Silvestre Original by Pino Silvestre.

Agua Brava
Bottega Veneta Pour Homme
Naeem
Acqua di Selva
Bottega Veneta Pour Homme Essence Aromatique

Pino Silvestre Original Recenzje Perfum

Bakalsky
Bakalsky

Chyba nie tak łatwo je dostać w sklepach stacjonarnych, więc jeśli ktoś nie chce kupować próbek lub od razu całej zielonej szyszki przez internet, niech pójdzie do sklepu i kupi paczkę cukierków "Leśnych". Cena podobna do próbki, bukiet zapachowy też ;)

Pierwsze uderzenie lasu sosnowego - świeżych igieł, runa, jałowca, żywicy - będzie towarzyszyć nam w zasadzie przez całą wycieczkę, mniej lub bardziej intensywnie, stety/niestety bez większych wolt i twistów fabuły. Z tymi cytrusami w składzie to śmieszna sprawa, bo sam przypuszczałem że kompozycja będzie miała je w głowie, ale ku mojemu zdziwieniu to świeże otwarcie było raczej spowodowane żywicami - aż świerzbiącymi w nosie! Choć chciałem wyczuć bergamotkę, zgubiła mi się w kniei. Podczas wędrówki znalazłem zioła: miętę ogrodową, tymianek? szałwię? Dużo drewna - aromatycznego cedru i wysuszonych desek starej zakurzonej skrzyni na koce. No i cały czas towarzyszy nam w tle słodki akord, dzięki któremu nasuwają się na myśl ww. cukierki - może to tonka? Nie jest to na tyle jasne by to określić.

Projekcję i trwałość pozostawiam do oceny posiadaczom pełnowymiarowego flakonu, z fiolki to nie to samo, choć mam przypuszczenia, że Pino nie będzie błyszczeć oboma parametrami. Ogólnie - jest świeży, klasyczny, niemęczący, stanowi ciekawą alternatywę na ciepłe dni dla całej fali wodniaków. Warto było spróbować, życia mi nie odmienił, zastanowię się jeszcze kiedyś nad inwestycją w większą wersję - gdy kiedyś w biurze w lipcu zatęsknię za borem.

Chad
Chad

Skuszony atrakcyjną ceną zakupiłem ten piniowy las.
Niestety, pomimo zapewnień producenta o użyciu roślinnych olejków eterycznych oraz osadzenie go w kanonie zapachu stricte naturalnego, jestem całkowicie
rozczarowany. Jako zwolennik klasycznych, old school'owych perfum, w mojej ocenie jest jednym z gorszych na jakie trafiłem. Nie chodzi tu tylko o słabą projekcję i trwałość, ale samą woń, która w moim odczuciu jest bardzo chemiczna. Poza sztucznym zapachem igliwia, żywicy i przegniłej cytryny, wyczuwam coś w rodzaju piniowego środka do czyszczenia toalety oraz naftaliny, którą kiedyś stosowano na mole. Oczywiście może to jest moje subiektywne wrażenie, ale radziłbym dobrze zastanowić się nad zakupem tego specyfiku, bez uprzedniego przetestowania, gdyż ma on niewiele wspólnego z dziełami Laurena, Bogarta, Lapidusa czy Puiga.

artplast
artplast

Kupiłem współczesną kompozycję Pino Silvestre w 2014 roku, jest to zapach piękny, jakby pierwowzór Ralph Lauren Polo oraz Agua Brava, która jest niemal identyczna, jak Pino, tyle że Pino jest bardziej iglaste i nieco różane. Ale niestety trwałość jest niedługa (jakieś 5-6 h) przy bardzo niskiej projekcji, gdyż zapach jest wyczuwalny dopiero blisko skóry, czy też odzieży, zależy jak użyto. Flakon jest bardzo ładny, ale rozpylacz jest tak źle zaprojektowany, że przy jego naciśnięciu część rozpylanego płynu zostaje na plastikowym dyszlu i wlatuje pomiędzy plastikową nakładkę a resztę, na której jest osadzona. Zapłaciłem za 125 ml ok. 75 zł z wysyłką, bo oczywiście w warszawskich sklepach tego się nie spotyka. Ale dopłaciłbym połowę albo drugie tyle za większą koncentrację zapachu w płynie oraz nadanie jej wyższej projekcji. Poza tym Pino Silvestre Original choć w odczuciu jest zapachem naturalnym, to jakby bezpłciowym, żadnego piżma, ambry, kastoreum, czy mchu, to zapewne sprawka współczesnych zubożeń kompozycji zapachowych do minimum.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Pino Silvestre Pino Silvestre Original, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Pino Silvestre Pino Silvestre Original, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Pino Silvestre Original marki Pino Silvestre. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Pino Silvestre Original marki Pino Silvestre reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Eau Sauvage Guerlain Vetiver Yves Saint Laurent Kouros Yves Saint Laurent Opium Loewe Esencia pour Homme Cerruti 1881 Men Azzaro Azzaro pour Homme Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Brut Parfums Prestige Brut Hermes Rocabar Guy Laroche Drakkar Noir Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Cacharel LouLou Gucci Gucci Pour Homme II L`Occitane en Provence Verveine Yves Rocher Samarkande Fendi Life Essence Davidoff Relax Guerlain Vetiver Miraculum Wars Classic