Marki » N-Q » orientalno - kwiatowe « Grupy

La Mome Pierre Balmain dla kobiet

La Mome Pierre Balmain dla kobiet

La Mome Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia

La Mome marki Pierre Balmain to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. La Mome został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Guillaume Flavigny. Nutami głowy są różowy pieprz, róża majowa i frezja; nutami serca są fiołek, róża damasceńska, malina i mirra; nutami bazy są irys, ambra, opoponaks i piżmo.

Różowy pieprz Róża majowa Frezja

Fiołek Róża damasceńska Malina Mirra

Irys Ambra Opoponaks Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about La Mome by Pierre Balmain.

La Mome Recenzje Perfum

amanda
amanda

Różano balsamiczne, piżmowo zwierzęce pretendujące do vintage sprzed kilkudziesieciu lat.
Zapach z gatunku tych,których dawniej używało się z atencją i dużą oszczędnością-parę kropelek za uszko.
Do takich perfum mam duże poważanie,choć oczywiście nie wszystkie daję radę nosić,tak jak nie każdej dobrze w tej samej sukience.
Z czasem aksamtnie stapiają się ze skórą,pozostawiając na szczęście piżmowość pod głębszą warstwą co mnie ucieszyło,bo nie lubię dźwigać czy ciągnąć za sobą kożucha owego piżma.

patetico
patetico

Perfumy La Mome marka Balmain wprowadziła na rynek w okresie promocji filmu Oliviera Dahana o tym samym tytule z oscarową później rolą Marion Cotillard.
Postać Edith Piaf zainspirowała Guillaume Flavigny do stworzenia unikalnej, intymnej kompozycji.
La Mome to przydomek, który nadano Piaf oznaczający wróbelka, ale nie do końca w znaczeniu ornitologicznym.
La Mome, to raczej mówiąc po naszemu "kruszynka", "maleństwo".
Ten zapach to coś, co ma otoczyć nas opieką i czułością, raczej 'sotto voce', niż głośny krzyk.
W odniesieniu do Piaf przywołuje na myśl zarówno jej kruchość dziecka, jak i znaną piosenkę "Ma vie en rose".
Bo właśnie róża gra tu pierwsze skrzypce od samego początku, najpierw Majowa, później Damasceńska.
W miarę rozwijania zapachu można sobie wyobrazić garderobę gwiazdy, do której wielbiciele przynoszą bukiety, jest ciepło, pachnie puder na toaletce, aksamitne suknie na wieszakach, podrzucone przez kogoś maliny, ale jest to miejsce nie dla każdego dostępne.
W powietrzu czuć oczekiwanie na tego jedynego, który będzie ją trzymał w swoich ramionach.
I oto róże toną w mocnym i ciasnym, żywiczno-ambrowo-piżmowym uścisku.
"Balsamuje się tylko królów, bohaterów i róże (...)" - napisał Hans Christian Andersen.
I właśnie "zabalsamowana róża" to chyba najlepsze określenie dla tych perfum.
Róża ukryta w bezpiecznej przestrzeni, z dala od chłodu, wiatru i wszelkiego robactwa.
Róża 'zaopiekowana' i dostępna tylko dla tych, którzy podejdą bardzo blisko.
Marzenie poszarpanego serca Piaf.
Kompozycja ma wydźwięk nieco staroświecki, choć jest ułożona w nowoczesnym stylu, bez aldehydów, bez tych wszystkich kolejnych etapów jak w starszych, bogatych perfumach.
Zaznacza się raczej przejście od radosnej, roślinnej świeżości kwiatów do fazy (i tu znów jak u Andersena) ukrycia w starej książce ze złotymi brzegami.
Kategoria jak najbardziej kwiatowo-orientalna, a przybliżając różano-balsamiczna.
Świetna trwałość, subtelna projekcja.
Polecam poszukującym "życia usłanego różami":)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Pierre Balmain La Mome, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Pierre Balmain La Mome, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum La Mome marki Pierre Balmain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu La Mome marki Pierre Balmain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Agent Provocateur L'Agent John Galliano John Galliano Christian Dior Poison Guerlain Mahora Vivienne Westwood Boudoir Estée Lauder Azuree Pure Givenchy Organza Indecence Caron Parfum Sacre Parfum d`Empire Cuir Ottoman Calvin Klein Obsession Yves Saint Laurent Nu Jil Sander Sun Yves Saint Laurent Opium Clinique Aromatics Elixir Yves Saint Laurent M7 Pierre Balmain Ambre Gris Mauboussin Histoire d`Eau Moschino Toujours Glamour Giorgio Armani Mania Estée Lauder Cinnabar