Marki » N-Q » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Ivoire de Balmain Pierre Balmain dla kobiet

Ivoire de Balmain Pierre Balmain dla kobiet

ziołowy
Ivoire de Balmain Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia Ivoire de Balmain Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia Ivoire de Balmain Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia Ivoire de Balmain Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia Ivoire de Balmain Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia Ivoire de Balmain Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia

Ivoire de Balmain marki Pierre Balmain to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Ivoire de Balmain został wydany w 1979 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Balmain. Nutami głowy są aldehydy, rumianek, asafetyda, mandarynka, fiołek, dzięgiel, aksamitka, bergamotka, cytryna i galbanum; nutami serca są gałka muszkatołowa, goździk (roślina), cynamon, narcyz, pieprz, korzeń irysa, jaśmin, róża turecka, neroli, ylang-ylang, konwalia, irys i malina; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, paczula, piżmo, wanilia, mech dębowy, wetyweria, kadzidło i labdanum.

Aldehydy Rumianek Asafetyda Mandarynka Fiołek Dzięgiel Aksamitka Bergamotka Cytryna Galbanum

Gałka muszkatołowa Goździk (roślina) Cynamon Narcyz Pieprz Korzeń irysa Jaśmin Róża turecka Neroli Ylang-ylang Konwalia Irys Malina

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Paczula Piżmo Wanilia mech dębowy Wetyweria Kadzidło Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ivoire de Balmain by Pierre Balmain.

Private Collection
Rare Pearls

Ivoire de Balmain Recenzje Perfum

ollunia24
ollunia24

Przez przypadek znalazłam w czeluściach szuflady z próbkami...zaaplikowalam na nadgarstek..o przepadłam..apach zachwyca bogactwem kompozycji i klasyczną elegancją... Choć z reguły nie przepadam za vitagowymi pachidłami chylę czoła dla pana Balmaina... apach, w którym każda kobieta czuje się damą... Piękny, szlachetny...Po pierwszym ostro zielonym wrażeniu...gładki, pudrowy... Zapach z charakterem..łączący delikatność z wyrazistą ostrością... Cudowny:)

Izabela
Izabela

Smooth smell.
To jest moja pierwsza myśl, gdy myślę o tym zapachu.
Perfumy mają w sobie elegancję, nie ciągną się wielkim ogonem, nie są nastawione na efekt „Wow!” To perfumy, które wabią swoim delikatnym, lekko niedzisiejszym urokiem.
Określiłabym je jako balsamiczne, żywiczne z lekkim dodatkiem mchu dębowego (ale nie jest on na pierwszym planie). Moim zdaniem najbardziej wybija się galbanum „zneutralizowane” kojącym rumiankiem i aldehydami. Tak, tak po raz pierwszy nie uciekłam z krzykiem od aldehydów. ;)
Im dłużej trwają na skórze, tym bardziej się ocieplają. Żywiczne akordy przenikają się z słodko-kremowym sandałowcem i lekko mydełkowym piżmem. Całość stanowi doskonale zmiksowaną kompozycję.
Perfumy wprowadzają mnie w relaksujący nastrój – do tego pasuje mi delikatny cichy jazz cichutko sączący się przez radiowy głośnik.
Do tego jedwabny szlafroczek i... chwilo trwaj!

Savanoja
Savanoja

Głowię się nad nimi już drugi dzień, bo opisać je to nie lada zadanie. Szypr + vintage - oczywista sprawa, ale gładki! (co może się wydawać nieco absurdalne patrząc na nuty). Ivoire otwierają się szorstkawą, gorzkawą zielenią, po czym układają w idealnie gładką, balsamiczną strukturę. Bardzo ciężko rozpoznać poszczególne nuty, akordy są tu tak misternie dopracowane, że padam na kolana. Bez podpowiedzi wyłapuję niewiele: aksamitkę, rumianek, zielone cytrusy czyli na zielono. Z czasem dochodzą słodsze akordy kwiatowo - przyprawowe i wtedy właśnie powstaje ten kremowy (w barwie i konsystencji)charakter kreacji. Im dłużej, tym robi się bardziej kremowo, znika szorstkość i mam wrażenie, że to jakieś mchy pudrowe, napary słodkich ziół w miodzie (?!) W bazie tworzą ciepłą, słodkawą, delikatnie mydełkowatą, spokojną otoczkę, jak balsam, zupełnie pozbawioną początkowej stonowanej szorstkości. Są szykowne, eleganckie i delikatnie dystansujące bo to jednak szypr "pełną gębą" choć raczej w tym wypadku z buzią w ciup, bo to perfumy z klasą :) Jasne i świetliste od początku do końca, są wręcz iskrzące ciepłym, mlecznym światłem.
Moja wersja (chyba najnowsza) nie trwa zbyt długo, nocnego testu nie przetrwały, ale warto je poznać choćby się je miało dopsikiwać.

Zebra35
Zebra35

Piękne, staromodne, stylowe. Cieszę się, że jeszcze dostępne choć zapewne swoje już przeszły jeśli chodzi o przeróbki. Mam od dawna w kolekcji dwie miniatury z początku lat 90-tych i chęć posiadania pełnowymiarowej butelki od lat nie dawała mi spokoju. Niedawno udało mi się w końcu je kupić, a nawet dokupiłam juz kolejną butelkę 100ml "na zapas". Wersja z lat 90-tych jest nieco bardziej "zawiesista", bardziej seksualna, ale nie wyczuwam jakiś zasadniczych różnic między tą z lat 90-tych a kupioną obecnie. Ta dostępna obecnie jest chyba nieco mniej trwała. Generalnie stara czy nowa zdecydowanie(moim zdaniem) godna polecenia. Oczywiście mówię o dostępnej jeszcze wersji ze zdjęcia, nie o nowej wersji Ivoire Balmain z 2012 r .Ivoire de Balmain To ten rodzaj szypru, który budzi zainteresowanie a nie kontrowersje. Mimo, że jest to totalna klasyka, uważam, że jak najbardziej noszalna obecnie. Czuć bogactwo nut,zapach z gatunku "goryczkowych", suchych i nieco szorstkich w odbiorze. Jednak szalenie kobiecy i elegancki. Elegancki w sposób, jaki rzadko jest spotykany - nie jest patetyczny i wyniosły. Dla mnie bardzo, bardzo cielesny. Wersja Ivoire Balmain (bez "de" w nazwie zapachu) z 2012 r, która jest powszechnie dostępna zarówno w perfumeriach internetowych jak i w sieci Douglas (w kwadratowej butelce w pudełku pozbawionym pasków) jest beznamiętna i wygładzona.

Testowałam starą wersję i bardzo mi się podoba. Aldehydowo – pudrowy, z wyraźną zieloną nutą, która z wolna przechodzi w piękne mydło. Wyraźnie wyczuwalny jest również rumianek.

Całość przypomina mi jakiś zapach z zamierzchłej przeszłości, którego nie umiem rozpoznać – kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Może ktoś z mojego otoczenia go wtedy używał lub jakieś mydło podobnie pachniało.

Szkoda jedynie, że jest taki bliskoskórny, ale wszystkie aldehydowe zapachy tak mają w moim przypadku i chyba czas się z tym niestety pogodzić.

gardenia
gardenia

Ivoire de Balmain...Wreszcie mogę przetestować. I opisać, choć to jedne z tych pachnideł, któe niełatwo mi ująć w słowa, bo boję się, że będę zbyt sentymentalna i uczuciowa...No tak, powąchałam i przepadłam. Niby spodziewałam się staromodności, szypru z końcówki porzedniego wieku, który daje po nosie goryczką i dziś niespotykanymi, szczególnie w damskich perfumach, nutami zapachowymi...Czytałam gdzieś swietny opis, że kobietom, noszącym Ivoire de Balmain rosna brody i wąsy, a nawet szczecina na piersiach...
A ja zaraz po aplikacji wyczuwam miękkie aldehydy w połączeniu z gorzkawymi wytrawnymi nutami mchu, cedru i kwiatów, - ogrodowych, świeżo ściętych, ziemia jeszcze klei się na łodyżkach - konwalia, żonkil, aksamitka, a nawet Ylang i gożdzik...
Ivoire de Balmain - nie potrafię i nie chcę rozkładać na czynniki pierwsze, to prostu piękne i oryginalne perfumy, z wysokim faktorem Vinatage. Sa miękkie i eleganckie dzięki aldehydom i galbanum, świeże i kobiece dzięki cudownemu połączeniu naturalistycznych wręcz nut kwiatowych, mech i wetyweria czynią je cierpkimi i rześkimi.
Wiem, to nie są perfumy dla każdego, może to nawet zapach z kategorii love or hate...
Mnie jednak urzekły, a nawet wzruszyły, swoją "niedzisiejszościa', połączeniem siły z łagodnością, urokiem odległych lat, jakbym zobaczyła czarno - białe fotografie ze starych dobrych czasów...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Pierre Balmain Ivoire de Balmain, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Pierre Balmain Ivoire de Balmain, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ivoire de Balmain marki Pierre Balmain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ivoire de Balmain marki Pierre Balmain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes 24 Faubourg Givenchy Organza Clinique Aromatics Elixir Rochas Madame Rochas Molinard Habanita Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Christian Dior Poison Guerlain Shalimar Givenchy Ysatis Cartier Must de Cartier Boucheron Boucheron Estée Lauder Youth-Dew Guerlain Mahora Yves Saint Laurent Opium Lancome Magie Noire Yves Rocher Neonatura Cocoon Estée Lauder Cinnabar Yves Rocher Voile d'Ambre Serge Lutens Santal Majuscule Pierre Balmain Balmain de Balmain