Marki » N-Q » orientalno - drzewne « Grupy

Ambre Gris Pierre Balmain dla kobiet

Ambre Gris Pierre Balmain dla kobiet

Mam: 33 Miałem: 32 Chcę: 42 Ukochany zapach: 1

cynamonowy
Ambre Gris Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia Ambre Gris Pierre Balmain dla kobiet Zdjęcia

Ambre Gris marki Pierre Balmain to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Ambre Gris został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Guillaume Flavigny. Nutami głowy są różowy pieprz, benzoes, cynamon i mirra; nutami serca są tuberoza i kocanka; nutami bazy są benzoes, drzewo gwajakowe, białe piżmo i ambra.

Różowy pieprz Benzoes Cynamon Mirra

Tuberoza Kocanka

Benzoes Drzewo gwajakowe Białe piżmo Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ambre Gris by Pierre Balmain.

Eau de Iceberg Amber
Voile d'Ambre Eau Fraiche
Pi

Ambre Gris Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Po raz pierwszy zacznę recenzję od flakonu :) Piękno i klasa w każdym calu. Prosty kształt, urocza ale jakże prosta, kartonowa etykieta i majestatyczny, złoty korek. Cudo!!! Zapach z początku lekko duszny, z jakąś męską nutką w tle po chwili staje się słodki i otulający. Czuję cynamon i różowy pieprz oraz mnóstwo ambry. Zapach idealny na jesienne, ponure dni. Na lato zbyt przytłaczający. Trwałość dość dobra, na mojej skórze 6-7 godzin. Ambre Gris to niewątpliwie zapach dla kobiety z klasą.

Nan
Nan

Słodko-słona kwintesencja morskiego wybrzeża jesienią. Na niebie wiszą ołowiane chmury nabrzmiałe deszczem, fale morskie z hukiem uderzają o brzeg niosąc ze sobą zapach soli i tę charakterystyczną, słodkawą woń morza, składającą się z zapachu piasku, żywych i martwych morskich stworzeń, wodorostów, butwiejącego drewna i jodu. Przechadzka, na którą wybraliśmy się tego popołudnia, licząc na złapanie ostatnich promieni jesiennego słońca staje się niebezpieczna. To nie jest morze nad którym plażujemy latem popijając kolorowe drinki, albo zajadając się lodami. To morze surowe, zimne, groźne i wściekłe. Wracamy pędem do domu, zabierając ze sobą na skórze parujące kropelki morskiej wody, zmieszane z zapachem żywic z pobliskiego zagajnika.

Tak pachnie Ambre Gris. Tak, to dziwny zapach, którego od dwóch lat, mimo przetestowania setek perfum, nie potrafię wyrzucić z głowy. Moja skóra wydobywa z niego przede wszystkim nuty słonawe i żywiczne, dając jedyną w swoim rodzaju mieszankę, w której jest i piękno jesiennego dnia i zapach wzburzonego morza i słodycz żywicy. Piękny, naturalny zapach, doskonale pasujący na jesienne dni, szczególnie na urlop po sezonie.

gabkap
gabkap

Moim zdaniem to bardzo udany zapach. Słodki - czuję cynamon - ale nie przesłodzony; miękki i otulający. Nadaje się idealnie na dzień w jesienno-zimowej porze.

Beata Maria
Beata Maria

Bardzo bogaty i gęsty zapach. Z upodobaniem podeszłam do testowania ponieważ skład wskazuje na wszystko co lubię. I jest faktycznie obficie, orientalnie, gorąco.. Jednak oprócz fantastycznego różowego pieprzu i cynamonu zaczęłam szybko czuć wanilię co mnie zaskoczyło. Niestety stało się to niezwykle męczące, zwłaszcza, że do głosu doszła bogata tuberoza. Z jednej strony fajna mieszanka a z drugiej -ból głowy.Zauważyłam, że gdy zbyt dużo zaaplikuję zapachu w którym dominuje tuberoza staje się on dla mnie zbyć obciążający zmysły. Dopiero po około 4 godzinach zaczęło zanikać to męczące zjawisko a śliczna żywica bursztynowa i drzewo gwajakowe uspokoiły mnie i wprowadziły w stan "upojenia zapachowego". Gdyby nie ten męczący środek już gotowa byłabym wpisać na listę do:"natychmiastowego zrealizowania". Jednak jednoznacznie stwierdzam, że to zapach piękny z bardzo dużą trwałością- około 12 godzin i bardzo dobrą projekcją. Flakon ciężki wskazujący na luksusową zawartość.

amanda
amanda

Według mnie to perfumy z klasą i czuć to w nich.
Mają delikatną słodycz owoców połączonych z czymś trochę cierpkim,nazwałabym to popiołowato lepkim.
Są takie przestrzenne i lekkie,z delikatną pudrowością.

Almaria
Almaria

Początek to wszechobecna, dosyć duszna woń ambry i słodycz tuberozy. Nie cukierek ale taka ciepło-lepka słodycz. Prawie jak nadpsuty, dojrzały owoc. Wydaje się w pewnym momencie, że jest tego za dużo i zbyt słodko. Ambra powolutku się uspokaja. Pewnie za sprawa kadzidła i różowego pieprzu, którego ja niestety nie czuję. Pozostaje miękka, otulająca, kremowa tuberoza w delikatnym dymie mirry.
Myślę, ze podobnie pachnie Meharees i Dolcelisir.

Caligo
Caligo

Otwarcie jest, jak dla mnie, jagodowe, dlatego myślę, że nuty podane przez perfumeholic88 są tymi właściwymi.
To jeden z moich ulubionych zapachów - słodki od odymionych owoców, niezwykle trwały (na mojej skórze utrzymuje się długo, ponad 8 godzin, na szalu przez kilka dni). Noszę go dość często, jednak jest to taki typ zapachu, od którego muszę co jakiś czas odpocząć, by tym chętniej do niego powrócić.
Flakon z grubego szkła, prosty w formie, z dyskretną kartonową etykietą, ale za to ze spektakularnym korkiem. Piękny.

lili-ya
lili-ya

Ambra jest tym, co tygryski lubią może nie najbardziej, ale bardzo bardzo. Ambre Gris, czyli Szara Ambra to perfumy bardzo eleganckie, jakby stworzone specjalnie na wielki bal. Niby nie jest to jakiś nadzwyczaj ciężki zapach, spokojnie można go nosić na dzień, bo trzyma się blisko skóry, jednak jakoś tak jednoznacznie kojarzy mi się z długą suknią i złotą biżuterią (choć z drugiej strony jest to zapach zbyt mało intensywny jak na wielkie wyjście). Ambre Gris pachnie słonawo (za sprawą kocanki oraz przewodniego składnika, czyli ambry), żywicznie, słodkawo-przyprawowo (cynamon), czuję też trochę kadzidlanego dymu. Bardzo lubię tego typu zapachy. Po jakichś trzech godzinach od aplikacji wyczuwam wyraźnie tuberozę, którą również uwielbiam, ale trwa to tylko przez chwilę. Flakon jest piękny, taka wysmakowana elegancja. Nie wiem, czy kiedyś kupię ten zapach, bo po pierwsze wolę jednak zapachy o większej projekcji, a po drugie mam już perfumy z gatunku ambrowatych (bo samej ambry nie mają w składzie) - Voile d'Ambre Yves Rocher - zapach sporo tańszy, chyba nawet ładniejszy i o większej projekcji.

Ambry w nim nie wyczuwam – na mojej skórze dominuje delikatne drewno sandałowe, z nieco zimną nutą nieśmiertelnika. Z czasem zapach robi się coraz bardziej czysto – mydlany, subtelnie pudrowy.

Niestety jest nietrwały i mało wyczuwalny.

Dakini
Dakini

Niezwykle piękna, kobieca, delikatnie podana ambra.
Znacznie bardziej wiarygodny jest wg mnie ten drugi zbiór składników, wyszukany przez perfumeholic88.
Kompozycja z pewnością zawiera w sobie coś słodkiego (najpewniej kwiat frangipani za to odpowiada, bo wanilii raczej tu nie ma), a także wyraźną tonkę.
Nie wyczuwam natomiast ani krzty pieprzu.
Rozwija się na skórze poprzez słodycz, nuty lekko pudrowe, do eleganckiej, troszkę łazienkowej, zlanej bonzoiną ambry.

perfumeholic88
perfumeholic88

Dziwna sprawa, bo oficjalna strona Balmain podaje takie nuty dla Ambre Gris:

Nuty glowy: czerwone jagody, szałwia

Nuty serca: tuberoza, kwiat frangipani, mirra,kadzidło

Nuty bazy: szara ambra, benzoina, bób tonka, cedr

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Pierre Balmain Ambre Gris, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Pierre Balmain Ambre Gris, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ambre Gris marki Pierre Balmain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ambre Gris marki Pierre Balmain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Sensuous Christian Dior Dolce Vita Estée Lauder Sensuous Noir Serge Lutens Ambre Sultan ScentStory 24 Gold Guerlain Samsara Eau de Parfum Serge Lutens Feminite du Bois Guerlain Shalimar Hermes Eau des Merveilles Givenchy Pi Givenchy Organza Indecence Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Poison Tom Ford Sahara Noir L`Occitane en Provence Ambre L`Artisan Parfumeur Tea for Two Christian Dior Midnight Poison Agent Provocateur L'Agent Cartier Le Baiser Du Dragon Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka