Marki » N-Q » drzewne « Grupy

Girl Pharrell Williams dla kobiet i mężczyzn

Girl Pharrell Williams dla kobiet i mężczyzn

Girl Pharrell Williams dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Girl Pharrell Williams dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Girl Pharrell Williams dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Girl marki Pharrell Williams to drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Girl został wydany w 2014 roku. Girl stworzyli Christian Astuguevieille i Antoine Lie. Nutami głowy są neroli, lawenda i biały pieprz; nutami serca są irys, fiołek i styraks; nutami bazy są wetyweria, drzewo sandałowe, cedr i paczula.

Neroli Lawenda Biały pieprz

Irys Fiołek Styraks

Wetyweria Drzewo sandałowe Cedr Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Girl by Pharrell Williams.

Florentine Iris
Mercedes Benz Intense
He Wood

Girl Recenzje Perfum

zielona
zielona

Mam ogromną słabość do wszystkich drewienek Comme des Garcons, więc mogłam się spodziewać, że w końcu będę miała i Girl - nie spodziewałam się tylko, że całkowicie w ciemno ;]

Girl bardzo mi przypomina klasyczne He Wood Dsquared2. Ta sama fiołkowo-drewniana nuta, tutaj jednak nieco słodsza i bardziej fiołkowa, choć nadal nie stricte kobieca.

Zapach jest cudownie "gładki", dokładnie wypolerowany i miły w dotyku/noszeniu. Nie ma w nim żadnej pikanterii, niczego "zbyt": ostrego, suchego, męskiego czy kobiecego lub słodkiego. Jest bardzo neutralny, wyważony i harmonijny. Nosi się go przyjemnie i bezpiecznie.

Tylko flakon mnie nie ujął za serce, ale od czego są głębiny szafki z perfumami, jak nie od ukrywania takich dziwadeł? ;]

vertigo
vertigo

Girl mi się podoba, ale nie nosiłabym go. Rzeczywiście ma raczej męski charakter.

W podanych nutach brakuje słodkich cytrusów, które zagrały mi na nosie na samym początku - jakby limonka z mandarynką. Potem całość ma wydźwięk drzewny, ale lekki, nieco zielony i czysty. Jakby to drewno było wypłukane w wodzie. W istocie w bazie pojawia się coś, co nieco przypomina bardzo łagodną wersję nuty drewna agarowego. Wyczuwam cedr, wetiwerię, lawendę, irysa i właśnie tą bazę - zmyślnie splecione. Kompozycja jest bardzo spójna, noszalna i w swojej niszowości po prostu sympatyczna.
Wydaje się uniwersalna, chyba pasowałaby na każdą porę roku.
Flakonik mi się nie podoba i według mnie nie pasuje do zapachu.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Kompletnie mi się podoba i to ma być dziewczyna? Zero wdzięku, lekkości, zapach bardzo męski, toporny, czuć oud, a dokładnie jego imitację (styraks+paczula), czuć pieprz i tą surowość, szorstkość tego zapachu, dla mnie nienoszalny, na pewno spodoba się osobom lubiącym oud.
Po czasie robi się bardziej miękko i bardzo czuć złagodzoną paczulę, złagodzoną nutami drzewnymi. Żadnego podobieństwa do Infusion nie wyczuwam, nie rozumiem, jak można odnieść takie wrażenie. Infusion to bajka, a ten zapach jest jak wiedźma na miotle.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Trudno odzielić ten zapach od jego współtwórcy czyli Williamsa. Po pierwsze zwraca uwagę wybór marki, pod którą Pharell się pokazuje - CdG. Czyli wybór padł na awangardę i nowoczesność. A w ramach marki wybór nosa. Zrozumiałe jest, że wybrał Lie, skoro takie wrażenie zrobił na nim Wonderwood... Wącham Girl, i jednocześnie 8 88 i właśnie Wonderwood. Łączy je - w wyrazie artystycznycm - pewna subtelność, stłumiona głośność, świadoma, wypracowa nanienachalność. Jakby niechęć do okrywania wszystkich kart. Perfumy te są jak zaproszenie: Odważ się, przełam swój lęk i podejdź bliżej, a wtedy ja się odsłonię. Na pewno mają w sobie dużą dozę kreatywności, ale takiej nienapuszonej czy trudnej w odbiorze. Przez co kojarzą mi się ze współczesną bohemą, odrzucającą konwenanse, ale bez zbędnej prowokacji. Bohemą pop. Byciem twórczym i byciem lubianym jednocześnie. Stąd KAWS jako autor 'japońskiego', słitaśnego flakonu. GIRL for girls & boys to nie są perfumy po prostu 'ładne'. W żadnym razie nie są też mieszczańsko 'luksusowe', ostentacyjne. Nie kojarzą mi się też z dynamizmem. Są interesujące i pociągające, hipsterskie i... nostalgiczne. [Edit: Są raczej 'groovy'. Tak, to jest to słowo ;)] Na mnie to przede wszystkim cedr, pieprz i wetyweria lekko okraszona irysem i fiołkiem - za czym nie do końca przepadam. Ale przyjmuję, bo połączone jest to bez zgrzytów.
[Edit: Korzenia irysa jest tu jednak dużo więcej niż sądziłam, ale - podkreślam - korzenia, a nie kwiatu. I to nieżle wysuszonego, prawie wetyweriowego.]

Maverick
Maverick

Pudrowo-zielony zapach. Na poczatku jest bardzo podobny do Infusion d'Iris, pozniej robi sie odrobine slodszy i nie jest tak suchy jak Infusion, ale nadal obraca sie w tych samych kregach.

Dla mnie byl on zbyt zielony i meski. Moj maz jest z niego zadowolony, chociaz Girl nie utrzymyje sie caly dzien tak jak jego inne wody, ale kilka godzin spokojnie daje rade:)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Pharrell Williams Girl, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Pharrell Williams Girl, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Girl marki Pharrell Williams. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Girl marki Pharrell Williams reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Escentric Molecules Molecule 01 Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Serge Lutens Fille en Aiguilles Byredo Gypsy Water Christian Lacroix Tumulte pour Homme Frederic Malle French Lover Montale Greyland Penhaligon`s LP No:9 Amouage Memoir Man Hermes Hermessence Ambre Narguile Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Diptyque Tam Dao Comme des Garcons Hinoki L`Artisan Parfumeur Caligna Yves Rocher Fraicheur Vegetale Cedre Bleu Oriflame M by Marcel Marongiu Comme des Garcons Black Comme des Garcons Wonderwood Loewe Loewe 7 Serge Lutens Ambre Sultan