Marki » N-Q » orientalno - fougere « Grupy

Tabac Rouge Phaedon dla kobiet i mężczyzn

miodowy
cynamonowy
Tabac Rouge Phaedon dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Tabac Rouge marki Phaedon to orientalno - fougere perfumy dla kobiet i mężczyzn. Tabac Rouge został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Anne-Cecile Douveghan. Perfumy zawierają takie składniki, jak imbir, cynamon, miód, piżmo, nuty pudrowe i benzoes.

Imbir Cynamon Miód Piżmo Nuty pudrowe Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Tabac Rouge by Phaedon.

Tobacco Vanille

Tabac Rouge Recenzje Perfum

allie
allie

Gdy czuję Tabac Rouge, kompletnie mi odbija. Ja, która zawsze staram się używać perfum tak, by otoczenie mnie nie znienawidziło, mam po prostu ochotę się w nich wykąpać i aplikuję sobie jakieś 4-5 psików - czyli dawkę, przy której chyba nawet licznik Geigera by zareagował. Nic na to nie poradzę; gdy w grę wchodzi TR, wyłazi ze mnie zapachowy oszołom. Niestety (bądź stety) takie dni, gdy mam na nie ochotę, nie zdarzają się bardzo często - bo jeśli chodzi o te perfumy, to najlepiej, aby była zima z mrozem, a do tego powinno być słonecznie - takie moje wymagania co do okoliczności przyrody siłą rzeczy w naszym klimacie bardzo ograniczają częstotliwość, z jaką noszę Tabac Rouge.

Otwarcie tych perfum kojarzyć mi się będzie po wsze czasy z Bożym Narodzeniem, bo pachnie jak "zestaw startowy" do piernika robionego wg przepisu, który przechodzi z pokolenia na pokolenie w mojej rodzinie. Zgodnie z nim podgrzany lekko miód miesza się z roztopionym masłem oraz bardzo, bardzo poważną ilością samodzielnie przygotowanej korzennej mieszanki, w której głównym składnikiem jest cynamon. I to jest zapachowo piękne po prostu. Także w TC - miód jest w nim oczywiście upojnie słodki, ale też ciut woskowy na propolisowy sposób, a cynamon oszałamiająco korzenny.

Potem do głosu dochodzi zasadniczy składnik tych perfum, którego - o ironio - brak w piramidzie podanej na Fragrantice (swoją drogą, takie wpadki powodują, że w moich oczach wiarygodność tego portalu jako źródła wiedzy o perfumach dramatycznie wręcz spada): tytoń. Najlepszy tytoń, jaki w życiu czułam w perfumach - aromatyczny, suchy, słodkawy; w życiu nie wąchałam kubańskich cygar, ale wyobrażam sobie, że tak właśnie muszą pachnieć. Jest jeszcze wyraźny benzoes, nadający Tabac Rouge balsamicznego charakteru.

Całość jest tak doskonale skomponowana, że mimo iż jestem w stanie rozpoznać jej nuty składowe, to zapach jawi mi się jako perfumeryjny monolit - spójny, gładki, bez żadnych kantów i widocznych spoin. Ma przy tym niewiarygodną trwałość i orbitalną projekcję. Na tak obfitą aplikację, jaką relacjonowałam na początku recenzji, odważam się wyłącznie dlatego, że mam jakieś podskórne uczucie, że TR nawet nieco przedawkowany wielkiej krzywdy nie robi - tak dobre są to perfumy. Świadczy to wg mnie o niebotycznej jakości tych perfum, w których naprawdę nie ma ani jednej fałszywej nuty.

Od Tabac Rouge zaczęła się moja znajomość z marką Phaedon - zapachowo niezwykle inspirująca i satysfakcjonująca moje wybredne perfumomaniacze (perfumomaniackie?) ja.

Maniek
Maniek

Bardzo lubię ten zapach (w sumie lubię wszystkie w tym klimacie). Podobny jest do Tobacco Vanille Forda, aczkolwiek nie jest to jego klon. Podstawowa różnica, która jako pierwsza "rzuca się w oczy" (a raczej nos) to słodycz: w Tabac Rouge jest lżejsza miodowa, natomiast w Tobacco Vanille cięższa waniliowa.
Bardzo dobre, naturalnie pachnące zimowe pachnidło, o monstrualnej trwałości i świetnej projekcji.

Blair Witch
Blair Witch

Cudowny , bardzo gęsty i niesamówicie otulający zapach .Otwarcie zapachu to ulepna słodycz miodu ( pewnikiem cały słoik) + spora łyżeczka wiśniowej tabaki doprawiona sztypą cynamonu i wanili . Podobieństwo do słynnej waniliowej tabaki Tomka Forda dość spore. Tabac Rouge to zdecydowanie zimowa bestia , nie wyobrażam sobie noszenia tych perfum latem , chyba nikt normalny nie zniesie tak esencjonalnej dawki słodyczy .... Trwałość i projekcja zapachu na najwyższym możliwym poziomie.

Prorok
Prorok

Mocna rzecz. Bardzo mocna . Zdecydowanie niszowa , niezwykle gęsta i zawiesista kompozycja. Tony tytoniu utopione w miodzie i egzotycznych przyprawach . Tak w skrócie opisałbym zapach. Pachnie jak w jakiejs palarni tytoniu w centrum Ankary. Tytaniczna trwalość i projekcja. 3 spraye to absolutne maximum . Jak dla mnie zapach zdecydowanie męski . Dla wyrobionej zapachowo i dojrzałej wiekowo klienteli , co najmniej + 30 . Na pewno odstraszy przecietnego klienta mainstreamowej perfumerii . Idealnie odnalazłby się w klubie dla gentlemanów ćmiących cygara i sączących słodową whisky przy wtórze drewienek skwierczących w kominku . Bardzo podobny do Tobaco Vanille Toma Forda - zwłaszcza w pierwszej fazie . Zapach zdecydownie jesienno-zimowy . Na pewno wyrózni z tłumu każdego użytkownika.Czuć bardzo wysoką jakośc użytych składników . Bardzo naturalnie pachnacy , bez natrętnej chemii . Wysoka sztuka perfumeryjna.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Phaedon Tabac Rouge, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Phaedon Tabac Rouge, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Tabac Rouge marki Phaedon. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Tabac Rouge marki Phaedon reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Frapin 1270 Lubin Idole Eau de Parfum M. Micallef Gaiac Tom Ford Tobacco Vanille Serge Lutens Chergui Montale Intense Cafe Serge Lutens Ambre Sultan Montale Blue Amber Viktor&Rolf Spicebomb Amouage Jubilation for Men Creed Aventus Montale Dark Aoud Christian Dior Dior Homme Parfum Amouage Interlude Man Tom Ford Sahara Noir Frederic Malle Musc Ravageur Hermes Hermessence Ambre Narguile Nasomatto Black Afgano Montale Full Incense Tom Ford Noir de Noir