Marki » N-Q » orientalno - drzewne « Grupy

Oud Imperial Perris Monte Carlo dla kobiet i mężczyzn

Oud Imperial Perris Monte Carlo dla kobiet i mężczyzn

agarowy
Oud Imperial Perris Monte Carlo dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Oud Imperial marki Perris Monte Carlo to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Oud Imperial został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Luca Maffei. Nutami głowy są jaśmin i kminek; nutami serca są kadzidło, paczula, szafran i agar (oud); nutami bazy są drzewo sandałowe, czarna dalbergia, cedr, labdanum i wetyweria.

Jaśmin Kminek

Kadzidło Paczula Szafran Agar (oud)

Drzewo sandałowe Czarna dalbergia Cedr Labdanum Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Oud Imperial by Perris Monte Carlo.

Oud Imperial Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Zawiodłem się na tym pachnidle, oj zawiodłem… Oczekiwałem bowiem intrygującego, ciekawego, ale jednocześnie noszalnego zapachu z dominującym agarem. No i intrygująco jest, to fakt, ale co do noszalności mam (łagodnie mówiąc) pewne zastrzeżenia…
Oud wyczuwalny jest najmocniej i w największej ilości na samym początku wybrzmiewania kompozycji. Wtedy rzeczywiście dominuje, jest charakterystycznie surowy i wytrawny, przywodzi na myśl smar czy intensywnie woniejącą bejcę do drewna. Towarzyszy mu specyficzny, ziołowo-przyprawowy akord i muszę przyznać, że otwarcie pachnie całkiem interesująco, choć do łatwych i przystępnych nie należy (zresztą jak cały ten zapach…). Z biegiem czasu agar ustępuje (co by nie powiedzieć - znika), a na jego miejsce wkracza paczula, która na dobre przejmuje stery wraz z dodatkiem ciemnego drewna i niewielką ilością kadzidła. Od tego czasu, Oud Imperial staje się dla mnie zdecydowanie piwniczny, duszno-gorzki, a momentami wręcz kwaśnawy... Słodyczy w jakiejkolwiek postaci, nie uświadczyłem tutaj ani grama, żeby była jasność. Skojarzenie z zatęchłą, zagrzybiałą piwnicą wydaje mi się w pełni oddawać charakter tego pachnidła. Niestety. Co prawda zagorzałym fanem paczuli nigdy nie byłem, ale podana we właściwy sposób potrafi zabrzmieć naprawdę fantastycznie – tej tutaj mówię absolutne NIE, gdyż dla mnie ten zapach jest totalnie nienoszalny. Przy nim, przykładowo taki Dark Aoud to zwykły przyjemniaczek…
Jeśli chodzi o parametry, jest bardzo dobrze – powyżej 8h trwałości z dość bujną projekcją przez pierwsze 3-4h to wynik jak najbardziej satysfakcjonujący (ciężko zmyć dziada :D).
Muszę szczerze przyznać, że totalnie się z Oud Imperial nie polubiłem. Nie widzę w nim niczego, co mógłbym w jakimkolwiek stopniu zakwalifikować do kategorii „ładne” czy „przyjemne”. Pomimo dobrej jakości składników i mimo wszystko w jakiś dziwny sposób ciekawej kompozycji, nie potrafię postrzegać tego tworu jako perfum, w normalnym tego słowa znaczeniu… Najprawdopodobniej kompozycja ta potrafi się na kimś innym ułożyć lepiej – ja natomiast, opisując wrażenia z testów na swojej skórze, mogę z czystym sercem nazwać ją zatęchłym smrodem. Rzadko mi się zdarza w tak skrajny sposób odbierać zapachy, no ale cóż – owijać w bawełnę i upiększać rzeczywistości nie zamierzam :)

urszulaen
urszulaen

niesamowity... żaden zapach z oud'em mnie tak nie zauroczul. jasmin, kadzidło, paczula, oud... i ten oud nie jest taki dziki jak w innych, tylko idealnie wywazony, ciagnacy sie .. pewnie kiedyś bedzie na półce ♥♥♥

Tripod
Tripod

Zapach stęchłej, mokrej, zagrzybiałej piwnicy bez odrobiny powietrza. Robi wrażenie przez pierwsze 5 minut póżniej przyprawia o mdłości. Akord oudu niewyczuwalny. Może dlatego , że go tu nie ma ! :(

kpnz
kpnz

Nie jest to zapach, który można by uznać za piękny.
Na pewno jest komfortowy w noszeniu i ma w sobie coś przyciągającego.
Działa raczej podprogowo, daje uczucie swobody i luzu.
Ma w sobie coś z Wonderwood i Hinoki od CdG.
Jest wytrawny, bardziej drzewny drewnem liściastym niż igielnym, oud’u jak na ironię bardzo mało w nim czuję. Pozbawiony słodyczy, a mimo to bardzo przyjemny. Dobrze wyważony między zapachem męskim a kobiecym. Doskonały opis poniżej.

zanzibar37
zanzibar37

Zapch potężny,mroczny i bardzo surowy.Suchy,świdrujący nozdrza,a mimo to bardzo komfortowy w noszeniu.U mnie na plan pierwszy wysuwa się kadzidło i agar,po jakimś czsie dołącza paczula,taka ziemista i lekko wilgotna.Po kilku godzinach nieznacznie dosładza się w taki żywiczny,gęsty sposób (może to labdanum?).Jaśminu niestey w nim nie czuję,może po prostu go wygaszam,kwiaty mnie nie kochają.Znakomity na upały,będzie dawał uczucie chłodu.Zimą suchy,wręcz apteczny. Dobrze miesza się z Bois Noir Pigueta i znakomicie z Habanitą (wersja edt) - przyczernia ją i czyni jeszcze bardziej mroczną i intrygującą.Daje ogromną frajdę noszącemu - w nim czuję się taka nie z tego świata i kompletnie zdystansowana do wszystkiego.Takie relanium do stosowania zewnętrzengo ;)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Perris Monte Carlo Oud Imperial, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Perris Monte Carlo Oud Imperial, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Oud Imperial marki Perris Monte Carlo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Oud Imperial marki Perris Monte Carlo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent M7 Serge Lutens Ambre Sultan Parfum d`Empire Cuir Ottoman Thierry Mugler A*Men Montale Black Aoud Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Comme des Garcons Black L`Artisan Parfumeur Al Oudh Serge Lutens Chergui Nasomatto Black Afgano Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Carner Barcelona Cuirs Montale Red Vetyver Lorenzo Villoresi Patchouli Michal Szulc Sale Perfume 01 Molinard Habanita Lubin Idole Eau de Parfum Montale Dark Aoud Montale Chocolate Greedy Montale Full Incense