Marki » N-Q » orientalno - przyprawowe « Grupy

Bois d‘Oud Perris Monte Carlo dla kobiet i mężczyzn

Bois d‘Oud Perris Monte Carlo dla kobiet i mężczyzn

agarowy

Bois d‘Oud marki Perris Monte Carlo to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bois d‘Oud został wydany w 2012 roku. Nutę głowy stanowi bergamotka; nutami serca są brzoskwinia, Śliwka, jaśmin, róża, irys, kwiat pomarańczy i agar (oud); nutami bazy są cedr, czarna dalbergia, paczula, wanilia, ambra, labdanum i piżmo.

Bergamotka

Brzoskwinia Śliwka Jaśmin Róża Irys Kwiat pomarańczy Agar (oud)

Cedr Czarna dalbergia Paczula Wanilia Ambra Labdanum Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bois d‘Oud by Perris Monte Carlo.

Al Sharquiah

Bois d‘Oud Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Bois d’Oud jest miłym zaskoczeniem po niespecjalnie przyjaznym dla mego nosa Oud Imperial. To bardzo przyjemne, niebanalne perfumy – wymagające i niszowe, ale nie wydziwione na siłę.
Jeśli chodzi o kompozycję, mamy tu do czynienia przede wszystkim z dużą ilością ciemnego, szlachetnego drewna, dzięki któremu zapach sprawia wrażenie niezwykle eleganckiego i dojrzałego. W duecie z drewnem pojawia się raczej delikatny dymek, a wraz z nim śliwka, o ciekawie słodkawym, wędzonym aromacie. Z brzoskwinią, która wedle piramidki winna być wyczuwalna dość intensywnie mam pewien problem, bowiem nie czuję jej praktycznie wcale. Zresztą podobnie ma się sprawa z tytułowym oudem, który jest tu jedynie dodatkiem i chwilami majaczy sobie gdzieś w tle, nie wybrzmiewając jednak dobitniej ani przez moment. Co jakiś czas, z tej ciemnej masy wyłazi też krwistoczerwona róża – na szczęście niezbyt intensywna, funkcjonująca tu jako niuans. Wszystko to razem daje przyjemnie „miękką” całość, dodatkowo wygładzoną po pewnym czasie odrobiną ambry i dobrą jakościowo, wyprawioną skórą.
Parametry bardzo dobre – około 8h trwałości, z początkowo mocną projekcją, która jednak dość szybko przechodzi do komfortowej, dobrze wyczuwalnej, ale nieprzytłaczającej aury.
Z powodu tej charakterystycznej miękkości, czy wręcz aksamitności, a także delikatnie owocowego akcentu, wydaje mi się że Bois d’Oud lepiej brzmiałby na kobiecej skórze. Osobiście nie postrzegam tych perfum jako mroczne, raczej powiedziałbym że są poważne, dostojne i nie nadają się do typowego, codziennego użytku. Wieczorne wyjście, ważne spotkanie, teatr i inne tego typu sytuacje – to wręcz wymarzone okoliczności, w jakich można by użyć Perrisa. Lepiej sprawdzi się w chłodne dni, aczkolwiek dziś przy pięknym słońcu i dwudziestu stopniach za oknem, wcale nie męczy mnie swoją obecnością.
Bois d’Oud to świetne, mało znane, unisex’owe pachnidło z dość wyraźnym przechyłem w damską stronę mocy, które w porównaniu z niemiłosiernym śmierdzielem w postaci Oud Imperial, jest wręcz fantastyczną propozycją od Perris Monte Carlo. Serdecznie polecam testy, bo to dobry przykład przyjaznej niszy, która według mnie może się spodobać każdemu :)

MrOud
MrOud

Ładny, różany, bardzo mocny ale nie "trujący" :-) można spokojnie rozcieńczyć 1 ml w atomizerze i nadal nie traci swoich walorów.

Tripod
Tripod

Akord oudu bez oudu i mnóstwo słodkich owoców , które przyprawiają o ból głowy. Tylko dla odważnych !

Arttemiss
Arttemiss

Mrok, zmysły i wołanie z otchłani

Nie zaczyna się bergamotką, podobnie jak nie zaczyna brzoskwinią, kwiatem pomarańczy czy irysem. Od razu jest skok w otchłań oudu i ciemnego, palonego egzotycznego drewna. Otchłań jest ciemna i głęboka, ale jak już się do niej wskoczy, to mrok okazuje się ani tak ciemny, ani tak gęsty, jak mogło by się z pozoru wydawać. W mroku tym są mięsiste śliwki wędzone w dymie, dotyk płatków róż na skórze szyi, jaśmin pachnący przed świtem, szum biblijnych cedrów Libanu, zmysłowe piżmo, paczula dająca (tylko) pozór tajemniczości oraz szara ambra, zwiększająca przestrzeń do n wymiarów i rozszerzająca światy aż po horyzont zapachowych zdarzeń.

Mrok? Tak, bez wątpienia, ale nie ma w nim niczego negatywnego - wręcz odwrotnie - wbrew pozorom jest bezpiecznie i ciepło. To mrok zsyłany ludziom przez geniusze ziemi ku upojeniu zmysłów i wytchnieniu po ciężkim, prozaicznym dniu, by i im dane było na chwilę oderwać się i wzlecieć. To bogactwo nocy, która choć bez księżyca wolna jest jednak od upiorów, złych duchów, mar sennych i trosk codzienności. To noc ciepła, opiekuńcza, zawieszona w jakimś międzyczasie, w gęstości w której wolno płynie się po spokojnych wodach oudowo-drzewnego czaru.

Trwałość i dyfuzja duże. I dobrze!

Izabela
Izabela

Do tych perfum powinna być dołączona informacja: „Nie do użytku przed godziną 20.00.”
Oud do potęgi wzmocniony nutami czarnego drzewa, wanilii i piżma (zdecydowanie najpóźniej wyczuwanego).
Perfumy mają kilometrową projekcję i zabójczą trwałość.
Zapach jest gęsty, czarny, smolisty, wywołuje piorunujące wrażenie.
Dla fanek agaru pozycja must have.
Muszę dojść do siebie po tym rażeniu piorunem, moc tych perfum nie jest dla mnie do udźwignięcia.
Chociaż muszę przyznać, że to intrygująca i bardzo oryginalna kompozycja.

Edit. Po kolejnym przetestowaniu jesienną porą, po zaprzyjaźnieniu się z oudowymi perfumami, muszę napisać, że są zupełnie inne.
Na pierwszym planie jest drzewo, czarne, lekko osmolone o słodkawym aromacie. Oud jest dobrze ukryty, delikatny, ciepły, nie metaliczny i dentystyczny. Mam wrażenie, że bardziej jest dla wzmocnienia nut, niż do samotnego brylowania. Perfumy wspaniałe.
Z pewnością nie są to perfumy łatwe w odbiorze, początkowo mogą być nawet szokujące mocą. Ale warto się z nimi pomęczyć, aż w końcu usadzą się na naszej skórze i będą cicho mruczeć. Jak domowy kotek, nie jak dzika puma.

kpnz
kpnz

Początkowo Bois d’Oud mnie zauroczył. Jest nietypowy i odrobinę przypomina mi Fendi Theorema ze względu na podobną poświatę zapachu, choć tu jest ona gęstsza i słodsza. Trudno wyodrębnić poszczególne nuty zapachowe, praktycznie żadnej z nich wyraźnie nie wyczuwam. Oud jest podany na słodko, raczej kobieco. Kojarzy się z wnętrzem skórzanej dobrej jakościowo torebki, gdzie miesza się zapach szminki, chusteczek higienicznych, itp. Pomieszanie zapachu dobrze wyprawionej skóry z kobiecymi kosmetykami. Jak spoglądam na nuty to mogę wychwycić obecność wanilii, ale kwiaty podane w składzie stanowią zlepek, który właśnie nadaje tej kompozycji kobiecego wyrazu. Ciekawy, inny. Ładny w sposób nietypowy. Trwałość bardzo dobra, 8-9h.

tia
tia

przepiękne,głębokie i niezwykle otulające.Trudno mi się od nich uwolnić...ale też i wyjątkowe,bo nie na każdy nos....

Bois d‘Oud by Perris Monte Carlo 3.53 out of 5 based on 17 ratings and 7 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Perris Monte Carlo Bois d‘Oud, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Perris Monte Carlo Bois d‘Oud, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bois d‘Oud marki Perris Monte Carlo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bois d‘Oud marki Perris Monte Carlo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Parfum d`Empire Ambre Russe Yves Saint Laurent M7 Nasomatto Black Afgano L`Artisan Parfumeur Al Oudh Montale Chocolate Greedy Calvin Klein CK One Shock For Him Montale Dark Aoud Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Serge Lutens Chergui Lubin Idole Eau de Parfum Parfum d`Empire Aziyade Montale Blue Amber Serge Lutens Fille en Aiguilles Frederic Malle Musc Ravageur Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Michal Szulc Sale Perfume 01 Serge Lutens Jeux de Peau Profumum Roma Battito d`Ali L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre Estée Lauder Youth-Dew