Marki » N-Q » aromatyczno - fougere « Grupy

Sartorial Penhaligon`s dla mężczyzn

metaliczny
Sartorial Penhaligon`s dla mężczyzn Filmy

Sartorial marki Penhaligon`s to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Sartorial został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są aldehydy, nuty wodne, nuty metaliczne, liść fiołka, neroli, kardamon, czarny pieprz i imbir; nutami serca są wosk pszczeli, cyklamen, kwiat lipy, lawenda i skóra; nutami bazy są balsam gurjan, paczula, mirra, cedr, fasolka tonka, mech dębowy, białe piżmo, miód, nuty drzewne, wanilia i ambra.

Aldehydy Nuty wodne Nuty metaliczne Liść fiołka Neroli Kardamon Czarny pieprz Imbir

Wosk pszczeli Cyklamen Kwiat lipy Lawenda Skóra

Balsam gurjan Paczula Mirra Cedr Fasolka tonka mech dębowy Białe piżmo Miód Nuty drzewne Wanilia Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Sartorial by Penhaligon`s.

Brut

Sartorial Recenzje Perfum

agat1969
agat1969

1. Kompozycja- 6/6, jak nie lubię aldehydów, to tu kompozycja mnie zaczarowała, ach te aldehydy.
2. Wyczuwalne składniki: czuję samą przyjemność dla mojego nosa w postaci cudownie dobranych składników, w pierwszej kolejności aldehydy w połączeniu z lawendą i nutami metalicznymi z odrobiną słodyczy. Zapach ten naprawdę bardzo ciężko opisać. Myślę, że może budzić skrajne emocje od zachwytów po wręcz obrzydzenie.
3. Wyczuwalność składników syntetycznych- 0/6, choć myślę, że niektórzy mogą go uznać za mocno syntetyczny, dziwny i drażniący.
4. Trwałość 6/6 - dla mnie to tytan trwałości ponad 12 godzin.
5. Projekcja-5/6- duża, także z aplikacją nie należy przesadzać, bo może męczyć nosiciela i otoczenie.
6. Przeznaczenie:
- uniseks, ze wskazaniem na Panów,
- wiek: raczej dla +30, a najlepiej widzę go na użytkownikach powyżej 40 lat,
- pora roku: jesień, zima,
- pora dnia: popołudnie i wieczór,
7. Podobieństwo do innego zapachu- zdecydowanie nic co znam do tej pory tak nie pachnie.
8. Ocena ogólna- subiektywna- 6/6
Cóż mogę stwierdzić, tylko tyle, że znalazłem kolejne, świetne pachnidło, hurrraaa...

Raw
Raw

Sartorial to bardzo piękny, elegancki i męski zapach. Próbowano tutaj połączyć klasykę z nowoczesnym tchnieniem perfumiarstwa i trzeba powiedzieć, że jak najbardziej się udało. Sartorial jest świetnie wyważony. Nuty metaliczne współgrają z wysokiej jakości lawendą, kwiatami oraz akcentem wosku pszczelego. Gdzieś w tle pojawia się motyw pianki do golenia...
W mojej opinii to jedna z lepszych, jeśli nie najlepsza woda, która tworzy wyśmienite połączenie z garniturem.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Uroczy, pikantny zapach na lekkiej bazie. Lekkiej w sensie aldehydowo-kwiatowej, bez zbędnej słodyczy, czy ciężkich nut. Myślę, że nie warto zawracać sobie głowy zaleceniami: dla panów, dla pań. Mnie ten zapach wydaje się intrygujący, bo jest w nim coś... lekkiego, coś "dandy". Sartorial przywodzi mi na myśl słowo "bagatela". Drobiazg, niezobowiązujący i wołający: "Podobam Ci się? Powiedz, że ci się podobam! Jestem po to, żeby uprzyjemnić Ci życie! Nie chcę niczego więcej."
Naprawdę go lubię :)

humbolt
humbolt

Jak dla mnie jest to jeden z ulubionych. Noszę go od kilkunastu dni i nie mam uczucia zmęczenia zapachem. Chyba ,że ktoś wylewa na siebie po kilka mililitrów dziennie. Poza tym jest jednym z niewielu zapachów ,gdzie wyczuwa się imbir. I to dodaje rześkości ,szczególnie w dni zimowe, kiedy tęskni się do słońca. I dobrze się w tym czuję.

A tak na marginesie - nie maluję sobie paznokci i do fryzjera chodzę regularnie.
Za kompozycję 6, za trwałość 6, oryginalność 4, flakon 4.

Seth
Seth

Wg producenta to nowoczesna interpretacja klasycznych zapachów dla nowej generacji gentlemanów, z czym można się zgodzić, pod warunkiem, że pojęcie „nowej generacji gentlemanów” będzie obejmowało specyficzny typ mężczyzny bardziej dbającego o wybór lakieru do paznokci, niż częstotliwość wizyty u fryzjera. Początkowa świeżość i ciekawość bogactwa kompozycji, dość szybko pozostaje na mojej skórze wrażeniem kwiatowej, mdłej i męczącej słodyczy. I nie jest pocieszeniem, że baza zbliża się do klasycznie męskiej, gdyż te mało przyjemne wrażenie towarzyszyło mi do wieczornej toalety. Jeżeli stosowny, to jedynie na nieformalne okazje dzienne: jesień/zima/wiosna. Charakterystyczny dla marki, nieco apteczny flakon z fikuśną muszką. W skali (1-6): za kompozycję - 3; oryginalność - 4; intensywność - 3; trwałość - 5. Ocena końcowa: 3,75.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Penhaligon`s Sartorial, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Penhaligon`s Sartorial, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Sartorial marki Penhaligon`s. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Sartorial marki Penhaligon`s reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Heritage Eau de Toilette Yves Saint Laurent Kouros Guerlain Habit Rouge Eau de Parfum Van Cleef & Arpels Van Cleef & Arpels pour Homme Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Guy Laroche Drakkar Noir Davidoff Zino Davidoff Christian Dior Eau Sauvage Extreme Christian Dior Eau Sauvage Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Loewe Esencia pour Homme Paco Rabanne Paco Rabanne Pour Homme Azzaro Azzaro pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Lorenzo Villoresi Acqua di Colonia Acqua di Parma Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Cipresso di Toscana La Perla Grigioperla Essence Miraculum Wars Classic Hermes Equipage