Marki » N-Q » aromatyczne « Grupy

Lavandula Penhaligon`s dla kobiet i mężczyzn

Lavandula Penhaligon`s dla kobiet i mężczyzn

ziołowy
Lavandula Penhaligon`s dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Lavandula marki Penhaligon`s to aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Lavandula został wydany w 2002 roku. Nutami głowy są bazylia, cynamon i pieprz; nutami serca są szałwia muszkatołowa, lawenda i konwalia; nutami bazy są fasolka tonka, wanilia, piżmo i ambra.

Bazylia Cynamon Pieprz

Szałwia muszkatołowa Lawenda Konwalia

Fasolka tonka Wanilia Piżmo Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lavandula by Penhaligon`s.

Lavandula Recenzje Perfum

tofik1984
tofik1984

Zapach wyjątkowy, nietuzinkowy. Mi bardzo się podoba, intryguje. Pachnie faktycznie lawendą i "ziołami" trudnymi do wyszczególnienia.
Moim zdaniem wcale nie jest zapachem trudnym czy specyficznym. Owszem może nie każdy lubi lawendę, ale za to każdym zetknął się z zapachem lawendy, wiec łatwo sobie jakieś oczekiwania wyrobić co do tych perfum. W każdym razie nie są one ani troszkę słodkie czy sztuczne, dla mnie pachną przyjemnie i naturalnie.
Jednakże jest to raczej suszona lawenda.
Polecam dla kobiet które chcą pachnieć "inaczej" i wyjątkowo. A do tego nie boją się naturalnych i ziołowych zapachów.

Arsenicum
Arsenicum

Lavandula - czyli nisza dla początkujących analityków.

Rzadko dodaje nagłówki do recenzji, ale dzisiaj się na to pokusiłem, ponieważ (powiem nieskromnie...), ten jednozdaniowy wstęp, idealnie opisuje te skomplikowane perfumy. Lavandula, to kompozycja bezsprzecznie ziołowa, przy czym nie ma żadnych podstaw sensorycznych (poza lekkim, paprociowym powiewem), by zakwalifikować ją do grona fougeree (zważmy na to, że mamy do czynienia z kumaryną, lawendą i ziołami). Początkujący perfumomaniak, rozprawi się z tymi perfumami tak samo skutecznie, jak emerytowana nauczycielka z krzyżówką. Wszystkie składniki są tu namacalne, przy czym skala namacalności olfaktorycznej maleje, wraz z ewolucją. Na wstępie powiedzmy sobie jasno: to kompozycja z rodziny aromatycznej. Mówiąc ściślej: aromatyczno-ziołowa z lekko paprociowym sznytem. Całość skomplikowana, ale niebywale ulotna. Niestety, perfumiarzowi nie udało się zatrzymać na dłużej pięknych, pierwszych akordów. Sztuka to trudna i perfumiarz zatrzymał jedynie sekundy... Dlatego dziś będzie o jednej minucie podzielonej na 45+15 sekund, a także o dwóch godzinach.;) Czemu pokusiłem się na taki skomplikowany opis? Ponieważ ścisły akord głowy, trwa zaledwie kilkanaście sekund. Wielka to strata dla pachnącego świata, ponieważ możemy tu doświadczyć niezwykłej, ziołowej aury. Jest klasyczna lawenda, jednak w towarzystwie przeszywającej mięty, która daje żmudne wrażenie letniego wydźwięku całej kompozycji. Już po krótkiej chwili, naturalna mięta ulatuje w powietrze, zostawiając suchą lawendę w otoczeniu specyficznej zieloności i kumaryny. Nie pokusiłbym się o wskazanie w piramidzie nut konwalii. Jest tu jakiś element żywiołowej zieleni, być może pochodzi od pieprzu i konwalii? Oceńcie sami!

Naprawdę warto przetestować tę kompozycję! Dawno nic mnie tak pozytywnie nie zaskoczyło. To zupełnie nowe światło na lawendę. Zważywszy na to, że lawenda to raczej cień starej szafy, niźli światło wschodzącego słońca zapachowego, to polecam tym bardziej.

3-4h trwałości. Projekcja? Taka jak u paproci, przy czym zaznaczam po raz kolejny, że Lavandula klasyczną paprocią nie jest, choć ma nieco staromodny wydźwięk. Swoją drogą, to ciekawe jest to, że ta kompozycja ujrzała światło dzienne w 2002 roku - pasuje ona raczej do stylu lat 80/90. Niemniej jednak, Lavandula, mimo całego, klasycznego stylu, prezentuje również pewne cechy okresu najlepszego, bo wizjonerskiego okresu 2000-2003(niemrawy akord fougeree, z wyraźną lawendą przez cały czas trwania i przeszywającą, naturalną mięta w nutach głowy i początkowych nutach serca).

fortissimo1603
fortissimo1603

Bardzo mi się podobają te perfumy. Klasa sama w sobie. Większość zapachów, w których jest nuta lawendy przeznaczono dla mężczyzn. Nie spotkałam jeszcze takiego pachnidła, nawet męskiego który pasowałby choć trochę kobiecie. Szukając przez jakiś czas kobiecej lawendy trafiłam w dziesiątkę. Nie testowałam jeszcze Bondowej haarlemowej lawendy ale chciałam znaleźć taką która gra pierwsze skrzypce, nie miesza się z innymi składnikami tyko nad nimi dominuje a poboczne nuty są jedynie jej dopełnieniem.
Tytułowy składnik jest tutaj ugładzony przez piżmo, pozbawiony tej charakterystycznej ostrości czystego olejku, który kiedyś używałam w różnych celach. Pamiętam, że był przeokropnie intensywny i ostry, ale wiedziałam, że gdyby go fajnie skomponować wyszłoby cudowne pachnidło. Nie spodziewałam się, że znajdę takie cudeńko :) Pieprz, bazylia i szałwia podkręcają delikatnie piżmowo-lawendowy duet, dzięki temu nie jest nudno.
Po pierwszym teście moje myśli powędrowały do angielskiego ogrodu w czasie ulewy, czułam jakby zapach lawendy mieszał się z zapachem wilgotnych liści i deszczu, po kilku godzinach przeniosłam się do wiktoriańskiej łazienki, gdzie brałam kąpiel w lawendowych olejkach. Zapach bardzo retro, ale w tym angielskim powściągliwym stylu. Znalazłam tutaj wiele rzeczy, które fascynowały mnie w kulturze i historii brytyjskiej. Nie raz podczas oglądania programów na Domo+ gdzie przeważnie puszczają brytyjskie produkcje, zachwycałam się tamtejszą przyrodą, wiejskimi domkami, wiktoriańską architekturą, wszystko to jest tutaj obecne.
Trwałość około 8 godzin, przez jakieś trzy, duża projekcja później nieco słabnie.
Do miłości jeszcze odrobinę brakuję, bo są dla mnie trochę zbyt powściągliwe, ale czuję, że wkrótce się zakocham. Muszą mnie jeszcze trochę poadorować :)

kjgeneral
kjgeneral

Kto lubi lawendę, temu Lavandula powinna się spodobać. Jest ona tu podana nie sucho, ostro i wytrawnie, ale w sposób łagodniejszy, jakby zaokrąglono ostre kanty, nadano jej ciężaru i pełni. Nie jest specjalnie wytrawna, ale też nie słodka. Nie jest oczywista, ma w sobie jakiś sekret, ta, czy inna poboczna nuta potrafi zaskoczyć w zależności od warunków atmosferycznych i tych na skórze. Koncentracja EDP sprawia, że ulotna zwykle nuta lawendy utrzymuje się wyraźnie przynajmniej do 6 godzin (a resztki bazy przynajmniej do 8 h), aczkolwiek zapach po 2-3 godzinach cichnie z przeciętnej (długość ramion) do projekcji zaledwie bliskoskórnej.

Lavandula by Penhaligon`s 3.71 out of 5 based on 8 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Penhaligon`s Lavandula, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Penhaligon`s Lavandula, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lavandula marki Penhaligon`s. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lavandula marki Penhaligon`s reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Vivienne Westwood Boudoir Serge Lutens El Attarine Serge Lutens Chypre Rouge Profumum Roma Olibanum Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Yves Saint Laurent M7 Chopard Madness Carner Barcelona Cuirs Byredo Pulp Annayake Miyako Diptyque Philosykos Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Serge Lutens Santal Majuscule Parfum d`Empire Ambre Russe Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Christian Dior Dior Homme Guerlain Vetiver Zirh Ikon Serge Lutens Ambre Sultan