Marki » N-Q » « Grupy

LP No:9 Penhaligon`s dla kobiet

ziołowy

LP No:9 marki Penhaligon`s to perfumy dla kobiet. LP No:9 został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christian Provenzano. Nutami głowy są lawenda, bergamotka, cytryna amalfi, estragon i geranium; nutami serca są goździk (roślina), jaśmin i róża; nutami bazy są piżmo, paczula, cedr virginia, ambra, cynamon i wanilia.

Lawenda Bergamotka Cytryna Amalfi Estragon Geranium

Goździk (roślina) Jaśmin Róża

Piżmo Paczula Cedr Virginia Ambra Cynamon Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about LP No:9 by Penhaligon`s.

Dune
Kingdom
Eau Provocateur

LP No:9 Recenzje Perfum

Rzeczywiście ma coś w sobie z Dune, podobną przyprawową cielesność. Początek dzięki lawendzie jest ziołowy, kropla geranium i goździków dodaje mu jeszcze wytrawności, później się ociepla, staje się piżmowy i zmysłowy.

Jest w nim coś odrobinę męskiego, ale absolutnie mi to nie przeszkadza, wręcz dodaje pieprzyku.

Nan
Nan

Za sprawą LP No:9 (ciekawe swoją drogą co oznacza ta tajemnicza nazwa) przeniosłam się w czasie. Zapachu wprawdzie wcześniej nie znałam, jednak do złudzenia przypomina mi on pierwotną wersję Dune Diora. Nie mogę tego niestety w żaden sposób zweryfikować, ale skojarzenie było natychmiastowe, więc pewnie coś w tym jest. Wg mnie może śmiało służyć osobom tęskniącym za gęstą, przedreformulacyjną wersją Dune. Powinny przynajmniej przetestować dzieło Penhaligon’s. W LP No:9 czuję tę nieco ziemistą nutkę, która charakteryzowała flagowe dzieło Diora, gdy było jeszcze młode.

LP No:9 to jeden z tych zapachów, które dodają elegancji i dystynkcji. Jakimś magicznym sposobem zagniecenia na ubraniu się wygładzają, fryzura dyscyplinuje, plecy prostują. Poruszamy się lżejszym, bardziej elastycznym krokiem. Czarodziejski eliksir, słowo daję. Ciekawa sprawa przy tym: nie przypominam sobie, by Dune działały na mnie w ten sposób.

LP No:9 to zapach złożony ze sprzeczności. Jest jednocześnie gęsty i świeży, nie w sensie świeżakowatości, ale wrażenia, że dopiero co wyszłyśmy spod prysznica, założyłyśmy pachnące czystością, świeżo wyprasowane ubrania. Użyłyśmy kropelki perfum, założyłyśmy naszą ulubioną, dyskretną biżuterię i buty na wysokim obcasie. Wszystko, co mamy na sobie ma strukturę jedwabiu i jest w najwyższym gatunku. Zapach otacza nas delikatnym, ale wyczuwalnym woalem.

Nie jestem w stanie rozpoznać w LP No:9 ani jednej nuty. Nie czuję w nim lawendy, ani estragonu, ani w ogóle żadnych pojedynczych nut. Czuję całość, a jest ona po prostu bardzo piękna, bardzo kobieca, łagodnie słodkawa, klasyczna, co nie oznacza tylko zapachu z dawnych lat, lecz raczej taki, który nigdy nie wychodzi z mody. Jak żakiet Chanel, czy Birkin Hermesa.

Trwałość kilkugodzinna, projekcja wystarczająca – nie za duża, nie za mała. Taka w sam raz.

chjena
chjena

Nie wiem dlaczego, ale utłukłam sobie do głowy, że to na pewno zapach mi pisany: przyjemna cena jak na niszową kompozycję, piękny odcień fioletu na flakonie, w pewnym momencie był bardzo popularny wśród perfumoholików, no super generalnie, tylko do głowy jakoś mi nie wpadło zerknąć w nuty i zastanowić się, czy ja w ogóle takie kompozycje lubię. Kiedy dostałam w końcu próbkę do przetestowania, psiknęłam sobie w ciemno sama nie wiedząc, dlaczego oczekuję kadzidła z różą i jakimiś mroczniejszymi owocami (ale mój mózg czasami lubi płatać figle), a tu bach!

Otwarcie niczym z Kingdom Alexandra McQueena. Nie żebym Kingdom jako dzieła perfumeryjnego nie szanowała, wręcz przeciwnie, ale nigdy nie mogłabym go unieść w innych okolicznościach niż uczestnictwo w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem. Z LP No:9 mam podobnie - wsadzono tu dużo zieleni, męską i suchą lawendę, trochę przypraw, ostrawy cedr i kwaśnawe piżmo, całość daje efekt bezkresnej przestrzeni, wzruszanej tylko tętentem kopyt dobiegającym gdzieś z oddali, wojna trwa już któryś tydzień, porwane chorągwie wirują na niespokojnym wietrze...

Ech, znowu wdarły mi się historyczno-militarne skojarzenia, ale nic nie poradzę, że zioła, przyprawy i piżmo tak właśnie na mnie działają. Podejrzewam, że LP No:9 można wybornie ograć i w okolicznościach codziennych, ale ja nawet nie będę próbować, za cienki bolek ze mnie...

Karkki
Karkki

Ostre otwarcie zbliżone do Kingdom trwające 10 sek. ewoluuje w zapach zbliżony do Dune, ale łagodniejszy i płytszy. Efekt Barona Harkonnena, który u mnie się pojawiał w przypadku starego Dune, tutaj nie wystąpił. Wydmy, suchość traw, i cały ten melanż, trwał przez góra pół godziny. Po czym obok tego Dune pojawił się... Addict AD 2012. I w tym momencie pomyślałam sobie, że jest świetnie. Dwa zapachy w jednym, to mój ideał. Ale po godzinie sielanki wylazła z tej mieszanki wanilina. Zwykła, toporna, wiercąca w nosie wanilina. Po czym wanilina weszła do starej szafy i tam zatęchła. Dogorywała w niej przez kolejną godzinę i się ulotniła. Ślad po perfumach nie pozostał.

tofik1984
tofik1984

Zakupiłam tester w ciemno, bo wyjątkowo tanio można je dostać w perfumeriach internetowych:)
Zapach rzeczywiście pachnie niemal identycznie jak Dune Diora.
Jest wspaniały, mocny, bardzo intensywny i z ogromną projekcją. A trwałość powala na kolana.
Otwarcie raczej nie przyjemne, jakieś takie "męskie" a po kilku minutach zaczyna czarować. Wtapia się w skórę i wspaniale ewoluuje. Pojawia się duża ilość drzewa sandałowego posypanego cynamonem. Jest bardzo elegancko i intrygująco. Niby nie jest bardzo wytrawny, ale też słodycz jest tylko lekkim złudzeniem.
Nutki zapachu tak pięknie się przenikają i co chwilę inna wiedzie prym.
Polecam jako tańszą i chyba też trwalszą ( na mnie spokojnie 12godz) wersję Dune Diora.

Izabela
Izabela

A mnie jest szkoda lata...

LP No:9 w otwarciu bardziej przypominają Kingdom, natomiast z każdą chwilą na skórze ewoluują coraz bardziej w kierunku Dune.
Oba wymienione zapachy bardzo lubię, więc nic dziwnego, że ten, który jest ich miksem również przypadł mi do gustu...
Testuję i noszę je jesienią, dzisiaj nawet w niektórych zakątkach Polski spadł śnieg, (co zostało odnotowane, jako rekord wielu październików). Działają na mnie nostalgicznie. Fioletowo-amarantowy kolor perfum w jakiś sposób też się z tą nostalgią spaja.
Zapach jest bardzo spójny, gdzie drzewne akordy zalane są złotawym, żywicznym akordem ambry.
Przywodzi mi na myśl lato spędzane nad morzem, z nie zawsze do końca słoneczną i upalną pogodą. Także kojarzę go z wietrznymi, sztormowymi dniami, ze spacerami po pustej plaży. Z szukaniem wyrzuconych przez morze bursztynów. Z wisiorem z bursztynu, przez który przenikają promienie słoneczne, wydobywając piękno z tej żywicy. I wreszcie kojarzą mi się z zapachem rozgrzanej bryłki bursztynowej, ściskanej w dłoni.
Czuję żal, że lato i ciepłą, złotą, polską jesień mamy już za sobą. I że muszę tyle miesięcy czekać na kolejne lato.
Ale gdy chcę przywołać z pamięci zapachy Bałtyku i plaż, to mój wybór pada na buteleczkę, w której zaklęty jest zapach lata.

monika690
monika690

Dla mnie ten zapach to coś pomiędzy Dune i Kingdom, z przechyłem w stronę Dune. Wytrawny, ziołowy, zmiksowany tak , że nie można wyłapać konkretnych składników. Będę go używać w chłodniejsze pory roku :) Lubię go nawet bardzo :)

zielona
zielona

To będzie krótka recenzja. I nie dlatego, że zapach jest zły - przeciwnie, jest piękny, kremowo-drzewny, wytrawny, przyprawowy. Jest również bliźniakiem Dune z fuksjowo zabarwionym płynem... I na tym recenzję można już zakończyć.
Mam ostatnio kiepską falę "kopii", co nie wącham, to już znam. Zaczynam się zniechęcać ;]

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Penhaligon`s LP No:9, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Penhaligon`s LP No:9, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum LP No:9 marki Penhaligon`s. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu LP No:9 marki Penhaligon`s reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dune Penhaligon`s Peoneve Thierry Mugler Angel Eau de Toilette The Different Company Sublime Balkiss Cartier Le Baiser Du Dragon Montale Intense Cafe Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Eisenberg J'ose L`Erbolario Dolcelisir Hermes Eau des Merveilles Lolita Lempicka Si Lolita Narciso Rodriguez Narciso Guerlain Shalimar Parfum Initial L`Artisan Parfumeur Caligna Hermes Elixir des Merveilles Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Guerlain Terracotta Le Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles Penhaligon`s Iris Prima Mancera Roses Vanille