Marki » N-Q » « Grupy

LP No:9 Penhaligon`s dla kobiet

LP No:9 Penhaligon`s dla kobiet

ziołowy

LP No:9 marki Penhaligon`s to perfumy dla kobiet. LP No:9 został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christian Provenzano. Nutami głowy są lawenda, bergamotka, cytryna amalfi, estragon i geranium; nutami serca są goździk (roślina), jaśmin i róża; nutami bazy są piżmo, paczula, cedr virginia, ambra, cynamon i wanilia.

Lawenda Bergamotka Cytryna Amalfi Estragon Geranium

Goździk (roślina) Jaśmin Róża

Piżmo Paczula Cedr Virginia Ambra Cynamon Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about LP No:9 by Penhaligon`s.

Dune
Kingdom

LP No:9 Recenzje Perfum

Karkki
Karkki

Ostre otwarcie zbliżone do Kingdom trwające 10 sek. ewoluuje w zapach zbliżony do Dune, ale łagodniejszy i płytszy. Efekt Barona Harkonnena, który u mnie się pojawiał w przypadku starego Dune, tutaj nie wystąpił. Wydmy, suchość traw, i cały ten melanż, trwał przez góra pół godziny. Po czym obok tego Dune pojawił się... Addict AD 2012. I w tym momencie pomyślałam sobie, że jest świetnie. Dwa zapachy w jednym, to mój ideał. Ale po godzinie sielanki wylazła z tej mieszanki wanilina. Zwykła, toporna, wiercąca w nosie wanilina. Po czym wanilina weszła do starej szafy i tam zatęchła. Dogorywała w niej przez kolejną godzinę i się ulotniła. Ślad po perfumach nie pozostał.

tofik1984
tofik1984

Zakupiłam tester w ciemno, bo wyjątkowo tanio można je dostać w perfumeriach internetowych:)
Zapach rzeczywiście pachnie niemal identycznie jak Dune Diora.
Jest wspaniały, mocny, bardzo intensywny i z ogromną projekcją. A trwałość powala na kolana.
Otwarcie raczej nie przyjemne, jakieś takie "męskie" a po kilku minutach zaczyna czarować. Wtapia się w skórę i wspaniale ewoluuje. Pojawia się duża ilość drzewa sandałowego posypanego cynamonem. Jest bardzo elegancko i intrygująco. Niby nie jest bardzo wytrawny, ale też słodycz jest tylko lekkim złudzeniem.
Nutki zapachu tak pięknie się przenikają i co chwilę inna wiedzie prym.
Polecam jako tańszą i chyba też trwalszą ( na mnie spokojnie 12godz) wersję Dune Diora.

Izabela
Izabela

A mnie jest szkoda lata...

LP No:9 w otwarciu bardziej przypominają Kingdom, natomiast z każdą chwilą na skórze ewoluują coraz bardziej w kierunku Dune.
Oba wymienione zapachy bardzo lubię, więc nic dziwnego, że ten, który jest ich miksem również przypadł mi do gustu...
Testuję i noszę je jesienią, dzisiaj nawet w niektórych zakątkach Polski spadł śnieg, (co zostało odnotowane, jako rekord wielu październików). Działają na mnie nostalgicznie. Fioletowo-amarantowy kolor perfum w jakiś sposób też się z tą nostalgią spaja.
Zapach jest bardzo spójny, gdzie drzewne akordy zalane są złotawym, żywicznym akordem ambry.
Przywodzi mi na myśl lato spędzane nad morzem, z nie zawsze do końca słoneczną i upalną pogodą. Także kojarzę go z wietrznymi, sztormowymi dniami, ze spacerami po pustej plaży. Z szukaniem wyrzuconych przez morze bursztynów. Z wisiorem z bursztynu, przez który przenikają promienie słoneczne, wydobywając piękno z tej żywicy. I wreszcie kojarzą mi się z zapachem rozgrzanej bryłki bursztynowej, ściskanej w dłoni.
Czuję żal, że lato i ciepłą, złotą, polską jesień mamy już za sobą. I że muszę tyle miesięcy czekać na kolejne lato.
Ale gdy chcę przywołać z pamięci zapachy Bałtyku i plaż, to mój wybór pada na buteleczkę, w której zaklęty jest zapach lata.

monika690
monika690

Dla mnie ten zapach to coś pomiędzy Dune i Kingdom, z przechyłem w stronę Dune. Wytrawny, ziołowy, zmiksowany tak , że nie można wyłapać konkretnych składników. Będę go używać w chłodniejsze pory roku :) Lubię go nawet bardzo :)

zielona
zielona

To będzie krótka recenzja. I nie dlatego, że zapach jest zły - przeciwnie, jest piękny, kremowo-drzewny, wytrawny, przyprawowy. Jest również bliźniakiem Dune z fuksjowo zabarwionym płynem... I na tym recenzję można już zakończyć.
Mam ostatnio kiepską falę "kopii", co nie wącham, to już znam. Zaczynam się zniechęcać ;]

LP No:9 by Penhaligon`s 4.03 out of 5 based on 32 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Penhaligon`s LP No:9, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Penhaligon`s LP No:9, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum LP No:9 marki Penhaligon`s. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu LP No:9 marki Penhaligon`s reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dune Cartier Le Baiser Du Dragon Montale Intense Cafe L`Erbolario Dolcelisir The Different Company Sublime Balkiss Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Hermes Elixir des Merveilles Eisenberg J'ose Penhaligon`s Iris Prima Narciso Rodriguez Narciso Hermes Eau des Merveilles Christian Dior Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Michal Szulc Sale Perfume 01 Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Molinard Habanita L'Esprit Juliette Has A Gun Mad Madame Jesus Del Pozo In Black Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Lancome Hypnose