Marki » N-Q » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Iris Prima Penhaligon`s dla kobiet i mężczyzn

Iris Prima Penhaligon`s dla kobiet i mężczyzn

skórzany
Iris Prima Penhaligon`s dla kobiet i mężczyzn Filmy

Iris Prima marki Penhaligon`s to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Iris Prima został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są bergamotka i różowy pieprz; nutami serca są irys i jaśmin; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, wetyweria, ambra, wanilia i benzoes.

Bergamotka Różowy pieprz

Irys Jaśmin

Skóra Drzewo sandałowe Wetyweria Ambra Wanilia Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Iris Prima by Penhaligon`s.

Valentino Donna
Bottega Veneta

Iris Prima Recenzje Perfum

liczi
liczi

Idealny irys, zero zgrzytów, przykrych, korzeniowych nut (czyt. nie ma marchewki). Miękki, kremowy, nie za słodki, z delikatną nutą zielska, kobiecy. Tylko czemu taki nietrwały? Zero projekcji. Kolejny zapach tej marki, który zachwyca bukietem ale rozczarowuje parametrami. W angielskim butiku kupiłam dwie 30tki, tego irysa i juniper sling. Oba delikatne, piękne, niestety oba bliskoskórne i ulotne.

gabkap
gabkap

To jest zapach, na temat którego nie jestem w stanie nic powiedzieć, ponieważ kompletnie go na sobie nie czuję - trwałość chyba z 15 minut. A niby ma przypominać dwa spośród bardzo lubianych przeze mnie zapachów, czyli Bottega Veneta Bottega Veneta i Valentino Donna. Cóż.

Dakini
Dakini

Iris Prima wzbudza mój ogromny zachwyt.
A zazwyczaj mam mieszane uczucia, gdy jakiś zapach wywołuje totalny aplauz ze wszystkich stron. Tutaj jednak przyłączam się do grona miłośników.
Ten irys jest o tyle wyjątkowy, że nie odsłania się natychmiastowo i jednoznacznie.
Perfumy mają słabą projekcję, więc nie oczekiwałam od nich zbyt wiele, gdyż lubię czuć nuty, a nie domyślać się ich. Okazało się jednak, że długo utrzymują się na mojej skórze.
Chociaż zapach nie dobija się krzykliwie do nosa, to pięknie otwiera poszczególne etapy swoich nut, cudną skórę i eleganckiego irysa. Wszystko to odbywa się delikatnie i z wyczuciem, i przypomina mi pewnego kocurka dotykającego łapką ręki pana, by otrzymać trochę pieszczot.

gdruzbiak
gdruzbiak

Elegancki zapach z klasą. Przypomina mi ukochaną Bottegę Venetę, która jest ciut ostrzejsza na początku, ale to podobny zapach miękkiego zamszu, z nutą irysa i delikatnego sandałowca. BV jest duźo trwalsza (na mnie wytrzymuje nawet 10h), ale mając 100 ml Iris Prima w super cenie można ponawiać aplikację bez umiaru. Uwielbiam takie zapachy bo w nich czuję się Damą (przez duże D).

Melitele
Melitele

Iris Prima to w moim odczuciu absolut irysa z dodatkiem skóry zamszowej. Całość ocieplona żywicą i wanilią.
I to by było na tyle :)
Pudrowy, nie przytłaczający zapach.
Przyjemny, ale nie zjawiskowy.
Zwolenniczki tego typu perfum mogą być zachwycone, ja natomiast pozostaję obojętna.

Iris Prima by Penhaligon`s 4.28 out of 5 based on 19 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Penhaligon`s Iris Prima, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Penhaligon`s Iris Prima, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Iris Prima marki Penhaligon`s. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Iris Prima marki Penhaligon`s reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Dune Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Penhaligon`s LP No:9 Bottega Veneta Bottega Veneta Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Joop! Joop! Le Bain Slava Zaitsev Maroussia Narciso Rodriguez Narciso Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Agent Provocateur L'Agent Yves Rocher Rose Oud Cartier Le Baiser Du Dragon Pierre Balmain Carbone de Balmain L`Artisan Parfumeur Timbuktu Serge Lutens Santal Majuscule Balenciaga Balenciaga Paris Sisley Soir de Lune Cacharel Eden