Marki » N-Q » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Iris Prima Penhaligon`s dla kobiet i mężczyzn

skórzany
Iris Prima Penhaligon`s dla kobiet i mężczyzn Filmy

Iris Prima marki Penhaligon`s to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Iris Prima został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są bergamotka i różowy pieprz; nutami serca są irys i jaśmin; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, wetyweria, ambra, wanilia i benzoes.

Bergamotka Różowy pieprz

Irys Jaśmin

Skóra Drzewo sandałowe Wetyweria Ambra Wanilia Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Iris Prima by Penhaligon`s.

Bottega Veneta
Valentino Donna

Iris Prima Recenzje Perfum

elektrokot
elektrokot

Ależ bym chciała napisać tak piękną opowieść jak Nan...Jej recenzja w pełni oddaje moje, dużo prostsze, odczucia.
Pierwsze spotkanie z tym irysem było absolutnie przypadkowe. Jakaś dobra i mądra dusza dorzuciła mi do wymianki odlewkę Iris Prima. Pomna na moje wcześniejsze doświadczenia z zapachami Penhaligon's rzuciłam ją do pudła i zamknęłam wieko. Próbka leżała tam aż do pewnej bezsennej nocy, podczas której przeglądałam moje zbiory. Prima,pierwszorzędny, czy rzeczywiście najlepszy:) Pamiętam oszołomienie, gdy zdałam sobie sprawę, że to dla mnie zapach
skończony, pełny, prima...Skóra, irys, wetyweria-moja zapachowa trójca. Dzięki tym perfumom określiłam, co moja skóra lubi, w czym przybiera najpiękniejsze wonie. Nie pamiętam , kto mi je dał, ale zawsze będę wdzięczna za zapach, który poprowadził mnie do innych cudów.

Nan
Nan

Akt 1
Gdy otwieram drzwi mojej pierwszej szkolnej klasy najpierw uderza mnie lekki zapach wosku do podłóg i drewnianych ławek wypolerowanych przez lata setkami dziecięcych łokci, przyozdobionych graffiti autorstwa kolejnych pokoleń uczniów. Upłynęły lata, bardzo wiele lat, a ta klasa jakby zatrzymała się w czasie. Nie tylko wygląda tak samo jak za moich czasów, ale chyba tak samo wyglądała i 100 lat temu. Gdy dobrze się przyjrzeć, na katedrze widać cień nie tylko mojej pani Sylwii, która nauczyła mnie pisać i czytać i tym samym otworzyła drzwi do zupełnie nowego świata, do tysiąca światów, ale także panny Leokadii, której nie pamięta nikt z żyjących, a która stukając drewnianą linijką w blat biurka mówiła „otwórzcie kajety!”. Słońce wpada przez otwarte okno do sali, podbijając unoszący się zapach kredy, papieru, ołówków, atramentu, farb akwarelowych, drewna i dawno niepodlewanych doniczkowych kwiatów na parapecie. Czy dobrze zrobiłam, wracając tu? Nie potrafię odpowiedzieć. Lata szkolne to nie tylko dobre wspomnienia radosnego dzeciństwa. To także lęki dorastania, gorycz porażki, utracone przyjaźnie. Zamykam za sobą drzwi.

Akt 2
Dostąpiłam niebywałego zaszczytu towarzyszenia ciotce Galinie Pietrownej do Teatru Maryjskiego na przedstawienie Dziadka do Orzechów. Na scenie Taniec Cukrowej Wróżki. Patrzę na rozgrywającą się przed moimi oczami magię i już wiem, że to będzie jedno z najżywszych wspomnień mojego dzieciństwa, łączące piękno muzyki, tańca i atmosfery starego teatru o długiej i bogatej historii. Jego zapach, składający się z aromatu drewna, tapicerki foteli na widowni i unoszących się ze sceny drobinek kurzu, doskonale harmonizuje z wonią perfum ciotki, dyskretną i niesłychanie elegancką. Ciotka Galina, ubrana w suknię z kremowego atłasu nie chce zdradzić nazwy swoich perfum. Dama musi mieć swoje tajemnice - mówi. Ciotka sama kiedyś tańczyła w tym przedstawieniu, wiele, wiele lat temu, na scenie tego samego teatru. Wciąż porusza się z gracją baletnicy i jest piękną kobietą, emanującą elegancją i dystynkcją, których nie naruszył upływ lat.

Akt 3
Wielka Jessye Norman śpiewa Lament Dydony z opery „Dydona i Eneasz” Purcella. Jest to szczytowe osiągnięcie angielskiego baroku i jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych arii w całej historii opery, w której zawiedziona lecz wciąż kochająca kobieta żegna się ze swą miłością i z życiem. Jest w niej i rozpacz i rezygnacja i wielkie uczucie, a przede wszystkim niebywałe piękno, osiągnięte niesłychanie prostymi środkami. Słuchając jej dochodzimy do wniosku, że najpiękniejszym instrumentem świata jest ludzki głos.

To wszystko i jeszcze wiele, wiele więcej zawiera w sobie Iris Prima firmy Penhaligon’s.

Kurtyna.

liczi
liczi

Idealny irys, zero zgrzytów, przykrych, korzeniowych nut (czyt. nie ma marchewki). Miękki, kremowy, nie za słodki, z delikatną nutą zielska, kobiecy. Tylko czemu taki nietrwały? Zero projekcji. Kolejny zapach tej marki, który zachwyca bukietem ale rozczarowuje parametrami. W angielskim butiku kupiłam dwie 30tki, tego irysa i juniper sling. Oba delikatne, piękne, niestety oba bliskoskórne i ulotne.

gabkap
gabkap

To jest zapach, na temat którego nie jestem w stanie nic powiedzieć, ponieważ kompletnie go na sobie nie czuję - trwałość chyba z 15 minut. A niby ma przypominać dwa spośród bardzo lubianych przeze mnie zapachów, czyli Bottega Veneta Bottega Veneta i Valentino Donna. Cóż.

Dakini
Dakini

Iris Prima wzbudza mój ogromny zachwyt.
A zazwyczaj mam mieszane uczucia, gdy jakiś zapach wywołuje totalny aplauz ze wszystkich stron. Tutaj jednak przyłączam się do grona miłośników.
Ten irys jest o tyle wyjątkowy, że nie odsłania się natychmiastowo i jednoznacznie.
Perfumy mają słabą projekcję, więc nie oczekiwałam od nich zbyt wiele, gdyż lubię czuć nuty, a nie domyślać się ich. Okazało się jednak, że długo utrzymują się na mojej skórze.
Chociaż zapach nie dobija się krzykliwie do nosa, to pięknie otwiera poszczególne etapy swoich nut, cudną skórę i eleganckiego irysa. Wszystko to odbywa się delikatnie i z wyczuciem, i przypomina mi pewnego kocurka dotykającego łapką ręki pana, by otrzymać trochę pieszczot.

gdruzbiak
gdruzbiak

Elegancki zapach z klasą. Przypomina mi ukochaną Bottegę Venetę, która jest ciut ostrzejsza na początku, ale to podobny zapach miękkiego zamszu, z nutą irysa i delikatnego sandałowca. BV jest duźo trwalsza (na mnie wytrzymuje nawet 10h), ale mając 100 ml Iris Prima w super cenie można ponawiać aplikację bez umiaru. Uwielbiam takie zapachy bo w nich czuję się Damą (przez duże D).

Melitele
Melitele

Iris Prima to w moim odczuciu absolut irysa z dodatkiem skóry zamszowej. Całość ocieplona żywicą i wanilią.
I to by było na tyle :)
Pudrowy, nie przytłaczający zapach.
Przyjemny, ale nie zjawiskowy.
Zwolenniczki tego typu perfum mogą być zachwycone, ja natomiast pozostaję obojętna.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Penhaligon`s Iris Prima, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Penhaligon`s Iris Prima, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Iris Prima marki Penhaligon`s. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Iris Prima marki Penhaligon`s reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Serge Lutens Santal Majuscule Christian Dior Dune Christian Dior Dior Addict Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Cartier Le Baiser Du Dragon Penhaligon`s LP No:9 Narciso Rodriguez Narciso Slava Zaitsev Maroussia Yves Rocher Rose Oud Estée Lauder Sensuous Noir Agent Provocateur L'Agent Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Midnight Poison Miu Miu Miu Miu Sisley Soir de Lune L`Artisan Parfumeur Timbuktu Serge Lutens Feminite du Bois L`Erbolario Dolcelisir