Marki » N-Q » kwiatowe « Grupy

Gardenia Penhaligon`s dla kobiet

tuberozowy
Gardenia Penhaligon`s dla kobiet Zdjęcia

Gardenia marki Penhaligon`s to kwiatowe perfumy dla kobiet. Gardenia został wydany w 1976 roku. Nutami głowy są fiołek, rabarbar, bergamotka, hiacynt, magnolia i nuty zielone; nutami serca są gardenia, róża, ylang-ylang, kwiat pomarańczy, tuberoza, jaśmin, goździk (przyprawa), cynamon i konwalia; nutami bazy są benzoes, drzewo sandałowe, piżmo i wanilia.

Fiołek Rabarbar Bergamotka Hiacynt Magnolia Nuty zielone

Gardenia Róża Ylang-ylang Kwiat pomarańczy Tuberoza Jaśmin Goździk (przyprawa) Cynamon Konwalia

Benzoes Drzewo sandałowe Piżmo Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Gardenia by Penhaligon`s.

Gardenia Recenzje Perfum

Miss_Kejt
Miss_Kejt

Gardenia, choć teoretycznie, powinna mieć bogaty skład, szacując po nutach - w odbiorze jest przede wszystkim solowym występem tytułowego składnika... A on jest tu odzwierciedleniem jego naturalnego, rzeczywistego zapachu.

Bez wątpienia jest to zapach piękny, lekki, wiosenny. Z pewnością zadowoli każdego, kto uwielbia nutę gardenii w perfumach. Początek podany z lekkim retro wydźwiękiem - czuć, że to perfumy, które nie powstały w ostatnich latach. Jednak po 15 minutach to wrażenie mija.

Wszystko jest tu podane z umiarem. Białe kwiaty wspierające moc tytułowej gardenii są idealnie wyważone. Tuberoza nie poddusza, konwalia i magnolia emanują bezsprzecznym wdziękiem, a jaśmin cichutko trzyma w wodzach słodko pachnące kwiaty, by nie przesłodziły ogólnego wydźwięku perfum. Wanilia dodaje miękkości, a nuty zielone tchną świeżością poranka, kojarzącego się z rosą na bujnej zielonej trawie.

Niestety nie czuję w Gardenii ani benzoesu, który bardzo lubię, ani cynamonu, którego byłam w tym zestawieniu bardzo ciekawa... ale i tak polecam testy. Jedyny minus muszę dać Gardenii za trwałość.

monika690
monika690

Oto roślinna wersja gardenii, bez owoców i wanilii. Kwiaty, zieloności i gardenia.Zapach subtelny, raczej delikatny, nieinwazyjny, taki trochę toaletowy. Polecam do testów :)

gabkap
gabkap

Świetliste, przestrzenne, symfonia białych kwiatów z gardenią, jako solistką. Choć nie przepadam za "kwieciuchami", to ta Gardenia mnie urzekła. Zapach bardzo kobiecy, wiosenny, dosyć linearny, elegancki, ale i odurzający, przy tym zadziwiająco (jak na tego typu perfumy) trwały: na mojej skórze dawały radę od rana do popołudnia, i nawet, szczerze mówiąc potem byłam już nim troszeczkę zmęczona i "podduszona". Dodam, że taka trwałość nie jest regułą, bo z mojej koleżanki wyparowały po pół godzinie...
EDIT: całodzienny test wykazał, że te perfumy są na mojej skórze prawdziwym killerem!

Karkki
Karkki

Bardzo elegancka, świetlista a jednocześnie subtelna, praktycznie czysta gardenia. Przez 3 godziny układała się wręcz linearnie. Po czym dołączyło piżmo i gardenia zrobiła się mydełkowata, ale nadal była bardzo ładna. Po godzinie dołączyły inne kwiaty, których nie byłam w stanie rozpoznać, ale rezultatem był przyjemny zapach dobrego mydła toaletowego. Niestety na koniec dołączyła magnolia, która na mnie daje efekt popielniczki. I końcówka to już było mydło w popielniczce.
Cała zabawa trwała 5 godzin.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Penhaligon`s Gardenia, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Penhaligon`s Gardenia, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Gardenia marki Penhaligon`s. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Gardenia marki Penhaligon`s reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Penhaligon`s Peoneve Yves Saint Laurent Belle d`Opium Eau de Parfum Éclat Cartier Baiser Vole Michal Szulc Sale Perfume 01 Serge Lutens Daim Blond Kenzo Kenzo Amour Guerlain L'Instant de Guerlain Eau de Toilette Burberry My Burberry Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Estée Lauder Amber Mystique Burberry Burberry Brit Rhythm for Women Penhaligon`s LP No:9 Yves Saint Laurent Manifesto l'Elixir L`Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons Rihanna Rogue Hermes Jour d'Hermes Yves Rocher Rose Oud Lalique Lalique Le Parfum Jimmy Choo Jimmy Choo Christian Dior Dune