Marki » N-Q » orientalne « Grupy

Artemisia Penhaligon`s dla kobiet

Artemisia Penhaligon`s dla kobiet

Artemisia Penhaligon`s dla kobiet Zdjęcia

Artemisia marki Penhaligon`s to orientalne perfumy dla kobiet. Artemisia został wydany w 2002 roku. Nutami głowy są nektarynka i nuty zielone; nutami serca są zielone jabłko, konwalia, jaśmin, herbata, fiołek i wanilia; nutami bazy są mech dębowy, drzewo sandałowe, piżmo i ambra.

Nektarynka Nuty zielone

Zielone Jabłko Konwalia Jaśmin Herbata Fiołek Wanilia

Mech dębowy Drzewo sandałowe Piżmo Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Artemisia by Penhaligon`s.

Cashmere Mist
Royal Muska
Lalique
Pure eVe
Tardes

Artemisia Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Artemisia rozłożyła mój analityczny umysł na łopatki. Nie mogę jej rozpracować. Problem tkwi w tym, że rozpoznaję tylko jeden akord. Nie ma głowy, nie ma serca, nie ma bazy. Jest tylko jeden ton z pokrętłem głośności, już od początku ustawionym na ciche dźwięki.

Artemisia, to piżmowy fiołek na szyprowej łodydze. Perfumy klasyczne, ale i z klasą. Bardzo delikatne, ale nie zwiewne. Wyczuwam tutaj dużo szyprowych wstawek - mchy, jakieś mdłe kwiaty, jakieś stojące wody. To wszystko współpracuje z piżmowym fiołkiem, fiołkowym piżmem, albo piżmem i fiołkiem - jak kto woli.

I tyle. Tu naprawdę nie dzieje się nic niezwykłego, a na uwagę zasługuje jedynie próba uchwycenia dawnych, szyprowych klimatów (ja tu czuję cień wielkich, skórzanych szyprów 50-70), choć miejmy na uwadze to, że Artemisia weszła na rynek w 2002 roku - a to był bardzo dobry rok.

Trwałe, ale delikatne.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Arthemisię miałam kiedyś bardzo krótko, jakoś za sprawą jej ulotności ją sprzedałam. Nie używałam jej wtedy jakoś długo, wręcz chyba skończyło się na 2 użyciach, stąd trochę się zdziwiłam, że przy dzisiejszym użyciu zapach wydał mi się tak dobrze znany i jaki przyjemny, tak przyjemny, ze to będzie chyba najblizszy Penhaligon`s, o ile e-glamour wróci do wcześniejszych cen, bo nie lubię ich podwyższania jako skutku większego popytu na daną markę, bo zabiegi wobec Penhaligon`s czy L`artisanów są nie fair.
Ale wracając do meritum, zapach piękny, niesamowicie kremowy, subtelny, kobiecy, sensualny, prawdziwie kobieca pudrowo-piżmowość, słodkawa.
Czuć bardzo piżmo, wanilię, fiołek, jaśmin, pobrzmiewa w tle drzewo sandałowe.
I właśnie oświeciło mnie, czemu ten zapach jest dla mnie taki znajomy, pachnie w klimatach Pure Eve TDC czy Pure Azure Phaedon, ta sama rodzina zapachowa i bardzo duże podobieństwo, ale to nie to.
Wiedziałam, ze to nie to, bo Pure Eve czy Pure Azure nie zapragnęłam mieć, to chciałam od tego dzisiejszego użycia i w końcu mnie oświeciło to pachnie identycznie jak Cashmere Mist, CM raczej tańsze, buteleczkę też ma ciekawą, ale chyba skłaniałabym się jednak ku kupieniu Penhaligon`s, bo Cashmere Mist lubi szybko zmieniać barwę ...
Piękny pudrowy zapach - ten i Tent de Neige to 2 moje ulubione słodko-pudrowe zapachy, jeszcze Prada Iris Absolue :)
KLasa, elegancja, wyrafinowanie, słodycz wysublimowana, nienachalna, klasa sama w sobie.

Rozpływam się i zatracam się w tym zapachu, ta słodka delikatność tak uspokaja, koi, tonuje emocje.

Bardzo ładny, kremowo – pudrowo - mydlany zapach. Miękki i koci, niestety nietrwały i bardzo bliskoskórny. Gdyby istniał ekstrakt, brałabym od razu.

Tam
Tam

Łagodność, delikatność, zwiewność. Kobieta owinięta w miękkie szaty w pastelowych barwach, krucha i wrażliwa. Perfumy o bardzo koronkowej strukturze, jabłko i fiołek z konwaliami w otwarciu, póżniej delikatny buduarowy puder, w końcu znakomicie splecione piżmo z mchem dębowym. Cała kompozycja pisana jest piórkiem niezwykle delikatnie, spowija posiadacza miękko i bardzo dyskretnie. Perfumy dla nieśmiałych, nie lubiących rzucać się w nosy, a jednak ceniących szyk i elegancję. Z całą pewnością zasługują na uwagę. Dla mnie są promiennym wyciszaczem łagodzącym stresy. Nie sposób się nie uśmiechnąć do tego łagodnego puchu.Gdybym miała polecić zapach dla panny młodej z pewnością ten znalazłby się wśrod propozycji.
Życzyłabym sobie większej trwałości, ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

Piękna, klasyczna butelka.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Penhaligon`s Artemisia, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Penhaligon`s Artemisia, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Artemisia marki Penhaligon`s. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Artemisia marki Penhaligon`s reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Lubin Idole Eau de Parfum Serge Lutens Santal Majuscule Profumum Roma Battito d`Ali Byredo Bal d'Afrique Amouage Amouage Epic Woman Nasomatto Pardon Bond No 9 New York Oud Diptyque Eau Lente Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Fille en Aiguilles Amouage Amouage Lyric Woman Joop! Joop! Homme Giorgio Armani Cuir Noir Parfum d`Empire Ambre Russe Serge Lutens La Fille de Berlin Molinard Habanita Ramon Monegal Ambra di Luna Isabey Isabey L'ambre de Carthage