Marki » N-Q » orientalno - drzewne « Grupy

PG13 Brulure de Rose Parfumerie Generale dla kobiet i mężczyzn

PG13 Brulure de Rose Parfumerie Generale dla kobiet i mężczyzn

kakaowy

PG13 Brulure de Rose marki Parfumerie Generale to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. PG13 Brulure de Rose został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Guillaume. Perfumy zawierają takie składniki, jak brazylijskie drzewo różane, ambra, piżmo, malina, wanilia, kakao i róża.

Brazylijskie drzewo różane Ambra Piżmo Malina Wanilia Kakao Róża

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about PG13 Brulure de Rose by Parfumerie Generale.

Lychee Mousse

PG13 Brulure de Rose Recenzje Perfum

Nan
Nan

Mniam! Jest to jeden z nielicznych zapachów jadalnych, które mogłabym nosić. Powód tego jest taki, że róża w tych perfumach jest bardzo bliska mojej najukochańszej postaci róży, czyli bułgarskiemu olejkowi różanemu, destylowanemu parą wodną. Pachnie on zupełnie inaczej niż absolut, który jest częściej stosowany w przemyśle perfumeryjnym i którego większość wcieleń jest dla mnie ciężka do zniesienia. Ta róża jest cudownie miodowo-słodka, właśnie jak słynny bułgarski olejek (zanim ktoś znowu wyjedzie ze skojarzeniami z PRL-em chciałabym uprzejmie nadmienić, że jest on uważany za najlepszy ze wszystkich olejków różanych produkowanych na świecie). Olejek różany, który jest rdzeniem tych perfum, otoczono składnikami które przywodzą na myśl jakiś luksusowy deser kakaowo-waniliowy. Zazwyczaj uciekam z wrzaskiem od takich mieszanek, ta jednak jest zbyt smakowita i co może najważniejsze –zupełnie nieprzesłodzona. Przyznam, że dodawanie wody różanej do potraw jakoś mnie nie przekonuje (jest ona składnikiem niektórych indyjskich deserów), a z kwiatków przez całe życie zjadłam, jak głosi rodzinna legenda, jedynie bukiecik stokrotek, jako trzyletnie dziecko i raczej nie mam ochoty powtarzać tego doświadczenia. Brulure de Rose jest natomiast jak deser jedzony w ogrodzie różanym podczas eleganckiego przyjęcia. Nie opychamy się nim, a jemy powoli, delektując się każdym kęsem.

To co najbardziej ujmuje mnie w Brulure de Rose jest wrażenie, że cała słodycz tego zapachu wydaje się pochodzić od róży, a nie od łakoci które zwykle dosładzają tego rodzaju kompozycje. Kakao jest tu np. zupełnie niesłodkie, a pyliste i goryczkowate, maliny nie wyczuwam wcale, wanilię jedynie w bazie. Otwarcie tych perfum to niemal 100% destylowanego olejku różanego, potem dołączają inne składniki. Gdyby była to mainstreamowa kompozycja mielibyśmy tu pewnie ze dwa kilo cukru, czekoladę i jeszcze pralinę na dodatek. Na szczęście nic takiego tu nie ma. Jedynie deser dla smakoszy, który pozbawiony jest całkowicie infantylizmu, charakterystycznego dla sporej części gourmandowych bestsellerów sieciowych perfumerii.

Bardzo polecam wszystkim wielbicielom różanych perfum, szczególnie tym, którzy poszukują nuty destylowanego olejku - z moich wieloletnich poszukiwań wynika, że jest ona raczej rzadko spotykana w perfumach.

allie
allie

Żeby dobrze zrozumieć Brulure de Rose, trzeba znać zapach bułgarskiego olejku różanego, przywożonego przed laty z wakacji w maleńkich fiolkach opakowanych w drewniane, lakierowane etui w kształcie kolumienki. Bo róża w tych perfumach jest właśnie różą bułgarską, całkiem osobną, charakterystyczną i niepowtarzalną. Inne odmiany róży dają w perfumach aromat mięsisty i zwarty, czasem kwaskowy, czasem niemal konfiturowy, a ta bułgarska w BdR daje efekt różanego obłoku. A właściwie lekkiego, różanego... dymu. Dymu doprawionego w otwarciu kilkoma zwiewnymi "dmuchami" suchego, pylistego, gorzkiego kakao i akordem delikatnej, piwoniowej pieprzności. Słodycz w bazie Brulure de Rose jest słodyczą przyprawową, z charakterystyczną nutą zapachu unoszącego się nad karmelizowanym na brąz, a więc lekko gorzkawym już cukrem. Wanilia jest niby na liście nut, ale zdecydowanie nie dano jej pola do popisu (na szczęście, bo byłaby tu trudna do zniesienia).

Jest też w tej kompozycji ledwie wyczuwalna, nietypowa, jakby lekko woskowa nuta. Może właśnie dlatego Brulure de Rose jawi mi się jako zapach bardzo intymny, prawie erotyczny. Ma w sobie jakiś niepokojąco cielesny, fizjologiczny podtekst; nie jest obsceniczny, niesie raczej ze sobą specyficzną atmosferę tak intymnej bliskości, że nie sposób go nosić w miejscach publicznych. Przynajmniej ja nie umiem. A próbowałam.

Całkiem przyjemna róża zmieszana z wanilią i bardzo słodkim kakao. Szkoda, że nie zachowano większej równowagi między różą a nutami gourmand – bo zapach zrobił się zbyt jadalny na mój gust. Trwałość przyzwoita, raczej bliskoskórny.

amanda
amanda

To róże w kakaowo czekoladowej oprawie(nie wiem czemu czuję trochę jakby wosku?)
Ale to mi nie przeszkadza w tej odsłonie róży,dość słodkiej,bo jakże inaczej skoro u boku ma jeszcze wanilię i malinę do kompletu?.
Nie razi jednak nadmiarem słodyczy,choć słodka jest.
Odbiór zależy kto jaką słodycz lubi.
Jak dla mnie ciekawa odsłona róży i bardzo pasuje mi do tego zapachu stwierdzenie Izabeli,parujący kubek z kakaem obok róży.
Nie odbieram zapachu jako gęstego,ponieważ początkowa gęstość zaczyna wyparowywać z czasem.

MrGwyn
MrGwyn

Porównanie z Rose Absolue unieszkodliwiło moją czujność. "Brulure" powinien zwiastować coś przykrego. No i Oparzenie nastąpiło. Na moje przedramię padła spora kropla stopionej czarnej gumy, schłodzonej później strasznie słodkim syropkiem malinowym, doprawionym piżmem i popielną, sztuczną słodyczą. I ta guma zaczęła się ciągnąć i ciągnąć. Powróciło wspomnienie Jolie Cerchi Nell’Acqua, które też były koszmarne, tylko, że bardziej wiśniowe niż malinowe. :(
Cóż. Jak się okazuję marmoladkowa róża, trochę owocowości i kakao zwiastuje zwykle chaos i zniszczenie. Być może kakaowa róża Rose Rebelle powiększy tą niefortunną gromadkę.

Izabela
Izabela

Kolejna kreacja różana, którą mam okazję poznać. Tym razem mamy gęstą, typowo orientalną wariację.
To zapach róż dochodzący z wazonu obok którego paruje kubek gorącego kakao.
Kakaowo-waniliowy obłoczek z dodatkiem ambry, dla gęstości, szczelnie opatula różę. Jak szal.
I te składniki determinują odbiór tego zapachu. Wychodzą na plan pierwszy, chowając różę na plan drugi.
Zapach przypomina mi Rose Absolue YR. Tylko jest mocniejszy, bardziej kakaowo-waniliowy, u YR to róża była na pierwszym planie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Parfumerie Generale PG13 Brulure de Rose, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Parfumerie Generale PG13 Brulure de Rose, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum PG13 Brulure de Rose marki Parfumerie Generale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu PG13 Brulure de Rose marki Parfumerie Generale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dune Estée Lauder Sensuous Noir Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Montale Intense Cafe L`Occitane en Provence Eau des Baux Etro Sandalo Carner Barcelona Tardes Hermes Un Jardin En Mediterranee Diptyque Eau Duelle L`Erbolario Dolcelisir Serge Lutens Santal Majuscule Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Lubin Idole Eau de Parfum Oriflame M by Marcel Marongiu Christian Dior Fève Délicieuse M. Micallef Gaiac ScentStory 24 Gold La Prairie Silver Rain Frapin 1270 Annayake Miyako