Marki » N-Q » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

PG03 Cuir Venenum Parfumerie Generale dla kobiet i mężczyzn

PG03 Cuir Venenum Parfumerie Generale dla kobiet i mężczyzn

skórzany
dymny

PG03 Cuir Venenum marki Parfumerie Generale to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. PG03 Cuir Venenum został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Guillaume. Nutami głowy są cytryna i kwiat pomarańczy; nutą serca jest kokos; nutami bazy są skóra, mirra, piżmo, cedr i miód.

Cytryna Kwiat pomarańczy

Kokos

Skóra Mirra Piżmo Cedr Miód

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about PG03 Cuir Venenum by Parfumerie Generale.

PG03 Cuir Venenum Recenzje Perfum

allie
allie

Bardzo mi przykro to obwieścić, ale Cuir Venenum pachną jak chmura nikotynowego dymu. Nie jak tytoń, nie jak cygaro, nie jak fajka, nie jak kadzidło czy palone drewno, tylko jak najnormalniejszy, dosłowny dym z podłych papierosów. Przed przystąpieniem do pisania tej recenzji w ramach przypomnienia zerknęłam na listę nut tych perfum i oczy mi się zrobiły okrągłe jak… popielniczki. Skóra? Mirra? Cytrusy? Kokos?!!! Gdzie?!

Może i są gdzieś w tej kompozycji zawarte jakieś akordy kwiatowe, ale są stłamszone, sponiewierane i pozbawione siły przebicia przez dominującą, paskudną nutę nikotyny. Papieroch jak to papieroch - jego smrodek wciska się wszędzie najmniejszą szparką i spowija wszystko toksycznym, drażniącym nozdrza tumanem. Cuir Venenum to nic innego jak zapach powietrza (czy to aby na pewno dobre słowo?) w wyziębionej biurowej palarni, z której przed chwilą wyszła jakaś skropiona wodą kolońską amatorka papierosów powszechnie uważanych za nie-damskie. To zapach osoby, która od dwudziestu lat pali półtorej paczki dziennie i jest tak przesiąknięta zapachem nikotyny, że nie usunie go żadna kąpiel ani nie zamaskują chętnie a obficie używane Chanel No 5. Wąchając Cuir Venenum mam wrażenie, jakbym stała koło takiej właśnie osoby.

A propos Chanel No 5; wiem, że niektóre szypry miewają nieco ziemisto-papierosowy klimat, ale tak stuprocentowo nikotynowych perfum jak Cuir Venenum nie było mi dane wąchać. Nie jestem fundamentalistką jeśli chodzi o perfumy, spektrum moich zainteresowań zapachowych jest duże i tolerancja (jak mi się wydaje) też całkiem spora; zniosę - a nawet poważam - starą skórę, paloną gumę, proch i inne dziwadła, ale idea Cuir Venenum jest dla mnie nie do pojęcia. One są czymś, czym perfumy być NIE POWINNY. Wszak perfumy nie mogą - par excellence - śmierdzieć! Cuir to po prostu antyteza perfum. Noszenie tego zapachu byłoby dla mnie po prostu karą.

gardenia
gardenia

Ciekawe i bardzo fajne recenzje do Cuir Venenum koleżanek poniżej :)
Ja odbieram te, hmmm- ok - perfumy, jeszcze trochę inaczej. Dla mnie to podwędzana skóra, taka zamszowa, spartańska, sucha, podniszczona, jak od starej uprzęży, albo z butów "szczurków" hitu siermiężnej komuny-może ktoś kojarzy??? No właśnie, dla mnie ten zapach jest taki siermiężny, jednakże, gdy się w niego dobrze wwąchac można doznać wrażeń 3D, bo i jakiś koniaczek mi tu zalatuje, i cynamon jakby, zmoknięte cygaro i jakaś maść rozgrzewająca... Ciekawe przeżycie olfaktoryczne, ale pachnieć tym raczej bym nie chciała, chyba że przy ognisku piekąc poznańską "pyrę". Nie było by różnicy, i tak bym zalatywała ogniskiem :)
Ogólnie odbieram Cuir Venenum jako skórzano - drzewno - wędzonkowy zapach. No i :" Płonie ognisko w lesie..." tez można sobie przy nim zanucić :)

vertigo
vertigo

Niesamowite perfumy. Trudne w noszeniu i raczej negatywnie odbierane przez otoczenie. Olbrzymia projekcja i trwałość, nosząc je czuję jak przestrzeń wokół mnie się zakrzywia.

Cuir Venenum ma w sobie rzeczywiście coś z trucizny (Venenum to po łacinie trucizna). Zapach jest gęsty, przyjmuje dla moich zmysłów kolor brunatno-zielony. Pachnie skórą, ale to nie rękawiczki kupione w butiku, tylko płaszcz z tureckiego bazaru. Trochę kokosa jest wyczuwalne tylko na samym początku. Skóra nasmarowana oleistą, rozgrzewającą maścią apteczną, ziołowo słodką, lekko kwiatową. Dziwny zapach. W pewnych momentach przypomina mi dorosłe Divin' Enfant bez pianki marshmallow, za to z dodatkiem skóry i zieloności.
Baza jest taka jak opisuje recenzja poniżej. Łagodna, lekko kremowa, ciepła skóra.

Mocno kontrowersyjny. Mi się podoba.

zielona
zielona

Boże, gdzieś był, kiedy psikałam to na skórę?

Początek piękny, delikatny, kwiatowo-skórzany. A potem nadciąga Wielka Popielniczka i... pozamiatane. Ze skóry straszy mnie szorstki, szary popiół z papierosów i lekko zmokłe cygaro. Buro, ponuro, gorzko i brudno.

I gdy nadchodzi ten moment, kiedy zanosząc się wyciem i szlochem godnym głodnego pięciolatka biegnę do umywalki, ktoś wywala pety do kosza i na skórze pozostaje kremowa skóra. Dość surowa w odbiorze, ale złagodzona lekką słodyczą. Mniam.

Nie wiem, co o nim myśleć. Dziwak straszny.
Z naciskiem na straszny.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Parfumerie Generale PG03 Cuir Venenum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Parfumerie Generale PG03 Cuir Venenum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum PG03 Cuir Venenum marki Parfumerie Generale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu PG03 Cuir Venenum marki Parfumerie Generale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy drzewno - kwiatowo - piżmowe
Carolina Herrera Herrera For Men Cafe Parfums Cafe-Cafe Puro Frederic Malle Angéliques Sous La Pluie Yves Saint Laurent L'Homme Eau d'Eté Amouage Silver Cologne Fresh Cannabis Santal Ralph Lauren Romance Silver Yves Saint Laurent L`Homme Yves Saint Laurent design by Jean Nouvel Etro Royal Pavillon Frederic Malle Dans Tes Bras Serge Lutens Bois de Violette Van Gils Tendenza