Marki » N-Q » orientalno - drzewne « Grupy

Bois Blond Parfumerie Generale dla kobiet i mężczyzn

Bois Blond Parfumerie Generale dla kobiet i mężczyzn

ziołowy

Bois Blond marki Parfumerie Generale to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bois Blond został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Guillaume. Nutami głowy są trawa, galbanum i pszenica; nutami serca są cedr i siano; nutami bazy są ambra, piżmo i tytoń leśny.

Trawa Galbanum Pszenica

Cedr Siano

Ambra Piżmo Tytoń leśny

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bois Blond by Parfumerie Generale.

Thunderstorm

Bois Blond Recenzje Perfum

Raisa
Raisa

Nie ma zapachu, który kojarzyłby mi się z końcem lata bardziej niż Bois Blond. Co oczywiście nie znaczy, że takiego zapachu nie ma w ogóle.

Słońce pozbawione sił, łąki zmęczone słońcem. Trawa, która jest już sianem, zboże, które prosi, żeby je ściąć.
Pierre Guillaume zamknął w tym zapachu przesyt natury samą sobą.
Już za dużo. Już koniec. Już jestem gotowa witać jesień – i to z cichą radością.

Pozostaje jeszcze pytanie: po co nosić na sobie koniec lata? Noszone teraz, w ostatnich dniach sierpnia albo pierwszych września, Bois Blond jest jak jedno słowo za dużo, niepotrzebne dopowiedzenie. Ale założę się, że w listopadzie albo w lutym sięgnę po niego z uśmiechem, może nawet entuzjazmem, który dziś wydaje się tak odległy od wszystkiego, co jest w tym zapachu.

Byłam bardzo ciekawa tych perfum z powodu obecności siana w nutach. Zapach siana jest jednym z moich ukochanych zapachów natury i jednym ze wspomnień szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa - bezskutecznie poszukuję go w perfumach. Tutaj też go nie znalazłam.

W Bois Blond są – owszem - wysuszone zioła, ale wymieszane ze słodką ambrą - zbyt słodką. Siano, które znam, nie pachnie słodko - jest raczej gorzkie, wytrawne, narkotyczno-ziołowe – tutaj nic z tego nie ma.

Zapach zmierza w kierunku całkiem ładnej i trwałej ziołowo - piżmowej męskiej wody kolońskiej i to już koniec. Siana brak nadal.

vertigo
vertigo

Bois Blond ma piękny początek.
Lekko wilgotne, aromatyczne korzonki. Piaszczysta, jasna ziemia. Igliwie. Zapach starych drewnianych kościółków. Wspaniałe doznanie dla kogoś, kto kocha naturalne zapachy i aromat lasu.

Po około godzinie-dwóch zapach wysładza się i w kolejnych godzinach staje się coraz bardziej słodki i mdły, ale to jest taka 'męska' słodycz, z dodatkiem czegoś mszystego i zielonego. Czyżby biały tytoń?
Początek cudowny, reszta - dla mnie nienoszalna. Ta mdłość aż ściska w gardle.

kpnz
kpnz

Zapach ładny. Niegdyś zakochana w niszy uważałam go za naturalny genialny twór. Jednak po ukierunkowaniu mojego gustu (jeszcze nie całkiem) zaczynam go postrzegać jako dość prostą, banalną kompozycję z sianem jako nutą przewodnią. Zapach niebywale swojski, gdy go czuję przenoszę się na sierpniowe pola, gdzie po zachodzie słońca, po żniwach, turlam się w świeżym snopku siana. I tylko tyle. Dla niektórych aż tyle. Brakuje mi tu czegoś, co nadałoby tej kompozycji bardziej ludzkiego temperamentu, aniżeli tylko wspomnienie sierpniowych kotłowań w zbożu.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Parfumerie Generale Bois Blond, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Parfumerie Generale Bois Blond, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bois Blond marki Parfumerie Generale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bois Blond marki Parfumerie Generale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy orientalno - drzewne
Diesel Plus Plus Masculine Laura Biagiotti Sotto Voce Pierre Cardin Revelation Energy Al Haramain Perfumes Mukhamria Maliki Montale Red Vetyver Gap White Amber No.541 Les Nereides Oppoponax Hors La Monde Shiloh Manuel Canovas Ballade Verte Comptoir Sud Pacifique Oud Intense Alexandra de Markoff Enigma Soivohle Oudh Lacquer