Marki » N-Q » kwiatowo - owocowe « Grupy

Osmanthus Interdite Parfum d`Empire dla kobiet

Osmanthus Interdite Parfum d`Empire dla kobiet

ozonowy

Osmanthus Interdite marki Parfum d`Empire to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Nutami głowy są osmantus, zielona herbata i morela; nutami serca są jaśmin, róża i nuty owocowe; nutami bazy są piżmo i zamsz.

Osmantus Zielona herbata Morela

Jaśmin Róża Nuty owocowe

Piżmo Zamsz

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Osmanthus Interdite by Parfum d`Empire.

Kelly Caleche

Osmanthus Interdite Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

W Osmantusie zakochałam się kiedy poznałam Keiko Mecheri Ume i od tego czasu gdy jest obecny w jakichkolwiek perfumach to natychmiast chcę je przetestować.
W otwarciu wtóruje mu soczysta morela i ostatni łyk zielonej herbaty, jest fajnie bo nie sztucznie.
Zaczęło się wesoło, jak walc Ges-dur Chopina. Po takim początku oczekiwałam raczej, że nuty będą się nieco przepychać, walczyć o pierwszeństwo ale jakże miło się rozczarowałam. Wszystkie 3 fazy płynnie na siebie nachodzą. Tak miękko, płynnie i w sposób maksymalnie łączny jak tylko jest to możliwe. Co w muzyce jest określane terminem legato. Ja ten termin stosuję roboczo dla siebie także w sztuce perfumowej. I tu w tych perfumach legato jest wyśmienite. Tak miękkich przejść jeszcze nie doświadczyłam, nie ma tu żadnych ostrych kantów, żadnej chropowatości. Od kwiatowych słodkości, poprzez perfumowane zamszowe rękawiczki do skóry muśniętej balsamem.
Perfumy bardzo mi się podobają, jedyne do czego mogę się przyczepić to do trwałości, która jest mizerna. No ale walce Chopina też są krótkie a jakże przyjemne dla ucha, więc i tutaj cieszę się póki zapach trwa.
Czasem nie potrafię sobie wyobrazić tego odczucia czy zapach jest nowoczesny, czy klasyczny, czy retro, ale tutaj bezsprzecznie kojarzy mi się z piękną i nowoczesną kobietą. Taką, która ma dom jak z katalogu wnętrzarskiego. Klasa!

amanda
amanda

Nie,z pewnością nie jest to jakiś lichy zapaszek z tej kategorii,który byłby na zasadzie "zużyć raz i nie ma po co wracać".
Od samego początku na mojej skórze czuję zapach jak gdyby przyprawowy.
Nie wiem czy to osmantus ma taki aromat,ale czuć taką upajającą słodycz,nektarowość doprawioną,hm.. delikatnie kardamonem.
Tak,nie jest to jakiś lekki,frywolny zapach po ,który najchętniej sięga się tylko w letnie dni.
Jest dość skoncentrowany i fajnie też będzie pasować do innych pór roku.
Po początkowym wrażeniu przypraw pozostaje tytuowy osmantus z różą i zieloną herbatą.

Izabela
Izabela

Tym razem jestem bardzo wdzięczna za to, że na mojej skórze ułożyły się zupełnie inaczej niż u Vertigo. Nie przepadam za intensywnym zapachem herbaty w perfumach.
Dla mnie Osmanthus to przepięknie pokazany duet róża-zamsz (zapach bliźniaczy do Kelly Caleche Hermesa) oraz duet osmantusa z nutami owocowymi (ten drugi duet jest dużo słabiej wyczuwalny).
Są wspaniałe, teraz żałuję, że korzystając z promocji w Q. nie kupiłam większej flachy. Ale jak to się mówi co się odwlecze to nie uciecze :)
Muszę przyznać, że w tych perfumach mistrzowsko pokazano zamsz. To on jest głównym bohaterem, róża i osmanthus mają za zadanie jeszcze bardziej go zmiękczyć. Żeby stały się tak wygodne w noszeniu jak np. zamszowe mokasyny.
Projekcja przeciętna, ale zapach wprawia mnie w błogie zadowolenie. Prze-pię-kne :)

vertigo
vertigo

Osmanthus Interdite to opowieść przede wszystkim o herbacie. Głównie zielonej, ale nie jest to słodko-wesolutka nuta znana z popularnych perfum, tutaj ma jakość bardziej skoncentrowaną, jakby eliksirową, trochę wytrawną. Z nosem przy samej skórze wyczuwam herbatę zieloną, a z daleka to mieszanka zielonej i czarnej.

Kwiaty w tym zapachu trudno opisać, na pewno nie czuję żadnego wyraźnie, ale wydają się lekkie, o delikatnych płatkach w kolorze żółtym i kremowym, uwalniające słodki nektar pod dotykiem słońca.
Owoce w ilości śladowej.

Bardzo przyjemny, ale dojrzały i w żadnym wypadku nie naiwny, świeży herbaciano-kwiatowy zapach na ciepły sezon.
Tylko projekcja i trwałość bardzo słabe... Mimo to - polecam.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Parfum d`Empire Osmanthus Interdite, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Parfum d`Empire Osmanthus Interdite, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Osmanthus Interdite marki Parfum d`Empire. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Osmanthus Interdite marki Parfum d`Empire reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Poison The Different Company Sublime Balkiss M. Micallef Gaiac Annick Goutal Songes Givenchy Amarige Chanel Chanel N°5 Max Mara Kashmina Touch Rouge Bunny Rouge Embers Diptyque Tam Dao Thierry Mugler Alien Eau de Toilette Molinard Habanita Cartier La Panthere Rochas Madame Rochas Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Christian Dior Dune Guerlain Shalimar Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel