Marki » N-Q » drzewno - szyprowe « Grupy

Iskander Parfum d`Empire dla kobiet i mężczyzn

Iskander Parfum d`Empire dla kobiet i mężczyzn

Iskander marki Parfum d`Empire to drzewno - szyprowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Iskander został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Marc-Antoine Corticchiato. Nutami głowy są mandarynka, cedr virginia, grejpfrut, cytryna amalfi, cytron, pomarańcza i estragon; nutami serca są kolendra, kwiat afrykańskiej pomarańczy i neroli; nutami bazy są ambra, piżmo i mech dębowy.

Mandarynka Cedr Virginia Grejpfrut Cytryna Amalfi Cytron Pomarańcza Estragon

Kolendra Kwiat afrykańskiej pomarańczy Neroli

Ambra Piżmo mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Iskander by Parfum d`Empire.

Iskander Recenzje Perfum

Beata Maria
Beata Maria

Zgrabny i oryginalny zapach.Dzrzewno-szyprowy- owszem tak ale dodałabym jeszcze cytrusowy, chociaż nic tu nie jest do końca oczywiste. Otwarcie lekko cytrusowe z wyczuwalnym grejpfrutem i pomarańczowo-cytrynowymi akordami ale przełamane cedrem do którego szybko dołącza kolendra. Perfumy dedykowane silnym, wysportowanym mężczyznom, podkreślające ich mocne ciała i dodające wigoru, jednak sposób nie jest nachalny. Kwiat afrykańskiej pomarańczy, piżmo i mech dębowy pozostawiają tę kompozycję w kategorii szyprowej. Zapach pięknie przechodzi przez poszczególne fazy aby osiąść ciepłą żywicą bursztynową.Bardzo ładny i godny polecenia. Trwałość i projekcja dobre, flakon typowy dla serii.

kjgeneral
kjgeneral

Parametry dobre, zwłaszcza trwałość, projekcja bardzo mocna z początku, cichnie z czasem - jak u większości perfum ;) - ale samego nosiciela zapach cieszy długo, od czasu do czasu przypominając pojedynczą strużką dobiegającą nosa (tak jest ok. 7-8 godziny).
Kompozycja zapachu opiera się na cytrusach i - znacznie mniej - nutach ziołowych. Kto nie lubi cytrusów, może niech nie podchodzi do tego zapachu, ja uwielbiam. Są one wytrawne i gorzkie (takie lubię najbardziej), niebanalne, świetnie zbalansowane i przełamane ziołowością głównie estragonu, w tle pobrzękuje też cedr. Wydaje mi się, że dominuje grejpfrut i cytron, ale tego drugiego nie jestem pewien. Neroli dla mnie schowane jest gdzieś pod spodem, niektórzy czują je wyraźnie, ale nie ja. Ponoć piękne i naturalne. Jeśli chodzi o podobieństwo, to bardzo trudno znaleźć mi coś przypominającego, czy choćby kojarzącego się z Iskanderem. Podobieństwo do Eau Sauvage? Może odrobinę, i to w drugiej fazie. Otwarcie najbardziej może kojarzy mi się z Yuzu Fou tej samej marki, ale tamto jest postrzelone, a to bardziej zrównoważone, choć też na bogato (moc i ilość składników).
Reasumując, dlaczego tak trudno mi go ocenić? Na cytrusowego świeżaczka - za poważny. Na elegancki szypr - za ziołowy. Na zapach zielono-ziołowy - zbyt intensywnie cytrusowy. Ale piękny. Lubię go.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Parfum d`Empire Iskander, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Parfum d`Empire Iskander, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Iskander marki Parfum d`Empire. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Iskander marki Parfum d`Empire reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Parfum d`Empire Eau de Gloire Profumum Roma Acqua di Sale By Kilian Love and Tears Creed Green Irish Tweed Prada Infusion d`Homme Les Parfums de Rosine Vive la Mariée Rance 1795 Rue Rance Eau Duc De Berry Bond No 9 Bond No. 9 Perfume By Kilian Flower of Immortality Xerjoff Regio Rance 1795 Helene Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae Houbigant Fougere Royale (2010) Houbigant Quelques Fleurs Royale Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Priscilla Presley Indian Summer Frapin 1270 Yves Saint Laurent M7 Chanel Antaeus Giorgio Armani Armani Code Le Parfum