Marki » N-Q » aromatyczno - fougere « Grupy

Fougere Bengale Parfum d`Empire dla mężczyzn

Fougere Bengale Parfum d`Empire dla mężczyzn

tytoniowy

Fougere Bengale marki Parfum d`Empire to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Nutami głowy są lawenda, herbata, imbir i mięta; nutami serca są siano, tytoń i pieprz; nutami bazy są mech dębowy, paczula, wanilia i fasolka tonka.

Lawenda Herbata Imbir Mięta

Siano Tytoń Pieprz

Mech dębowy Paczula Wanilia Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fougere Bengale by Parfum d`Empire.

Sables
Tabac Tabou

Fougere Bengale Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Sam nie wiem dlaczego, ale po Fougere Bengale nie spodziewałem się cudów, jednak ku mej radości okazało się, iż mam do czynienia z naprawdę świetnym pachnidłem. Powiem więcej – stało się ono moją ulubioną, z poznanych dotychczas pozycji marki Parfum d’Empire.
Kompozycja otwiera się bardzo udanym, wyrazistym i w zasadzie dość świeżym akordem, składającym się z lawendy, mięty i odrobiny imbiru. Tercet ten jednak już po krótkim czasie oddaje scenę w ręce dominującego duetu aromatycznego, wilgotnego siana oraz tytoniu, któremu akompaniuje dodająca przyjemnej słodyczy, szczęśliwie nieprzedawkowana fasolka tonka. W bazie wyłazi jeszcze odrobina mchu dębowego. I to by było właściwie na tyle – Fougere Bengale nie jest szczególnie skomplikowaną mieszanką, aczkolwiek sposób w jaki wszystkie składniki ze sobą współgrają wynagradza tę prostotę. Całość jest niezwykle spójna, ziołowo-aromatyczna, a przy tym fantastycznie gładka i umiarkowanie słodkawa, dzięki czemu zachowuje zdecydowanie męski charakter (choć jak dla mnie mogłoby być jeszcze wytrawniej), dodatkowo podkreślany przez majaczącą sobie w tle lawendę i mech dębowy. Naprawdę piękne to wszystko, w dodatku świetne jakościowo – Parfum d’Empire trzyma poziom, za co należy się uznanie.
Trwałość sięga na mnie około 9-10h z dobrze wyczuwalną, acz nienarzucającą się projekcją przez znaczną część tego czasu.
Nie ma co gadać, Fougere Bengale to po prostu kapitalne, naturalne, męskie pachnidło „z klasą”, bez dwóch zdań warte uwagi. Świetne zarówno pod względem kompozycji, jak i łatwości oraz przyjemności z jaką się je nosi. Idealnie zgrywałoby się z porządnym garniturem, cygarem i szklaneczką dobrego whisky w ręku… ;)

lucy
lucy

To taki słono-słodki zapach siana, zebranego w słoneczny dzień prosto z łąki. Na drugim planie wychodzi lawnenda z miętą, to tak jakby to siano złożyć obok lawendowo- miętowych grządek i dla mnie to w zasadzie wszystko. Nie czuję tu tytoniu czy wanilii, ale wcale mi to nie przeszkadza. Jest lekko, ziołowo, słonecznie i sielsko. Według mnie to propozycja zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Trwałość ponadprzeciętna! Jeden psik na nadgarstek przed spaniem, przetrwał do samego rana.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Arcydzieło i do tego to najcudowniejszy zapach z kategorii słodko-ziołowych zapachów. Uwielbiam ten zapach, zwłaszcza na swoim chłopaku. Zapach tak cudownie się na nim układa, nuty jakby tańczyły i tak idealnie się przenikały -różne zioła, lawenda, siano i słodycz z wanilii i tonki, ale to słodycz w dobrym guście i nie zaburzająca męskiego/uniseksowego charakteru tego zapachu.
Wszystko prawdziwe, naturalne, "zwierzęce" - w dobrym stylu, w dobrym tego słowa znaczeniu.
Słodko-ziołowy zawrót głowy, nietuzinkowość, charakter, siła, natura i uzależnienie.
Bardzo dobra trwałość, wręcz doskonała.

agat1969
agat1969

Mój ulubiony zapach z całej serii wód tej firmy.
Mimo, że nazwa sugeruje, że zapach powinien mi się kojarzyć z jakimś bliżej mi nie znanym zapachem z Indii ( Bangladeszu).
Tak nie jest.
Dla mnie chłopaka wychowanego na wsi to przede wszystkim zapach skoszonej łąki, a dokładnie siana z odrobiną zapachu tytoniu, tabaki i mięty. To lubię, a wręcz ubóstwiam.
Na mojej skórze trwałość jest bardzo dobra dochodząca do 12 godzin, projekcja duża.
To jeden z tych zapachów, który mam nadzieję, że na długo zagości na mojej perfumowej półce.

Beata Maria
Beata Maria

zapach zadedykowany mężczyznom, ale drogie Panie, nie bójcie się.To błąd w założeniu, ponieważ zapach bardzo ładnie układa się na damskiej skórze.
Poczatkowo dosyc ostry i gwałtowny z czasem łagodnieje. Mięty i herbaty nie wyczuwam ale nutę lawendową i imbirową owszem tak. Natomiast zdecydowanie dominujący jest zapach siana i tytoniu a wpołączeniu to mieszanka zapalna :-). Tu, może ognia nie ma ale jest interesująco. Nie jest to obraz typowo orientalny, bangalski ale ma taki pazur mimo, ze skręca w stronę brytyjskości. Z bazowych nut, które są bardzo interesujące, przede wszystkim wybija się mech debowy a ja dodatkowo wyszuwam lekkie nuty szyprowe, mim,iż nie są zaznaczone w składzie. Zapach interesujący. Ma w sobie coś ze skórzanego stroju, oparów tytoniu i lekkiego uśmieszku dziewiętnastowiecznych mężczyzn wyruszających na dzikiego zwierza. Nie jest gładki, ostre akordy przebijają co i rusz tworząc go niebanalnym.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Parfum d`Empire Fougere Bengale, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Parfum d`Empire Fougere Bengale, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fougere Bengale marki Parfum d`Empire. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fougere Bengale marki Parfum d`Empire reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Montale Red Vetyver Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Parfum d`Empire Ambre Russe Hermes Terre d`Hermes Parfum Majda Bekkali Sculptures Olfactives Fusion Sacree For Him Creed Original Vetiver Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu M. Micallef Gaiac Montale Full Incense Creed Aventus Lubin Idole Eau de Parfum Cartier Declaration Mirato Malizia Uomo Vetyver Montale Dark Aoud  Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Christian Dior Fahrenheit Le Parfum Serge Lutens Fille en Aiguilles Parfum d`Empire Cuir Ottoman Amouage Memoir Man