Marki » N-Q » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet

Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet

Mam: 41 Miałem: 39 Chcę: 16 Ukochany zapach: 1

Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet Zdjęcia Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet Zdjęcia Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet Zdjęcia Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet Zdjęcia Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet Zdjęcia Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet Zdjęcia Paloma Picasso Paloma Picasso dla kobiet Zdjęcia

Paloma Picasso marki Paloma Picasso to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Paloma Picasso został wydany w 1984 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Paloma Picasso. Nutami głowy są goździk (roślina), neroli, dzięgiel, kolendra, bergamotka, cytryna amalfi i róża; nutami serca są jaśmin, hiacynt, ylang-ylang, paczula i mimoza; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, mech dębowy, wetyweria, cywet, kastoreum i piżmo.

Goździk (roślina) Neroli Dzięgiel Kolendra Bergamotka Cytryna Amalfi Róża

Jaśmin Hiacynt Ylang-ylang Paczula Mimoza

Drzewo sandałowe Ambra Mech dębowy Wetyweria Cywet Kastoreum Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Paloma Picasso by Paloma Picasso.

Animale
Knowing
Jil Sander Woman III
Paloma Picasso Eau de Toilette
La Perla

Paloma Picasso Recenzje Perfum

kr27
kr27

Ukochany od lat. Wracałam do niego uparcie. Na wierzchnich okryciach pozostawał tygodniami. Pachniał w szafie. Choć niby po J'ador Diora ciut jakby mi inaczej pachniał. Ale nos szybko się "przestawił". To jednak mi uświadomiło, że jednak w zapachach jest trochę jak w życiu - co jest znane, zdaje się być ciut przyjaźniejsze.
Temu zapachowi jestem wierna najdłużej - choć chyba też jest trochę odświeżony.
Ale jest też inna strona tej miłości. Poczytałam o pozyskiwanych składnikach, m.in. o drażnieniu w klatkach cywet - i wstrzymałam się od zakupu kolejnej buteleczki. Kiedyś wiedziałam, że to jest mech dębowy i bergamotka z różą, piękny goździk, i sandałowiec (samo piękne) i nie wiedziałam co to reszta. Kocham pachnieć - także dla siebie - a tu Paloma, króluje od lat.
Cóż, zwierzaki kocham bardziej i nie chcę by cierpiały. Choć sztuczne zapachy to już nie to - to jednak warto - moim zdaniem - stawiać granice własnemu "chciejstwu" co niniejszym- z żalem ale - czynię.

anuta

Mam wodę perfumowną Pachnie bardzo intensywnie. Mocne, odurzające perfumy szyprowe. Moja skóra chyba lubi szypry, bo wszystkie nuty zapachowe znakomicie współgrają Nie czuję żadnego zwierzaka ani przykrej ziemistości. Mech, kwiaty, drewna, żywica - zapachy przenikają się, nie potrafię ich nazwać. Może troche męskie (co mi w ogole nie przeszkadza), może trochę za silne, ale niekiedy potrzebujemy się "ubrać w siłę". Choć Paloma... jest niezwykła, oryginalna, piękna, to nosze ją rzadko. Może dlatego, że jest nazbyt władcza, a może dlatego, że ostatnie lata szyprom nie sprzyjają. Wystarczy spojrzeć na ranking najbardziej popularnych perfum z ostatnich trzech lat. Same słodziaki, no może 2 buteleczki stały obok szyprów. Dlatego i Paloma przegrała u mnie z Miss Dior (perfumami, nie woda perfumowaną), bo szypr Diora jest lekko docieplony, dosłodzony. Myslę, że to duch czasu, niekoniecznie moda. Kocham szypry, nie lubie słodziaków, ale nuty miodowo-waniliowe tak, bo bardzo ocieplają, Potrzebujemy i mocy i ciepła.

anuta

Mam wode perfumowną Pachnie bardzo intensywnie. Mocne, odurzające perfumy szyprowe. Moja skóra chyba lubi szypry, bo wszystkie nuty zapchowe znakomicie współgrają Nie czuję żadnego zwierzaka. Mech, kwiaty, drewna, zywica - zapachy przenikają się, nie potrafię ich nazwać. Może troche męskie (co mi w ogole nie rpzeszkadza), może trochę za silne, ale niekiedy potrzebujemy się "ubrac w siłę". Choć Paloma.. jest niezwykła, oryginalna, piekna to mosze ją rzadko.Może dla tego, że jest nazbyt władcza, a może dlatego, że ostatnie lata szyprom nie sprzyjają. wystarczy spojrzeć na ranking najbardziej popularnych perfum z ostatnich trzech lat. Same słodziaki, no może 2 buteleczki stały obok szyprów. Dlatego i Paloma przegrała u mnie z Miss Dior (perfumami, nie woda perfumowaną), bo szypr diora jest dosłodzony. Myslę, że to duch czasu, niekoniecznie moda. Kocham szypry, nie lubie słodziaków, ale nuty miodowo-waniliowe tak, bo bardzo ocieplają, Potrzebujemy i mocy i ciepła.

AlexGGS
AlexGGS

Trudna to dla mnie recenzja. Nie potrafię zdystansować się. To zapach z przeszłości o którym marzyłam. Gęsty, zawiesisty szypr. Nikogo nie pozostawi obojętnym. Kochasz lub nienawidzisz. Moc, czerń, gęstość. Nie potrafię rozłożyć go na nuty. Jest tak niezwykły i tak oryginalny, że chyba nie trzeba tego czynić. To zapach ,który zawsze rozpoznasz. Po którym i Ciebie rozpoznają!
Myslę,że nosiłaby go w naszych czasach Yennefer z Vengerbergu (saga o Wiedźminie- chociaż ona pachniała bzem i agrestem :-)
'...-Pozwól, wezmę Cię pod ramię...Wciąż ten sam rodzaj perfum...Yenna...
-Crach.Proszę cię.Co było a nie jest...".
"...Z głębiny patrzą ciemne, fiołkowe oczy. Kruczoczarne loki kaskadą opadają na ramiona, lśnią, odbijają światło jak pawie pióra, wijąc się i falując przy każdym poruszeniu..."

perfumefreakz
perfumefreakz

Szypr perfekcyjny, szypr maniakalny, szypr i Rity Hayworth, i Bette Davis, i nawet Marlena by się go nie powstydziła. Futro, szpilki i koniecznie diamenty. Poczatek cudownie ostry i zgryźliwy, jadowity wręcz z tym męchem dębowym, miętową paczulą, różą i cywetem. Mocny, ale nie za mocny, z dystansem do świata i do naszego nosa układa się jak aksamitny sweter. Z jednej strony chłodny i władczy, a z drugiej niczym jak kochanka w przylegającym do ciała swetrze, który stapia się z nią jak druga skóra.W Palomie czuć i moc, i determinację, i dekadentyzm i lekki, nienarzucajacy się erotyzm. Zapach tysiąca twarzy, a ja chcę go odkrywać na nowo i na nowo, nawet jeśli kobietą nie jestem...

Beata Maria
Beata Maria

kiedyś uzywalam ale nie zapisał się w mojej pamięci jako zapach znaczący. Jedynie wspomnienie przywołuje czerwona kpertowa torebka sygnowana przez Palomę Picasso ktora była dołączona do zakupu tej wody.

Caligo
Caligo

Nie będzie to podróż sentymentalna, bo nie miałam szans poznać Palomy w latach 80. ani w 90. ubiegłego wieku. Moje podejście do dopiero teraz poznawanych zapachów z tamtych lat porównać można do reakcji dziecka wpuszczonego do sklepu z zabawkami ;) Szaleję z radości i nie wiem, co najpierw brać w ręce. Ale jak już wezmę, to długo i w skupieniu nawąchuję...

Paloma Picasso – od razu czuć, że nie jest to współczesna produkcja, ale coś kunsztownego i wysmakowanego z czasów, kiedy pośród perfum w mainstreamie o wiele częściej znajdowaliśmy dzieła sztuki (perfumeryjnej).
Otwarcie z przewodnim goździkiem przyozdobionym różami i dojrzałymi cytrynami jest wyraziste, a anielskie ziele, które znam z Niki de Saint Phalle (i z nadrzecznych łąk) tu nie dominuje, nie udziwnia kompozycji, ale osładza ją podobnie jak wspomniana róża.
Serce zapachu to kwiaty, z nutą jakiegoś niezidentyfikowanego owocu... Po namyśle stwierdzam, że może to mimoza tak pachnie: miodowo i owocowo jednocześnie.
Paloma rozwija się na skórze harmonijnie, niespiesznie, jednak zmiany są wyraźne i to mi się bardzo podoba. Zmiany te potrafią też zaniepokoić…
Miast paczuli między kwiatami wyczuwam tytoń, ale bardzo subtelny. Trudno mi o kwiatach pisać, bo są bardzo zgrabnie zintegrowane z otaczającymi je drzewami, mchami itd. Zresztą: spodziewałam się bazy ciężkiej, mocnej, w męskim stylu, z zaznaczonymi mocno nutami animalnymi. Pierwsze wrażenie to wytrawna słodycz, jednak zaraz potem na mojej skórze uwypuklają się nieco męskie, kwaskowate tony. Szósta godzina to już projekcja w granicach strefy intymnej. Baza zdaje się być mniej komfortowa od bazy – dla porównania – Ciary Revlonu, jednak wystarczyło cierpliwie poczekać do siódmej, ósmej godziny i poznać gładką, suchą, baaaardzo przyjemną odsłonę Palomy Picasso. Zapach wygasa przepięknie, tak jak lubię: dymną smugą i wciąż – mimo upływu tylu godzin – z mglistym wspomnieniem goździka.

Nie jestem kobietą władzy (testy psychologiczne wykazały, że cecha pt. władczość jest u mnie w zaniku;), a czuję się w tych perfumach znakomicie. Dla mnie nie są one dystansujące, ani tym bardziej chłodne czy surowe (jest w tych perfumach pewien rodzaj ciepła, choć absolutnie nie otulającego). To z pewnością frapująca a nie nudna elegancja. Podbijanie ich wytrawności strojem klasycznym, do bólu poprawnym będzie błędem. Paloma – to może rzecz nieoczywista – skrywa w sobie szaleństwo.

amanda
amanda

Jak dla mnie szypr jest w takim wydaniu i dawce,że da się go przyjemnie nosić. Nawet na samym otwarciu nie wychodzi z mocą przygniatając od razu na dzień dobry, tylko zaprasza zwiewnymi cytrusami w otoczeniu gozdzika i miękkiego,ciepłego mchu dębowego.
I właśnie ten zapach taki jest.Cieplutki,miękki, wręcz aksamitno szyprowy jeśli tak mogę powiedzieć.
Ładnie rozwijający się na skórze, bez żadnych mocnych czy nieprzyjemnych ekscesów.
Cała reszta nut jest dobrze wyważona, przeplatająca się ze sobą bez konkretnego prowadzenia .
Wiadomo, stara dobra perfumiarska robota,nut mnogość a wszystkie razem dają piękny klasyczny zapach.
Ja je stawiam bliziutko koło moich uluionych Magie Noir Lancome, ta sama doskonała klasa i szyk.

Nie jest to mój zapach i wątpię, żebym kiedykolwiek zmieniła zdanie. Początek bardzo mi się podoba - kwiaty i cytrusy, odrobina wytrawnego wina, później pojawia się mech dębowy i paczula, a w bazie wyczuwam jeszcze sporo tytoniu. I po pół godzinie na mojej skórze zostaje już tylko kwaśno - gorzki mocny szypr, który kojarzy mi się z męską wodą kolońską.

Kiedyś ktoś nazwał ten zapach perfumami władzy i rzeczywiście mogę w nich sobie wyobrazić Hillary Clinton, czy panią prezes wielkiego banku - do mnie niestety nie pasuje.

Zakupowe okazje

34.19 USD
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
35.25 USD
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 1.7 oz Eau De Parfum Spray unboxed for Women
37.56 USD
Paloma Picasso Paloma Picasso Eau De Parfum for women 1.7 oz
Paloma Picasso Paloma Picasso Eau De Parfum for women 1.7 oz
Gift Set 7oz
41.29 USD
Paloma Picasso Paloma Picasso Gift Set II. Eau De Parfum 1,7 oz Body Milk 6,7 oz
42.75 USD
Paloma Picasso Gift Set by Paloma Picasso Gift Set for Women Includes 1.7 oz Eau De Parfum Spray 6.7 oz Body Lotion
43.19 USD
49.40 USD
Paloma Picasso Paloma Picasso Eau De Parfum for women 1 oz
Paloma Picasso Paloma Picasso Eau De Parfum for women 1 oz
49.99 USD
Paloma Picasso by Paloma Picasso Eau de Parfum Spray 1.7 oz Body Lotion 6.7 oz for Women
54.89 USD
56.50 USD
Paloma Picasso Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Paloma Picasso Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
58.50 USD
Paloma Picasso Paloma Picasso Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Lotion 200ml 6.7oz 2pcs
61.99 USD
Paloma Picasso by Paloma Picasso Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Paloma Picasso by Paloma Picasso Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Macys.com
65.00 USD
Paloma Picasso Eau de Parfum Spray for Her, 1.7 oz.
Paloma Picasso Eau de Parfum Spray for Her, 1.7 oz.
Eau De Toilette 3.4oz
69.47 USD
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
77.00 USD
Paloma Picasso Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Paloma Picasso Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Macys.com
90.00 USD
Paloma Picasso 3.4oz Eau de Parfum Spray
Paloma Picasso 3.4oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Paloma Picasso Paloma Picasso, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Paloma Picasso Paloma Picasso, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Paloma Picasso marki Paloma Picasso. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Paloma Picasso marki Paloma Picasso reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Estée Lauder Knowing Lancome Magie Noire Emanuel Ungaro Diva Guerlain Shalimar Clinique Aromatics Elixir Christian Dior Dune Molinard Habanita Chanel Chanel N°5 Christian Dior Poison Chanel Coco Eau de Parfum Calvin Klein Obsession Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Yves Saint Laurent M7 Estée Lauder Youth-Dew Fendi Fendi Giorgio Armani Armani Guerlain Samsara Eau de Parfum Cartier Must de Cartier Lancome Poeme