Marki » N-Q » kwiatowo - aldehydowe « Grupy

Calandre Paco Rabanne dla kobiet

Calandre Paco Rabanne dla kobiet

aldehydowy
Calandre Paco Rabanne dla kobiet Zdjęcia Calandre Paco Rabanne dla kobiet Zdjęcia

Calandre marki Paco Rabanne to kwiatowo - aldehydowe perfumy dla kobiet. Calandre został wydany w 1969 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Michel Hy. Nutami głowy są aldehydy, nuty zielone i bergamotka; nutami serca są korzeń irysa, jaśmin, konwalia, róża, geranium i hiacynt; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo, mech dębowy i wetyweria.

Aldehydy Nuty zielone Bergamotka

Korzeń irysa Jaśmin Konwalia Róża Geranium Hiacynt

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Calandre by Paco Rabanne.

Rive Gauche

Calandre Recenzje Perfum

marialisa
marialisa

Mam wreszcie Calandre w perfumach - b. starą wersję, na pewno sprzed kodów kreskowych. Posiadałam kiedyś współczesną wersję edt, której się pozbyłam (gdzieś w pudłach jeszcze pałęta się Eau de Calandre, nijaka), bo faktycznie była niemalże klonem Rive Gauche (o czym pisał Turin). Tam była prawdziwa kwiatowa kakofonia, głośna, natrętna, na szczęście nietrwała.
Otóż stare perfumy (współcześnie ta koncentracja nie jest produkowana) różnią się od edt kardynalnie. Nie ma już ostrych kantów - perfumy to kryształowo-srebrny stop, w którym nie widać styków różnych materiałów. Nuty płynnie przenikają się nawzajem, przełamują się w grubym kryształowym szkle, powstałym dzięki potężnej, na miarę Chanel 5, dawki aldehydów. Głównym tematem "Skowronka" są róże, maksymalne dalekie od rzeczywistego kwiatu, abstrakcyjne. To są róże kubistów, stworzone z płynnego metalu, widziane nieostro w świetle przełamanym poprzez szkło.
Ostre, irysowo-mszysto-zielone (w tych perfumach po raz pierwszy zastosowano evernil) otwarcie, długa fuga róż i na koniec - coda piżmowa. Piżmo prominencji niedzisiejszej - miękkie i bardzo cielesne - zapach czystego ciała.
Calandre to zapach - oda nowoczesności, takiej jak ją pojmowano w 1969 roku. Minimalizm, dużo powietrza, szkła i stali. Kolekcje Paco Rabanne zawsze oscylowały wokół metali w ubraniach (słynne kolczugi), flakon stworzony przez Pierre Dinand powtarza ten motyw, last but not least - płyn zaklęty w butelce jest próbą stworzenia zapachowego odpowiednika połysku i chłodu metalu, gładkości i przeźroczystości szkła, przełamania światła.

Początek bardzo mi się podoba. Mydlane aldehydy, w tle intensywna, gorzkawa zielona nuta i pudrowy irys – całość ma kosmetyczno – szminkowy charakter, a dzięki zielonej wytrawności ma też w sobie bardzo interesującą zadziorność.

Ale co z tego, skoro znika ze skóry w ciągu 2 godzin i pozostaje po nim tylko delikatna, pudrowo – zielona mgiełka. Wielka szkoda...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Paco Rabanne Calandre, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Paco Rabanne Calandre, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Calandre marki Paco Rabanne. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Calandre marki Paco Rabanne reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy kwiatowo - aldehydowe
Van Cleef & Arpels First Chanel Chanel N°22 Maurer & Wirtz Nonchalance Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - Miroir des Secrets Maurer & Wirtz Tosca Satellite 40º a l`Ombre Penhaligon`s Elisabethan Rose ID Parfums Le Secret de la Rose Frederic Malle Iris Poudre Avon Imari Evyan White Shoulders Krigler Manhattan Rose