Marki » N-Q » orientalno - drzewne « Grupy

Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn

Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn

Mam: 26 Miałem: 34 Chcę: 14 Ukochany zapach: 1

Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn Filmy
Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn Zdjęcia Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn Zdjęcia Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn Zdjęcia Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn Zdjęcia Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn Zdjęcia Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn Zdjęcia Black XS Paco Rabanne dla mężczyzn Zdjęcia

Black XS marki Paco Rabanne to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Black XS został wydany w 2005 roku. Black XS stworzyli Olivier Cresp i Rosendo Mateu. Nutami głowy są szałwia i cytryna; nutami serca są balsam tolu, czarny kardamon, cynamon i pralina; nutami bazy są paczula, czarna ambra i brazylijskie drzewo różane.

Szałwia Cytryna

Balsam Tolu Czarny kardamon Cynamon Pralina

Paczula Czarna ambra Brazylijskie drzewo różane

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Black XS by Paco Rabanne.

Zara Man Gold
Zara Gold
Black XS L'Exces for Him
Silver Sun
Mercedes Benz CLUB

Black XS Recenzje Perfum

Marcin__
Marcin__

Stwierdzam, ze Black XS, przypomina mi zapachem kompot wisniowy domowej roboty. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale nie podoba mi sie to za bardzo. Trwalosc i owszem, nienaganna, 4 godziny ogonek, w sumie do 8 blisko skory. Niestety, ale rozstajemy sie z Black XS-em definitywnie. Moze sprobuje wersji L'Exces, ale watpie, czy to cos pomoze...

nestlee
nestlee

Jako kobieta, uwzam ze jest to najwspanialszy męski zapach jaki istnieje ;)

Piotrek007
Piotrek007

Kiedy zauważyłem ostatnią recenzję mojego jedynego wielbionego Paco, zdziwiłem się. Opis ten odbiegał tak bardzo od mojego osobistego wrażenia, że postanowiłem przetestować i dokładnie opisać swoją wersję.

Zgodzę się na starcie z faktem iż skład tego "eliksiru" który przeczytać można pod flakonem to jakaś kpina ! Nie słyszałem jeszcze aby ktokolwiek czuł tu praliny ! Jeśli tak, to chyba te nadziewane owocami... innej opcji nie ma !

Dla mnie Black XS to otworzenie drzwi do sadu pełnego truskawek i poziomek, z rosnącymi gdzieś w oddali czerwonymi wiśniami. Bardzo mocny początek, który po 20 minutach przechodzi w łagodniejszą już wersję, jednak wciąż zatrzymując "truskaziomke". Jest jakaś słodycz która chce mi wmówić, że czekolada gra tu rolę. Wydaje mi się jednak, że to kardamon w takim towarzystwie osiąga całkiem inny wymiar i zaczyna udawać coś czym nie jest. Wyczuwam tu delikatnie cytrynę, ale nie tą kwaśną, lecz taką przesiąkniętą naparem z herbaty. Cynamon oczywiście przeplata się pomiędzy tymi nutami i do samego końca już otula całość aromatu. Po godzinie pojawia się paczula, która również nie odpuszcza do samego końca i pomimo powolnego wymierania, czuć ją jeszcze po 5h. Niestety pomimo wielu chęci, nie jestem w stanie wyczuć tutaj czegokolwiek innego...

Popieram Roq, to nie jest świeżak... jednak ciężkość tego zapachu ogranicza się do pierwszej godziny ! Później mamy otulającą kombinację która na początku totalnie mnie oszołomiła i byłem wręcz pewien pomyłki postawienia tego flakonu w dziale męskim ! Z czasem jednak wyszło na jaw co tkwi w sercu tej butelki i nie byłem w stanie odmówić sobie tego jedynego, tak słodkiego zapachu z udziałem owoców który pojawił się w mej kolekcji. Black XS jest niewątpliwie jednym z moich ulubionych zapachów i tak pewnie jeszcze zostanie na dłuższy czas.

drejk
drejk

Na mnie zapach w ogóle nie przywodzi na myśl jego faktycznego składu. Wyczuwam jabłka, ale takie przetworzone, woń jabłkowego wina musującego. Musujące to dobre określenie, bo te perfumy właśnie takie są. Gdzieś w tle pobrzmiewa słodycz przypominająca gorzką czekoladę, uwydatniająca się szczególnie na koniec. Wtedy zapach staje się cichszy, gorzko-słodki, wyczuwam paczulę, praliny, drzewo różane, cynamon. Zapach zbudowany w oparciu o kontrast, kwaśne jabłko jedzone z gorzką czekoladą, posypane przyprawami.

Kokos ;)
Kokos ;)

Kwaśny kwaśny i jescze raz kwaśny.
Dla mnie Black XS to wytrawny kompot owocowy.Cierpki w smaku i pozostawiający długotrwały posmak.Tak w skrócie dla mnie on pachnie.

yhmmma
yhmmma

Flakon zupełnie nie pasuje mi do tego co prezentuję sobą sam zapach. Patrząc na flakon moje pierwsze skojarzenia były takie, że dostanę coś mocnego, budzącego skojarzenia z gotykiem [ patrząc po czcionce, która jest na flakonie], a tutaj otrzymujemy młodzieżowy zapach - wyczuwam tutaj truskawkę i delikatnie cynamon - przez cały czas jak trwa, a trwa na mnie niestety bardzo krótko. U mnie trwałość to max 6h ! Sprawdzi się na zimne dni, do klubu - dla młodych chłopaków. Ja już chyba z niego wyrosłem - już nie kręcą mnie takie zapaszki i wymagam czegoś więcej. Daję mu 3.

amen

Zdecydowanie zapomniałem uwypuklić że słodka nuta jest bardzo wyraźna w tym zapachu i jest ulepkowata. To fakt - mój błąd. Dalej jednak najbardziej wyraźna dla mnie jest nuta zdecydowanie świeża. Dodam jednak, że mój nos odbiera pewne rzeczy inaczej niż robia to nosy moich znajomych więc proszę traktować moja recenzję jako odzwierciedlenie tylko i wyłącznie moich odczuć (na tym chyba to wszytsko polega).

Odnośnie przypisywania aromatów do wieku - jestem dzieckiem, jestem z tego dumny i to jest zapach który jest duchem moich czasów więc mam nadzieje ze się wypowiadam w imieniu młodszego pokolenia, które wiem, że uwielbia ten zapach. Nigdy nie przeżyłem okresu fascynacji zapachami "prawdziwego mężczyzny" w stylu Antaeus czy Gentelman więc z pokorą przyznaję - mój gust to gust pokolenia czarnobyla, jest inny niż gust moich starszych kolegów więc uznajmy, że Black XS to zapach młodości.

Roq
Roq

Przy całym szacunku do przedmówcy uważam, że nazwanie XS świeżakiem, to jak stwierdzenie, że nosorożec to gatunek motyla. Oczywiście, to kwestia indywidualnego odbioru, ale jeśli XS jest świeżakiem, to zapachy cięższe powinno się wydobywać z flakonu za pomocą widelca w formie galarety.
Toż to ciężki, gęsty i słodki ulep. I choć lubię słodkie zapachy, prędzej widzę XS jako aromat do weselnego tortu, niż coś, czym miałbym pachnąć. Bardzo fajny zapach, ale z gatunku tych, które uwielbiają wąchać dzieci...

amen

Jeden z najbardziej oryginalnych świeżaków jakie spotkałem. Miałem go na studiach i sentyment pozostał. Dla mnie to poziomka z miętą i czymś słodkim. Wiem, że nie ma tam ani grama truskawki ani mięty ale czuć to od pierwszego niucha. Zapach świeży ale jednak mroczny - pewnie przez wyraźne nuty balsamu Tolu i czarnej ambry, które wzbudzają lekki niepokój i dodają pazura. Bo pazur jest w tym zapachu niewątpliwie. Słodki? Jasne, wyczuwalna słodycz to sprawka praliny i cynamonu, które sprawiają, że z dziwną świeżością bijącą na początku zapachu tworzą zapach niejednoznaczny. Dla mnie to przez jakiś czas była alternatywa dla mocno wyeksploatowanych LaCoste'ów i Hugo Bossów używanych przez masę niezbyt rozgarniętych elegancików którzy kupowali masowo tzw. "cytrynki". Nadal większośc zapachów w swojej klasie bije na głowe. Jeśli ktoś nie wie gdzie ma założyć ten zapach to po prostu go niedocenia, bo dla niego warto wymyślić okazje. No chyba, że ktoś ma nudne życie, bo Black XS nie jest dla nudziarzy.

Przemik
Przemik

Ten zapach jest na tyle oryginalny i - co lubię - słodki, że dałem się skusić. Trochę żałuję, bo okazał się dość drażniący i jednak dla kogoś do 25 l. W zasadzie jedyne zastosowanie to wyjście wieczorem na imprezę.

gurlen87
gurlen87

Myślę że taka była idea projektanta. Czerń ma budzić skojarzenie "czarnego charakteru". Implikować różne odczucia, często sprzeczne. Na pewno Black XS nie należy do spokojnych, przykładnych zapachów. Śmiało należy go aplikować w sytuacjach klubowo/imprezowych, gdzie na pewno wygra starcie np z 1 milion pod względem mocy i oryginalności. Jest to czarnuch z długim ogonem:), soczysty i jędrny pod względem kompozycji, skuteczna metoda na wyrywanie lasek w dyskotece. Nawet panie w S. nie szczędzą zachwytów, dając wiarę specjalistom, nie omieszkam zakupić:)

Black XS by Paco Rabanne 3.91 out of 5 based on 58 ratings and 11 user reviews

Black Xs by Paco Rabanne EDT Spray 3.4 oz for Men
Black Xs by Paco Rabanne EDT Spray 3.4 oz for Men
Gift Set 3.3oz
54.75 USD
Black Xs Gift Set by Paco Rabanne Gift Set for Men Includes 3.3 oz Eau De Toilette Spray 2.6 oz Deodorant Stick
54.99 USD
Black Xs L'exces by Paco Rabanne EDT Intense Spray 3.4 oz for Men
Black Xs L'exces by Paco Rabanne EDT Intense Spray 3.4 oz for Men
Eau De Toilette 3.3oz
56.25 USD
Black Xs L'exces Cologne by Paco Rabanne, 3.3 oz Eau De Toilette Intense Spray for Men
60.99 USD
Black Xs L'exces by Paco Rabanne EDT Intense Spray 3.4 oz Shower Gel 3.4 oz for Men
66.00 USD
Paco Rabanne Black Xs Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Paco Rabanne Black Xs Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
70.50 USD
Paco Rabanne Black Xs Potion Eau De Toilette Spray Limited Edition 100ml 3.4oz
Paco Rabanne Black Xs Potion Eau De Toilette Spray Limited Edition 100ml 3.4oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Paco Rabanne Black XS, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Paco Rabanne Black XS, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Black XS marki Paco Rabanne. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Black XS marki Paco Rabanne reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent M7 Thierry Mugler A*Men Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Kenzo Kenzo pour Homme Bvlgari Aqva Pour Homme Gucci Gucci Pour Homme II Hugo Boss Boss Bottled Burberry London for Men Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Christian Dior Fahrenheit Chanel Allure Homme Sport Calvin Klein CK One Shock For Him Paco Rabanne 1 Million Christian Dior Fahrenheit Absolute Dolce&Gabbana D&G Carolina Herrera 212 VIP Men Christian Dior Dior Homme Cologne 2013