Marki » N-Q » orientalno - przyprawowe « Grupy

Manful Oriflame dla mężczyzn

cynamonowy
skórzany
Manful Oriflame dla mężczyzn Zdjęcia Manful Oriflame dla mężczyzn Zdjęcia

Manful marki Oriflame to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Manful został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Amandine Marie. Nutami głowy są szafran, czarny pieprz i nuty morskie; nutami serca są jaśmin, cynamon i czarna porzeczka; nutami bazy są fasolka tonka, wetyweria i zamsz.

Szafran Czarny pieprz Nuty morskie

Jaśmin Cynamon Czarna porzeczka

Fasolka tonka Wetyweria Zamsz

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Manful by Oriflame.

Spicebomb
Fan di Fendi pour Homme
Gucci Pour Homme II
Bvlgari Man In Black
Portrait For Men

Manful Recenzje Perfum

vertigo
vertigo

Ja krótko: Manful to męska interpretacja nuty jaśminu w perfumach.
Słodki, upojny, atrakcyjności dodają mu wyraźnie wyczuwalne przyprawy.
Interesujący, choć charakterystykę ma dla mnie taką trochę zabawną: jako zapach sam w sobie jest w sumie mało męski.
Natomiast jako jaśmin daje znać, że to kwiaty dla chłopców.
Intrygujący, dotąd nie spotkałam tak oczywistego jaśminu w męskich perfumach.

Piotrek007
Piotrek007

Nigdy nie byłem pozytywnie nastawiony do marki Avon, czy Oriflame. W końcu jak można być, skoro co chwila atakuje nas ktoś z katalogiem i mówi jakie to wspaniałe rzeczy można dostać. Jakby tego było mało w stokrotce stoi kobietka z jednej z tych firm i wciska na siłę kolejne produkty... No po prostu aż ma się dość !

Szczerze przyznam, że podchodziłem do testów z niesamowitą ciekawością, jednak bez jakichkolwiek nadziei na wyszukanie perełki... jak bardzo się myliłem. Rudolf pozwolił mi na poznanie całkiem sporej gamy męskich zapachów z oferty oriflame i to właśnie Manful zwrócił najbardziej moją uwagę.

Początek to piękny jaśmin, wręcz przytłaczająca jego ilość. Na szczęście wiadome jest, że to tylko początki i po kilkunastu minutach już wchodzi cudne trio: tonka, czarna porzeczka i cynamon. W tej właśnie kolejności wyczuwalność jest najmocniejsza. Słodyczy powiew daje nam fasolka tonka po której najmocniej czuć charakterystyczną czarną porzeczkę, taka rozgniecioną na palcach, której zapach zostaje w pamięci na długo. Cynamon na szczęście jest delikatny i nie przytłacza, dlaczego na szczęście ? Ponieważ odnoszę wrażenie gigantycznych projekcji cynamonu dorzucanych do zapachów męskich od czasów 1 million, a tu jest pięknie stonowany. Na końcu jest szafran, intensywnie wyczuwalny, aż mam ochotę go dodać do sosu z dziczyzny. Wszystko pieprzem posypane, tworzy słodko-ostrą kompozycję która urzekła mnie swoją oryginalnością !!

Podpisuje się pod porównaniem poniżej, że Manful to mix PH II i Spicebomb. Mam obydwa te zapachy i potwierdzam, to świetnie wyszukane porównanie, gratuluję spostrzegawczości MrGwyn ! Oczywiście zapach nie jest tak przytłaczający jak wymienieni wyżej mocarze, jest stonowany, co nie znaczy że słaby.

Projekcja duża, mija godzina i przechodzi w przeciętną. Na mojej skórze spokojnie utrzymuje się przez 6h. Muszę mieć buteleczkę tego cuda !!

MrGwyn
MrGwyn

Gdyby perfumy mogły krzyżować się między sobą, to Manful pochodziłby z mieszanki Gucci pH II X Spicebomb. Jednak, jak wiadomo, krzyżówki zlewają się w nowe cechy osobnicze i tak się składa, że Manful też je ma.
Manful jest moją średnią wyliczoną z tamtej dwójki. Spicebomb jest za słodki, a Gucci nie sprawdza się u mnie jako perfumy z większą słodyczą i gdy chciałbym go dosłodzić jednocześnie nie zmieniając go, to nie ma jak. Ale znalazł się Manful i choć nie zastąpi GII w roli dobrego, lekkiego zapachu, to zaspokaja mnie pod względem tego, że jest połączeniem tegoż, który nie zawsze jest po drodze dla kieszeni, i Spicebomb'a, którego chciałem kiedyś, ale po kolejnych testach mnie przytłoczył.
Wracając jednak do analizy, to w kwestiach indywiduum wymienię objawiającą się na mnie kremową wersję jaśminu, którą lubię szczególnie oraz zastosowanie jagód, tu czarnej porzeczki, choć w rzeczywistości to słodki dżem z niej to zrobiony. Jest też cynamon, ale bez goryczki i ostrości. Po prostu milusi, ciepły puder cynamonowy. Do tego tonka i nutka szafranu, która zawsze była dla mnie jednocześnie wspaniała i dziwna zarazem. Reszta to najwidoczniej tło.
Świetnie wpasowały się w kategorię nowoczesnych, metroseksualnych, że tak powiem, zapachów dla mężczyzn. Przy nich wyczuwam też pewien dylemat, który nie pozawala jednoznacznie nazwać ich męskimi lub żeńskimi. Taki unisex, ale nie do końca. Bardziej indywidualność.
Tani, ale dobry. Z kategorii nowoczesnych męskich słodyczy zawiera w sobie podobieństwo do Black XS od PR, ale to pod względem korka i przykrycia. Butelka też jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Idealny minimalizm. Flakon przejrzysty, rurka czarna, modernistyczne kształty, czyste szkło. Czarny korek mieni się fioletem tak samo jak butelka pod różnymi kątami, ale tu dochodzą też odcienie szarości.
Być może perfumy w temacie nie pierwszej świeżości i żaden przełom, ale na pewno przemyślany i dobry krok. Brawo Ori.

Argentum
Argentum

Miejsce 3.

Czarna porzeczka i pieprz - od razu zaświtało mi Opium od YSL. Zrobiłem test porównawczy - zapachy nie mają ze sobą nic wspólnego. Nie znalazłem perfum, którymi Oriflame mogła się inspirować przy tworzeniu tej kompozycji, duży plus dla szwedzkiej marki za oryginalność.
To nie są lekkie perfumy, których użyje każdy facet. Są zawiesiste, dość ciężkie, z niekoniecznie łatwymi nutami, początkowo haczącymi o damskie klimaty. Myślę, że lekko kobieca otoczka dodaje im oryginalności, śmiem twierdzić, że niektórym chłopom, ta kompozycja w ogóle nie przypadnie do gustu. Nazwa wyjątkowo adekwatna do zawartości. Śmiały, odważny… Trzeba mieć te cechy, by sięgnąć po te perfumy. Są niejednoznaczne, przynajmniej przez pierwsze dwie godziny.
Początkowe nuty, to zmasowany atak jaśminu. Sama jego obecność w otwarciu, jest dla mnie zaskoczeniem, gdyż składnik ten deklarowany jest w nutach serca, zresztą sam nigdy nie wyczułem go z taką siłą w początkowych nutach jakichkolwiek męskich perfum. Jaśminowy bukiet więdnie po 15 minutach, zapach powoli zmierza do akordu serca.
Serce to słodka część kompozycji. Cynamon nie jest centrum Manful’a, głównym składnikiem jest tonka, która trzyma w ryzach kobiecą stronę tych perfum, nadając charakterystycznej, przytłoczonej słodyczy. Czarna porzeczka nie jest pokazana dosłownie, to mucha w smole, która próbuje wznieść się w górę, jednak nie może. Połączenie tonki i tutejszej czarnej porzeczki to interesujący miks, warto zawiesić nad nim nos.
Wąchając bazę, mamy już 100% pewności, że użyliśmy perfum skierowanych do płci brzydkiej. W dalszym ciągu dominuje tonka, choć w bardziej przyprawowej, bo pieprznej odsłonie.
Parametry tej kompozycji są jak na standardy marki naprawdę dobre. Trwałość to pięć godzin, przy niezłej projekcji.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Oriflame Manful, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Oriflame Manful, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Manful marki Oriflame. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Manful marki Oriflame reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Calvin Klein CK One Shock For Him Oriflame Architect Oriflame Sir Avebury Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Christian Dior Fahrenheit Absolute DSQUARED² Potion Avon Black Suede Touch Versace Versace Pour Homme Burberry London for Men Yves Saint Laurent M7 David & Victoria Beckham David Beckham Homme Paco Rabanne Black XS Michal Szulc Sale Perfume 01 Hermes Un Jardin En Mediterranee Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Hugo Boss Boss Bottled Avon Centre Action Giorgio Armani Acqua di Gio Paul Smith Portrait For Men