Marki » N-Q » orientalno - kwiatowe « Grupy

Enigma Oriflame dla kobiet

Enigma Oriflame dla kobiet

Enigma Oriflame dla kobiet Filmy
Enigma Oriflame dla kobiet Zdjęcia

Enigma marki Oriflame to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Enigma został wydany w 2008 roku. Nutami głowy są brzoskwinia, frezja i kwiat brzoskwini; nutami serca są róża, jaśmin i kwiat pomarańczy; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, orchidea, wanilia, ambra, fasolka tonka i piżmo.

Brzoskwinia Frezja Kwiat brzoskwini

Róża Jaśmin Kwiat pomarańczy

Drzewo sandałowe Paczula Orchidea Wanilia Ambra Fasolka tonka Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Enigma by Oriflame.

Enigma Recenzje Perfum

Nateah
Nateah

Pierwsze zetknięcie z Enigmą to szok. Odrzuca wręcz na kilometr mocna, drażniąca woń alkoholu. Potrzeba trochę czasu, aby pachnidło się uspokoiło i wydobyło swe prawdziwe, zmysłowe oblicze. Pefrumy są eleganckie, słodkie, orientalne, z lekką nutą tajemnicy...Tak, jasmin w nich zawarty bardzo przypomina ten, zamkniety w alienowskim dziele Muglera. Enigma kojarzy się z seksowną, otaczajacą wokół siebie aurę tajemnicy kobietą...Odziana jest w czarną, obcisłą sukienkę, kusząca ustami w kolorze czerwonego wina...Bogaty, wyrafinowany o nieprzecietnej trwałosci zapach, mógłby spokojnie konkurowac z tymi z wyzszych pólek. Idealny na wieczór, jak i na dzien w tych chłodniejszych miesiacach roku...Jedyne do czego mogłabym sie przyczepic to flakon w którym zamknieto pachnidło...Jakos nie za specialnie przemawia do mnie taka jego odsłona...

Amber92
Amber92

Niemal wszystkie moje ulubione nuty w tej śmiesznej buteleczce.Czy to mogło się nie udać ? Mogło, ponieważ nie do końca ufam kompozycjom zapachowym z katalogów ;>
Tutaj wszystko zagrało pięknie, zwłaszcza mój ukochany jaśmin.
Zapach jest kobiecy, seksowny, bardzo przyjemnie się go nosi.
Kompozycja jest intrygująca i przemyślana, podoba mi się bardziej od Love Potion (nochala wiedźmy;>), który też jest jednym z bardziej znanych i 'poważanych' zapachów Oriflame.
Trwałość średnia, cena -rewelacyjna 50zł na All.
Zastanawiam się tylko czy najważniejszym jego atutem nie jest to, że to bardzo udany zapach jak na firmę katalogową?
Chyba nie, po prostu to pachnidło niemałej urody.

dosik5
dosik5

Bardzo eleganckie i słodkie perfumy... odziane lekką tajemniczością za sprawą róży, wanilii, jaśminu i brzoskwinii... można też wyczuć lekko korzenne nuty... raczej dość mocny z początku... nie ulatnia się szybko więc długotrwałość to plus... zapach nie zmienia się w zależności od czasu... wciąż dominują te same bezzmienne nuty... pięknie komponuje się na ciele :) Dla kobiety która lubi inspirować swoją odrębnością... zapach z charakterem :) Ciepły,nie kłócący się, sweterkowy... idealny na letnie wieczory jak i zimowe spotkania z przyjaciółmi... Latem jest lekko przygaszony, ale wciąż świeży, natomiast zimą zapach jest bardziej wyrazisty...

amanda
amanda

Popieram jak najbardziej opinie porównujące Enigmę do zapachów z wyższych półek.
Nie brak jej elegancji , dostojności ani trwałości czego niestety nie można powiedzieć o niektórych markowych zapachach .
W końcu powinien liczyć się zapach a nie patrzenie na niego przez pryzmat markowości.
Dla mnie jest ciężki trochę wytrawny jak ktoś trafnie określił go i tu być może tkwi ta elegancja bo nie zabija nadmierną słodkością .
Ubrana w niego czuję tę tajemniczość , seksapil i pewien dystans .
Pierwszy raz widząc w katalogu ten flakon pomyślałam ,że zawartość jego musi być wyjątkowa i wcale się nie pomyliłam.

Ciri
Ciri

faktycznie bardzo "nie oriflamowe"
otulające słodkie - baaaaardzo eleganckie
długiiiiiiiii bardzo charakterystyczny ogon zostawiające (nawet tren!)
jaśmin - słodki - zanurzony w ambrze i wanilii
na pewno na wieczór
na pewno na zimę

Beatafm
Beatafm

Enigma - Nieodgadniona, tajemnicza. Czaruje, uwodzi i wabi - taka jest kobieta ubrana w ten zapach, ja gdy nimi pachnę, też taka jestem :)).
Zapach wieczorowy, chociaż ja używam go równiez na co dzień i nikt nie skarżył się, że jest zbyt mocny:).
Słodki, intensywny, ale nie przytłaczający. Jaśmin, wanilia i paczula (moje ulubione składniki) świetnie ze sobą współgrają utrzymując równowagę pomiędzy słodyczą a wytrawnością. Zapach naprawdę luksusowy, a przepięnie ukształtowany flakon z karminowego szkła dodaje szyku i ekskluzywności, dobrze trzyma się w dłoni i pięknie prezentuje na toaletce :) Polecam kobietom romantycznym na upojne wieczory z ukochanym :)

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Rewelacja!
Niewiele jest takich zapachow za przyslowiowy grosik, ktore potrafia zawrocic w glowie.
Gdyby z butelki Enigma odkleic etykiete i nabic logo Christian Dior, to nie wzbudziloby to moich najmniejszych watpliwosci co do pochodzenia zapachu.
Enigma zdecydowanie pachnie jak zapach z najwyzszej polki; jest on wytrawny, bogaty, wielowymiarowy, wyrafinowany i niezwykle elegancki.
Slodko owocowo-kwiatowe nuty przeplataja sie z nutami ambry i paczuli dajac kuszacy efekt zapachu luksusowego i dostepnego wylacznie dla elity.
Zapach jest doskonalym dodatkiem do zimowych elegankich plaszczy i do seksownej sukni wieczorowej.
Jak na wode toaletowa jest on trwaly i doskonale wyczuwalny przez otoczenie.
Za swoja butelke zaplacilam dziesiec funtow a mam wrazenie, iz moj nabytek to flakon z najwyzszej polki luksusowej perfumerii.
I postawilam go na honorowym miejscu obok moich najbardziej ekskluzywnych perfum.
Mysle, ze Enigma pobrzmiewa w rytmie Jimmy Choo i John'a Varvatos'a.
Jesli te zapachy sa w Twoim typie, to smialo siegnij po Enigme.
Bedzie to dla Ciebie mile zaskoczenie!

kpnz
kpnz

Rzeczywiście jak na tą półkę bardzo przyjemny, dobrze skomponowany zapach. Nie wyczuwa się syntetyczności w stopniu zakłócającym odbiór. Enigma ma jaśmin podobny jak w Alien Muglera, ale kompozycja jest zdecydowanie bardziej wieczorowa, słodka, kobieca, elegancka i troszkę ciężka. Bardzo kobieca, ale też nasuwają się skojarzenia trącające myszką. ;)

Sheila
Sheila

Bardzo fajne, seksowne perfumy, w sam raz do małej czarnej, jedne z najlepszych od Oriflame. Eleganckie, ale nawet z pazurem, nosi się je bardzo przyjemnie, zwracają uwagę otoczenia, śmiało mogłabym je pomylić z wyższą półką, typu Poison Diora. Doskonały pomysł, gdy nasze fundusze są dość ograniczone, można upolować je za naprawdę niewielkie pieniądze (ja dałam 50 zł za 50 ml).
Nie ma tego na liście nut, ale ja wyczuwam coś, jakby odrobina pieprzu.
Mogły by oczywiście być nieco bardziej trwałe - na mnie utrzymują się ok 4-5 godzin, ale stosunek jakości do ceny jest imponujący. Warto przetestować.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Oriflame Enigma, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Oriflame Enigma, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Enigma marki Oriflame. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Enigma marki Oriflame reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Oriflame Mirage Oriflame M by Marcel Marongiu Givenchy Ange ou Demon Avon Tomorrow Calvin Klein Euphoria Avon Little Red Dress Oriflame Amber Elixir Avon Far Away Oriflame Paradise Oriflame Love Potion Avon Extraordinary Burberry Burberry Women Calvin Klein Obsession Givenchy Organza Cacharel Amor Amor Thierry Mugler Alien Hugo Boss Deep Red Laura Biagiotti Roma Slava Zaitsev Maroussia Prada Prada Candy