Marki » N-Q » orientalne « Grupy

Amber Elixir Oriflame dla kobiet

Amber Elixir Oriflame dla kobiet

migdałowy
Amber Elixir Oriflame dla kobiet Zdjęcia

Amber Elixir marki Oriflame to orientalne perfumy dla kobiet. Amber Elixir został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Vincent Schaller. Nutami głowy są mandarynka, czarna porzeczka i winogrona; nutami serca są heliotrop, migdał i piwonia; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe i ambra.

Mandarynka Czarna porzeczka Winogrona

Heliotrop Migdał Piwonia

Piżmo Drzewo sandałowe Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Amber Elixir by Oriflame.

Amber Elixir Recenzje Perfum

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Pamiętam kiedy Amber Elixir pojawiły się na rynku. Zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, właściwie od razu uznałam je za jedne z lepszych perfum dostępnych w ofercie Oriflame i co ważne, nadal tak uważam. Początkowo miałam próbkę, obnosiłam się z nią z największym nabożeństwem, w końcu w moje ręce trafił flakon.

Nie wiem dlaczego, ale te perfumy skojarzyły mi się wtedy z latami 90., ówczesnymi kanonami piękna, modą, stylem, poczuciem elegancji. Być może dlatego od razu podbiły moje serce. Do dzisiaj sądzę, że jest w nich coś z tamtego okresu, uroda tych perfum nie jest „współczesna”, oczywista, na czasie, ma w sobie ten specyficzny retro smaczek, do którego zawsze mnie ciągnie w perfumach.
Jest w Amber Elixir coś ciężkiego, lekko syntetycznego, może nawet topornego, ale bardzo przyjemnego, bo mimo tego ciężaru i dosłowności odczuwam niesamowity komfort w ich noszeniu, żadnego zmęczenia, znudzenia czy bólu glowy.

Konstrukcja Amber Elixir nie jest skomplikowana, opiera się przede wszystkim na słodkiej, zawiesistej, nieco syntetycznej ambrze, która wzbogacona została kremowymi migdałami (bardziej przypominają mi gładki, gęsty krem niż delikatne, kruche płatki), odrobiną pudrowego heliotropu oraz miękkiego sandałowca. Nuty owocowe oraz kwiatowe są dla mojego nosa nieobecne.
Odnoszę wrażenie, że z założenia miały to być perfumy przystępne, bezpieczne oraz uniwersalne, doskonale nadające się zarówno na co dzień, jak i na jakieś super ważne wydarzenia. Jeśli moje wrażenie jest właściwe, to twórcy Amber Elixir osiągnęli swój cel, przyklepując sukces tych perfum bardzo dobrą trwałością oraz przyzwoitą mocą.

Przyznam, że nie sięgam zbyt często po te perfumy, ale za każdym razem, kiedy to robię, jestem zadowolona ze swojej decyzji. Liczę, że będą one w sprzedaży jeszcze przez długi czas, Oriflame wycofało już wystarczająco dużo dobrych perfum, a ich nowości niestety nie robią na mnie większego wrażenia.

nostalgia
nostalgia

W większości recenzji poniżej w odniesieniu do tego zapachu najczęściej pojawia się określenie "ciepły".
Prawda. Amber Elixir zdecydowanie taki jest.
Ciepły, otulający, przytulny. Bardzo kojarzący się ze złotym bursztynem (także ze względu na kolor). Trwały.
Delikatnie zmysłowy. Ambra, delikatna nuta drzewa sandałowego i migdały. Zapach pozytywny, nie ciężki, romantyczno-zmysłowy ale nie przytłaczający lub dominujący.
Na jesień. Na zimę. Na wieczór romantyczny lub nostalgiczny.

Nateah
Nateah

Ciepły, zmysłowy, otulająco-jesienny eliksir. Wszystkie nuty zapachowe w nim zawarte idealnie ze sobą wspólgrają nie drażniąc nosa,a wręcz przeciwnie...Amber Elixir jest prostym pachnidłem i w tym przypadku swietnie sprawdza się powiedzenie,ze "w prostocie piekno". Lekko orientalna, trochę w starym stylu (przynajmniej takie są moje odczucia) przyjemnie rozgrzewająca, aromatyczna woń bursztynu... Kojarzy się ze złotą, słoneczną jesienią, z opadajacymi pomaranczowymi liscmi szybującymi na wietrze...Z ciszą i spokojem gdzies w drewnianej chatce wsród juz prawie nagich, jesiennych drzew, w której delikatny ogień kominka, cudownie rozgrzewa, wraz z kubkiem aromatycznej herbaty doprawionej odrobiną cynamonu i kropelką złotego rumu...Słodkie migdały, zatopione w akordach z abry, pizma i drzewa sandałowego...Delikatnie słodkie, delikatnie pudrowe...Idealne na nadchodzące jesienne słoty... Refleksyjno-nostalgiczne :)

lexis1979
lexis1979

Bardzo fajny, przyjemny zapach. Dostałam go w prezencie od Mamy, która wie, że lubie ciepłe, otulające aromaty. I właśnie to mogę powiedzieć o Amber Elixir - jest ciepły. Najcieplejszy chyba ze znanych mi zapachów.
Nie wyczuwam w nim żadnych nut owocowych, nawet na otwarciu, za to migdały jak najbardziej, na pięknym piżmowo-żywicznym tle, podbitym drzewem sandałowym.
A jednocześnie, przy całym ich cieple, nie są to perfumy słodkie, mdłe, ulepkowate, za ciężkie. Nie ma też w nich żadnych nut "spożywczych".
Zapach bardzo elegancki, klasyczny, można powiedzieć bezpieczny. Lubie go jesienią i zimą, wiosną i latem jednak jego ciepło mi przeszkadza. Za to nie sądzę, by był właściwy jedynie na wieczór, u mnie doskonale sprawdza się w dzień, do pracy.
Co do trwałości, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo po porannym psiknięciu towarzyszy mi przez cały dzień, a na apaszkach i ubraniach utrzymuje sie jeszcze dłużej. Projekcja również bardzo przyzwoita.

Henrietta
Henrietta

Mam te perfumy. Niestety jestem w mniejszości, która ten zapach już nie kupi. Pozostaje po nim jakaś sztuczna nuta, która na mojej skórze pachnie jak sól, albo spalona słońcem skóra. :( Męczę się z tym flakonem :(. Miałam hypnotic i lubiłam, ten zachował się całkiem inaczej na mnie. Co do innych perfum Oriflame to miałam Marcel, Mirage i byłam z nich zadowolona. Nawet bardzo.

Didithy
Didithy

Gdyby ktoś zapytał mnie jaki znam najcieplejszy zapach zdecydowanie powiedziałabym Amber Elixir. Jest jak taka cieplutka kołderka. Mam 24lata i zapach zdecydowanie kojarzy mi się z dojrzałą kobietą. Nie mniej jednak gdy go po raz pierwszy powąchałam kilka lat temu od razu chciałam go mieć. Jakoś się zdarzyło, że nie był dostępy i jakoś już mi umknął. Nie zapomniałam o nim i cały czas miałam w głowie jego niepowtarzalną, absolutnie wyjątkową cieplutką woń.
Po latach zdecydwałam się na zakup i pomimo tego, iż wiem, że bardziej pasowałby mojej mamie, nie jestem wstanie odebrać sobie przyjemności noszenia go.

Jego potencjał rozwija się po kilku mminutach. Wtedy jak dla mnie jest lekko maślany, słodki, ale w żadnym wypadku nie duszący. Taki, że chce się przykładać nos do spryskanego miejsca i wąchać, wąchać, wąchać. Niezwykle apetyczny.

maszula
maszula

To wspaniały zapach, z klasą, bardzo trwały, elegancki, co prawda brak mu projekcji, ale moim zdaniem jest wystarczająco dobry w takiej formie. Jest bardzo ciepły, bardzo ambrowy, aksamitny z cudownym ogonem, niesamowity jak zachód słońca. Ma także bardzo przyziemne plusy:) piękny flakon, piękną barwę i niesamowitą trwałośc. Kto by pomyślał, że to Oriflame stworzył taki dostojny zapach? Amber Elixir śmiało może konkurowac z drogimi perfumami z ambrowej linii. Nie rozkładałam zapachu na poszczególne nuty, gdyż nazwa zawiera całe sedno - tu króluje piękna ambra! :)

amanda
amanda

Na mojej skórze po początkowej nutowej wędrówce osiada ciepło i aksamitnie.
Dość długo widnieje w katalogu Oriflamu, ale kiedyś zraziłam się kilkoma zapachami tej firmy i zrobiłam sobie przerwę.
Jednak ten Ambrowy eliksir w końcu mnie znalazł, tak przyszedł sobie kiedyś z wymiany wzięty na zasadzie "no dobrze niech będzie,nie mam innego pomysłu co by przygarnąć".
Odwdzięczył mi się delikatnymi nie drażniącymi nutami, którymi Oriflame ostatnio mnie sponiewierał.
Co mi spodobało się w tym naprawdę łagodniutkim tchnieniu Orientu?, prawdę mówiąc ciężko mi to w jasny konkretny sposób wyłuskać.
Jest w nim w sumie prostota i piękno, piękno wynikające z prostoty. Ciepłych tonów drewna sandałowego , złocistej ambry, lekkiej słodyczy heliotropu, mandarynki , słodkości pysznych winogron.
Wszysko to a może coś jeszcze tworzy zapach, który nie powstydziłby się stania na półce w markowej perfumerii.
Sam kolor perfum, kolor korka już kusi otuleniem, zmysłowością z nutą wyważonej elegancji.

I za to je bardzo polubiłam, za powiew elegancji, za prawdziwość słów w reklamie ukryte w katalogu Oriflamu.

zorra
zorra

Ciepły zapach bursztynu. Ten zapach jest w klimacie retro. Ja tak go odbieram. Idealny do małej czarnej jak i do futra, czerwonej szminki. Nie mój typ ale mam miniaturkę i od czasu do czasu...

guest_
guest_

Amber Elixir to perfumy ciepłe, aromatyczne i zmysłowe. Nie spotkałam się z ich złym odbiorem, nawet osoby lubiące typowe świeżaki, na mnie bardzo pozytywnie odbierały zapach. Są typowym przytulakiem na chłodne, słotne dni, a dla zwolenniczek mocniejszych nut, nawet na każdy dzień. Mam już trzeci 50 ml flakonik ;)

Beatafm
Beatafm

Amber Elixir to zapach, który podoba się nawet wielbicielom typowych świeżaków. Jest ciepły, otulający - w sam raz na jesienne i zimowe wieczory, chociaż dla osób lubiących mocniejsze akordy, to zapach na każdy dzień. Nie spotkałam się z opinią, by zapach był natarczywy i zbyt mocny, każdy odbiera go jako przyjemny i ciepły, lubię nim pachnieć, bo czuję się ciepłą kobietą, otwartą na innych i tak jestem odbierana;))

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Z wielka doza sceptyzmu podeszlam do Amber Elixir, poniewaz rzadko kiedy ufam zapachom z katalogow.
Amber Elixir urzekl mnie bez reszty, jest to magiczny eliksir zamkniety w pieknej butelce; wyczuwam nute owocow, kremowego heliotropu, slodko gorzkich migdalow, wanilii i ambry...
Cieply, kuszacy, kobiecy, rozpalacz zmyslow!
Amber Elixir bedzie perfekcyjnym uzuplenieniem zimowej garderoby; kaszmirowego plaszcza i skorzanych rekawiczek.
Otuli, rozgrzeje, rozpali zmysly....
Trwalosc i moc doskonala!
Zamierzam nabyc druga butelke i mam nadzieje ze ten zapach nigdy nie wyjdzie z obiegu!

Super wiadomosc dla Pan, ktore maja nieco mniej zasobny portfel; Amber Elixir jest znakomitym substytutem Hypnotic Poison!!! Moj maz zawsze myli te dwa zapachy!!!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Oriflame Amber Elixir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Oriflame Amber Elixir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Amber Elixir marki Oriflame. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Amber Elixir marki Oriflame reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Oriflame Mirage Yves Rocher Vanille Noire Oriflame Love Potion Estée Lauder Sensuous Noir Chopard Casmir Calvin Klein Obsession Oriflame Amber Elixir Night Oriflame M by Marcel Marongiu Christian Dior Hypnotic Poison Lolita Lempicka Si Lolita Karl Lagerfeld Sun Moon Stars Laura Biagiotti Roma Christian Dior Dolce Vita Britney Spears Fantasy Christian Dior Dior Addict Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Yves Rocher Voile d'Ambre Thierry Mugler Alien Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Priscilla Presley Indian Summer