Marki » N-Q » drzewno - aromatyczne « Grupy

morski
dymny
ziołowy
Turquoise Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Turquoise marki Olivier Durbano to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są różowy pieprz, olibanum, kolendra, elemi, jałowiec i sosna; nutami serca są trzcina, lotos, lilia i wodorosty; nutami bazy są kocanka, biały miód, mirra i ambra.

Różowy pieprz Olibanum Kolendra Elemi Jałowiec Sosna

Trzcina Lotos Lilia Wodorosty

Kocanka Biały miód Mirra Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Turquoise by Olivier Durbano.

Aquawoman
Cactus Azul

Turquoise Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Turquoise. Zapach nawiązujący do pięknego, „kosmicznie” niebieskiego kamienia, przywodzący na myśl bezkresne wody oceanu, nieograniczoną przestrzeń i wolność. Widać, że Olivier stara się eksplorować odmienne rejony olfaktoryczne za każdym razem opowiadając o czymś innym, nie powielając efektów swojej pracy. Tym razem zabrał się za zapach morski, a dodając swojego magicznego sznytu, stworzył bardzo udany i niebanalny świeży zapach, o którym mam okazję napisać.
Kompozycja od samego początku rzuca nas na „morski szlak”, bowiem już w otwarciu pojawiają się wodorosty. Słonawy zapach alg skąpanych w morskiej wodzie jest bardzo naturalny, wręcz namacalny. Mała dygresja – dosłownie przez pierwsze kilka sekund od aplikacji, wyczuwam pewną nutę, która jednoznacznie kojarzy mi się z płynem do mycia szyb. Nie chodzi tu o syntetyczność, ale po prostu o sam zapach. Nie przeszkadza mi to, bo po krótkiej chwili mija, ale trochę się zdziwiłem czując ową nutkę, zabawne doświadczenie :)
Wracając do samej kompozycji – po niedługiej chwili do wodorostów dołączają przyprawy, przede wszystkim kolendra oraz jałowiec, a także charakterystyczny, nadmorski aromat sosny, nasuwający skojarzenie z porośniętym sosnowym lasem wybrzeżem. Nie zabrakło również swoistego „podpisu” Oliviera – kadzidła. W Turkusie jest ono dość ciekawe – daje wrażenie przestrzenności, ulotności i chłodu. To białe, delikatnie tlące się olibanum, w żadnych wypadku nie przytłaczające, a dodające kompozycji transparentności i rześkości. Fani interesujących wcieleń tego składnika nie powinni być zawiedzeni.
Około 8 godzin stonowanej projekcji, idealnej na ciepłe, letnie dni, kiedy pragniemy odświeżenia i nie tolerujemy przytłaczających, gęstych woni. To właśnie wtedy Turquoise sprawdzi się najlepiej. Jak pisała blueberry – świetnie pasowałby do spaceru po klifowym wybrzeżu, choć myślę że raczej w słoneczną pogodę, bo jest to zapach pozytywny, wręcz radosny. Widzę go zarówno na mężczyźnie jak i kobiecie – tak jak większość zapachów mistrza, jest to unisex pełną gębą.
Osobiście nie jestem wielkim fanem takich „morskich klimatów” jeśli chodzi o perfumy, ale muszę przyznać, że Turkus się Panu Durbano zdecydowanie udał. Dzięki temu, do jego portfolio dołączył stricte letni zapach, który udowadnia że Olivier z powodzeniem odnajduje się w wielu dziedzinach tej zapachowej sztuki.
W moim rankingu Turquoise zajmuje dopiero 8-me miejsce, ale wcale nie oznacza to że jest słaby. Konkurencję ma na tyle mocną, że wymusiła ona niejako taki stan rzeczy. Spory wpływ na decyzję miał zapewne fakt, że zwyczajnie nie przepadam za zapachami morskimi. Ponadto nic mnie w tym dziele specjalnie nie złapało za serce, nie było tzw. „efektu wow”.
Mimo to, dla fanów niebanalnych, świeżych zapachów, Turkus jest pozycją obowiązkową do przetestowania.
Doceniam i lubię, ale niekoniecznie chciałbym posiadać.

blueberry
blueberry

Bardzo lubię kolor turkusowy i mam słabość do tego kamienia, więc z gromadki zapachów Durbano wybrałam Turquoise w nadziei, że po traumatycznym spotkaniu z Black Tourmaline przyjdzie jakieś ukojenie, co szczęśliwie nastąpiło, ale nie bez złowieszczego pierwiastka.

Z pewnością jest to zapach wielowymiarowy, naturalny, pełen ziół i roślinności oraz kojarzący się z morzem i kamienistym wybrzeżem, po którym spacerujemy w ponury, wietrzny dzień. Wodny, przyprawowy, drzewny, słony, zielony, świeży, ozoniczny, chłodzący, przestrzenny niczym nieogarnione głębiny morskie i dziwnie ciepły zarazem, przy czym fale zimna prezentują się naprzemiennie z ciepłymi i nigdy nie wiadomo, która akurat wyłoni się pierwsza. Najbardziej wyczuwalne dla mnie nuty to: wodorosty; lodowata, spieniona, morska woda; surowe kadzidło; pełne jodu powietrze i mnóstwo ususzonej, słonej kocanki, wśród których pojawia się też nieśmiały lotos i gorzka żywica elemi.

Uwielbiam w kompozycjach perfum (niezależnie od tego, czy mi się podobają, czy też wręcz przeciwnie), kiedy uruchamiają w moim umyśle pewne obrazy. Wącham Turquoise i natychmiast widzę scenę z "Kochanicy Francuza", w której odziana w czerni Sara Woodruff (Meryl Streep) stoi nieruchomo na falochronie targanym wzburzonymi falami, niepomna na zagrożenia związane z takim wystawianiem się na szalejący żywioł, wpatrzona beznamiętnym wzrokiem w horyzont, jak gdyby oczekująca aż sztormowa aura zakończy jej udręczony miłosnym zawodem i oszustwem francuskiego pułkownika los... Przeszywające zimno, surowość i wilgoć ustępują, kiedy pojawia się dżentelmen Charles Smithson (Jeremy Irons), próbujący uchronić desperatkę przed niebezpieczeństwem. Co dalej, to skomplikowana historia, z alternatywnymi zakończeniami, do zbioru których każdy z nas może dopisać własne. Nosząc Turquoise aż chce się puścić wodze fantazji i za to perfumy te otrzymują moją prywatną etykietkę: "Inspirujące":)

Wspaniała trwałość na skórze i zauważalna przez otoczenie projekcja to naprawdę przemiłe dodatki do urody tej uniseksowej kompozycji, którą ja osobiście chętniej wąchałabym na męskiej skórze, choć jak najbardziej "widzę" ją także na kobietach i rekomenduję zwłaszcza na letnią porę roku. Dla bezpieczeństwa sugeruję jednak nie wypuszczać się samotnie na spacer po falochronie w czasie sztormu, a wierzę, że perfumy te mogą do tego rodzaju przechadzek inspirować ;)

garygarfild
garygarfild

czysty,piekny turkus polerowany woda w promieniach slonca. wroce do niego latem,zima mrozi nazbyt i mam wrazenie ,ze nie rozkwita na skorze tak jak moglby..w słoncu...

Turquoise by Olivier Durbano 3.65 out of 5 based on 19 ratings and 3 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Olivier Durbano Turquoise, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Olivier Durbano Turquoise, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Turquoise marki Olivier Durbano. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Turquoise marki Olivier Durbano reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Olivier Durbano Jade Olivier Durbano Black Tourmaline Serge Lutens Fille en Aiguilles Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Olivier Durbano Heliotrope Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Lalique Encre Noire Comme des Garcons Black Comme des Garcons Comme des Garcons 2 Profumum Roma Acqua di Sale Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Eau D`Italie Jardin du Poete Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre The Vagabond Prince Enchanted Forest Creed Aventus Serge Lutens Daim Blond Hermes Un Jardin Sur Le Nil Tom Ford Grey Vetiver Creed Royal Oud Frapin L`Humaniste