Marki » N-Q » drzewno - aromatyczne « Grupy

Lapis Philosophorum Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn

dymny
winny
Lapis Philosophorum Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Lapis Philosophorum marki Olivier Durbano to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Lapis Philosophorum został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Durbano. Nutami głowy są tatarak, jałowiec, rum, grejpfrut, czerwone wino i trufla; nutami serca są olibanum, ambra i mięta; nutami bazy są opoponaks, mirra, piżmo i mech dębowy.

Tatarak Jałowiec Rum Grejpfrut Czerwone wino Trufla

Olibanum Ambra Mięta

Opoponaks Mirra Piżmo mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lapis Philosophorum by Olivier Durbano.

Lapis Philosophorum Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Kamień filozoficzny to niestety kolejny z serii słabszych zapachów Durbano. Po przebłysku geniuszu w postaci Heliotrope’a, Olivier stworzył jeszcze jedno bardzo dobre dzieło, ale bez swoistego „pierwiastka niesamowitości”.
Otwarcie to według mnie najlepszy i najciekawszy etap kompozycji. Zaraz po aplikacji, nasze receptory węchowe są świadkami pięknego akordu winnego, który najbardziej przypomina mi zapach świeżo wykręconego korka z butelki czerwonego wina. Towarzyszy mu nuta napitku o większej zawartości alkoholu (najprawdopodobniej rumu albo brandy), oraz przyjemny akcent truflowy. Mogłoby się wydawać, że owa mieszanka jest mocna i nachalna, a jest wprost przeciwnie – od samego początku kompozycja jest niezwykle (wg mnie aż nadto) stonowana i wyciszona. Po pewnym czasie, powoli i jakby wstydliwie, zaczynają odzywać się nuty dymne – olibanum oraz mirra. Niestety nie odnajdziemy w tym zapachu zbyt dużo charakterystycznego, „durbanowskiego” kadzidła - trzeba się mocno wwąchać, aby dostrzec delikatną smużkę upragnionego dymku, którego jak dla mnie nigdy za wiele :)
Nie odnajdziemy tu również specjalnych zawirowań w ewolucji – Lapis jest raczej jednostajny, właściwie przez cały czas dominuje delikatnie słodkawy zapach wina, przechodzący później w specyficzny aromat winogron, gdy alkoholowe wyziewy sukcesywnie wyparowują i tracą na sile.
Myślę że osiągnięcie spokoju i relaksacyjnego charakteru Kamienia Filozoficznego, było zamierzonym celem Oliviera, aczkolwiek „stonowanie” parametrów jest posunięte zdecydowanie za daleko. Trwałość plasująca się na poziomie 6-ciu pełnych obiegów tarczy zegara i słaba od początku projekcja, stająca się blisko skórna po upływie jakiejś godzinki, to wyniki pozostawiające sporo do życzenia…
Planowałem umieścić Lapis Philosophorum na siódmym miejscu mojego rankingu, ale po kolejnych testach stwierdzam, że muszę dokonać pewnej „weryfikacji” listy – tym sposobem Kamień Filozoficzny wskakuje na 9-tą pozycję, a Pink Quartz i Turquoise przesuwają się odpowiednio o jedno oczko w górę.
Szczerze mówiąc, zawiodłem się na tym zapachu Pana Durbano. Nie mogę powiedzieć, że jest to zapach zły, bo jest bardzo dobry, ale na tle innych dzieł tego twórcy wypada po prostu blado. Doceniam pomysł i bardzo ładne ujęcie tematu wina, ale to nie wystarczy żebym się w nim zakochał.
Liczyłem na więcej, mistrzu.

neuro1
neuro1

Od razu czuć charakter Durbano. Nawet nie znając producenta nie sposób przypisać tego zapachu innemu autorowi. Ale jaki jest piękny, szczególnie właśnie w porze jesiennej. Kojarzy sie z butwiejącymi, opadniętymi z drzew liśćmi, z których wydobywa się wyraźnie słodki, przypominający drzewo sandałowe, zapach. Bardzo ciekawa propozycja dla wielbicieli OD, przy tym bezpieczna i noszalna.

Lapis Philosophorum by Olivier Durbano 3.54 out of 5 based on 20 ratings and 2 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Olivier Durbano Lapis Philosophorum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Olivier Durbano Lapis Philosophorum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lapis Philosophorum marki Olivier Durbano. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lapis Philosophorum marki Olivier Durbano reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Amouage Memoir Man Carner Barcelona Cuirs By Kilian Straight to Heaven Olivier Durbano Heliotrope  Loewe Loewe 7 Montale Dark Aoud Bond No 9 Wall Street Frapin L`Humaniste Olivier Durbano Jade Lubin Idole Eau de Parfum Amouage Interlude Man Creed Aventus Olivier Durbano Black Tourmaline Comme des Garcons Black Thierry Mugler A*Men Pure Havane Masaki Matsushima Aqua Mat Homme James Heeley Oranges and Lemons Say The Bells of St. Clements M. Micallef Jewel for Him Parfum d`Empire Corsica Furiosa